Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.purepc.pl/Radeon-9550-Wady-Za...nie-t91386.html Wedłóg tego majo <_< Sprawdzcie sami, (opis kart Gigabyte)...

Podobno VTuner pokazuje temperaturke ale nic takiego sie u mnie nie wyświetla. Jedynie standardowe okienko: http://www.netzwelt.de/images/articles/vtu..._1113924676.jpg

Powinno się takie: http://www.users.tsn.cc/endo/VTUNER.JPG

Po prostu nie chce sie ten program uruchomić w trybie "Plus" jak na drugim obrazku:|

Co jest grane?

Edytowane przez btn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sapphire Radeon 9550 (250/200 na 430/230) i FarCry chodzi ma na pełnych detalach w rozdzielczości 1024/700 PŁYNNIE. Jedyne przycina są wtedy kiedy jest bardzo dużo postaci na ekranie.

Inna sprawa. Widze że są wersje z 400Mhz pamięć, ja miałem 200Mhz, a przy próbie podkręcenia na więcej niż 230Mhz robią sie artefakty. Może ktoś mi wytłumaczy Why?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sapphire Radeon 9550 (250/200 na 430/230) i FarCry chodzi ma na pełnych detalach w rozdzielczości 1024/700 PŁYNNIE. Jedyne przycina są wtedy kiedy jest bardzo dużo postaci na ekranie.

Inna sprawa. Widze że są wersje z 400Mhz pamięć, ja miałem 200Mhz, a przy próbie podkręcenia na więcej niż 230Mhz robią sie artefakty. Może ktoś mi wytłumaczy Why?

Pamieci o taktowaniu 200MHz mja w trybie DDR 400MHz, tak wiec twoje 230MHz to w przeliczeniu 460MHz. Musisz poprostu realna wartosc pomnozyc przez 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki oto problem, że w każdej grze [bez wyjątku, nawet DSJ] przycina mi grafa. Czasem da się trochę pograć a czasem całkiem się wiesza komp. Prubowałem różnych sterowników od 3.6 po 6.1 [zarowno modowane jak i zwykle] i nic nie pomaga. Mam Directxa 9c. Pozatym raczej en iejst to wina systemu bo jestem po formacie, z nowym dyskiem [z początku myślałem, że to muj 10letni staruszek zawodził]. Pozdr i dzięki za pomoc.

 

PS: Przeglądnąłem pierwszych 40 stron i ciągle szukam odpowiedzi.

 

*EDYTKA*

Wbrew podpisowi karta niekręcona obecnie.

Dodam jeszcze, że np u kolegi, który ma także r9550 po zmianie karty na moją [i vice versa, w moim kompie] wszytsko chodzi u niego [i u mnie z jego karta] OK, jednak wymiana się odpada.

Edytowane przez ziupo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sapphire Radeon 9550 (250/200 na 430/230) i FarCry chodzi ma na pełnych detalach w rozdzielczości 1024/700 PŁYNNIE. Jedyne przycina są wtedy kiedy jest bardzo dużo postaci na ekranie.

Inna sprawa. Widze że są wersje z 400Mhz pamięć, ja miałem 200Mhz, a przy próbie podkręcenia na więcej niż 230Mhz robią sie artefakty. Może ktoś mi wytłumaczy Why?

robia sie artefakty bo pamieci masz gorace (pewnie 5ns) bo przy 460 juz ci wala artami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje radiatorkow na pamieci... pozadnych :)

Radeon 9550 Gigabyte + silencer rev 3 oc 550/500

coz moge powiedziec :) troche pamieci mi plona

 

thx pozdrawiam

 

ps. jescze link gdzie moge je dostac :)

Edytowane przez Artemis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz jechac caly czas na 500mhz to szkoda kasy na radiatory, 500mhz to nominalna praca Twoich pamieci (zakladam, ze to 4ns).

To sie nie skonczy na 500mhz :] tak 4ns

Edytowane przez Artemis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Odrazu przejde do rzeczy, odpaliłem klonowanie na tv 20" Samsung i wszystko pieknie ladnie, poustawialem kolory spod poziomu komputera, jednak po odpieciu kabla po pewnym czasie ulegly zmianie kolory na tv,

wiekszosc kolorow niema, do tego spadła ostrość Nie da sie oglądać.

Niewiem czym to moze byc spowodowane, probowalem zrestartowac ustawienia karty jednak nic to nie dalo, TV dalej ma skapraszony obraz, kazda zmiana spod poziomu karty kolorów tyczy sie zmiany kolorów na kanale av, a nie na kablówce, i grzebanie nic nie daje, bo to dwa oddzielne kanaly

Ustawianie kolorów z poziomu menu telewizora również bez efektu, wygląda na to ze cosik sie stało i telewizor uległ rozstrojeniu

 

Doszlo jeszcze do takiego czegoś, iż kineskop tv nie startuje za kazdym razem, slychac dzwiek, jednak obrazu brak.

 

Karta to R9550 z którą nie bylo problemów, stery to omegi 2.6.71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bamboocha, moze to przez wieksza temperature na rdzeniu w wyniku zmiany napiecia

standardowy radiator i 2x 80mm (gora i dol) karta zimna a wali artami. :/

olowkiem udalo mi sie podnisc vgpu do 1.47 :D az sie przestraszylem jak zobaczylem to na mierniku hehe i w biosie zygzaki. w zwiazku z tym zostawilem vgpu na 1.25 :D

 

marioskarpa@ moze kabel walniety??

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam pytanko za 100pkt- w piątek odbieram z reklamacji nówke gigabyte 9550 bo w poprzedniej mi się spaliło wyjście s-video i mi wymienili na nową. nie wiem jeszcze jakie tam będą pamięci ale mam możliwość zamiany jej na również nową(ze sklepu z gwarancją,1tygodniową, nie kręconą) 9550 firmy Sapphire. powiedzcie czy opłaca się czy pozostać przy gigabyte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nikt nie zauwazyl nawet mojego postu.

Z tego co widze to tutaj jest wiecej pytan niz odpowiedzi.

Uprzedza tylko, ze wlasnei zakladam nowy temat i prosze o nieodsylanie mnie w nim do tego tematu, poniewaz jak widze, nikt tutaj nie kwapi sie do udzielenia mi odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nikt nie zauwazyl nawet mojego postu.

Z tego co widze to tutaj jest wiecej pytan niz odpowiedzi.

Uprzedza tylko, ze wlasnei zakladam nowy temat i prosze o nieodsylanie mnie w nim do tego tematu, poniewaz jak widze, nikt tutaj nie kwapi sie do udzielenia mi odpowiedzi.

niema zadnych konfliktow sprzetowych w systemie?? a zmieniales agp z 8 na 4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno VTuner pokazuje temperaturke ale nic takiego sie u mnie nie wyświetla. Jedynie standardowe okienko: 2003827[/snapback]

Witam

Mam taki oto problem, że w każdej grze [bez wyjątku, nawet DSJ] przycina mi grafa. Czasem da się trochę pograć a czasem całkiem się wiesza komp. Prubowałem różnych sterowników od 3.6 po 6.1 [zarowno modowane jak i zwykle] i nic nie pomaga. Mam Directxa 9c.

A odinstalowałeś stare sterowniki nvidji? Może masz virusa w kompie, czy coś?

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie identyczny problem. Program sie odpala, ale bez tej części z temperaturami :mur: Wie ktoś o co może tu chodzić?

o to że r 9550 nie ma pomiaru temperatury!!!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radka gigabyta 9550, na razie krecilem go w windzie. chciałbym go na stałe zrobić na 9600 przynajmniej bo mi sie nie chce za kazdym razem grzebac...

 

co zrobic jest lepiej/bezpieczniej??

- zmodyfikować oryginalny bios np. 250/400@400/500

- wgrac bios od 9600

 

nie chciałbym usmiercic karty :)

 

kiedyś modyfikowałem bios od 8500 i wychodziło całkiem przyjemnie ale gdzies widzoałem ze ludziki wgrywaja po prostu do tych GV-R955128D bios od R9600 Gigabyta i tyle....

 

prosze o odpowiedz kogos kto to robił i nie zbywanie mnie zebym przeszukał forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDK, bamboocha -wylaczone FW, na agp 8x od nowosci. Konfliktow sprzetowych nie wykrywa system wiec zakladam, ze takowych nie ma.

to przestaw na x4 i wtedy zobacz. te karty tak maja ze na niektorych plytach dzialaja raz na x8 raz na x4 (maja takie widzi mi sie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, mój MSI mnie pokonał, zrobiłem wszystko jak trzeba ale nie zaóważyłem zmiany napięcia(GPU). Poddaje się nie mam pojęcia jak to zrobić. Z Mem nawet nie próbuje bo tego to wcale nie jestem pewny, może kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ma "widzi mi sie" i niechce juz dzialac na agp x8

moj ma tak dziwnie ze jednego dnia chodzi na 480mhz na gpu a nastepnego juz przy 420 vpurecower resetuje zegary :/ i nikt niewie czemu vgpu 1.27V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) oka, przelaczylem na agp 4x - nie pomoglo

2) zmeinilem stery na Omegi 6.2 - troche lepiej, ale dalej przycina co chwile na moment [poprawilo sie jedynie to, ze w dxdiag juz tak nei zasuwa ta kostka, chodiz plynnie]

 

3) macie jeszcze jaksi pomysl? a moze 6.3 zarzucic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zdjecie jest kiepskiej jakosci...

Z drugiej strony karty, tak gdzie jest gpu jest jakies zabarwienie ?

Karta dziala ? Jak tak, to po co sie martwic i wymyslac jakies teorie, jak nie dziala, to na gware i juz. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, jasne, ale dziwne ze u mnie jakos scina

 

dziwne ze u mnie nie :P z dodatkowym AA

 

witam. kolega mowi ze gpu (fotka) jest spalone. czy to prawda? mi sie wydaje ze jest ok.

 

2009857[/snapback]

moze ma "widzi mi sie" i niechce juz dzialac na agp x8

moj ma tak dziwnie ze jednego dnia chodzi na 480mhz na gpu a nastepnego juz przy 420 vpurecower resetuje zegary :/ i nikt niewie czemu vgpu 1.27V :(

przesmaruj lepiej rdze karty

 

1) oka, przelaczylem na agp 4x - nie pomoglo

2) zmeinilem stery na Omegi 6.2 - troche lepiej, ale dalej przycina co chwile na moment [poprawilo sie jedynie to, ze w dxdiag juz tak nei zasuwa ta kostka, chodiz plynnie]

 

3) macie jeszcze jaksi pomysl? a moze 6.3 zarzucic ?

jaki ty masz wogole problem ? bo dziwnie go opisujesz:) za wolno kostka ci lata ? :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega zaznaczyl jeszcze cos na fotce i nie wiemy co to jest. uszkodzenie ?

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

A karta nie dziala dlatego probujemy ustalic co moze byc przyczyna.

 

EDIT

 

podobno na tym gpu nie ma rezystora. tak ?

Edytowane przez cipri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...