Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

I daj w sterach na wysoką wydajność, jak radził KRS, przeskoczysz te 10k z palcem w nosie, czego Ci życzę ;)

Podejrzewam ,ze juz to uczynil :D

 

Cobra- rozumiem, że masz x1800xt? Ostatnio przyturlało się trochę luźnego grosza, więc coraz bardziej skłaniam się do tej karciochy właśnie. Mógłbyś dać tu linki z orba do marka 2k5 i 2k3? Na jakich ustawieniach pracujesz na codzień, jakie to max o/c, czy zmieniałeś napięcia i czy podkręcasz atool'em? Słowem- podziel się uwagami użytkownika. Z góry dzięki!

X1800XT - to calkiem przyjemna zabawka :) ...

Jest jednak pare niedogodnosci jesli chodzi o O/C ,aby uzyskac maksymalne O/C jakie oferuje ta karta (na podstawie uwag eve2000),nalezy korzystac z obu programow tj. ATITool'a ( w ktorym podnosimy napiecie do 1,4-1,45V na GPU ) oraz z Overclocker'a (w ktorym karte krecimy,a jakie sa z tym problemy pocztac mozna wyzej) .Trafilem pod wzgledem O/C na naprawde dobra karte ,bo udaje mi sie uzyskac to co czolowce na oryginalnym chlodzeniu (749/900-przetestowane w grach -jednak do codziennego uzytku ,ustawienia fana na 100% i problemy z Overclocker'em dla mnie je dyskwalifikuja ).

 

Na codzien korzystam tylko z ATITool'a (co nieco ogranicza mozliwosci O/C) na ustawieniach 712 MHz dla GPU i 850 MHz pamieci (warto pamietac ,ze program ten zaniza taktowania, jego 712 dla GPU odpowiada ok. 735 na Overclockerze ) ,napiecia niezmieniane ,fan ustawiam tak by max temp. nie przekraczala 75*C na GPU ( jest niestety dosc glosno :) ).

Nastepnym felerem jest to ,ze korzystajac z ATITool'a ,nie moge pobenchowac karty w Markach.... Pierwszy test idzie ok. ,lecz nastepne juz na zegarach ponizej def. .Wydaje mi sie ,ze odpowiedzialny jest za to ATITool i nieszczesna zmiana profili z 2D na 3D i odwrotnie.Moj wynik z ORB'a 05 ,ale na gorszych ustawieniach (karta krecona tylko w Overclocker) podawalem wczesniej ,na update przyjdzie poczekac do rozwiazania w/w problemu.Mozna spodziewac sie wyniku w okolicach 10600 (na opku 146 @3130MHz juz ok.11000) w 3DMark05 i ok. 20000 w 3DMark03 , na max podkreconej karcie.

 

No Panowie, zielony tanieje to pomyslalem sobie ze i ja zobacze co umie Radek. Za 2 tygodnie sie dowiem ;) Jakas odmiana po roku zabaw z NV :)

Zielony tanieje i owszem ,ale sciaganie x1800xt z USA mija sie z celem ,majac mozliwosc odliczenia Vatu i nie wspominajac :) juz o gwarancji w kraju.Ja bym na Twoim miejscu to przemyslal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. "Kroki" wg których należy podkręcać xt faktycznie już zauważyłem na xs.org. Ciekawi mnie natomiast to co piszesz o tych profilach 2d/3d. Nie możesz zdefiniować wspólnego proflilu dla 2d/3d z podniesionym taktowaniem i wtedy odpalić 3dmarka? Prawdę mówiąc u mnie x800xt cały czas działa na taktach >x850xtpe, nawet gdy stukam w wordzie ;)

 

Wyniki eve2k są faktycznie imponujące, jak na single vga. U mnie jeśli faktycznie zagości ta karta, to tylko z blokiem wodnym- cisza to priorytet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to właśnie Overclocker jest mocno niedopracowany i ma dużo problemów z prawidłowym ustawianiem taktów na różnych kartach. Poza tym błąd ze zmianą profili (zmiana 2D/3D z wykrywaniem 3D to nieco inna sprawa) będzie poprawiony w beta 11.

Overclocker jest prawdopodobnie przystosowany do pewnej grupy kart z R520 (lub do któregoś sterownika) więc ma duże problemy z poprawnym działaniem.

Obecnie ATITool jest chyba najlepszy do OC i u mnie działa prawidłowo.

 

...

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony tanieje i owszem ,ale sciaganie x1800xt z USA mija sie z celem ,majac mozliwosc odliczenia Vatu i nie wspominajac :) juz o gwarancji w kraju.Ja bym na Twoim miejscu to przemyslal...

I tak ciagne niespodzianki z USA wiec tak czy siak wrzuce sobie do paczki i wyjdzie mi deczko taniej niz zakup w PL, a nie musze z VATem sie bawic. Co do gwarancji - i tak czas trwania reklamacji wyjdzie mi krotszy niz w PL, a w najgorszym wypadku wyjdzie na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1800XL ASUS czy MSI ? co polecacie ? MSI bedzie kilkanascie zl tansze...

 

DO AUTORA TEMATU:

Proponowal bym zmienic tytul na X1800XL/X1800XT

 

Bo jednak czesc nowych uzytkowników moze nie wiedziec co to R520...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra chlopaki, udalo sie :) 10.031 pkt, Bariera 10K przebita :D :D :D

 

Kompa postawilem do okna, temperatura oczywiscie odrazu zrobila sie bardzo przyjemna, w idle mialem na grafie 35stp :)

i od razu udalo mi sie podkrecic ja duzo wiecej, wiec juz wiem ze jak tylko bede mial lepsze chlodzenie to mam jeszcze potencjal :)

 

otoz uzyskalem 670MHz dla rdzenia (czyli to bez zmian) ale za to pamieci poszly na 770MHz :!: :!: :!:

napiecia odpowiednio 1.35core / 2.275 VDD / 2.000 VDDQ

 

 

 

Jak na XL to chyba niezle co :) - przypomne ze XT ma wartosci stock (625/750)

 

oto wyniczek :

Dołączona grafika

 

no jestem mega zadowolony 10k w marku 2005 :)

 

a tutaj wyniki w marku 2005 bez podkrecania czyl stock 500/500

 

Dołączona grafika

 

i wynik COD2 credits karta 500/500 -

1280x1024 (wszystko max 4xAA 16xAnizo HQ)

min-23

av-34.515

max-86

 

1600x1200

min-18

av-28.536

max-68

 

 

 

aha jeszcze rada dla podkrecaczy X1800XL, jak podnosicie napiecie dla pamieci to VDDQ nie podnoscie powyzej 2V, bo wtedy sa zwisy i nie ma stabilnosci. samo VDD mozna krecic do woli ile sie da i ile chlodzenie da rady i jego podnoszenie daje efekty

 

Wczesniej zawsze rowno podnosilem napiecie VDD i VDDQ i to byl moj blad, gdy ustawilem VDDQ na 2.0v i podnosilem juz samo VDD podkrecanie pamieci jak widzicie podskoczylo o 50MHz

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przyłączam sie do dyskusji wczoraj nabyłem X1800XT i dzisiaj powinienem zdac relacje jak chodzi jeszcze tylko drobny reinstall bo wczoroj nie dałem rady. Jednak Ati górą :)

Edytowane przez Wrześni@k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przyłączam sie do dyskusji wczoraj nabyłem X1800XT i dzisiaj powinienem zdac relacje jak chodzi jeszcze tylko drobny reinstall bo wczoroj nie dałem rady. Jednak Ati górą :)

Myślę, że póki co, powinieneś skupić swoją uwagę na załatwieniu sprawy z procesorem Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że póki co, powinieneś skupić swoją uwagę na załatwieniu sprawy z procesorem

 

Myslę że poki co nie towja sprawa co moge robic a czego nie :)

 

Dzisiaj zdam relacje po podkręcaniu mojego X1800 :]

 

Edit:

 

Zamonotwałem na niego Zalmana VF700-Cu :) Pięknie wszedł ma niskich obrotach mamy błogą ciszę i niesłyszalnego kompa i temperatura spadła o 7 stopni niedługo krece :)

Edytowane przez Wrześni@k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Jordi, że Twój wynik nawet na xs.org zrobił wrażenie ;) Gratsy! Tylko trafić taką sztukę jak Twoja to trza mieć uber- farta...

 

no pochwalilem sie tam i pogratulowali to chyba jeden z lepszych wynikow dla karty XL ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23 gratulacje z wiwatami :) wynik x-tra.

Napięcia masz ciekawe, ja zatrzymałem się na 1.3V/2.1V i 675/666. Dalej z voltami sie wstrzymałem na wszelki wypadek.

 

Ale jak widzę jest jeszcze pole manewru a mało informacji w sieci na ile max można sobie pozwolić.

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIkt nie odpowiedzial na mojego posta wiec zamówilem MSI, na dniach podziele sie wynikami..

 

Jak bym mogl ktos mi podac na jakich sterach najlepiej krecic (slyszalem ze nie które blokuja OC) i cyzm najlepiej krecic...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23

Ale jak widzę jest jeszcze pole manewru a mało informacji w sieci na ile max można sobie pozwolić.

 

...

 

jezeli chodzi o napiecie rdzenia to puszczalem na 1.4v prubujac podniesc rdzen na 675 ale byla zwiecha poprostu u mnie predkosc rdzenia to 670 max

 

A jezeli chodzi o pamieci to juz inna bajka - puscilem pamieci na napieciu 2.487 VDD i 790MHz i lecial marek normalnie ale temperatura doszla do 91stp wiec zrezygnowalem,.

 

Uzywam programu ati tool wersje 10 i wlasnie nie wiem jak to z tymi napieciami czy on zaniza czy nie, bo jezeli zaniza to fajnie, tzn ze moze cos jeszcze wycisne na dorym chlodzeniu.

Tak nie oficjalnie moge obiecac (no moze nie obiecac) ze pojdzie mi pamiec na 800MHz, ale musze poczekac za chlodzeniem

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że z XL co mozna go kupić nawet za 1500zł mozna sobie zrobić ponad standardowy XT, nie mówiąc już o zabiciu GTX'a 256. generalnie ati wciaż walczy z nv o pozycje lidera wydajności, ale nikt nie zaprzeczy że ati włada rynkiem tanich i średnich kart graficznych, ludzie kupują tonami GT, GTO a nawet stare jak 9550 lub x300, ten ostatni często wybierany do biur. i jeszcze jedno, jak już wielu zauważyło x1600 ma 128 bitową pomięć - spokojnie to tylko producenci montują takie pam,ięci, w stanach są już wersje z 256 bitowymi pamiątkami, poprostu x1600 ma 256 bitowy pierścieniowy kontroler jak np x1880xt tylko pamięci na nich montowane są 128 bitowe, więc poczekajmy jeszcze troche a do polski też zawitają x1600 z 256 bitowymi pamięciami, co w połączeniu z taktowaniem 1400mhz (XT) prawdopodobnie dającym się podnieść do 1500 albo i więcej i rdzeniem 600mhz (XT) prawdopodobnie dającym się podnieść do 700mhz oraz cenie nie przekraczającej 1000-1100zł, góra 1200 to mamy super karte za super cene. tylko niech ati wypuści sterowniki 5.13 i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem x1800xl asusa. Zastanawiałem się czy nie brać XT no, ale cena o 500 pln niższa kusiła, więc zaryzykowałem. Pierwsza niespodzianka to pamięci 2.0 druga to, że przy 2.1V pracują, na 700mhz. Rdzeń przy 1.15 pracuje na 600 i tu mam pytanie, gdy ustawię np. 600 rdzeń i 1.2V to wyskakują arty, gdy obniżę v do 1.15 wszystko gra. Przypuszczam, że zasłaby zasilacz tylko 18A na 12v. Przy czym jeszcze ustawienie 600core i 700 mem powoduje zawieszenie oddzielnie te ustawienia chodzą bez problemów. Zasilacz to tracer, ale bardzo dobry, napięcia wzorcowe, wcześniej x850xt pe latał na 600-600 bez problemów. Jeśli chodzi o chłodzenie to wstawiłem pentagrama cu temp w spoczynku 45 stres max63 no i cisza. Napiszcie jeszcze, co to za wskazanie w atitool między temperaturami z oznaczeniem A.

post-111244-1134574694_thumb.jpg

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzis MSI, 640 rdzne polecial na 1.2v ale mam py7tanie odnosnie overclocker, u wszystkich tak jest ze trzeba stopniowo podnosic taktowanie i zatwierdzac ? nie mozna odrazu np przeskoczyc z 500 na 600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rxq wartość którą podajesz w A to pobór prądu Amperach. Czyli jeśli bierzemy najwyższą wartość w V np. 1.8V dla pamięci x 40A to daje 72Wat. Ale czy tak to działa, to nie wiem.

Swoją drogą miałem nawet 46A przy 1.3V/2.1V co by dawało prawie 100W a takie wartości były gdzieś podawane przy okazji OC X1800XT, więc ta karta może tyle zjeść :D

 

Odnośnie zasilacza to 18A na linii 12V to trochę mało moim zdaniem. Dobrze wykręcony procesor "zaczerpnie" ze 100W to zostaje Ci 116W na resztę a to już nie tak dużo. Napięcia może trzymać stabilnie ale mocy ma za mało i to może być przyczyną zwisów po OC.

 

Jordi23 ATITool u mnie zaniża czyli pokazuje mniej niż jest na prawdę (jest 1.1V/1.9V a ATITool podaje 1.075V/1.889V)

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...