Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno postanowiłem usunąc cały syf, który zgromadził się na płytkach ninji i w tym celu wypłukałem ją w wodzie co spowodowało,że pozostały po tym białe plamy.Można to teraz czymś usunąc i czy to może pogarszać przewodność cieplną tych aluminiowych płytek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno postanowiłem usunąc cały syf, który zgromadził się na płytkach ninji i w tym celu wypłukałem ją w wodzie co spowodowało,że pozostały po tym białe plamy.Można to teraz czymś usunąc i czy to może pogarszać przewodność cieplną tych aluminiowych płytek ?

jeśli to była kranówka to pewnie jest to kamień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Scythe Ninje Revision B PLUS (z wentylatorem) na Asus M2N-E. Temperatury spadły o dziesięć stopni. Wentylator jest w stronę złączy na klawiaturę. Wszystko siedzi w ModeCom Enjoy i pozostał 1cm do ścianki obudowy (obudowa ma wg Komputronika 195 mm) :) .

 

@Down - u mnie jest tak wyszlifowana, ze widzę swoje odbicie, ale i tak widać "paski" których się paznokciem nie czuje. Po za tym, pasta wyrównuje.

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tez rozumiec to inaczej : im taniej kupujesz to licz ze jakosc moze byc gorsza ;)

ja mialem lepsza podstawke niz Jejox, ale pozostawila mi jeszcze wiele do zyczenia ;)

Miałem na myśli, że nie większość osób nie narzeka na jakość wyszlifowania podstawy w Scythe Ninja/Infinity.

 

No... ale oczywiście masz rację - zawsze można kupić Thermalrighta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko dla posiadaczy kompletej ninjy :).

spojrzcie tu i powiedzcie czy poza zapinka na s939 reszta jest, czy uda sie to zamontowac na intelu?

 

http://allyoucanupload.webshots.com/v/2004836184585754800

wiem co to ale tam zaznaczone jest jeszcze cos :

 

uwaga. w komplecie brakuje zapinki do s939, nie ma elementu przykrecanego do plyty glownej!

 

takze nie ma backplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

Czy da się jakoś zastąpić koszyczek pod 939 Ninji?

 

@down

:P - wybacz :D

Edytowane przez BilGejtZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Scythe Ninje Revision B PLUS (z wentylatorem) na Asus M2N-E. Temperatury spadły o dziesięć stopni. Wentylator jest w stronę złączy na klawiaturę. Wszystko siedzi w ModeCom Enjoy i pozostał 1cm do ścianki obudowy (obudowa ma wg Komputronika 195 mm) :) .

 

@Down - u mnie jest tak wyszlifowana, ze widzę swoje odbicie, ale i tak widać "paski" których się paznokciem nie czuje. Po za tym, pasta wyrównuje.

Witam czy mógłbyś zrobić fotkę jak wygląda ten cooler na asusie i na jakiej zapince jest to zamontowane .W stresie jakie masz temperatury na 2700mhz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis kupilem ninje rev B PLUS i tam nei ma tego backplate ! Nie ma tez nic o nim w instrukcji montażu oraz na fotce jest bez backplate. Mam dziwne wrazenie ze cos ta blaszka slabo docisk cooler i nei wiem czy pod ciezarem radiatora nie odstaje on od gory od proca.. Temperatury mam dziwnie duze :( do tego dalem liquid coolingplate i nie wiem.. ile to ma sie wygrzewac zeby sie juz "rozpuscilo" ? dla testu jeszcze poloze kompa na boku zeby swa masa cooler przylegal lepiej

ps. kto ma rev 2 i potwierdza brak backplate i koszyka dla s939 ?

 

edit - wer B plus nei ma tego back plate

http://www.ad.max.pl/admax/catalog/product...products_id=406

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilne pytanko.

 

Jutro kupuję coś wysyłkowo w sklepie wysyłkowym, gdzie mają Fandery.

(koszt wysyłki odpada)

 

Jedzie też do mnie używana Ninja.

 

Czytałem już tyle sprzecznych opinii o oryginalnym wiatraku, że już nie wiem.

Zdarzyła się nawet wypowiedź "oryginalny wiatrak jest lepszy od Fandera".

 

To ja już nie wiem. Brać tego Fandera czy nie?

 

Chodzi o chłodzenie c2d przy 3.3GHz (e6300 lub e4300 jak się pojawi)

przy zachowaniu ciszy.

 

Jest też problem, że Ninja wejdzie na styk, więc z wentylem będę musiał kombinować. Może więc kupić 92mm ?

 

Doradźcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pierwszej rewizji Scythe Ninja.

Otóż mam ją zainstalowaną na płycie S478. Chciałbym usunąć Heat Spreader'a z procesora (PIV 2.8C) i teraz mam pytanie. Czy docisk Ninji bedzie równie dobry na rdzeń pozbawiony blaszki ochronnej? Jeśli nie, to odwiodę się od zamiaru usunięcia HS-a. A BTW jak sprawa wyglądała by w rewizji B? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... chces usówać IHS z P4? Osobiście nie polecam(i to nie dlatego że coś będzie ninja niepasowała tylko dlatego że w intelach czasem IHS jest przylutowany do rdzenia) ;)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2050956

;)

Dzięki za przestrogę Hary i namiar na sporą dawkę wiedzy nt temat. Juz jestem po lekturze tego topicu, trochę mi zeszło, ale warto było :-) Abstraciach!ąc jednak od ew. problemu z przylutowaniem, czy IHS w P4 jest na tyle gruby, by docisk Ninji był na "słowo honoru". Ważne, żeby był na tyle stabilny, by ciężka Ninja nie chybotała się na boki i nie narażała rdzenia na ewentualne ukrszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, nie wiem jak grube są IHS od intela, w każdym razie na sempronie64 bez IHS ninja siedzi bardzo luźno i jak dotąd nie rozwiązałem problemu z dociskiem, który jest na tyle słaby że gdy postawie płyte główną w pozycje pionową temperatura bardzo mocno rośnie więc jak narazie mój komp zmuszony jest do leżenia w pozycji poziomej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odwiodłeś mnie od tego zamiaru. Za dużo zachodu i pewnie korzyści też dyskusyjne. Mógłbym ewentualnie wypolerować procka, ale też polerujac radiatory zaokraglałem narożniki, wiec nawet to mi nie za bardzo wychodziło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem Ninje Plus (ta bez kompatybilnosci z AM2). Uzywana, ale w miare tanio. Nie mam koszyka pod 939 (bo Jonathan gdzies zgubil...), jest nie klejony backplate i zapinki pod 775. Ta sztuka pojdzie pod P4 wiec z zapinaniem nie bede mial problemow

 

Jutro przychodzi do mnie jeszcze jedna. Kupilem razem z mobo i procem (dla wujka), ninja ma zostac u mnie. Ma koszyk pod 939, a backplate mogl bym ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> od tej drugiej wiec nie bede mial problemow z montarzem u mnie.

 

Problem polega na tym ze Backplate na mobo dla wujka jest przyklejony (ASUS A8N-E, czy cos w tym stylu). Jak go usunac? Czy moze da rade jakos wsadzic na mobo oryginalny koszyk 939 bez sciagania backplate?

 

Proponowane wczesniej rozwiazanie z suszarka jakos srednio mi sie podoba... Ostatecznie mogl bym sprobowac, tylko nie chce ryzykowac uszkodzenia mobo, na bp mi nie zalezy

 

Probowal ktos eksperymentu z lodowka? (znajomy mi tak doradzil:), coby potrzymac plyte w lodowce, a potem probowac po schlodzeniu oderwac, oczywiscie to tez ryzykowne jest troche bo trzeba by mobo przed wilgocia zabezpieczyc)

 

Napiszcie co o tym myslicie. Ktory sposob lepszy i mniej ryzykowny, lub czy moze nie bede musial sciagac bp i jakims cudem uda mi sie wsadzic oryginalny koszyk?

 

[Edit]

Nie trzeba bylo zdejmowac backplate, Boxowy cooler dalo rade zalozyc, a na moim A8N-SLI musial zostac backplate ASUSA, bo wystawal lut od dlawika na jakies 2-3 mm i ten od ninji strasznie krzywo lezal.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM RPOBLEM !!!

Kupilem jakis miesiac temu ninje plus rev. B no i jest problem z prawidlowym stykaniem sie spodu coolera z IHSem procesora zauwazylem to bo pasta sie nie rozprowadza po calym procesorze zostaja tylko kropki w niektorych miejscach. Zauwazylem tez ze ninja zawadza o kondensatory plyty glownej umjeszczone wokol gniazda procesora. Plyta to Asusa P5B-E Plus Ponizej daje zdjecie socketu tej plyty.

 

http://www.overclock3d.net/gfx/articles/20...0234522824l.jpg

 

Mozecie cos na to poradzic moze oddac ninje na gwarancje ??? Pomozcie prosze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie cos na to poradzic moze oddac ninje na gwarancje ??? Pomozcie prosze !!!

Na gwarancje nie dasz rady wyslac, bo ogolnei rzecz biorac o sprawie jest dosc glosno juz od jakiegos czasu a scythe na to:

http://www.scythe-eu.com/en/support.html

 

wszystko fajnie, ale niestety takie rozwiazanie nie jest tak na serio pomocne - w kazdym tak czytalem na silenthardware.de.

 

Mozesz sobie z tym poradzic uzywajac dremela:

Dołączona grafika

Edytowane przez BLBK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLBK jakie masz temp w stresie na procku a jakie w idle ?

Niestety za wysokie - w idle kolo 45°C, w stresie do 55°C...

Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze w calym systemie mam tylko dwa wentyle;)

 

A jezeli to pytanie pojawilo sie ze wzgledu na zalaczone zdjecie, to to nie jest moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pzrzejrzałem ten temat z grubsza(opera=>ctrl+f=>p5b=>enter ;)) (szukajka naprowadziła ;)) i chyba nie znalazłem do konca odpowiedzi na to, co mnie nurtuje i mego potencjalnego klienta na "nowke-szwedke" ;)

 

Czy revizja b jest kompatybilna z asusem p5b - zwyklym, bez zadnych deluxow i innych "badziewi"i "udziwnien";) Gdzies czytalem(chyba na spcr), ze wchodzi, ale doslownie milimetry dziela od kondziołkow, inni pisza, ze owszem, da sie zamontowac - ale docisk slaby, inni zas - ciac, nie da rady inaczej. Głupieje pomału.

 

Ok, scythe pisalo, ze to producenci kombinuja, ale... ;)

 

Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Edytowane przez _domestos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...