Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie mić TV, GG, przeglądarke na ekranie i siedzieć 20cm od monitora (w takiej odległości widze wyraźnie literki przy 1280:960 na CRT 17" chyba wielkoś piksela będzie porównywalna do tych panoram 20")

 

Takie pytanie jaki masz teraz monitor?

Masz już panorame? Przy jakiej rozdzielczości siedzisz?

 

Jak by sie fajnie wszystko skalowało (powiekszało) to nie ma problemu, ale ja na to sposobu nie znam.

Obecnie stary Fujitsu 17" na TN ktory kupiłem uszkodzony za grosze. Do gier i filmow nadal ustawiam CRT.

Następnym LCD będzie na 95% panorama 20" tylko innej firmy niz belinea (mysle nad fujitsu S20-1W lub nec 20GX2)

 

Jezeli masz dobry CRT i dobrą grafikę (tak zeby obraz był ostry) to praca na 17" CRT w 1280x960 nie stanowi problemu.

Przy LCD z DVI problem jakosci analogowego złącza znika i naprawdę mozna miec mniejsze czcionki bo są one super wyrazne.

Jakos na laptopach ludzie nie siedzą 20cm od ekranu :)

 

Skalowanie w grach to tez juz nie jest problem, na takiej belinei 20" obraz w 1280x800 jest ładny (w grach), w XP mozna większosc dostosować.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz dobry CRT i dobrą grafikę (tak zeby obraz był ostry) to praca na 17" CRT w 1280x960 nie stanowi problemu.

Chyba sobie żartujesz nie siedze 20cm od monitora. Co z tego że obraz jest ostry jak literek nie widać. W gazecie wyborczej literki są ciut mniejsze (okoł 2mm) niż tutaj na forum (2,1mm) gazete czytam z odległości 30-40cm i jest dobrze. Przy monitorze siedze tak z 50-60cm i literki już są ciut za małe (zazwyczaj powiekszam je) w rozdzielczości 1024:768. Może jesteś dalekowidzem i gazety czytasz z odległosci metra, ja nie jestem wzrok jak narazie mam pierwsza klasa i chce żeby taki pozostał. Oglądanie małych literek strasznie męczy wzrok, ludzie siedzą przy 17" w 1280:1024, a potem marudzą oczy bolą, głowa boli itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie małych literek strasznie męczy wzrok, ludzie siedzą przy 17" w 1280:1024, a potem marudzą oczy bolą, głowa boli itp.

Mysle ze to kwestia przyzwyczajenia. Jezeli juz komus nie odpowiada 1280x1024 na 17" LCD to moze powiększyć elementy czcionki ikony a efekt będzie znacznie lepszy niz praca z tekstem w nienatywnej na takim LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma dobrych panoramw tej cenie...tn to ogólnie w panoramie porażka...

kurde...ja się zastanawiam pomiędzy FS za 2075 czy Neciem 20WGX2... ten drugi 300zł drozszy.....ale to wkońcu NEC i wogóle... opłaca się dopłacić?

Belinea odpadła z racji tego zę nie oferuje nic poza FS a jest drozsza, podobnie Philips. Viewsonic za tą cenę to śmiech.

Ehhh ten NEC....szyba + AS-IPS moze dawać naprawdę swietny obraz :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nick126:

 

Zanim zadałeś sobie trud zadania tego pytania, logicznym byłoby przejrzenie cenników - jedyne co znajdziesz w tej cenie to chyba Acer AL1916Ws. Pamiętaj jednak że 19" wide wygląda troche śmiesznie (choć zaryzykowalbym że do pracy chyba jest użyteczniejsza niż większa od niej, zwykła 17" 4:3)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nick126:

 

Pamiętaj jednak że 19" wide wygląda troche śmiesznie (choć zaryzykowalbym że do pracy chyba jest użyteczniejsza niż większa od niej, zwykła 17" 4:3)

Co to znaczy wygląda śmiesznie? Chyba wygląda tak samo śmiesznie jak 20".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nick126:

 

Zanim zadałeś sobie trud zadania tego pytania, logicznym byłoby przejrzenie cenników - jedyne co znajdziesz w tej cenie to chyba Acer AL1916Ws. Pamiętaj jednak że 19" wide wygląda troche śmiesznie (choć zaryzykowalbym że do pracy chyba jest użyteczniejsza niż większa od niej, zwykła 17" 4:3)

:lol2: co masz na mysli więskza od niej 17stka? Obszar roboczy jest więszky na wide zdecydowanie. Ale liczą się tak naprawdę tlyko 20stki ze względu na rozdziałkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale liczą się tak naprawdę tlyko 20stki ze względu na rozdziałkę...

No ja nie wiem. Ja (i nie tylko) bym wolał zdecydowanie coś z mniejszą rozdzielczością (plamka około 0,29) czyli jedynie 19" panoram wchodzi w gre, ale są tylko na matrycy TN :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za drogo %-) max 1200 :(:(:(

Za 1200 nie kupisz jak narazie 19" na innej matrycy niż TN i z DVI wiec spokojnie możesz brać tego acer`a (tani, panorama i plamka odpowiednio duża :)) tylko nie mam pojęcia jak u niego z jakością obrazu. Sam bym go brał ale brat się uparł na DVI a ja nie chce matrycy TN. Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...