Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram kolege gladiac'a - pod wzgldem grafiki gra bije na glowe nawet najnowsze FPP'y. Bump Mapping (a raczej Parlax Mapping) jest rzeczywiscie wszedzie. Zobaczcie na ulice w miastach, na mury wszystko jest wypukle! Po wgraniu patcha polepszajacego teksturki w oddali (dzieki wam za linka) giera nie razi juz po oczach widokami z oddali. Ogolnie giera jest swietna i zapewni dluuugie dni zabawy (gram od tygodnia, a main quest przeszedlem w 5-10%). Ogolnie jestem na TAK i sadze, ze giera bedzie rownie kultowa jak Morrowind i bedzie rownie niezawodna. Czekamy na TES5 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś moze jak to bedzie chodziło na X700. Przymierzam sie do zakupu i nie wiem czy ta gra lepiej bedzie smigac na 6600 czy na X700. Chodzi mi konkretnie o X700 zwyklego na zegarach 400/500. Konfiguracja obojetnie jaka, ale w skład zeby wchodzil wspomniany X700. Czytam tak opinie na temat tej gry , to pomyslalem , ze moze warto wybrac karte pod nia ;) THX z góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wcale nic nowego w niej nie ma , a ai ktore zyje wlasnym zyciem , npc ktorzy podrozuja po swiecie , zadania ktore mozna rozwiazac na mase sposobow , pokaz mi takie drugie rpg z zyjacym swiatem takim jak w oblivion , i nie wymieniaj mi tu ultimy

Fallout, Fallout 2, Arcanum. Gry sprzed wielu lat, a byle zadanie da sie rozwiazac na 5 roznych sposobow.

 

Nie chce sie klocic, gra jest dobra i mozna sobie w nia popykac z przyjemnoscia, ale zadnym przelomem nie jest i nie wyznacza nowych trendow, chyba, ze w grafice. A to z cellami, ze autorzy zapowiadali - i co z tege, ze zapowiadali. Nie zmienia to faktu, ze rozwiazanie jest nedzne, tak jak desz w zadaszonym domu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś moze jak to bedzie chodziło na X700. Przymierzam sie do zakupu i nie wiem czy ta gra lepiej bedzie smigac na 6600 czy na X700. Chodzi mi konkretnie o X700 zwyklego na zegarach 400/500. Konfiguracja obojetnie jaka, ale w skład zeby wchodzil wspomniany X700. Czytam tak opinie na temat tej gry , to pomyslalem , ze moze warto wybrac karte pod nia ;) THX z góry...

pod nia to karta jak najlepsza;D

ale jesli mialbym wybierac to:

6600gt

x700pro

6600

x700

w takiej kolejnosci bym bral karty;) na x700pro widzilalem jak gra chodzila , dosc ciekawie ( karta to szafir dobrze wykrecony ) troszke lepiej od 6600gt,(500/450) , z kolei u siebie widze ze nie wiele mam mniej fps niz kumpel na 6600gt (500/450),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxer Edward

 

sprzęt jak w sigu.

 

Gram na 800x600 z dystansami na max + Filtrowanie Anizotropowe/piczne x4 :P (bez niego obl. wygląda dużo gorzej)

 

performance jest zadowalający, ale nie zniewalający, zdarzają się spadki poniżej 20fps, jak się uprę z czarami to nawet <10, ale naogół jest wystarczająca płynność (tutaj >30fps)

 

W połączeniu X700 (który jest ~25% słabszy od pro) z twoim konfigiem obawiam się, że ustawiene 640x480 będzie koniecznością. Ale grać będziesz mógł i ES IV wiele na tym nie straci , pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout, Fallout 2, Arcanum. Gry sprzed wielu lat, a byle zadanie da sie rozwiazac na 5 roznych sposobow.

 

Nie chce sie klocic, gra jest dobra i mozna sobie w nia popykac z przyjemnoscia, ale zadnym przelomem nie jest i nie wyznacza nowych trendow, chyba, ze w grafice. A to z cellami, ze autorzy zapowiadali - i co z tege, ze zapowiadali. Nie zmienia to faktu, ze rozwiazanie jest nedzne, tak jak desz w zadaszonym domu:)

hmm a gralem w gry ktore wymieniles, jakos nie spotkalem sie z czyms takim jak w oblivionie gdzie jeden NPC ma caly swoj dzien, na przykladzie jaki zauwazylem:

dom=>kaplica=>karczma(jadl)=>lazenie po miescie=>dom

niby nic nadzwyczajnego ale po kilku dniach zobaczylem ze nie szedl do karczmy na jedzenie tylko do lasu na polowanie;] czyzby stracil kase?;]

hmm dla mnie npc zyja doslownie, nie jest to juz takie schematyczne gdzie kazdego dnia co godzinie odpalal sie skrypt dany a npc mogles znalezc jak w zegarku w danym miejscu!!!!!!

autorzy mowili ze jeszcze np NPC moze zaczac krasc itd, (ze moze w wiezieniu wylądować ) ale tego jeszcze nie uraczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh zacząłem sobie popykiwać na arenia :] (jestem już w Blades, odprowadziłem tego Martina do tego fortu :] - katanka spoko rzecz :D ) i powiem tak... chcesz poznać wielkośc tej gry? Wejdź se na konia i jedź z Imperial City do jakiegoś większego miasta... trochę to trwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o tym że świat Obliviona jest duży to już wiemy:P

Wydaje się jednak mniejszy od tego z Morrowinda i trochę dennie że od razu na mapie mamy zaznaczone wszystkie miasta(na szczeście nie dodatkowe lokacje typu grobowce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o tym że świat Obliviona jest duży to już wiemy:P

Wydaje się jednak mniejszy od tego z Morrowinda i trochę dennie że od razu na mapie mamy zaznaczone wszystkie miasta(na szczeście nie dodatkowe lokacje typu grobowce).

Tak, troche szkoda i w sumie nie wiem po co dawali ten kompas ze wskazowkami. Jednak sposob w jaki trzeba było znajdywac lokaje w morrowindzie był ciekawszy. Aby mozna było rozwiazac questa trzeba było sie niezle podowiadywac gdzie co i jak. Tu w oblivionie natomias idzie sia jak po sznurku, od razu wiadomo ktoró bramą wyjsc i gdzie sie przeteleportowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz mi takie drugie rpg z zyjacym swiatem takim jak w oblivion

FALLOUT (1,2) i wszystko jasne.

 

Byl podawany link do moda, ktory likwiduje te smieszne uproszczenia.

 

Ja przeszukałem ostatnie 20 stron i nie moge go znaleźć. Może ktoś ma linka do wywalenia strzałek na kompasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FALLOUT (1,2) i wszystko jasne.

hmmm... czy aby napewno? Tutaj świat żyje tak jak powinien... sklepy mają godziny otwarcia i zamknięcia... w falloucie tak nie było... (oczywiście to tylko jeden przykład - jest ich znaaaaascznie więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FALLOUT (1,2) i wszystko jasne.

Ja przeszukałem ostatnie 20 stron i nie moge go znaleźć. Może ktoś ma linka do wywalenia strzałek na kompasie ?

Polecam ten MOD. Usuwa on strzałki, a także wprowadza inne ciekawe zmiany (więcej info w linku). Komu nie chce się rejestrować niech ściąga stąd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ;p gdzie w sporych ilościach można kupić lockpicki? bo mam mały deficyt a musze wejść do tego domku (w queście z Dark Broderhood)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... czy aby napewno? Tutaj świat żyje tak jak powinien... sklepy mają godziny otwarcia i zamknięcia... w falloucie tak nie było... (oczywiście to tylko jeden przykład - jest ich znaaaaascznie więcej)

Hmm z tego co pamiętam to w Falloucie niektóre sklepy byly zamykane na noc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... czy aby napewno? Tutaj świat żyje tak jak powinien... sklepy mają godziny otwarcia i zamknięcia... w falloucie tak nie było... (oczywiście to tylko jeden przykład - jest ich znaaaaascznie więcej)

hmmm... czy aby napewno? rpg to nie sim. prawdą jest ze fallout > all i nie tylko crpg. to nie kwestia gustu. tak juz jest.

 

spotkał ktoś juz coś takiego jak flying wraight (nie wiem jak to sie pisze ale to taki wiekszy przeźroczysto czarny duch) ? ja nie mogłem tego zabić zwykła bronią. Co 'dobrze' działa na te duchy ?

 

Polecam ten MOD. Usuwa on strzałki, a także wprowadza inne ciekawe zmiany (więcej info w linku). Komu nie chce się rejestrować niech ściąga stąd. :)

dzieki o to mi chodziło :)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał ktoś juz coś takiego jak flying wraight (nie wiem jak to sie pisze ale to taki wiekszy przeźroczysto czarny duch) ? ja nie mogłem tego zabić zwykła bronią. Co 'dobrze' działa na te duchy ?

dzieki o to mi chodziło :)

Broń srebrna,deadryczna i zaczarowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh zacząłem sobie popykiwać na arenia :]

[CIACH]

 

Przepis na najprostsze niecudowane pokonanie wielkiego mistrza :)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Wystarczy wykonac dla niego misje. Nie dosc ze podniesie nam skill w blokowaniu to niespecjalnie bedzie sie przykladal do walki (wrecz wogole :> ).

 

Wyglada na to ze w przypadku zarazenia sie wampiryzmem nadal jest czas zeby sie wyleczyc nim nastapi przemiana.

Mialem stycznosc z wampirami, dostalem konunikat ze sie zarazilem. Na wszelki wypadek popilem kilka miksturek leczacych (trucizny, choroby, zarazy) i zlozylem wizyte przy oltarzu w kapicy. Jest miesiac po fakcie - przespalem z 5 dni i wampirem nie zostalem :)

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mozna jakos uleczyc konia? Drugiego mi juz wilki zjadly.

i jeszcze jedno pytanko,Z prawej strony kompasu pojawila mi sie jakis czas temu ikonka w ksztalcie sztrzalki

w gore,czy to oznacza''level up''? jak tak to trzeba sobie samemu gdzies punkty przydzielic czy wszystko auto?

Edytowane przez Naimad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mozna jakos uleczyc konia? Drugiego mi juz wilki zjadly.

Sproboj czarem / scroolem typu leczenie na dotyk. Przypuszczam ze zadziala :)

 

 

i jeszcze jedno pytanko,Z prawej strony kompasu pojawila mi sie jakis czas temu ikonka w ksztalcie sztrzalki

w gore,czy to oznacza''level up''? jak tak to trzeba sobie samemu gdzies punkty przydzielic czy wszystko auto?

Jesli myslimy o tej samej ikonce to jest to level up. Trzeba sie przespac w lozku i przyznac sobie atrybuty.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem stycznosc z wampirami, dostalem konunikat ze sie zarazilem. Na wszelki wypadek popilem kilka miksturek leczacych (trucizny, choroby, zarazy) i zlozylem wizyte przy oltarzu w kapicy. Jest miesiac po fakcie - przespalem z 5 dni i wampirem nie zostalem :)

dokladnie wystarczy wypic jedna miksturka wyleczenia z ZARAZY ( disease) , latwo sprawdzic czy nadal jestmy zarazeni poprzez fatiqe jesli to jest zmniejszone ( na czerwono) to vampiryzm sie rozwija;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a gralem w gry ktore wymieniles, jakos nie spotkalem sie z czyms takim jak w oblivionie gdzie jeden NPC ma caly swoj dzien, na przykladzie jaki zauwazylem:

dom=>kaplica=>karczma(jadl)=>lazenie po miescie=>dom

niby nic nadzwyczajnego ale po kilku dniach zobaczylem ze nie szedl do karczmy na jedzenie tylko do lasu na polowanie;] czyzby stracil kase?;]

hmm dla mnie npc zyja doslownie, nie jest to juz takie schematyczne gdzie kazdego dnia co godzinie odpalal sie skrypt dany a npc mogles znalezc jak w zegarku w danym miejscu!!!!!!

autorzy mowili ze jeszcze np NPC moze zaczac krasc itd, (ze moze w wiezieniu wylądować ) ale tego jeszcze nie uraczyłem.

 

Ale ja na prawde nie rozumiem jakie to ma znaczenie. Glowny watek w oblivionie to ok 10h. A to przeciez RPG. W stosunku do morrowinda ograniczono wybor i statystyki broni, system rozwoju postaci, obszar gry, zapewne te ilosc questow. Wstawiono tez beznadziejny plecak, gdzie wida te 6 przedmiotw na krzyz a jak mam wiecej, to trzeba przewijac, oraz slynny juz kompas, prowadzacy gracza jak po sznurku. A interakcja z tymi NPC? Przeciez ilosc dialogow jest rowniez mniejsza niz w Morrowindzie. I pisze tu nie o sciezce fabularnej (bo ta jest krotsza ewidentnie), ale o losowych rozmowach na ulicy.

 

A co do NPC - owszem, jest to mile, ale czy my gramu w SIMSy? RPG to fabula i zadania, i one maja przede wszytkim dotyczyc glownego bohatera. Poza tym skoro AI jest takie super, to jakim cudem da sie wybic kaplanow a potem porozmawiac jakby nigdy nic z ich przelozonym? A walka byla na jego oczach. Z kolei glownego kaplana nie da sie nawet zabic. A zadania - inne niz idz yam, zabi tego, przynies to itp mozna policzyc na palcach jednej reki. Ale jedzemy dalej z AI - co to za system sprzedazy kradzionych przedmiotow? O ile unikalna lub rzadka zbroija plytowa moze byc latwo rozpoznana, to na pewno nie jest podpisany byle kubek czy mieczyk. A kazdy ma czerwona łape. Albo jezeli obrabuje rycerza w lesie, to skad ludzie w miescie wiedza, ze to sa jego rzeczy?

 

Zadaniom bardzo daleko do Arcanum. W Arcanum zreszta dla kazdej postaci byl inny sposob rozwiazania zadania, kazdy mial sznase. Inaczej mag, inaczej technik, inaczej zlodziej, inaczej ogr a inaczej polelf. Tu tego nie ma. Sa za to stwory, ktore ulepszaja sie w miare, jak nam wzrastaja statystyki (co za bezsens). W sumie nie sadzilem, ze wyciagne na tapete Arcanum, bo fantasy bardziej mi podchodzi. Ale jednak...

 

Gra jest pelna uproszczen, nawet w stosunku do poprzednich czesci. Jest przez to duzo bardziej mainstreamowa i pewnie takie bylo zalozenie jej tworcow. Tyle, ze zaczela sie niebezpiecznie zblizac do Hack'nSlash'a z piekna oprawa. Ja w Obliviona gram i nawet z niejaka przyjemnoscia. Jest ladny, kolorowy i do czasu wciagajacy. Uproszczenia powoduja, ze nie ma sie jak zaciac, a zadania wykonuja sie same. Po prostu pmozna przyjemnie spedzic kilkanascie (no, 25) godzin na grze. Jednak gdyby nie CS (Construction set:), to o grze zapomniano by po 2 miesiacach. Szkoda tylko, ze autorzy zamiast zrobic porzadna gre od poczatku, wysluguja sie fanai zapalencami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...