Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy ninja scythe ver.B / Infinity bedzie pasowała na płyte Abit KN-9 (nf4) bo nigdzie w sieci jak i na stronie producenta tej płyty nie ma wymienionej jako kompatybilnej pod ten cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolos Mugen*(Infinity) na 100% będzie pasować na KN9 :D co do Ninji rev.B to pewności nie mam, ale powinna pasować :unsure:

 

*nowa nazwa Infinity, która będzie oficjalnie obowiązywać za kilka tygodni, będzie zmienione pudełko oraz FAN(troszkę głośniejszy, ale wydajniejszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie mam. Znajomy kupil Infinity na takie mobo jak w sigu i pyta mi sie jak najlepiej umiescic wentyl. Jak widac

Dołączona grafika

na tym mobo Infi wisi "na szerokosc" czyli ta wezsza strona do ramu. Buda nie jest wentylowana.

Jak go najlepiej wstawic? Od dolu od strony AGP, zeby sobie wial w gore do zasilacza?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Ninją rev. 2 Plus a konkretnie z wentylatorem do niej dołączonym. Mianowicie chłodzenie mam zamontowa na C2D E6550 na płycie Gigabyte GA-P35C-DS3R, temperatura w biosie to ok 28-30 stopni i problem polega na tym że przy wlączeniu kompa wentylator na ninji nie startuje. Delikatnie sie poruszy a potem nic, trzeba go palcem popchnąc zeby zaczal sie krecic i wtedy ma prędkosc ok 550obr/min. Podobnie jest gdy podepne wentylator do dowolnego zlącza na płycie. Dodam że wentylator o nic nie haczy i sytuacja jest identyczna gdy lezy zupelnie swobodnie. Podlączony przez przejsciówke na 12 albo 5V chodzi swietnie. problem a tym ze wtedy niema regulacji i jest glosnieszy. Jakies pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to się przypadkiem nie nazywa kontrola obrotów sprawowana przez BIOS? Rzuć okiem w BIOSie jakie masz tam wartości. Może jakieś drobne procenty "mocy" są poustawiane w zależności od temperatury procesora np.. Na początku wszystkim wentylatorom podawane jest niskie napięcie ze względu na to, że wszystko jest chłodne w komputerze :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia miernikiem nie sprawdzałem ale myśle że bedzie ono gdzies ok 4-4,5V bo jak pisalem wentylator podlączony na 5V kręci sie troche szybciej niż podpiety do płyty. W biosie znalazłem 2 opcje :

 

Smart FAN Control Method

-Auto

-Intel QST

-Legacy

-Disable

Smart FAN Control Mode

-Auto

-Voltage

-PWM

 

Standardowo obie ustawione byly na Auto. Generalnie ustawienie tych opcji w różnych konfiguracjach skutkuje tym że albo wentylator kręci sie tak jak poprzednio czyli te ok 600lbr/min albo niema żadnej regulacji i chodzi 1200obr/min. Czegoś pośredniego raczej nie zauważyłem. Może ktoś wie jak najlepiej ustawić te 2 opcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba najgłupsze pytanie od dłuższego czasu bo jestem juz lekko zmeczony: Czy zrywaliście z backplate Scythe Ninja tą czarną warstwę ochornną która go pokrywa?

Mam podobne głupie pytanie :)

Po odklejeniu niebieskiej folii z podstawki radiatora (tej z napisem i wykrzyknikiem) jest warstwa "czegoś" Czy to już tasma termoprzewodząca, czy inna folia którą powinienem odkleic?

Jeśli chce dac inna paste na nowy radiator, to mam to wszystko usunac az do czystego metalu?

 

A może to nie jest żadna taśma (folia) tylko beznadziejny szlif? Potraktowałem to szmatką i spirytusem. Ma ciemniejszy kolor niż pozostałe elementy miedziane. Czy to jest "goła" miedź czy cos innego? Ja już nie wiem... Sorki za takie lamowate pytania :)

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne głupie pytanie :)

Po odklejeniu niebieskiej folii z podstawki radiatora (tej z napisem i wykrzyknikiem) jest warstwa "czegoś" Czy to już tasma termoprzewodząca, czy inna folia którą powinienem odkleic?

Jeśli chce dac inna paste na nowy radiator, to mam to wszystko usunac az do czystego metalu?

 

A może to nie jest żadna taśma (folia) tylko beznadziejny szlif? Potraktowałem to szmatką i spirytusem. Ma ciemniejszy kolor niż pozostałe elementy miedziane. Czy to jest "goła" miedź czy cos innego? Ja już nie wiem... Sorki za takie lamowate pytania :)

Ja na swojej Ninji Rev B mam podobnie. Po odklejeniu tej naklejki spodziewałem się czystego świecącego spodu (który widziałem na zdjęciach w necie), a co zobaczyłem? zaśniedziałą ciemną podstawę (aż się ten wykrzyknik z naklejki odbił :angry: ) Przetarłem ją chusteczką z alkoholem izopropylowym i założyłem. Właśnie zastanawiam się czy warto to teraz ściągać i polerować? Jaka jest różnica wydajności między ciemną podstawą a wypolerowaną na lustro? ile mniej więcej stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid - zrobiłem w końcu to samo co ty. Też spodziewałem się bardziej lustrzanej powierzchni.

Przemyłem spirytusem, posmarowałem proca i podstawkę radiatora Zalmanem i zamontowałem. Trochę szarpałem się z mocowaniem, ale gdy załapałem o co chodzi to stwierdzam że w z tym mocowaniem nie jest jeszcze tak źle (są opinie negatywne o tym mocowaniu pod LGA775).

Przy pierwszym wejściu do BIOSU rzuciłem okiem na temperaturę proca (standardowo taktowany e6750), która wachała się pomiędzy 37 - 40'C... To chyba trochę za dużo... Teraz gdy to piszę SpeedFan pokazuje Temp1: 37-38'C (proc ciągle na standardowym zegarze 2.66).

Jeszcze nie sprawdzałem temperatury w stresie.

 

Zrobiłem sobie krótki test (4M) w Super Pi. Temperatura dochodziła do 44'C :/ Wiatrak - około 1200rpm...

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest temat "Zdjąłem IHS i co dalej..." jednakże po jego przeczytaniu stwierdzam, że bardzo mało tam jest o Ninji szczególnie "rewizji B" jest tu może ktoś kto "przetestował" i mógłby się podzielić wrażeniami z "sadzania" Ninji na gołym rdzeniu ze szczególnym wskazaniem konfigu podobnego jak w moim sigu? Z góry dziękuję za ewentualne zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc po przetestowaniu sam sobie odpowiem: jeżeli nie zamierzasz bawić się w podpiłowywanie czy w inny sposób modyfikowanie całego "rusztowania" pod radiator to nie zdejmuj IHS'a bo Ninja na DFI po jego zdjęciu nie ma styku z jądrem bez dodatkowych w/w manipulacji - koniec końców "czapa" na powrót założona na Opteronku, ale i tak jest dobrze bo po wymianie "szarego gluta" pomiędzy IHS'em a rdzeniem na AC5 temperaturko spadły średnio i jakieś 3-4 stopnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ninja bez problemu wejsc na IC7 i do budy CoolerMaster'a Centurion 534? Jesli tak to czy bedzie sie dalo zamontowac cooler Ninjy tak zeby wial w strone coolera wyciagajacego powietrze z budy?

 

Co do coolera to chcialbym tam zamontowac cos swiecacego, czy Revoltec 120mm da rade schlodzic mojego Prescotta? :)

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w budzie noname o szerokości 20cm(ale jak wiadomo blacha na której jest płyta główna nie jest idealnie na brzegu) mieści się bez problemu. Co do Revolteca to miałem go kiedyś na Scythe i było dla mnie za głośno. Teraz mam tylko dwa wentyle w budzie(w zasilaczu i na froncie). Temperatura procesora to około 70*C ale jak wiadomo abit dość mocno zawyża(stawiam na około 63-64*C)

Edytowane przez żeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w budzie noname o szerokości 20cm(ale jak wiadomo blacha na której jest płyta główna nie jest idealnie na brzegu) mieści się bez problemu. Co do Revolteca to miałem go kiedyś na Scythe i było dla mnie za głośno. Teraz mam tylko dwa wentyle w budzie(w zasilaczu i na froncie). Temperatura procesora to około 70*C ale jak wiadomo abit dość mocno zawyża(stawiam na około 63-64*C)

A moglbys moze zarzucic tutaj jakimis zdjeciami jak to wyglada w budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Thermaltake'a (tfu! ;) ) SmarfFan Blue Led. To dość drogi wentylator, ale ma naprawdę pokaźną rozpiętość obrotów - na najniższych jest naprawdę cichy.

 

Używam od bez mała półtora roku odmiany 80mm. Dane producenta są jak zwykle przesadzone... aczkolwiek również w drugą stronę. Bowiem pomimo deklaracji minimalnych obrotów 1300rpm dla 80mm wersji SmartFana... ja mogłem go na swoim kontrolerze kręcić z prędkością 300-400rpm (4,5-5V). Domyślam się więc, że w wersji 120mm bedzie podobnie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob odrywacie to metalowe ustrojstwo od tylu mobo... u mnie po roku siedzenia na mobasie za cholere nei moge oderwac tego.

No to po kiego przyklejałeś? Ja konieczności przyklejania tego nie stwierdziłem. Teraz to tylko chyba na silę trza, albo mobo w zamrażare na jakiś czas to może puści, ewentualnie suszara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupilem sobie wlasnie Scythe Ninja Rev. B, ale niestety nie mam do niej tych plastikowych kolkow mocujacych do 775. Gosc ktory mi sprzedawal to chlodzenie, mowil, ze kupil 4 sruby z nakretkami, bo poprostu te kolki sa gowno warte i kiedys mu sie obluzowaly przez co chlodzenie przestalo dotykac proca. Prawda to czy falsz ? Bo kolkow nie ma, srob nie dolozyl, wiec je sobie jutro kupie, ale tak mnie ciekawi, czy moze te z Boxowego coolera by podeszly. Co o tym myslicie ? Czy moze lepiej naprawde te sruby zmontowac ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob odrywacie to metalowe ustrojstwo od tylu mobo... u mnie po roku siedzenia na mobasie za cholere nei moge oderwac tego.

nie trzeba bylo tego wogle przyklejac hehe bylo o tym duzo mowine ze cholernie ciezko odchodzi, sprobuj nad para albo suszarka, ja jak odrywalemz mojego starego abita to wyrwalem tez pare tyrystorow heheh ale i tak szla na gware wiec bylo mi to rybka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...