Skocz do zawartości
Dzid

Cisza - Priorytet

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam na początku listopada kupić zasilacz do konfiguracji jak w podpisie ( dojdzie jeszcze drugi dysk 120GB) głownie zalezy mi na ciszy jak również na tym aby temperatura w obudowie nie wzrosła

moze byc on o wiekszej mocy niz jest potrzebna do mojego zestawu aby tylko pracował cicho

Cena nie gra roli jednak bez nadmiernej przesady

Z góry dziekuje za wszelkie sugestie i rady

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie półpasywny topower wytrzymał niecałe 2 tygodnie, z czego i tak 3/4 czasu chodził na włączonym wiatraku ( i wył niemiłosiernie). Potem zaczął cykać jak bomba zegarowa, a jak skończył odliczanie to wybuchł... Na szczęście jak to ktoś to na forum ujął "odszedł w samotności". Ja w każdym razie pasywnych nikomu bym nie polecał, jakiś minimalny przewiew musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam go :) Tagan TG 480-U01

 

rewelacja jestem bardzo zadowolony cichy, mocny właśnie tego szukałem

(musiałem wentyl na grafie na low dać bo był za głosny ;]

 

POLECAM !!!

 

 

ps. jeszcze raz dziekuje za pomoc w wyborze :) ukłony dla BENITO ten gość wie co mówi B) aaa i polecam Zenfist .pl szybko sprawnie i profesionalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HuntKey z serii HK-XXXAP.

 

Jak do tej pory najcichszy ze słyszanych przezmnie zasiłek (powiedzmy na równi z BeQuiet). Dobry 14 cm wiatraczek robi swoje - jest bezgłośnie i wydajnie.

 

Co ciekawe, w sprawie głośności nie zmienia się nic nawet pod maksymalnym obciążeniem.

 

Naprawdę polecam. Pozatym w testach wypada również doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo czy to prawda, że tagany z serii U01 są najcichsue? Troche mnie to dziwi bo w sumie mają dwa wentyle.

 

Jest coś cichszego w podobnej cenie (Tagan TG380-U01 cena:255zł) z jednym duzym wentylem 120mm?

 

Tylko nei urwijcie mi głowy za to pytanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mimo dwóch wiatraków są ciche, bardzo ciche, aż do ......

A te NeoTECi Maximus 380W No-Noise Series 19dB APFC są głośniejsze od Taganów U01?

 

Poprostu szukam jak najcichszego zasilacza w przystępnej cenie. Nie interesują mnie bardzo ekskluzywne produkty.

250 zeta to max co wydam na zasilacz. Może ktoś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się w końcu w naszym pięknym kraju, jak na razie, najcichsze zasilacze (pod obciążeniem):

 

http://zenfist.pl/cP/81/seasonic.html

 

Żeby nie być gołosłownym:

 

http://www.silentpcreview.com/article247-page1.html

http://www.silentpcreview.com/article261-page1.html (niebawem w kraju)

 

Szykuje się silny cios w produkty tagana - wydajność Seasoniców jest o niebo lepsza, stabilość napięć wyśmienita, a okablowanie niczego sobie.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio HuntKey'a HK-400 AP i jest głóśny. To najgłośniejszy element mojego komputera. Są jakieś zasilacze w cenoie ok 250 zł. których prawie nie słyszeć?

Edytowane przez matti155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się w końcu w naszym pięknym kraju najcichsze zasilacze (pod obciążeniem):

A na jakiej podstawie mówisz że są najcichsze? Czy to stwierdzenie tylko tak "na oko" ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie mówisz że są najcichsze? Czy to stwierdzenie tylko tak "na oko" ... ?

Zajrzyj do linków które podałem, mogą je tylko pobić zasilacze chłodzone pasywnie ;) Jedyne co mi nie pasuje to dość wysoka cena :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakonczyłem montaż Seasonica S12 500W w kompku. Zasilacz wykonany bardzo solidnie, bardzo dobre rozplanowanie kabli i ich długość. Jednak największym plusem jest cisza. Mogę go porównać do Chiefteca 420W z dwoma wentlami kręcącymi się z 1500 obr/min. Seasonic napewno jest cichszy ponieważ......jest NIESŁYSZALNY! Słychać delikatny szum powietrza po przyłożeniu ucha dopiero ok 15 cm przy zasilaczu. To wszystko za sprawą dużego wentylatora kręcącego z prędkością ~740 obr/min. Obciażyłem nieco kompa programem SP2004 na 10 min. jednak ani obroty ani temp. zasilacza ani drgneły. Małym mankamentem są ciut zaniżone napięcia (jednak nie wiem czy to wina zasilacza aczkolwiek na Chieftecu były wyzsze). Oto one: 12V-11,9V 5V-4,91V 3,3V-3,26V (oczyty ze Smartguardian'a). Na koniec mogę dodac iż jeśli ktoś szuka ciszy to napewno wart jest swej ceny jednak ja bym go za takie pieniądze nie qpił ale że nadarzyła się okazja to nie żałuję ani złotówki wydanej na sen sprzęcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic napewno jest cichszy ponieważ......jest NIESŁYSZALNY! Słychać delikatny szum powietrza po przyłożeniu ucha dopiero ok 15 cm przy zasilaczu. To wszystko za sprawą dużego wentylatora kręcącego z prędkością ~740 obr/min. Obciażyłem nieco kompa programem SP2004 na 10 min. jednak ani obroty ani temp. zasilacza ani drgneły.

hehe dobre......z ta temperatura to mnie rozbawiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre......z ta temperatura to mnie rozbawiles

A niby dlaczego tak cię rozbawiłem...pisz jaśniej ok?? A jak masz ochotę coś napisać po to żeby tylko napisać to sobie odpuść bo szkoda twojej klawiatury :] hehe Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...czy ty tak mało wiesz czy tylko udajesz?? Gdyby znacząco wzrosła to wentylator zaczął by szybciej kręcić (a jego obroty nawet o ciutkę nie skoczyły). Poza tym sprawdzałem temp. (niestety empirycznie) wydmuchiwanego powietrza. Nie twierdzę ze temp. ani o ciutke nie wzrosła (bo pewnie wzrosła) ale jak na zasilacz ciągnący to co mam w configu + jakies obciążenie to tak jakby praktycznie nie wzrosła i to chciałem przekazać. Po kiklku godzinach użytkowania moge powiedzieć ze jest to b.dobry zasilacz i basta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obciazyles kompa ---> procek zaczal pracowac ---> zaczal pobierac wiecej pradu ----> zasilacz jest bardziej obciazony ---> wzrasta jego temperatura

ciekawe jak ty zes ja zmierzyl ze "ani drgnela" :lol2: :lol2: :lol2:

Nie czepiaj sie :? Seasonic robi bardzo dobre zasilki i nie da sie zaprzeczyc ze sa lepsze od Delty :) Niestety jedno sie mi nie podoba a mianowicie cena :cry: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZXaobaczymy Zenfist po jakimś czasie, bo miałem do czynienia z kilkoma Seasonicami które po kilku latach się psuły.

Które dokładnie PSU od seasonica miałeś? Po jakim czasie "się popsuły"? Jakie konfiguracje sprzętowe je obciążały? Co dokładnie było przyczyną ich "popsucia się"? Mógłbyś wyrażać się konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...