Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm..., ja dojechałem z pamięciami do 574 MHz ...., założone mam radiatorki Revolteca pod BGA , ale dobrze się sprawują . Tylko zastanawiam się czy te 574 to maks ze względu na temp , czy napięcie ?? . A tak na marginesie robił ktoś moda pamięci ?? Bo coś obiło mi się o uszy że to nic nie daje ... :/..., hmmm... , ma ktoś jakieś rozeznanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A tak na marginesie robił ktoś moda pamięci ?? Bo coś obiło mi się o uszy że to nic nie daje ... :/..., hmmm... , ma ktoś jakieś rozeznanie ??

1616296[/snapback]

Też tak słyszałem.

 

Zresztą, 560Mhz to i tak dużo ;)

Kiedyś i tak się zmieni kartę na coś bardziej nowoczesnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak: oczy mnie bola mam metlik w glowie i wszedzie widze punkty a'la 3dmark.

po przetestowaniu wielu biosow a raczej tajmingow pozwole sobie stwierdzic ze najbardziej wydajne sa od 9550 3.3samsungi i 9550 2.8 lub 9550 2.8 palit bo reszta tylko pozwala zwiekszyc memki i zadnej wydajnosci wrecz przeciwnie spadek ->a na tajgasach od 9550 3.3 samsungi wykrecilem memki na 530/564 i mialem wiecej pkt niz na tajgasach od 9700 3.3 co taktowanie pamieci bylo wieksze (16mhz) tak samo sie dzialo w przypadku 9800pro 9600pro 9600xt itp

 

pozdro

Edytowane przez To_MeKs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma ktoś czas i ochotę niech spróbuje tych timingów na radku 9600pro/xt i pamięciach BGA 2,8ns i 3,3 ns timingi dawały wzrost oc o ok 80Mhz wraz ze wzrostem wydajnośći w 3Dmark, nie chce mi sie testować na 9550 tylko radek 9600 w timings 1 w opcji CL miał wartość 4 i zmienienie tej wartości na 3 dawało wzrost OC o jakieś 50-60MHz

 

 

Timingi ATI TRY TOOL

 

Timings_1:

 

WR=1

CL=3

CMD=0

 

 

 

Timings_2:

 

TRCDRD 5

TRCDWR 3

TRP 5

TRAS 10

TRRD 4

TR2W CL+3

TWR 3

TW2R 2

TW2R Same Bank 3

TR2R 2

 

 

 

jednak zrobiłem jeden test na tych timingach które podałem, tylko zmieniłem w TIMINGS-1

 

z CL=3 na CL=2

 

w 3dMArk 2003 na 485/530Mhz otrzymałem 3855p

na zwykłych timingach z BIosu od POwercolera 9600pro 400/400 miąłem 3612p

 

więc wzrost o jakieś 240punktów bez zmiany taktowań - znów moje timingi sąnajlepsze :?, jeśli może ktoś porównać ze swoimik byłbym wdzięczny

 

pozdro

 

 

 

zrobiłem jeszcze 2 testy i podaje teraz najbardziej wydajne timingi na moim kompie

 

Timingi ATI TRY TOOL

 

Timings_1:

 

WR=1

CL=2

CMD=0

 

 

 

Timings_2:

 

TRCDRD 5

TRCDWR 3

TRP 5

TRAS 10

TRRD 4

TR2W CL+3

TWR 3

TW2R 2

TW2R Same Bank 3

TR2R 2

Edytowane przez pawell262

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na tym 4um mam nastepujacy problem

 

posiadam Sempron 2400 @ 2Ghz, 512 mb ramu (dual), ati 9550 Sapphire, plyte MSI K7 NFORCE oraz sys op. XP

 

nie wiem czy to normalne ale:

XP nie chce mi wykryc AGP *8, *4, *2 w ustawieniach karty (panel sterowania, wlasciwosci itd) caly czas mam podane zlacze PCI, dodatkowo ati posiad swoj wlasny program/menager w ktorym mozna takie rzeczy poustawiac, tam tez mam zapodane ze karta ati 9550 ma aktywne zlacze tylko PCI, przy probie wybrania zlacza AGP*2 czy *4 czy *8 oraz zapisania ustawien. mam komunikat by zrobic restart w celu ustawienia poprawnych danych. po restarcie dalej AGP mam nieaktywne, ponownie ustawiam agp, restartuje i znow mam tylko aktywne PCI a agp jest nieaktywne czy tak ma byc?

 

-dodatkowo jesli odpale jakas gre (lineage2), ktora wykorzystuje agp to mam komunikat ze nie mozna wykryc AGP

-jesli gram w gre jakas i podkrece jej ustawienia na srednie to po 10 min mam samoczynne wylaczenia sie kompa, mio ze gra nie maz az tak wielkich wymagan - co jest?

- wlasnie robilem wczoraj format c: zainstalowalem na nowo system i znow mam to samo, zarowno na orginalnych sterach jak i innych.

 

jest ktos mi w stanie pomoc/doradzic?

Edytowane przez Min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Min a zainstalowales sterowniki to plyty gownej?

Wszystko wskazuje na to ze nie.

1616676[/snapback]

 

 

plyta jest MSI K7N2 DELTA2 NFORCE2 ULTRA 400

 

a/ fakt sterownikow do plyty glownej, nie pamietam czy zainsatlowalem po formacie, sprawdze to po poludniu, (lecz wczesniej prawdopodobniea raczej napewno mialem zainstalowane stery do plyty glownej, przed formatem)

 

b/wobecz czego instalacja sterownikow powinna rozwiazac problem z ustawieniem agp na *2/*4/*8?

 

c/ czy brak sterownika badz zly sterownik mogl miec wplyw na wylaczanie mi sie komputera podczas grania w gry? (samoczynny restart)

 

z gory dziekuje bardzo za szybka odpowiedz

Edytowane przez Min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz zaisntalowanych sterow do plyty glownej to AGP na 99% bedzie nieaktywne a instalacja sterow zalatwi sprawe z tym problemem.

 

Restart mogl powstac przez wgranie zlego steronika lub jego brak.

A jesli okaze sie ze to nie sterowniki(mozna sprawdzic w dzienniku systemu co spowodowalo problem) to sprawdz temp. karty, moze za slaby zasilacz, za bardzo wykrecony procek. Duzo jest przyczyn samoistnych restartow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

witam jestem nowy na tym 4um mam nastepujacy problem

 

posiadam Sempron 2400 @ 2Ghz, 512 mb ramu (dual), ati 9550 Sapphire, plyte MSI K7 NFORCE oraz  sys op. XP

 

nie wiem czy to normalne ale:

XP nie chce mi wykryc AGP *8, *4, *2 w ustawieniach karty (panel sterowania, wlasciwosci itd) caly czas mam podane zlacze PCI, dodatkowo ati posiad swoj wlasny program/menager  w ktorym mozna takie rzeczy poustawiac, tam tez mam zapodane ze karta ati 9550 ma aktywne zlacze tylko PCI, przy probie wybrania zlacza AGP*2 czy *4 czy *8 oraz zapisania ustawien. mam komunikat by zrobic restart w celu ustawienia poprawnych danych. po restarcie dalej AGP mam nieaktywne, ponownie ustawiam agp, restartuje i znow mam tylko aktywne PCI a agp jest nieaktywne czy tak ma byc?

 

-dodatkowo jesli odpale jakas gre (lineage2), ktora wykorzystuje agp to mam komunikat ze nie mozna wykryc AGP

-jesli gram w gre jakas i podkrece jej ustawienia na srednie to po 10 min mam samoczynne wylaczenia sie kompa, mio ze gra nie maz az tak wielkich wymagan - co jest?

- wlasnie robilem wczoraj format c: zainstalowalem na nowo system i znow mam to samo, zarowno na orginalnych sterach jak i innych.

 

jest ktos mi w stanie pomoc/doradzic?

1616664[/snapback]

Tak się składa że mamy ten sam (prawie) config i na 100% to brak strów od MSI. Wiem bo tak też mam po formacie ;) Samorestartujący się komputer to wina zasilacza (głównie) ale możliwe że i masz za mało V na procku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za cenne informacje:

 

moje ati 9550 nie jest krecone, po prostu mam wszystko zainstalowane w standarcie, wczesniej korzystalem ze starow omegi, teraz z orginalnych dostarczonych na plytce w zestawie,

 

nurtuje mnie problem restartow kompa, zwarzywszy ze gram tylko w 1na gre (linegae2, przez siec) to z chwila gdy ustawie w opcjach dalekosc widzenia terenu z 2, na 3 czy 4, dalekosc widzenia NPC z 2 na 3y czy 4y, nie mija 10 min i mam restart ;-(, gdy korzystam z innych aplikacji niz gry komputer jest b. stabilny.

 

zarwono na sterach omegi jak i sciaganych przez live update nowych do ati mam wciarz jakies problemy ze stabilnosca systemu jesli chodzi o gry, tj duze obciarzenie karty graf.

 

nie wiem czy spowodowane to jest karta, ale jedno wiem ze moja plyta glowna co raz dostarcza mi roznych problemow to z konfiguracja, o dzwieku juz nie wspomne, a lan o zgrozo ....

 

 

ps. teraz jestem w pracy, wasze uwagi/opinie sprawdze dopiero po 15ej, sprawdze rowniez napiecie na procku, postaram sie wam podac w miare jak najwiecej informacji -jesli dzieki temu pozbede sie moich problemow

 

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że niektórzy bawili się timingami pamięci , więc postanowiłem sam trochę się pobawić i zobaczyć jakie są tego rezultaty ;). A więc zmieniłem CL z 3 na 2 , TRAS z 8 na 7 , TWR z 3 na 2 , TRD z 3 na 2 , TR2W z CL+3 na CL +2 . Pamięci miałem ustawione na 556 MHz . I przy tym ustawieniu miałem wynik w 3dmakr 2k3 4150 , a po zacieśnieniu timingów już 4235 . Czyli 85 pkt więcej …, myślę że nawet w miarę ;) . Nie wiem czy wzrosły możliwości OC , ale wydajność tak :D. A teraz mam wynik 4339 pkt , przy ustawieniach 542 gpu i 572 mem . Jak ktoś bawił się jeszcze timingami w GB , to niech poda jakie ma ustawienia , może da się jeszcze coś wykrzesać z pamięci ;) . Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj stery do plyty. To po pierwsze. Linka dalem wyzej.

 

Po drugie jaki masz zasilacz?

1616807[/snapback]

 

oki wiec tak:

 

1/ instalacja sterow do plyty glownej pomogle jest tak jak powinno byc tj agp*8 -dziekuje bardzo ;-))

 

2/dane z pracka

AMD semprom Ext clok 166

curren speed 1750

 

 

3/ zasilacz:

 

atx --6054l/codegen 300x1 230v 3.5A

50-60 Hz

ac imput 230vac 4A 50Hz

ac output 230vac 0,5A 50Hz codygen "s" 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Min

Masz troche pradozerny komp. Wykrecony Semrpon, nForce2 itd. tutaj Codegon moze sobie nie dac rady. Tutaj wystarczylaby 300W ale prawdziwa 300W a nie papierowa.

Dobrze by bylo zmienic ta zasilke. Nie chces duzo wydawac to kup np. Modecom 350W, chcesz wiecej to juz jest wiekszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę udało mi się zacieśnić timingi pamięci , i teraz jest jakieś ponad 100 pkt więcej w 3dmark . Teraz mój rekord to : 4359 pkt :D , ponad 100 % w stosunku do standardowego taktowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne dane:

 

z biosu

 

memory voltage 2,7V

agp voltage 1.5v

adjust dram fraq  (fsb:dram)

 

memory timing

t(ras)8

t(rcd)3

t(rp)3

cas latency 3

 

agp clock volue 66

1617318[/snapback]

a po co to?

 

chodzilo Ci o podanie napiec jakie panuja na "tych rzeczach" czy o co?

bo jak o to pierwsze to wyniki z biosu zazwyczaj nie sa miarodajne

 

i trzymaj sie tematu

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja osobiście nie bawię się timingami :-|

Raz że mi się niechce bawić, dwa że oryginalne timingi od GB są OK.

Mnie wystarczają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag by to wzial :P

Przyszedl mi lepszy zasilacz (ostatecznie kupilem Fortrona fsp350-60mdn) i zaczalem krecic swojego Sapphire'a 9550 elixir (sic!) No i co ? Kupa !

To ze te pamieci sa kijowe to wiadomo ale dlaczego jak nie podkrecam rdzenia to pamieci moga isc na 450 bez artow.. a jak ustawilem rdzen na 400 a pamiatek nie ruszalem (400) to mialem arty ?? Wtf ? Co za badziewie.. ma ktos jakis pomysl ?

:(

Aha - jeszcze przy okazji mi ekran gasnie jak podkrece zarowno rdzen i pamiec na wartosci na ktorych dzialaja bez problemu gdy tylko jedno z wyzej wymienionych jest podkrecone ;/ Na to tylko twardy reset pomaga.

Ehh...

Edytowane przez DivineOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo wam cos o niekompatybilnosci r9550 i płyt na via kt400?? Skladam kompa na susie a7v8x-x i takim radku i system jest niestabilny nawet w 2D. Z kartą gf4200ti wszystko chodzi pieknie. Wymienilem juz jednego radka msi 128/128 na jakiegos innego noname i nawet do windy nie moge wejsc. probowalem roznych ustawien biosu, 3 wersji sterow i nadal nic. Sprawdzilem radka w innej plycie na via kt400 i tez nie chcial chodzic. Zasilacz modecom 350, sempron 2200, 512ddr-400 noname. Powtarzam ze z 4200ti komputer jest stabilny wiec wszystko wskazuje na grafe. Z tym nowym radkiem noname tez nie chce chodzic. Karta sie nie przegrzewa bo radiator jest letni i dobrze przylega do rdzenia. Co jest????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo wam cos o niekompatybilnosci r9550 i płyt na via kt400?? Skladam kompa na susie a7v8x-x i takim radku i system jest niestabilny nawet w 2D. Z kartą gf4200ti wszystko chodzi pieknie. Wymienilem juz jednego radka msi 128/128 na jakiegos innego noname i nawet do windy nie moge wejsc. probowalem roznych ustawien biosu, 3 wersji sterow i nadal nic. Sprawdzilem radka w innej plycie na via kt400 i tez nie chcial chodzic. Zasilacz modecom 350, sempron 2200, 512ddr-400 noname. Powtarzam ze z 4200ti komputer jest stabilny wiec wszystko wskazuje na grafe. Z tym nowym radkiem noname tez nie chce chodzic. Karta sie nie przegrzewa bo radiator jest letni i dobrze przylega do rdzenia. Co jest????

1620832[/snapback]

kolega ma problem z r9800pro na KT 400, ma arty w grach i b niska wydajnosc, na innej mobo jest OK

 

sproboj wgrac nowego biosa do mobo, moze cos pomoze, ogolni widze ze nowe radki maja problemy z chipsetami VIA KT 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serdecznie

Czytam ten dosyć spory wątek, i mam pytanie-na stan dzisiejszy - 29 sierpnia 2005r - jaką kartę z serii Radeon 9550 warto kupić? Zgodnie z cennikiem Arest cena :

 

SAPPHIRE R 9550 128MB, 128 bit - 205zł

GIGABYTE R 9550 128MB, 128 bit - 219zł.

 

Myslę, ze wybrałbym jedną z tych dwóch kart po lekturze Waszych postów. Na początku sugerowaliście GB, ale w ostatnich postach wspomina się,że najnowsze GB są trudno podatne na oc. Ja chciałbym coś spróbować w tej kwestii, choć myślę bardziej o zabawie AtiTool, mniej o v modach i innych ingerencjach w hardware czy też w biosie-bo dopiero zaczynam zabawę w oc. Więc co doradzacie?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz

 

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo wam cos o niekompatybilnosci r9550 i płyt na via kt400?? Skladam kompa na susie a7v8x-x i takim radku i system jest niestabilny nawet w 2D. Z kartą gf4200ti wszystko chodzi pieknie. Wymienilem juz jednego radka msi 128/128 na jakiegos innego noname i nawet do windy nie moge wejsc. probowalem roznych ustawien biosu, 3 wersji sterow i nadal nic. Sprawdzilem radka w innej plycie na via kt400 i tez nie chcial chodzic. Zasilacz modecom 350, sempron 2200, 512ddr-400 noname. Powtarzam ze z 4200ti komputer jest stabilny wiec wszystko wskazuje na grafe. Z tym nowym radkiem noname tez nie chce chodzic. Karta sie nie przegrzewa bo radiator jest letni i dobrze przylega do rdzenia. Co jest????

1620832[/snapback]

probowales ustawiac w biosie agp4x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Czy wiadomo wam cos o niekompatybilnosci r9550 i płyt na via kt400?? Skladam kompa na susie a7v8x-x i takim radku i system jest niestabilny nawet w 2D. Z kartą gf4200ti wszystko chodzi pieknie. Wymienilem juz jednego radka msi 128/128 na jakiegos innego noname i nawet do windy nie moge wejsc. probowalem roznych ustawien biosu, 3 wersji sterow i nadal nic. Sprawdzilem radka w innej plycie na via kt400 i tez nie chcial chodzic. Zasilacz modecom 350, sempron 2200, 512ddr-400 noname. Powtarzam ze z 4200ti komputer jest stabilny wiec wszystko wskazuje na grafe. Z tym nowym radkiem noname tez nie chce chodzic. Karta sie nie przegrzewa bo radiator jest letni i dobrze przylega do rdzenia. Co jest????

1620832[/snapback]

Zainstaluj strowniki od chipsetu lub płyty głównej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...