Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

chyba w triple crossfire :wink:

 

jak bierze 70-80W w max stress to wszystko

Mam nadzieje że ten artykuł rozwiąże wszelkie wątpliwości co do poboru prądu.

Zwróćcie uwage na różnice xl do xt - co oznacza że przy podkręcaniu xl pobór rośnie znacznie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem Sapphire ATI Radeon X1800XL (piękna nazwa :)) Kilka słów na temat tej karty po niecałych dwóch dniach od rozpakowania Białego Pudełeczka.

 

Instalacja praktycznie bezproblemowa: sterownik Nvidia usunięty, karta zamontowana, sterownik Cat. 5.11 zainstalowany. Wszystko działa.

 

Krótkie testy:

 

3Dmark 2005 (trzy przebiegi):

.....(500/495) - 7250pkt. czyli tak jak u innych, norma.

.....(574/603) - 8350pkt. max na stand. napięciu (1.1V/1.9V) temp. maksymalna 71*C

.....(682/648) - 9300pkt. przy napięciu 1.3V/2.1V i max. temp. 79*C

 

Mało czasu na więcej testów, zresztą wyniki podobne do podanych wcześniej. Pamięci trochę słabo w porównaniu do poprzedników, rdzeń całkiem przyzwoicie przy 1.3V i 700Mhz trochę sypnęło artami w 3DM2005 ale jest do zrobienia moim zdaniem. Mam Zalmana AlCu spróbuję nieco póżniej czy wejdzie i może coś jeszcze wyżej da radę.

 

Karta sprawia bardzo dobre wrażenie, po kilku testach m.in. w Half-Life 2 (podstawa i HDR Lost Cost) zauważyłem małe spadki wydajności po włączeniu AAx4, HDR i HDR+AA. OC jak widac (nie tylko u mnie) znakomite, pytanie na ile Volt można sobie pozwolic? Mało co prawda programów do obsługi, jest Overclocker ale trochę mało praktyczny a RivaTuner nie posiada (na razie?) zmiany napięc.

 

Catalyst 5.11 nawet sprawnie sobie radzi (Radek sobie radzi hehe) poczekamy co dalej. Na nowe stery (teraz np. pamięci nie mozna ruszyc z miejsca, zielony ekran powyżej 495Mhz), nowe ATI TrayTools i inne.

 

Osobiscie jestem bardzo zadowolony (pozdrowienia dla DEVILa z www.oc-team.com za umożliwienie mi wejścia w posiadanie tej karty :))

 

...

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem Sapphire ATI Radeon X1800XL (piękna nazwa :)) Kilka słów na temat tej karty po niecałych dwóch dniach od rozpakowania Białego Pudełeczka.

Southorn, masz dostęp do cyfraka?

 

Może możesz zrobić to o co proszę od dłuższego czasu w cytacie poniżej?

 

A mógłby ktoś z posiadaczy zrobić zdjęcie karty włożonej w płytę w takim ujęciu by było widać wentylator karty (właściwie GPU) i chipset? Chodzi mi o ich wzajemny układ. Próbuję ustalić czy obecne bloczki (przy zmianie mocowania bloczka GPU) da się użyć w połączeniu: moja płyta i x1800xl. Chodzi o to, w którym miejscu karty jest GPU (i jak to wygląda względem chipsetu) jak są rozmieszczone pamięci na karcie (bloczek na chipsecie jest wysoki i radiatory na pamięci mogą się nie zmieścić) -> to niby widać na zdjęciach samej karty ale nie mam puktu odniesienia czyli płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , jestem w posiadaniu Sapphire ATI Radeon X1800XT .

Ustawilem karte na 735 GPU i 820 pamieci wyniki macie 1791481[/snapback]

Sprawdzaliście jak się zachowóje R520 na 1792803[/snapback]
.....(682/648) - 9300pkt. przy napięciu 1.3V/2.1V i max. temp. 79*C

 

Jesli istnieje mozliwosc poprosilbym o linka do ORB'a.

 

EDIT : pozwolilem sobie wyedytowac ten post ,poniewaz udalo mi sie podkrecic ta karte wyzej ( tym razem Overclocker nie robil problemow ) i osiagnac ponad 10K markow. Aby osiagnac lepsze wyniki trzeba podciagnac napiecie na GPU co zostawie sobie na pozniej :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Cobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gratuluje kolejnym posiadacza kart z serii X1800 ;)

 

kurcze rzeczywiscie wysoki masz ten wynik, ja na swojej X1800xl przy kreceniu 690/720 uzyskuje troszeczke ponad 9000,

a ty na 682/648 - 9300pkt, Musze jeszcze ze swoja powalczyc w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9300pkt. przy gorszych zegarach karty, gorszym procku (MHz), gorszych czasach na pamięciach? Dziwne... Gdzie tu jest haczyk? Czym to jest chłodzone?

 

Teraz to już chyba zwykły GF7800GT nigdy tego nie przeskoczy... ;)

 

 

P.S.

Brać X1800XL, czy 7800GTX - mam możliwość kupna w podobnej cenie +/-50zł.

Chyba najtańsze X1800XL - http://www.sferis.pl/sklep_new/kat.php?szu...upa=&gatunek=57

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik w 3DM05 (ok.9300pkt. przy 682/648) był bardzo ciekawy biorąc pod uwagę taktowania. Zbadałem sprawę :) i oto co się działo:

 

Do zegarów używałem RivaTuner v2.0 RC15.8 a Overclockera tylko do napięc. I takie dane z RivaTunera podałem przy wyniku Marka05.

I teraz najciekawsze: przy identycznych ustawieniach w Overclockerze, wynik "tylko" ok. 8650pkt. To było conajmniej dziwne. Ale nic, jadę z zegarami dalej i co się okazuje? Pamięci wywalają arty przy 790Mhz/2.1V !!!!!

 

Mało tego przy max ustawieniach w Overclockerze (682/782 1.3V/2.1V) w Marku ok. 9170pkt., gdzieś "wcięło" 150 punktów.

 

Wniosek RivaTuner w dosc dziwny sposob podkreca pamięc. Co jeszcze ciekawsze po pierwszym użyciu overclockera, RivaTuner już podkręca tak jak overclocker ale z brakiem tych 150pkt w Marku.

Restart, podkręcanie zegarów tylko Rivą (682/648) i znów mam 9350...

 

O co chodzi jeszcze nie wiem, i gdzie są podane prawidłowe takty? Catalyst w obu przypadkach pokazuje to samo co programy...

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxster, już tu podawano wymiary pod chłodzenie. vf700 nie wejdzie.

Jednak wchodzi i to całkiem zgrabnie:

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

draak i co straszysz ludzi...? :wink:

Uff... dobrze, że się nie pozbyłem swojego VF700, bo z tego co widzę to może mi się jeszcze przyda...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać X1800XL, czy 7800GTX - mam możliwość kupna w podobnej cenie +/-50zł.

mam ten sam problem

 

ale decyzja na 99% zapadła -GTX

 

oc w XL to loteria a trafienie karty z OC jakie ma Jordi oceniam na 5% -czytajac polskie i zachodnie fora

 

a xl bez dobrego oc jest kartą raczej przeciętną

 

poza tym cos jest na rzeczy skoro Ati wypuszcza za miesiąc 580 - wynika z tego ze 520 do udanych nie nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, Boxster, sądziłem, że rozstawy mocowań są na tyle inne, że vf700 nie przypasuje.

 

Ja niestety też na 99% zdradzę ati na rzecz 7800gtx. Wydaje mi się być b. user- friendly (dopracowane stery) i nawet jeśli jej nie podkręcę (a wiadomo, że będzie o/c :)) to będzie zdecydowanie szybsza od aktualnej x800xt@>x850xtpe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oc w XL to loteria a trafienie karty z OC jakie ma Jordi oceniam na 5% -czytajac polskie i zachodnie fora

 

a xl bez dobrego oc jest kartą raczej przeciętną

 

poza tym cos jest na rzeczy skoro Ati wypuszcza za miesiąc 580 - wynika z tego ze 520 do udanych nie nalezy

Musze sie po czesci z Toba zgodzic.... ale ;) mozliwosc trafienia na karte ktora pozwala na sensowne O/C oceniam na ponad 50% ,co i tak dla mnie stanowilo za duze ryzyko.

Jako alternatywe rowniez rozwazalem zakup GTX'a. Jednak 2 tygodnie temu, kiedy kupowalem grafike, cena najtanszych oscylowala w okolicach 1800pln ,a stad juz niedaleko do ceny x1800xt (wersja bulk kosztuje ok. 2000 pln, full box ok. 2200 pln ) .Masz wiec za rozsadnie wieksze pieniadze, troche mocniejsza karte z wieksza iloscia szybszej pamieci i calkiem niezlym O/C.

 

Co do tego ,ze ATI wypuszcza za miesiac R580 (rowniez czytalem news'y na ten temat) musze powiedziec ,ze bylbym szczerze zdziwiony gdybym w polowie stycznia mogl kupic karte oparta na tym GPU -jesli juz to pod koniec pierwszego kwartalu 2006r.(od chwili gdy zaczalem sledzic koleje losu R520 - podchodze do takich wiadomosci sceptyczniej :) ) .Powod dla jakiego ATI robi to tak szybko ,rowniez nie wydaje mi sie byc zwiazany ze tym ,ze R520 nie nalezy do udanych - uwazam ,ze jest godna alternatywa dla kart z G70 i niestety ,co istotne z punktu marketingowego - nie mocniejsza. ATI bedzie staralo sie osiagnac chwilowa przewage wydajnosciowa ,czego bylismy swiadkami juz w przeszlosci np .R300 jak i w przypadku premiery G70 ,kiedy to NVIDIA przez pol roku posiadala w swojej stajni najmocniejsze karty Hi-End . Na G80 przyjdzie nam jeszcze troche poczekac ,a w analogicznym okresie co karty z R580 ,przewiduje sie pojawienie kart z G72 , G73 czyli kart low-,mid-end opartych jeszcze na architekturze G70.

Ja niestety też na 99% zdradzę ati na rzecz 7800gtx. Wydaje mi się być b. user- friendly (dopracowane stery) i nawet jeśli jej nie podkręcę (a wiadomo, że będzie o/c :)) to będzie zdecydowanie szybsza od aktualnej x800xt@>x850xtpe.

Jesli chodzi o sterowniki to przyznam ,ze na obecnych ,czyli Cat 5.11 nie mam problemow z zadnymi grami w ktore gram.Obie karty maja malego minusa - x1800 za niedopracowane programy do O/C ,7800 za koniecznosc modyfikowania biosow w celu podniesienia napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Na G80 przyjdzie nam jeszcze troche poczekac ,a w analogicznym okresie co karty z R580 ,przewiduje sie pojawienie kart z G72 , G73 czyli kart low-,mid-end opartych jeszcze na architekturze G70.

jeszcze w drodze g71 - g70 90nm 750MHz rdzen...teoretycznie...i imho to bedzie odpowiednik r580

btw: moze zapodac jakies benche z fear w 1920x1200 z fsaa4x, z ss i bez? thx

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do G71 to specjalnie o nim nie wspomnialem poniewaz nigdzie nie znalazlem informacji kiedy ma nastapic jego premiera i ciezko mi w tym momencie tez twierdzic ,ze bedzie to odpowiednik R580 bo i o nim tak naprawde czytalem wiele informacji-spekulacji :) (m.in. to ze bedzie produkowany podobnie jak RD580 w technologii 80nm i ma posiadac 32 potoki - ciekawe czy rownie "zylaste" :D ) .G80 juz faktycznie moze go znacznie przewyzszac wydajnoscia ,ale o nim to juz naprawde niewiele wiadomo - pojawi sie prawdopodobnie na Computex 2006 i ma wspierac Shader Model 4.0 .

Jesli zas chodzi o FEAR'a to postaram sie go dzis zalatwic i zrobic jakies testy , musisz jednak sprecyzowac jakie ustawienia Cie interesuja - wszystko na max ? (rozdzielczosci o ktora pytales nie moge uzyskac kozystajac z menu gry ,pracuje na CTR i z tego co pamietam wyzsze rozdzielczosci jakie sa dostepne to 1856x1392 , 1920x1440 , 2048x1536 - dziwne ,bo na pulpicie 1920x1200 moge uzyskac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...