Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, kiedyś koleś trafił na test podkręcania na ninjy, gdzie były założone 3, bądź 2 wentyle i podobno niesamowicie kolesie na niej wykręcili procka( nie mam informacji jakiego, ale chyba Intela, ponad 4GHz).

Napisali też że taki OC zawdzięczają nawiewowi, może ktoś z was też to widział?

Szukam tego testu i nie mogę nigdzie tego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, kiedyś koleś trafił na test podkręcania na ninjy, gdzie były założone 3, bądź 2 wentyle i podobno niesamowicie kolesie na niej wykręcili procka( nie mam informacji jakiego, ale chyba Intela, ponad 4GHz).

Napisali też że taki OC zawdzięczają nawiewowi, może ktoś z was też to widział?

Szukam tego testu i nie mogę nigdzie tego znaleźć.

Z tego co pamiętam, to dawałem linka do fotki. Na wystawie jakiegoś japońskiego sklepu stał sobie podkręcony P4@4,8GHz chłodzony Ninją z trzema wentylami. Więcej info: KLIK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oni te wentyle tam zamocowali?

Moze jakiś sensowny sposób znacie na zamocowanie 3 wetyli znacie, bo zamierzam cos takiego zrobić, tylko nie wiem czy to cos da, poprawi OC?

Przecież widać na zdjęciu: pierwszy na standardowych drucikach, drugi przyklejony taśmą, a trzeci jest przykręcony do tyłu obudowy. Tylko zastanawia mnie ten górny wentyl wiejący w dół - czy jest sens, skoro powietrze właściwie trafia na spód budy i tam zostaje? A patrząc na wynik OC to drugie pytanie jest chyba nie na miejscu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze ten od góry słabiej wieje i cieple powietrze mimo wszystko jest wyciągane przez ten wentyl w obudowie, który pewnie ma ustawione najwyższe obroty.

Będe miał dziś wentyle i uda mi sie cos takiego złożyć to sam przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kwestia wymiarów była już poruszana, ale jednak coś mi tu nie gra:

Bartolomius podał wysokość radiatora 150 mm. Na TYM zdjęciu po przeliczeniu pixeli na mm wychodzi, że radiator bez wentylatora ma niecałe 14 cm. Podobnie zresztą wygląda na porównaniu z Akasą 12 cm - KLIK. To jaka w końcu jest wysokość tego coolera BEZ wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, chciałem kupić Ninje ale coś są problemy z dostepnością tego coolerka a szukając czegoś ciekawego trafiłem na Scythe MINE SCMN-1000

 

http://www.allegro.pl/item129617418_scythe...wentylator.html

 

Faktycznie to następca ninji? takie same właściwości? bo wygląda troche inaczej ....

Co o tym sądzicie? brać tego czy szukać ninji?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem. Kup i zobacz masz prawo do 10 dni oddac bez zadnych problemow, B)

Zależy gdzie... W angela.pl np. owszem można do 10 dni oddać towar ,ale pod warunkiem,że nie nosi śladów użytkowania ;)

 

Wszystko jest w regulaminie. Zresztą dzwoniłem nawet i pytałem o te warunki.

 

Czyli zamontowanego coolera raczej już nie oddasz :mur:

 

Chciałbym widzieć sklep ,który przyjmuje ninje z odklejoną od mobo backplate :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie co brac(wszystko am2 ready ale poki co am2 nie planuje miec)

 

mine za 128zl?

 

ninja rev za 151zl

 

czy moze infinity za prawie 170zl?

 

sklaniam sie ku mine badz infinity, ninja jakos mnie nie kusi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie... W angela.pl np. owszem można do 10 dni oddać towar ,ale pod warunkiem,że nie nosi śladów użytkowania ;)

 

Wszystko jest w regulaminie. Zresztą dzwoniłem nawet i pytałem o te warunki.

 

Czyli zamontowanego coolera raczej już nie oddasz :mur:

 

Chciałbym widzieć sklep ,który przyjmuje ninje z odklejoną od mobo backplate :lol:

A to niby czemu? Proc tak szybko się nie odciśnie na podstawie i zdążysz potestować, pastę łatwo można zmyć, a backplate możesz sobie przykleić do ściany, tylko nie wiem po co do płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie kupiłem sobie scythe infinity.Sprawuje sie swietnie temperwtury mi spadły bardzo na procku i tu wielki plus dla tego produktu. Ale mam problem Bo sruby ktore sa u gory wystaja mi z obudowy i nie mogę jej zamknąc. Moze ma ktos ten sam problem i wykombinował jak to zrobić moze jakas mala przeróbka obudowy czy cos. Moze ktos wrzucic fotki co i jak zrobic :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niby czemu? Proc tak szybko się nie odciśnie na podstawie i zdążysz potestować, pastę łatwo można zmyć, a backplate możesz sobie przykleić do ściany, tylko nie wiem po co do płyty.

Być może ;) Na przyszłość nie będe przyklejał backpalte do płyty :P

 

W każdym razie już nieważne ;) Bo akurat już sprzedałem swoją Scythe katane Cu :)

 

I zamówiłem XP120. Myslę,że będzie sporo wydajniejszy.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś poratuje doświadczeniem

jak odkleić backplate od płyty ? :) trzyma się sq nieźle ;] odkleić tak żeby się nadawał na nową płytę ofkors

 

edit:

 

http://www.scythe-usa.com/support/cpu/002/scnj1000.html

 

suszarka do włosów i jedziemy :) sprawdze i powiem jak efekty

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem sowja Ninie w budzie - kawał żelastwa ale wygląda fajnie.

Od fryzjera jest chyba ze dwa razy większa - wygląda jak gar od Mz 250 hehe.

Co ciekawe cpu zrobiło 2700 przy 1.34v (1,5H orthos) przy czym wcześniej zyczyło sobie 1.376 więc w oc tez jest poprawa czego się raczej nie spodziewałem :]

Temperaturki oscylują w okolicach 42C dla cieplejszego jajka.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dłubałem wykałaczkami jakies 40 minut i grzałem aż było gorąco z drugiej strony laminatu, do tego kibelkowy smród tego czarnego czegoś z pod spodu i na koniec skubanie śmieci z płyty.. efekt - metał cały, czarne coś to śmietnik, płyta czysta i tak samo nie żyje jak nie żyła :P

 

równolegle meilowałem ze scythe, doradzali suszarkę ;) zobaczymy co zrobią,, napisałem z prośbą o nowy bp :)

 

imo nie da się tego zdjąć bez uszkodzenia przy uzyciu suszarki,, nie ma szans ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...