Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

CO SĄDZICIE NA TEMAT "NIEWIDZIALNYCH ŚCIAN" OGRANICZAJĄCYCH ŚWIAT? :mur: :mur: :mur:

Inaczej sie tego nie dalo rozwiazac, moze w nastepnym tes obszarem dzialania bedzie planeta (kula z wszystkimi tego zaletami) i nie bedzie tego problemu. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko a propo duszków :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Ktoś pisał, że moge je znaleźć w podziemiach każdego kościoła po 24- byłem w jednym mieście, włamałem sie do podziemi (bodejrze godzina była 1 ) i duchów nie było :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sięwwalczy z konia a czy mod jest to nie wiem...

Ja mam następujący problem: nie mogę ukończyc Skingrad Recommendation quest. Zabijam WSZYSTKIE zombiaki w jaskini a ten klient co go trzeba uratowac nie chce isc ze mna. Wie może ktoś co z tym fantem zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztuczne sciany :D jak to sie nie da rozwiazac:D w farcryu rozwiazali :D przylatuje niesmiertelny helikopter i cie zabija :D a co do modow zwiazanych ze scalingiem levelu to byl rozwijanytaki ze potwory byly ustawiane losowo ale tylko do poewnego levelu, np jaak miales poziom 5 to siepojawialy np wilki ale z max poziomem 10 ,natomiast jak juz osiagnales ten poziom to wilki juz sie wiecej nie pojawialy ;) czyli nie bylo juz wilkow na 60 lev tylko dlatego ze ty tez masz 60.

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczy mi ktoś może dlaczego na r9600xt jak pociągnę komuś mieczykiem Debaesar ..czy jakos tak ...to fps spadaja mi do 1 ..Pewnie chodzi o tą czerwoną powłokę na przeciwniku która sie pojaiwa jak dostanie...ALe może ktoś zna sposób zeby to wyłaczyć ??prosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh.. ludzie wytlumaczcie mi czemu w opcjach HDR jest wyłączone...nie da sie zaznaczyc...

Karte mam x800gto wiec nie sadze by to byl problem..

Sciagnalem tą łatke na karty ATI, sciagnalem catalysty nowe... i dalej nic... co moge zrobic? ; / nie macie takiego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem: nie mogę ukończyc Skingrad Recommendation quest. Zabijam WSZYSTKIE zombiaki w jaskini a ten klient co go trzeba uratowac nie chce isc ze mna. Wie może ktoś co z tym fantem zrobic?

mialem to samo, przechodzilem ta jskinie kilka razy, zanim sie udalo. masz dwa wyjscia:

1) nie rozmawiaj z tym gosciem, dopuki nie bedziesz pewny ze zabiles wszystkie zombie, jesli zostanie choc jeden to koles sie "zablokuje" i nawet po jego zabiciu nie bedzie chcial wyjsc

2) znalezc mod-fix'a - widzialem ze jest jakis ktory naprawia questy dla gildii magów

 

edit:

zobacz TU

Edytowane przez yamaykee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Faktycznie kiedy nagles spotykasz niewidzialna sciane z napisem :dalej isc nie mozesz ,to troche psuje to rozrywkie,nie dlatego ze nie mozesz dalej isc ale dlatego ze nagle kiedy jestes juz czescia gry ;) zostajesz wyrwany z jej "rzeczywistosci" nie pasujacym do niej ostrzezeniem, mysle ze tworcy mogli to lepiej rozwiazac chociazby za pomoca np. gor ktore otaczalyby caly teren gry ,ewentualnie przepascie itp, to co fizycznie mialoby swoje zasadnienie.

Jednak tworcy gry poszli po najlatwiejszej lini oporu a my gracze chcac nie chcac zmuszeni jestesmy do pogodzenia sie z tym

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne trafne rozwiazanie tego problemu bylo zastosowane w morrowindzie , z nieskonczonna woda , co do naszego ot to puszcze to w niepamiec i uznam rozmowe za nie odbyta , w przeciwienstwie do was nie bede zasmiecal topicu nic nie wnoszacymi postami , masz problem jest PW :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zalamuje.

Wykonuje jakiegos questa dla jednej z gildii magow, chodzi oczywiscie o rkomendacje. Zabilem jakiegos kolesia ktory cos kombinowal i mam teraz a otym poinformowac babeczke. Szkoda tylko ze nie mam jak. Bo nie mam nawet takiej opcji w rozmowach :/

 

PS

Czekam juz na nowe packi z potworkami.

Narazie kosze kasiore na wampirach, ale ile mozna mordowac tych lamusow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w nocy odinstalowałem Oblika. Stwierdziłem, że nie ma sensu grać na ściętych detalach, poczekam na patche (robią już oficjalnego, tak na PC jak i threesixty), poczekam n fajne mody, może dodające nowe questy itp. Może na zmianę sprzętu ;)

To samo ze Spellforce 2, też mi skacze jak dobrze wyćwiczona żaba, trzeba na upgrade czekać, ale z tym to mnie chyba kolejny Elder Scrolls zastanie ;)

Edit: literówka.

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to juz wczesniej bylo, ale dostrzeglem ze obrazenia tej samej broni zmieniaja sie.

na poczatku moj dwarven sword zadawal 9 obrazen a teraz pokazuje 11. mysle ze obrazenia te

nie sa obrazeniami miecza ale calkowitymi obrazeniami modyfikowanymi przez sile. dlatego po kilku lvlupach

i tym samym kilkukrotnym zwiekszaniu sily obrazenia wyswietlane ulegly rowniez zwiekszeniu.

to samo tyczy sie wszystkich innych broni ktore znalzlem, kupilem a zauwzylem ze po jakims czasie ich obrazenia sa wieksze.

 

druga sprawa, podaje link do jednego z lepszych modow balansujacych potwory i generowanie przedmiotow ktore nosza na sobie.

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...howtopic=332654

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczy mi ktoś może dlaczego na r9600xt jak pociągnę komuś mieczykiem Debaesar ..czy jakos tak ...to fps spadaja mi do 1 ..Pewnie chodzi o tą czerwoną powłokę na przeciwniku która sie pojaiwa jak dostanie...ALe może ktoś zna sposób zeby to wyłaczyć ??prosze

pewnie masz wlaczony AA ja tez tak mam ze jak mam wlaczony AAx2 to przy wiekszosci sytuacjach jak przeciwnik czaruje (wtedy robi sie mgla) wszystko zwalnia do 1fps (ale tylko jak patrze na przeciwnika jak podniose celownik do gory na maxa albo na dol to wszystko chodzi ok tylko ze wtedy nic nie widze). To jest chyba problem kart zwiazany z czerwonym kolorem, ze nie ma mowy o graniu to samo sie dzieje jak z wlaczonym aa patrze na brame oblivionu to samo 1fps. Normalnie w 800x600 medium, bloom, aax2 mam na powierzchni 25-30klatek a w pomieszczeniach >30, gram teraz z wylaczonym aa, czekam na jakaslatke.

jest na to sposob w ini wylacz bUseRefractionShader bedzie inny bug ale grywalny zreszta sam zobaczysz.

Edytowane przez flasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to juz wczesniej bylo, ale dostrzeglem ze obrazenia tej samej broni zmieniaja sie.

na poczatku moj dwarven sword zadawal 9 obrazen a teraz pokazuje 11. mysle ze obrazenia te

nie sa obrazeniami miecza ale calkowitymi obrazeniami modyfikowanymi przez sile. dlatego po kilku lvlupach

i tym samym kilkukrotnym zwiekszaniu sily obrazenia wyswietlane ulegly rowniez zwiekszeniu.

to samo tyczy sie wszystkich innych broni ktore znalzlem, kupilem a zauwzylem ze po jakims czasie ich obrazenia sa wieksze.

Szybko na to wpadłeś :lol: Zobacz co pisze w opisie tych parametrów które zwiększasz :D Jest tam jasno napisane, że strength zwiększa damage zadawany mieczami, toporami itd. To samo w przypadku agility, który zwiększa obrażenia zadawane łukiem.

 

czy jest wiec wielka roznica z wlaczonym HDR a jego imitacja "bloom"?...

Ja właśnie pisałem kilkakrotnie, nawet na poprzedniej stronie. U mnie bloom nic nie daje no nic, przynajmniej tego nie widzę :| Dopiero jak wampirem się stałem to ładnie świecił, z czego dałem skriny na poprzedniej stronie. Także bloom ON a bloom OFF nie ma żadnej różnicy. Nie wiem o co chodzi :/ Powinno być "podobnie" jak w przypadku HDR. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest wiec wielka roznica z wlaczonym HDR a jego imitacja "bloom"?...

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...pic=290158&st=0 , sprawdz to mozesz , bloom w default jest troche za slaby , ale za to mozna go wyedytowac i zrobic tak ze bedzie praktycznie wygladal jak hdr

 

http://www.tessource.net/files/file.php?id=2542 , mod balansujacy bron w grze zapowiada sie nawet ciekawie

 

edit lol @ blood zamiast bloom , za duzo fps'ow :)

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO SĄDZICIE NA TEMAT "NIEWIDZIALNYCH ŚCIAN" OGRANICZAJĄCYCH ŚWIAT? :mur: :mur: :mur:

Taka gra już :). Inaczej cieżko by było. Btw też dotarłem do takiego miejsca gdzie wyświetlił sie napis informujący, że tedy nie da sie przejść.

 

mam pytanko a propo duszków :D

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Hmm oblokaj mojego spoilera :P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

A ja sie zalamuje.

Wykonuje jakiegos questa dla jednej z gildii magow, chodzi oczywiscie o rkomendacje. Zabilem jakiegos kolesia ktory cos kombinowal i mam teraz a otym poinformowac babeczke. Szkoda tylko ze nie mam jak. Bo nie mam nawet takiej opcji w rozmowach :/

A z jakiej gildii masz tego questa ? (chodzi mi o miasto). Ja już jestem Arch-mage i moge napisać, że to jest nawet fajne :P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w nocy odinstalowałem Oblika. Stwierdziłem, że nie ma sensu grać na ściętych detalach, poczekam na patche (robią już oficjalnego, tak na PC jak i threesixty), poczekam n fajne mody, może dodające nowe questy itp. Może na zmianę sprzętu ;)

Ja to rozplanowałem w trochę inny sposób, do jesieni pogram wojem, bo sprawdza się przy niskim framerate, zaklęcia jednak trochę obciążają kompa no i trzeba dokładniej przycelować, a tu tylko zostaje machanie toporem. Na jesieni przesiąde się na dwa jajka i z 2-3x lepszą kartę graficzną włącze full detale i zacznę grać od nowa magiem by podziwiać efekty czarów w pełnej krasie :)

 

Myślę że takie podejście bardziej się sprawdzi niż szkolenie woja w magii. Zrobiłem tak w morrku i żałuję, bo zamiast puszczać kule ogniste itp. czarymary, co zresztą przy tempocie, specjalizowanego woja g... dawało, questy załatwiałem swoim wiernym chryzamerkiem, nie zbyt magicznie :?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Grajac trche w The Elder Scrolls Iv: Oblivion odnosze wrazenie ze wiekszosc tych wszystkich zachwytow jest zdecydowanie za wczesnie:

Odnalazlem pewnewgo buga (grajac magiem) przez ktorego mozna dosc do niesamowitego levelu postacie oczywscie zaczynajac gre zaraz po wyjsciu z wiezienia i udania sie do podziemi ktore sie pojawia po przeplynieciu jeziorka, przezchodzc kolejne poziomy natrafiamy w koncu na drzwi , ktore trzeba otworzyc za pomoca klucza, wytrychu lub urzyc odpowiedniego zaklecia. I tu sie zaczyna dla mnie besens tej gry, gdy bedziemy uzywac w/w zajlecia do otwierania wtedy nasza postac uczy sie tego wlasnie sposobu i jednoczesnie wchodzi na wyzszych level(drzwi pozostaja zamkniete)... wychodzimy owym magiem przy levelu postaci 12 z tych podziemi napotykamy wilka lub 2 i jestesmy prawie usmierceni ...hehe tzw balans gry czyli wraz z Twoim levelem rosnie klasa przeciwnikow nie wazne jakich i gdzie ich spotykasz kolejna bzdura oczywiscie moim skromnym zdniem

ps. majac wojownika na poziomie 20 levelu i zboja 46, wiekszosc (blade, armor itp) na expercie i gdy widzie jakiegosc duzego misia to musze sie chyba 3 razy zastanowic czy przy mojej klasie postaci jest sens walki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam natury ogólnej wiec nie wrzucam do spoilera (jak było już to poruszane to przepraszam). Otóż jaki można mieć największy Level postaci bez żadnych cheatów czy też modów? Jeżeli mamy 7 Major Skils i ich zwiększanie powoduje napełnianie paska postepu wchodzenia na wyższy level (chyba 10 Skilsów trzeba podnieść aby go w całosci zapełnić) to u mnie chyba max to będzie jakiś 40 LV bo o ile się dobrze orientuję to Skilsy nie pójdą wyżej niż 100 (chyba że czarami/przdmiotami ale tak pasek postępu levelu się nie zwiększy). Nawet gdybym zaczynał ze statsami na poziomie 0 to max miałbym 70 Lv (10 level upów skilli x 7 major skils). Chyba że jest coś o czym nie wiem? Więc jak to jest. Chwilowo mam 10lv.

 

I jeszcze:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Miałem takie coś że strażnik zabił kogoś za kradzież...kapusty :). To taki kolo pracujący w winnicy w Skingrad. Już wcześniej go widziałem jak skradał się za jakąś babeczką. Ino teraz mnie zastanawia czy czasem jakiegoś questa przez to nie stracę (może ten koleś ważny jest do czegoś kiedyś...mam nadzieję że nie)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ludzie od gazetki jadą po całym cyrodil (tak to się pisze?) i roznoszą ulotki :]

 

realność tego świata miażdzy... wielu twórców gier powinno sobie zobaczyć obka a szczególnie to jak panowie B rozwązali problem ze skryptami AI

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu na drzwi , ktore trzeba otworzyc za pomoca klucza, wytrychu lub urzyc odpowiedniego zaklecia. I tu sie zaczyna dla mnie besens tej gry, gdy bedziemy uzywac w/w zajlecia do otwierania wtedy nasza postac uczy sie tego wlasnie sposobu i jednoczesnie wchodzi na wyzszych level

wow...tylko że rozwjac bedziesz tym sposobem jednego major skilla!!!!!!!!! , urosnie ci dzieki temu inteligence i tyle....i to jest GLUPOTA by zrobic 12 lvl awansu z jedna statystyka +5 a reszta +1...

TO NIE JEST BUG! ale nie wiem czy ktos rozsadny stosuje taktyke opisana przez ciebie.

ja sam mam akrobatyka i atletyke, wystarczy ze bym biegal w kolko lub podskakiwal i moge robic tak lvl w mgnieniu oka... ale na co mi lvl z +5 agility? jak wole zrownowazyc to i przy awansie dac +3 str, +3 endrurance, +2 speed.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np bardzo chetnie zmienilbym swoje major skill.

Mam 2 ktorych praktycznie nie uzywam, zalozenie poczatkowe bylo ciut inne.

Chcialem zrobic wlasnego wojownika poslugujacego sie magia, ale korzystam jedynie z destruction :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...