Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra jak to ktos ujal wczesniej ze post staje sie nudny to wprowadzmy ziarno zametu. Mianowicie karty w slocie agp 4x kreco sie gorzej niz na agp8 (1.5v dla 4x i 0.8v dla 8x, dobrze kojarze?) Czym spowodowana wypowiedz, hmm tym ze moj radek na plytce msi juz nie pamietam oznacze ale cos z nf 2 na 100% kreci sie lepiej 452/544 chodzi stabilnie przechodzi 3d03 i jest spoks a u mnie na tym co jest w opisie wywala sie na pulpicie a czasami spokojnie 2-3 godzinki pogra w nfsu 2. I teraz nie mam pojecia co moze byc przyczyna, bo u kumpla na abicie (kurde te oznaczenia :/) tez pod cwelka tulka i u niego podobnie jak u mnie tylko ze ma szefa 360W a ja mam 420w. Aha w woli scislosci tam z tym msi na swoim zasilaczu jechalem wiec wykluczam nie stabilny zasilacz. Wytłumaczy mi to ktos jakos? Bo niedlugo zaloze nowa teorie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inego problema Z R9550 GIGABYTE mam na rdzeniu 391Mhz a na pamieci 270Mhz bo jak daje cokolwiek wiecej to zacina mi sie 3Dmark i ustawienia kary zmieniaja sie na domyslne 250/200 :mur: Sterowniki to (Omega 2.6.05a)

:D wiec moze wie co mam zrobic zeby poszło wszystko dalej :) a i zeby niestracic gwarancji :rolleyes: A chłodzenie mam orginalne tylko nadmuch z wentylatora 80/80 :D

 

POMOCY :?

 

Pozdrawiam :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja coś dorzucę z innej beczki. A więc wczoraj moja karta zrobiła coś bardzo dziwnego. A mianowicie podkręciłem ją na 411/243 no i pracoserek z 2,4 - 2,6 w teście 3dmark 03 wynik to 8924 B) A bez kręcenia procka zawsze miałem około 3200 :blink:

Radeon by Nuras

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak instalujecie stery DNA to co tam po kolei wybieracie?

np. optymalizacje sterow pod benchamarki albo jakas gre czy best, good q/performance? A mozna to jakos zmienic czy trzeba instalowac od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuras_en błąd jakis... Powtorz test ;]

Z tym wynikiem napewno byl bys pierwszy na swiecie z Radeon'ów 9550 :D

1360596[/snapback]

Trzeba mieć ten talent do podkręcanioa B) Hehehe no jak zobaczyłem ten wynik to musiałem napić się wody... i czy tam na początku nie ma czasem 3 :P No test muszę powtórzyć i będzie gut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam R9550 Gigabyte i mam Rdzen na 391Mhz a pamiec na 270Mhz i wyciagłem w 3Dmarku03 3553pkt :D

 

Ale mysle ze wyciagne z niej wiecej jak tylko uda mi sie przekroczyc 400Mhz na Rdzeniu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam R9550 Gigabyte i mam Rdzen na 391Mhz a pamiec na 270Mhz i wyciagłem w 3Dmarku03 3553pkt :D

 

Ale mysle ze wyciagne z niej wiecej jak tylko uda mi sie przekroczyc 400Mhz na Rdzeniu :wink:

1361299[/snapback]

No ja mam 391/243 i ja mam 3200 :blink: Ciekawe dlaczego... Teraz założyłem jeszcze wentylator na radiator i powinien iść nieco wyżej ale niestety... Tyle, że przed założeniem wentylatora mogłem iść na 411/243 ale wyniki miałem gorsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak to ktos ujal wczesniej ze post staje sie nudny to wprowadzmy ziarno zametu. Mianowicie karty w slocie agp 4x kreco sie gorzej niz na agp8 (1.5v dla 4x i 0.8v dla 8x, dobrze kojarze?) Czym spowodowana wypowiedz, hmm tym ze moj radek na plytce msi juz nie pamietam oznacze ale cos z nf 2 na 100% kreci sie lepiej 452/544 chodzi stabilnie przechodzi 3d03 i jest spoks a u mnie na tym co jest w opisie wywala sie na pulpicie a czasami spokojnie 2-3 godzinki pogra w nfsu 2. I teraz nie mam pojecia co moze byc przyczyna, bo u kumpla na abicie (kurde te oznaczenia :/) tez pod cwelka tulka i u niego podobnie jak u mnie tylko ze ma szefa 360W a ja mam 420w. Aha w woli scislosci tam z tym msi na swoim zasilaczu jechalem wiec wykluczam nie stabilny zasilacz. Wytłumaczy mi to ktos jakos? Bo niedlugo zaloze nowa teorie.

1359585[/snapback]

Hmmm... Ja miałem podobny problem kiedyś. Miałem płytę gigabyte GA7VA...najbiedniejsza na KT400 z A2500XP na pokładzie. Zakupiłem wtedy sobie R9600Pro powercolora na samsungach 2.8ns...szedł elegancko 400/600@491/750 wszystko stabilnie i bez artów. ale stwierdziłem ze athlonka mozna troszke podkręcic wiec postanowilem zmienic MB...zmieniłem na ASUS A7N8X-E Deluxe na NF2-U400...zapłaciłem 500 zeta...zainstalowałem wszystko nowiutkie w systemie...stery omegi i.... porażka...redeonik poszedł ledwo ciągnąc 400/600@446/680....biłem się później z tym przez 3 miechy... nikt nie potrafił mi powiedziec czemu tak się stało...później zauważyłem, że pamieci i gpu grafiki które na poprzedniej PG były zimne, tytaj, na standardzie były gorące po dłuższej pracy...moja teoria jest taka...

każdy producent ma jakis swój patent na zasilanie, fsb i te inne bajery... możliwe, że jedni konstruują płyty pod względem mocy ogólnej(czyli fsb, ram i napiecia na plycie) a inni bardziej się przykładają do pozostałych komponentów jak AGP, czy kontrolery dysków.

ASUS daje dobre wlasciwosci OC, ale na overal i olewa grafike, gigabyte, to w sumie nie wiem, bo pracowałem przy trzech różnych modelach i kazdy zachowywał się inaczej, co do abita i MSI to nie wiem, ale słyszałem tez duzo dobrego, aczkolwiek nic konkretnego. poprostu przy wyborze MB trzeba się naprawde duzo naszukac informacji i wybrac taka która bedzie dostosowana do naszych potrzeb. zasilacz wbrew powszechnego przekonania, nie ma w tym względzie duzego znaczenia, no, chyba ze ktos ma no-name i w dodatku z niska wytrzymałością na duzy pobór mocy. ja juz takie cos widzialem na wlasne oczy, kiedy kolega odpalił kompa po budzie...i później gasił go gaśnicą proszkową ;) sie zdarza :D

 

 

Z tym wynikiem w 03 - 8924, to zwyczajne błędy procka, lub / i vpu recovery w polowie któregos z późniejszych testów...ja kiedys na 9600pro miałem 15600 w 03...ale tylko raz...kiedy podkręciłem proca na 2,4 GHz...pomyliło mu sie kilka numerków ;) no co:D tak bywa nie ;)

Edytowane przez Mare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam takowy problem z moim GB 9550 : strasznie mi ta karta sie grzeje Ludzie piszą ze podkręcaja swoje karty a pamiątki czy rdzeń są chłodne bodź troche ciepłe Moja jest niepodkręcona a po godzinnej pracy jest gorąca ze ręki nie można utrzymać Nie tylko pamięci i rdzeń ale cała karta Wentylacja jest dobra bo obudowe mam zdięta Jak ją próbowałem podkręcic na jakieś 350/220 to po kilku minutach GRANIA w hl2 komp sie zawiesza. Co może byc tego przyczyna ? Czy mam jakaś wadliwą karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam takowy problem z moim GB 9550 : strasznie mi ta karta sie grzeje Ludzie piszą ze podkręcaja swoje karty a pamiątki czy rdzeń są chłodne bodź troche ciepłe Moja jest niepodkręcona a po godzinnej pracy jest gorąca ze ręki nie można utrzymać Nie tylko pamięci i rdzeń ale cała karta Wentylacja jest dobra bo obudowe mam zdięta Jak ją próbowałem podkręcic na jakieś 350/220 to po kilku minutach GRANIA w hl2 komp sie zawiesza. Co może byc tego przyczyna ? Czy mam jakaś wadliwą karte?

1363329[/snapback]

A pomyśleć że przed chwilą zawarłem odpowiedź na to pytanie w dluuugim poscie... wystarczy przeczytac...

 

wez grafike do kolegi który ma inna plyte glowna i sprawdź czy tez sie tak grzeje...jak nie, lub mniej..to albo się z tym pogódź, albo zmien plyte glowna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja teraz napisze swoje pytanie ( wybaczcie za gruba czcionke ale chce aby bylo widoczne)

 

Czy ktos z Was ma karte Gigabyte 9550 i plyte glowna Abit IC7 ?

 

Jezeli to prosze o wysluchanie moje pytanie : czy u Was na takim konfigu ( Gigabyte 9550+Abit IC7) monitor nie wylacza sie podczas ladowania sie windowsa na pare sekund ?

 

 

Moje drugie pytanie czy da sie wgrac Bios innego producenta do Gigabyte ? i czy da sie wgrac bios od wersji 9600 bo chyba robie cos nie tak bo krzyczy ze nie ta wersja karty i nici :(

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyśleć że przed chwilą zawarłem odpowiedź na to pytanie w dluuugim poscie... wystarczy przeczytac...

 

wez grafike do kolegi który ma inna plyte glowna i sprawdź czy tez sie tak grzeje...jak nie, lub mniej..to albo się z tym pogódź, albo zmien plyte glowna!

1363356[/snapback]

Czytałem Twoją wypowiedż Ja mam MB Asus A7V880 Jak ktoś ma taką płytke i taka karte(GB 9550) to niech napisze jak u niego karta sie zachowuje Pozdro

Edytowane przez chudy84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje drugie pytanie czy da sie wgrac Bios innego producenta do Gigabyte ? i czy da sie wgrac bios od wersji 9600 bo chyba robie cos nie tak bo krzyczy ze nie ta wersja karty i nici

Pewnie ze sie da, ja sobie wgralem bios od Radka 9600 Pro.. Tylko zamienilem timingi pamieci na takie jak oryginalne w Gigabycie 9550...

Wszytko smiga az miło.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja teraz napisze swoje pytanie ( wybaczcie za gruba czcionke ale chce aby bylo widoczne)

 

Czy ktos z Was ma karte Gigabyte 9550 i plyte glowna Abit IC7 ?

 

Jezeli to prosze o wysluchanie moje pytanie : czy u Was na takim konfigu ( Gigabyte 9550+Abit IC7) monitor nie wylacza sie podczas ladowania sie windowsa na pare sekund ?

Moje drugie pytanie czy da sie wgrac Bios innego producenta do Gigabyte ? i czy da sie wgrac bios od wersji 9600  bo chyba robie cos nie tak bo krzyczy ze nie ta wersja karty i nici :(

1363359[/snapback]

napisze w sktócie, te wyłanczanie się monitora to normalne...powowdują to sterowniki ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie to jakos obejsc zeby nie bylo tego wylanczania sie ?

1363514[/snapback]

Niestety, to standard w każdym radeonie...na 9600pro tez tak mialem...jak kolega powiedzial, to powoduja sterowniki ATI

 

Chudy84 --> asus nie zrobil takiej plyty...pomyliles którąś cyferke...tylko pytanie którą... chodzilo o A7V880, czy A7V600 ...jak to drugie, to bardzo możliwe, że cos noze nie grac... na KT600 nigdy nic nie chodzilo jak trzeba. a jak na KT880, no, to masz jakis felerny egzemplaż grafy, bo u mnie poszlo jak w opisie...a grafa jest zimna.

Edytowane przez Mare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to standard w każdym radeonie...na 9600pro tez tak mialem...jak kolega powiedzial, to powoduja sterowniki ATI

 

Chudy84 --> asus nie zrobil takiej plyty...pomyliles którąś cyferke...tylko pytanie którą... chodzilo o A7V880, czy A7V600 ...jak to drugie, to bardzo możliwe, że cos noze nie grac... na KT600 nigdy nic nie chodzilo jak trzeba. a jak na KT880, no, to masz jakis felerny egzemplaż grafy, bo u mnie poszlo jak w opisie...a grafa jest zimna.

1363530[/snapback]

Sorki :oops: Machnąłem sie z nazwą to jest A7V880 Juz poprawiłem post W takim razie mam jakiąś możliwość reklamacji? Czy może spalić karte i wtedy wymienia mi na drugą :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki  :oops: Machnąłem sie z nazwą to jest A7V880 Juz poprawiłem post W takim razie mam jakiąś możliwość reklamacji? Czy może spalić karte i wtedy wymienia mi na drugą :D ?

1363550[/snapback]

daj do eklamacji, powiedz ze chciałeś kupic karte graficzną a nie dodatkowy kaloryfer i ci wymienią. proste...juz ktos tu na forum chyba mial taki przypadek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie to jakos obejsc zeby nie bylo tego wylanczania sie ?

1363514[/snapback]

A ja to mialem na omegach, teraz po przywroceniu systemu i powrot do catow (nie sa to najnowsze stery), ale cos sie sypelo i system widzi ze ich wersja to 05.1 wiec nie moge ci powiedziec, ale u mnie tego nie ma.

 

Aha zapomnielem jak wasze zdanie brzmi na temat omeg 2.6.05a a CATALYST 5.3 ktore sa teraz bardziej wydajne bo nie jestem na fali (poprawili cos w catach?)? Sry za noobstwo ale czas to pieniadz a pieniedzy malo wiec trzeba je zarobic. :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

no gratuluje winiczki niezle...co do markow to odinstaluje te i zainstaluj najnowsze i pusc ta wersje niezarejestrowana.

Co do sterow lobo0 to miales racje, te co mialem byly optymalizowane pod 3dsmarki, pozniewaz w kazdym dodawaly 270 punktow. teraz mam zainstalowane omegi 2.5.97a i wszystko jest juz OK.

 

Mam jeszcze pytanie do was odnosnie timingow do GB9550, czy macie moze jakies ciekawe ich ustawienia co zwiekszaja wydajnosc karty lub zwiekszaja mozliwosci O/C ??

 

Mozliwe ze byly gdzies na forum ale musialem je przeoczyc :unsure:

 

Z gory dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja coś dorzucę z innej beczki. A więc wczoraj moja karta zrobiła coś bardzo dziwnego. A mianowicie podkręciłem ją na 411/243 no i pracoserek z 2,4 - 2,6 w teście 3dmark 03 wynik to 8924  B)  A bez kręcenia procka zawsze miałem około 3200  :blink:

1360423[/snapback]

Taki błąd - skok punktów i fps'ów w 3DMarku2003 występuje przy resecie ustawień taktowania karty przez VPU Recover.

W wyniku na Orb'ie widać taktowania karty 200/196 tak więc był reset przez VPU Recover.

 

U mnie dwa razy się coś takiego zdarzyło przy o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupilem gigabyta 9550 w bicie dla kumpla, koles ma fest fuksa rdzen poszedl na 450mhz!!! i to nie bylo ostatnie slowo - bo wiecej sie dac balem bo nie mialem wentyla, a ramy 290mhz!!!!! przy 300 pojawialy sie juz krzaki. odlot karta!!! w porownaniu z moim gigabytem z grudnia 410/266 to jest to wypas karta. ciekawe bo z wyglada ta karta niczym sie nie roznila. szkoda ze nie zrobilem fotki. ramy byly hynixy 4 wiec raczej normalne. chyba goscia poprosze zeby wybral mi athlona 939 64 bit ;) sam jestem w szoku. niestety screenow nie podesle bo gosc sie wyprowadzal dzis z akadmika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem niedawno karte:

*radeon gigabyte 9550 pamieci samsung 4ns (stery omega)

 

Mam:

*512 ramu jakis tam noname bez duali i udziwnien

*athlona XP+ 1700 na MSI 6630

 

Mam takiego zonka, że wczesniej mialem karte geforaca mx 64mb jakis shit... i quake 2 i cs chodzily dobrze - quake to fruwał. I chodzi mi glownie o CSa (hf2) jak to jest ze w rozdzielczosci 640x480 chodzi tragicznie tnie sie i a jak wlaczam coraz wyzsza grafike zaczyna chodzic coraz lepiej wogole jak wlaczam 1024x768 zaczyna chodzic prawie ze plynnie.. (40-70) fps. Tylko teraz pytanie dopoki strzelam itp jest ok. ale jak wybucha kilka granatów tnie sie brutalnie (10fps) ... i czy to jest wina sterownikow i ogolnie karty czy chodzi o slaby procesor malo ramu itp w porownaniu do grafiki i ustawionych detali ?

 

PS. System rekomenduje dla mojego kompa conajmniej medium detale i trilinear.

Edytowane przez citizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam takowy problem z moim GB 9550 : strasznie mi ta karta sie grzeje Ludzie piszą ze podkręcaja swoje karty a pamiątki czy rdzeń są chłodne bodź troche ciepłe Moja jest niepodkręcona a po godzinnej pracy jest gorąca ze ręki nie można utrzymać Nie tylko pamięci i rdzeń ale cała karta Wentylacja jest dobra bo obudowe mam zdięta Jak ją próbowałem podkręcic na jakieś 350/220 to po kilku minutach GRANIA w hl2 komp sie zawiesza. Co może byc tego przyczyna ? Czy mam jakaś wadliwą karte?

1363329[/snapback]

załóż mały wiatraczek na radiator, a jesli to nie pomoże zmień paste na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...