Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

To dla czego ja się tylko zarejestrowałem i właśnie ściągam plik 4.35GB??? :D Przecież to nie demo. Zresztą wrze o tym na więkrzości for. ;)

 

Aaaaaaaa. Już wiem. Na dole masz serwery free a te pierwsze są płatne! :D

Jasne, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka... :mur:

on sciaga wersje direct2drive , ktora wymaga cd keya do aktywacji ktory przypisuje sie do hardware sprzetu i ktorego nie dostaniesz inaczej niz kupujac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka... :mur:

No to zarejestruj się na fileplanet i sprawdź sam :)

 

Ja już tak zrobiłem i na razie nie jestem zawiedziony ;)

 

2035545[/snapback]

on sciaga wersje direct2drive , ktora wymaga cd keya do aktywacji ktory przypisuje sie do hardware sprzetu i ktorego nie dostaniesz inaczej niz kupujac

 

To druga strona medalu ;)

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zyciu bym nie zalatwil sobie wersji Direct2Drive - wg mnie kupienie pudelkowej wersji ma wiekszy sens (pudeleczko, ladna oryginalna plytka, instrukcja - full wypas), a D2D to tak samo jakbym sciagnal pirata i za niego zaplacil... Ale co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

houston, we got a problem ;-O

 

gierka hasa, ale biale tekstury wszedzie ;/////

jestem w wiezieniu i lipa, nie wiedze nic poza szkieletem :D

 

acha, zmiana rozdzialki czy innych ustawien konczy sie zwiecha

 

stery

omegi na catach 6.2...

 

caty 6.3 --> to samo ;D

 

ehh, ati suxx jak zwykle daje ciala ze sterami...

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

jak patrze na niektore zdjecia na kartach pokroju 6600 to gra wyglada biednie!!!!!! jesli chodzi o przestrzenie!!,naprawde bida ,co z tego ze uruchomisz i pograsz jak musisz zrezygnowac z tego co ma takze byc wazne w tej grze -grafika!!,ci co na pytanie doradzaja innym czy lepiej kupic na xboxa czy na pc proponujac wersje pc sa poprostu smieszni!!!!!!!!!!!!,na konsoli mozna grac bezproblemowo i komfortowo a nawet majac doc dobry sprzet i tak nie bedzie gwarancji ze gra nie przychaczy itp itd, sam chyba niedlugo kupie 360 i Obliviona na niego bo na wersje PC leje cieplym moczem nawet mimo tego ze mnie stac na upgrade sprzetu to tego nie zrobie ,koniec z wydawaniem kasy co kilka miesiecy,po zakupie 360 bede juz mial komplet duzych konsol hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak ostro? Jestem całkowicie pewien, że na moim pc (i lepszych) nic nie "przychaczy", nie będę mieć napisów loading co jakiś czas (vide konsola), rendering obrazu będzie dokładniejszy, ostrzejszy itp. Właśnie dlatego wolę grać na pc, choć stać mnie na x360. Pkt widzenia zależy od pktu siedzenia, że się posłuże tym wytartym hasłem.

 

Nie masz monopolu na rację gladiac, a pisząc o przestrzeniach (że niby lepiej wyrenderowane na pc- poczytaj ten temat, było to już poruszane) zwyczajnie się mijasz z prawdą.

 

@Marcin_gps, bez urazy ale dla r8500 warto by wypróbować ciut _starsze_ stery niż cat 6.2...

 

@Pluskwa, zgoda, w PC trzeba nonstop wkładać nowe części, ale takie to już hobby. Jeśli znudził ci się ten wyścig, to x360 będzie dobrym wyjściem. Jednak historia zatoczy koło (szybciej niż przy np premierze PS2) i PC znów odstawi konsole jeśli idzie o możliwości techniczne. Ale nie o TYM traktuję ten temat, nie ma co wylewać krokodylich łez tylko dlatego, że kogoś pc nie jest wystarczająco szybki. eot

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na niektore zdjecia na kartach pokroju 6600 to gra wyglada biednie!!!!!! jesli chodzi o przestrzenie!!,naprawde bida ,co z tego ze uruchomisz i pograsz jak musisz zrezygnowac z tego co ma takze byc wazne w tej grze -grafika!!,ci co na pytanie doradzaja innym czy lepiej kupic na xboxa czy na pc proponujac wersje pc sa poprostu smieszni!!!!!!!!!!!!,na konsoli mozna grac bezproblemowo i komfortowo a nawet majac doc dobry sprzet i tak nie bedzie gwarancji ze gra nie przychaczy itp itd, sam chyba niedlugo kupie 360 i Obliviona na niego bo na wersje PC leje cieplym moczem nawet mimo tego ze mnie stac na upgrade sprzetu to tego nie zrobie ,koniec z wydawaniem kasy co kilka miesiecy,po zakupie 360 bede juz mial komplet duzych konsol hehe

 

Taaa, wódki dla tego pana!! niech mi oblivion spali mojego radzia, potem kupie g2mx za 20zł na giełdzie, a kase odloze na xboxa.

 

edit:

draak jemu juz nie chodzi o te dokałdnie renderowane sceny,tu chodzi o całokształt. Problemy jakie zaczynaja wystepowac z nowymi grami na PC.

Edytowane przez Pluskwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na niektore zdjecia na kartach pokroju 6600 to gra wyglada biednie!!!!!! jesli chodzi o przestrzenie!!,naprawde bida ,co z tego ze uruchomisz i pograsz jak musisz zrezygnowac z tego co ma takze byc wazne w tej grze -grafika!!,ci co na pytanie doradzaja innym czy lepiej kupic na xboxa czy na pc proponujac wersje pc sa poprostu smieszni!!!!!!!!!!!!,na konsoli mozna grac bezproblemowo i komfortowo a nawet majac doc dobry sprzet i tak nie bedzie gwarancji ze gra nie przychaczy itp itd, sam chyba niedlugo kupie 360 i Obliviona na niego bo na wersje PC leje cieplym moczem nawet mimo tego ze mnie stac na upgrade sprzetu to tego nie zrobie ,koniec z wydawaniem kasy co kilka miesiecy,po zakupie 360 bede juz mial komplet duzych konsol hehe

wiesz nie każdego stac na grafikępokroju 6800Gt + :] i co jeżeli ktośma gorszą to nei ma prawa grać? Czy można graćtylko na max albo wogóle? troche dziwne masz stanowisko naprawdę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

houston, we got a problem ;-O

 

gierka hasa, ale biale tekstury wszedzie ;/////

jestem w wiezieniu i lipa, nie wiedze nic poza szkieletem :D

 

acha, zmiana rozdzialki czy innych ustawien konczy sie zwiecha

 

stery

omegi na catach 6.2...

 

caty 6.3 --> to samo ;D

 

ehh, ati suxx jak zwykle daje ciala ze sterami...

Ja nie chce nic mowic, ale r8500 nie spelnia minimalnych wymagan. Wg tworcow potrzebna jest karta z obsluga co najmniej Pixel Shader'a 2.0, a twoja obsluguje 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg, mam nadzieje, ze te stery nvidii poprawia to wszystko co trzeba zrobic w pliku .ini, zeby gra wyglada jeszcze pikniej niz jest defaultowo.

Bezsens, premiera gry, a tu trzeba manualnie poprawiać jakieś pliki ;ASD

Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na niektore zdjecia na kartach pokroju 6600 to gra wyglada biednie!!!!!! jesli chodzi o przestrzenie!!,naprawde bida ,co z tego ze uruchomisz i pograsz jak musisz zrezygnowac z tego co ma takze byc wazne w tej grze -grafika!!,ci co na pytanie doradzaja innym czy lepiej kupic na xboxa czy na pc proponujac wersje pc sa poprostu smieszni!!!!!!!!!!!!,na konsoli mozna grac bezproblemowo i komfortowo a nawet majac doc dobry sprzet i tak nie bedzie gwarancji ze gra nie przychaczy itp itd, sam chyba niedlugo kupie 360 i Obliviona na niego bo na wersje PC leje cieplym moczem nawet mimo tego ze mnie stac na upgrade sprzetu to tego nie zrobie ,koniec z wydawaniem kasy co kilka miesiecy,po zakupie 360 bede juz mial komplet duzych konsol hehe

nie zrouzmiałeś czegoś ci co polecają grę na PC to biorą pod uwagę max detale i edycje w ini, po czym gra wygląda tak jak na x360,

btw dla mnie to jesli chodzi o przestrzenie to nawet na x800 wygłądało biednie ( ktoś podawal) bez edycji ini!

no ale cóż dziwie się że wymieniasz złomy (moja grafa i podobne) do porównania grafiki :mur: popatrz na screeny z 7800;] x1800;] a co do drugiej części twojego posta to jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosyć bicia piany,wszyscy na to czekali a sądząc po zainteresowaniu to idą żniwa dla Ati i NV na topowe modele.

sa juz jakies porównania 7900 vs X1900 ??

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jedyna osoba ktora zaprezentuje screeny z HDR i shaderami 3.0.

 

Gra na samym poczatku wykryla mi ustawienia Ultra High Q. Jednak w opcjach jedne opcje byly na low, a jedne na high, nvm. Zmienilem rozdz. na 1280x1024 WSZYSTKO na max + HDR. Nie ruszalem pliku .ini

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez poca
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda doskonale, HDR daje efekt "bajkowości" (ponoć exclusive dla x360... tja) i ztcw już na 7800GT działa b. dobrze na max. ustawieniach.

 

Nie sądzę, by ten tytuł był "żniwami" dla topowych kart ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jutro. Strzele screeny z HDR i Bloom oraz po modyfikacji ini.

 

Dziwiły mnie spadki fps, ale z pomoca draak doszlismy do wniosku ze to pewnie vsyns byl wlaczony. Oczywiscie okazalo sie to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosyć bicia piany,wszyscy na to czekali a sądząc po zainteresowaniu to idą żniwa dla Ati i NV na topowe modele.

sa juz jakies porównania 7900 vs X1900 ??

1920x1200, HDR on, 16xAF, spot check when you first get outside, I'm pretty sure I also had the land LOD tweak applied. Also, the 7800 system is at 2.7ghz while the XTX system is at 2.53. I'll level the playing field tonight and test again.

 

7800 GTX 512: 15 fps

X1900 XTX: 26 fps

7800 GTX 512 SLI: 29 fps

Tekst od gościa z frazpc - nie wiem skąd to przekleił. Sam natrafiłem na podobne toppici na zagranicznych forach i wygląda na to, że ATI jednak prowadzi ;)

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. Ja na tą gre jakoś czegolnie nigdy nie czekałem, a screeny tez na mnie wrazenia nie robiły i co? Zdanie nie zmianiam.

 

Moze dlatego ze nie jestem wielkim fanem rpg i tych elementow nie kwestionuje. Ale pozatym, to ta gra wyglada dla mnie biednie.

 

Wezmy np ten screen

http://img74.imageshack.us/my.php?image=ob...001343426al.jpg

Przecież jesli to jest porządna tekstura na tych kolumnach, to ja w tą grę wbijam aż po same kule.

Fajnie ze wszystko sie swieci jak psu jajca, ze odblaski, refleksy itd... ale w sumie oprocz tych efektow, to gra niczym nie zachwyca ( pamietajcie - IMO! )

Trawa to bieda, bo zwykla tekstura i tez wcale nie w jakiejś wysokiej rozdziałce. Już BF2 miale lepszą trawę.

Liście na drzewach to jest coś. Trzeba to przyznać.

 

Ale modele tez jakies takie nie zaciekawe i w ogole jakos tak dla mnie to morrowind z ciut podbitą grafą i dodanymi hdr'ami i innymi paściami.

 

Nie bijcie ;) Poprostu dla mnie to nic szczegolnego, ani na nową grę na PC, ani na nextgenowy tytuł na nextgenową konsole. Oczywiscie wypowiadam sie tylko o grafie. Nie wątpie ze inne elementy jak np. rozne rozwiazania znane z gier RPG stoją na naprawde wysokim poziomie wykonania ;)

 

Boli też to, ze gra została tak "ekstra" zoptymalizowana, że aż zal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Textury faktycznie sa biedne, za to trawa i drzewa bija wszystko co bylo poprzednio na glowe ;) btw jak ktos mysli, ze u niego bedzie plynnie to polecam konika i przejazdzke w gory ;] albo u siebie cos ze sterownikami zamieszalem, albo ostro wykrecone x850xt, venice@2.7ghz i 2gb ramu to o wieele za malo do gry ze wszystkim na full, a wy mowicie o polepszaniu grafiki i modyfikowaniu ini :D po 3 min jazdy przed siebie daje o sobie znac mala ilosc ramu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tez dolacze screeny z HDR'em powiem wam ze gra z nim wyglada wysmienicie nadaje tej tajemniczosci/bajkowosci

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

a teraz male porwnanie z HDR i bez niego

bez

Dołączona grafika

z

Dołączona grafika

 

bez

Dołączona grafika

z

Dołączona grafika

 

j jeszcze takie ladne widoczki ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

jak dla mnie gra wyglada naprawde wysmienicie, generalnie na sprzecie z podpisu (proc na 2700MHz grafa @XT 625/750)

gralem od poczatku w 1280x1024, komputr mi wykryl ustawienia ultra high, ale nie wszystkie suwaki byly na max wiec je przesunalem na maxa. HDR wlaczony 8xAnizo HQ bez AA niestety nie da sie wlaczyc rownoczesnie HDR i Anizo.

i fps jest caly czas plynny zadnych spadkow wydajnosci, pod koniec zmienilem na rozdzielczosc 1600x1200 i tez bylo plynnie ponizej, najnizej w 1600x1200 zeszlo do 28fps wiec jest naprawde elegancko i w takiej rozdzielczosci moge grac

 

Gra ma niesamowity klimat, muzyka rowniez trzyma wysoki poziom, oj bedzie wiele godzin grania ;)

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sobie popykalem...

to pierwsza giera w ktora chcialem zagrac a nie moge na tej grafie ;D

FarCry hulal ze milo w 1024x768, no nic...

zmiana sterow na starsze nic nie dala

 

 

Video RAM: Required - 128 MB , You have - 64.0 MB

Video Card 3D Acceleration: Required - Yes , You have - Yes

Video HW Transform & Lighting: Required - Yes , You have - Yes

Vertex Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 1.1

Pixel Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 1.4

 

No teraz to juz trzeba grafe zmienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda doskonale, HDR daje efekt "bajkowości" (ponoć exclusive dla x360... tja) i ztcw już na 7800GT działa b. dobrze na max. ustawieniach.

 

Nie sądzę, by ten tytuł był "żniwami" dla topowych kart ;)

Dołączona grafika

no tu bym sie nie zodził ;)

co do wydajniosci X1900 to podam taki oto przykład Miałem zasejwowany momencik w COD2 gdzie było ok. 30-32 FPS(mierzone frapsem) X1800XL OC @ XT ,teraz na X1900XT bez oc mam w tym samym miejscu 60-62 FPS.Dlatego popieram swoja teorie co do TOP ATI.

kurier za 30 h brrrrrr

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst od gościa z frazpc - nie wiem skąd to przekleił. Sam natrafiłem na podobne toppici na zagranicznych forach i wygląda na to, że ATI jednak prowadzi ;)

wyniki pochodza z forum nvnews i sa obarczone bledem. po poprawny ustawieniu opcji w sterach wyniki sa nastepujace link

 

With both CPUs running at stock (2.4ghz), 1920x1200, HDR on, 16xAF forced on, optimizations disabled

 

2006-03-22 20:00:10 - Oblivion (7800 GTX 512 SLI forceware 84.25)

Frames: 2947 - Time: 64699ms - Avg: 45.549 - Min: 23 - Max: 71

 

2006-03-22 20:03:06 - Oblivion (7800 GTX 512 forceware 84.25)

Frames: 1814 - Time: 65616ms - Avg: 27.646 - Min: 13 - Max: 43

 

2006-03-22 20:25:00 - Oblivion (X1900 XTX Cat 6.3s)

Frames: 1866 - Time: 64704ms - Avg: 28.839 - Min: 15 - Max: 44

 

zaryzykuje stwierdzenie, ze 7900gtx bedzie mial podobna jak niewiele lepsza wydajnosc od x1900xtx

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...