Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

E tam, mi grafa nie przeszkadza, ustawilem tak, ze wyglada lepiej niz w morrowindzie i dziala znosnie. Moze wyjdzie jakis optymalizer tak jak do morro.

No a teraz kilka zastrzezen. ;]

-rozbujalem szyld, poszedlem spac, wstaje po 10h a szyld sie nadal buja ;]

-nieraz znikaja wszystki obiekty z mapy

-brakuje srodkow lokomocji, ktore byly w morro, teraz jest latwizna, mozemy sie 'teleportowa' pomiedzy punktami, znacznie ulatwia to gre

-poza tym cala gra jest uproszczona, strzaleczka wskazuje nam, gdzie mamy isc itp.

-wada bedaca jednoczesnie zaleta - gra pochlania czas jak podpaska krew [;]

 

Mimo to i tak mi sie podoba, jestem po zniszczeniu pierwszego portalu, zostawilem braciszka w 'weynon priory' i biore sie za kilka pobocznych questow. ;]

Jesli ktos kupil gre i nie gra, bo 'nie moze fsyskiego na ful' to niech sie zajmie 3dmarkami i tyle. ;]

Tibia ma tragiczna grafike a gra w nia tyle os. , widac nie tylko gfx sie liczy.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy znów. ja mam 6600GT i 5 h gry za mną, czego sie dowiedziałem? Gram z HDR w 1025 i detale na powiedzmy średnie. W zamkniętych lokacjach wszystko działa idealnie średnio 30 fps i więcej mi nie potrzeba.

Inna bajka to gra na zewnątrz i tutaj musze przyznać, że rzeczywiście nie jest najlepiej ale to też zależy. Gdy chodze po lesie mam owszem na oko (potem odpale żebym widział fps'a) 15-20 fps i patrząc na jakość grafiki wpełni pogadzam sie z takim działaniem i nie sprawia mi to większych problemów.

Innaczej znów jest w mieście (nei pamiętam jakie to było, taki port na wschodnim wybrzeżu) tam gdy przechadzam sie po mieście mam ma 15 fps i doczytywanie co 20 metrów. Oczywiście ogromną rolę odgrywa śmieszna ilość ramu (musze dorzucicw tym tygodniu przynajmniej te 256 MB) ale grafika teżnie wyrabia.

Wnioski? Myślę, ze można mówić o w pewnym stopniu braku optymalizacji ale właśnie patrząc na konkretne miejsca a nie na całość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ath, jaka strzalka? :|

Rozumiem, ze juz zniknely czasy gdzie siedzimy z nosem w dzienniku starajac sie wyczytac gdzie dana osoba mieszka i zo mamy zrobic (morrowind...)? suxor troche ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam jednak z zakupem az cena spadnie do okolo 150zetow..(x360) nie spieszy mi sie grac w ta gre. Nie kupie wersji na pc bo 6600GT mam a czytam ze nie ma sensu grac. Nawet jak zmienie karte na 7800GT to i tak nie pogram (mam monitor 21" lcd).

150 zl za x360 ? to juz bedzie The Elder Scrolls 10 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze wiele osob pisze ze gra jest bardzo latwa , kurde nie zlicze ile razy juz zginelem , mam postac na 10 levelu , redguarda z 90 sily z adrenaline rush to jakies 135 , miecz deadryczny z 15 damage'u i zeby ubic jakas niezla dremore albo trolla to trzeba sie niezle namachac , damage zalezy od sposobu uderzenia i twoich umiejetnosci , wystarczy przytrzymac atak aby zadac mocne uderzenie , te najmocniejsze potrafia zbic przeciwnika z nog i go zamroczyc , @cpu fatigue tak samo jak w morrowindzie nie spada jak biegniesz tylko jak walczysz pewnie w patchu to naprawia , mi tam nie przeszkadza ze mozna wszedzie sie szybko dostac i tak w morro uzywalem komendy coc w konsoli , zreszta jak ktos nie chce to jest juz mod aby sie pozbyc szybkich podrozy i kompasu , caly swiat gry jest przystosowany do twojego levelu w miare wzrastania spotykasz coraz trudniejsze potwory itp , jedyne co mnie denerwuje w grze to ze straznicy maja jakis x-ray , nie wazne gdzie kogos zatluke ile metrow od bramy miasta zaraz za mna leci z 5 , nie podobaja mi sie ogolnie twarze npc , sa beznadziejne i wampiryzm jest potraktowany tak samo jak w morro , mam nadzieje ze niedlugo wyjda jakies fajne mody ktore to zmienia

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam jednak z zakupem az cena spadnie do okolo 150zetow..(x360) nie spieszy mi sie grac w ta gre. Nie kupie wersji na pc bo 6600GT mam a czytam ze nie ma sensu grac. Nawet jak zmienie karte na 7800GT to i tak nie pogram (mam monitor 21" lcd).

Nie ma narazie takie sprzetu bo ludzie z GF7900GTX i 3 GB RAMu narzekaja nawet wiec podobnie jak w morrowindzie jest zonk znowu morrowind taki byl wlasnie i nigdy tego nie poprawili teraz grajac w morrowinda na GF6600GT A3000+ 1 GB RAM itp to mam 33 fps w 1600x1200 i tyle samo fps mam grajac w 1024x768 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuhwa, zbanujcie go za te spoilery o portalu...

To po co czytasz ten topick ? Ze screenow tez sie dowiesz wielu rzeczy, na jednym z nich byl czerwony portal... :-| Daj sobie na wstrzymanie.

 

Ath, jaka strzalka? :|

Rozumiem, ze juz zniknely czasy gdzie siedzimy z nosem w dzienniku starajac sie wyczytac gdzie dana osoba mieszka i zo mamy zrobic (morrowind...)? suxor troche ;/

No taka, ktora pokazuje ci gdzie musisz isc, w sumie nie trzeba nic czytac tylko idzesz albo za zielona, albo czerwona strzalka. :D

Pewnie spodoba sie to wielu nubom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledze ten watek od poczatku i im dluzej czytam tym mniej mam ochote kupic te gre a naprawde chcialem, bardzo chcialem. Pomijajac problemy z fps i optymalizacja jej kodu, to przewazylo skale :

A tak swoja droga to ludzi pogielo nikt nie widzi minusow w tej grze ? Taki szczegolny brak krytycyzmu jest bogaty na zachodnich forach Obliviona:

Jesli mowie ze:

1. Nie mozna walczyc ani nawet strzelac z luku jadac na koniu

2. Gra jest beznadziejnie latwa praktycznie nie mozesz zostac zabity chocbys nie wiem gdzie poszedl

3. Swiat jest bez sensu bo od razu wiadomo gdzie sa wszystkie miasta

4. Postac nigdy nie jest zmeczona - mozesz biegac i wlaczyc 100 dni bez snu

5. Mozesz biegac 100 dni a i tak nigdy sie nie zmeczysz mozesz byc Long Distance Runner w doslownym tego slowa znaczeniu

6. Statsy broni to jakas kpina - dowiadujesz sie z nich ze twoj miecz zadaje dmg 4 nie wazne jak uderzysz zawsze bedzie 4 i zawsze bedzie ten damage zadawany (chyba ze uderzysz z ukrycia to jest bonus)

7. Deadryczne bronie i pancerze praktycznie sa takie same jak zwykle - tylko duzo wiecej waza np deadryczna strzala wazy 1.0 hehe a np taki deadryczny miecz zadaje taki sam dmg jak miecz stalowy tylko wazy duzo wiecej

8. Jeszcze chodzilo mi o to ze postac nigdy nie jest glodna ale sie z tego wycofuje bo w sumie dla wielu to by bylo za wiele ale ci co graja w ADOM albo TOME to wiedza co i jak

9. Jazda na koniu - kon moze wjechac wszedzie a zeby na nim jezdzic potrzeba duzo ramu bo teren co chwila sie wczytuje

10. To samo tylko jesli chodzi o nasza postac - zbyt latwo moze wejsc wszedzie i to nie wazne co ma na sobie - czy zbroje ciezka czy jakas szate :/

11. Czary - bedac warriorem zawsze ci wychodza zawsze sie udaja tak samo z potionami po prostu nie ma ze sie nie uda - musi sie udac

12. Platnerstwo - to samo co wyzej zawsze sukces :/

...

Poczekm chyba na porzadny mod to tej gry ktory z robi ja tym czym powinna byc od poczatku.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka, ktora pokazuje ci gdzie musisz isc, w sumie nie trzeba nic czytac tylko idzesz albo za zielona, albo czerwona strzalka. :D

Pewnie spodoba sie to wielu nubom.

To jest typowo konsolowe zagranie w koncu jaki konsolarz bedzie cos czytal na ekranie TV pewnie by pada polamal jakby kazali mu to robic co quest :) Ale na PC to lekka popelina zeby w grze RPG strzalka pomagala questa wykonac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwala wam już z tą grafiką, "mam 6600, ale nie gram bo nie warto, ale kupie sobie 7900 ale i tak nie bede grał bo jestem lama" wkoncu na średnich detalach tez mozna grać....szkoda gadać. Gdzie te screeny z waszych uber sprzetów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram od piatku popoludnia, i dzis caly dzien.

Troche juz przeszedlem glownego watku (wlasnie odebralem AZURE od posagu), pobawilem sie na arenie i....mam dop 3 lvl :mur:

Gra jak dla mnie jest rewelacyjna. sa wady, owszem ale jaka gra ich niema :D

na moim kompie gram w medium/low detal w 800/600 + hadr i w sumie calkiem symaptycznie. Sa czeste spatki fps ale klatkowania niema :D a grafa i tak prezentuje sie rewelacyjnie.

 

ps. Jestem wampirem, troche to uciazliwe, zwlaszcza ze jeszcze nieudalo mi sie wypelnic watku na pelne wyleczenie.

 

dla tych ktorzy maja problem z wampiryzmem :

 

Najlatwiej dopasc w nocy kogos przy stadninie koni (zwykle osoba pilnuja spi w nocy wiec mozna ja ugryzc dzieki czemu wampiryzm "przechodzi" nam na kilka dni. Pomocne kiedy idziemy gdzies daleko lub juz nikt niechce z nami gadac

Edytowane przez ZIBI_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu ma obsolutna racje ... przykre ale prawdziwe, popieram w 100%. A oceny prawei 10/10 w servisach o grach tylko potwierdzaja to co sie dzieje na rynku pc vs. konsole :///

 

 

zief chyba skoncze czekac na jakiekolwiek tytuly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Jesli ktos kupil gre i nie gra, bo 'nie moze fsyskiego na ful' to niech sie zajmie 3dmarkami i tyle. ;]

Odwala wam już z tą grafiką, "mam 6600, ale nie gram bo nie warto, ale kupie sobie 7900 ale i tak nie bede grał bo jestem lama" wkoncu na średnich detalach tez mozna grać....szkoda gadać.

Ja kupilem. I nie gram - zaczekam. Bo jak widze screeny z piekna grafika i wiem, ze u mnie wygladaloby to ZNACZNIE gorzej, to wole poczekac te 3 tygodnie i pograc z wszystkim na full bez myslenia "kurcze, a mogloby byc tak pieknie". Mam to szczescie, ze mnie bedzie stac na wymiane grafiki, a pewnie gdybym sam sie nie przekonal na swoim pudle, ze tej wymiany potrzebuje, to bym sie nie zmobilizowal.

Moge grac na ustawieniach srednich - ale to tak, jakbym ogladal Wladce Pierscieni na kompie, wersje nagrywana z kina. Dostrzegasz roznice?

Mi az tak sie nie spieszy - do tej pory przeczytam ksiazeczke, moze wyjdzie pierwszy patch, zainteresuje sie Construction Setem. Poza tym musze skonczyc jeszcze jedna gre. A ta postoi sobie na poleczce i poczeka chwile albo dwie :)

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup cos w sli najlepiej, bo jak chcesz fsysko na ful to musisz sie splukac troche. ;] Poza tym nie wiem czemu interesujesz sie tym tytulem na pc, nie lepiej kupic na konsole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze chociaz blade pojecie kiedy sie spodziewac wersji PL?? bo brta ma newsa., ze za tydzien ma byc :blink: ale nie wiem skad to wzial.. Po angielsku tez bym przeszedl bez problema, ale az tak dobrze go nie znam, zeby odpowiednio wczuc sie w klimat... tak jak to bylo w Morro.. A co do predkaosci dzialania, konfig ponizej to specjalnie dla tej gry kompletowany, al w morrowina grafem na pIII 550 + pierwszy radek, oczywiscie wszystko na minimum a i tak latwo sobie wyobrazic ten pokaz slajdow w czasie deszczu :? ale i tak gralem i bylo warto :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

cpu ma obsolutna racje ... przykre ale prawdziwe, popieram w 100%. A oceny prawei 10/10 w servisach o grach tylko potwierdzaja to co sie dzieje na rynku pc vs. konsole :///

zief chyba skoncze czekac na jakiekolwiek tytuly

No CPu też sie zgadzam. Bo widzisz to jest HIT! na konsole i jak taki hit by niemógł dostać 10? :wink: :lol:

To co CPU napisał hardcorowcom gatunku ( tacy raczej mają PC ) te błędy przeszkadzają ale zwykłemu konsolowcowi? Taki by sie zraził do tej gry. A gra jest robiona dla pieniędzy więc dla większej liczby odbiorców więc dla zwykłych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze chociaz blade pojecie kiedy sie spodziewac wersji PL?? bo brta ma newsa., ze za tydzien ma byc :blink: ale nie wiem skad to wzial.. Po angielsku tez bym przeszedl bez problema, ale az tak dobrze go nie znam, zeby odpowiednio wczuc sie w klimat... tak jak to bylo w Morro.. A co do predkaosci dzialania, konfig ponizej to specjalnie dla tej gry kompletowany, al w morrowina grafem na pIII 550 + pierwszy radek, oczywiscie wszystko na minimum a i tak latwo sobie wyobrazic ten pokaz slajdow w czasie deszczu :? ale i tak gralem i bylo warto :P

Polski wydawca wyda patcha spolszczajacego ktory bedzie dostepny za free takie jest stanowisko na dzis :)

 

PS

Ktos sprzedal cos kradzionego (oczywiscie w Oblivionie i oczywiscie wiem ze to paserstwo :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No CPu też sie zgadzam. Bo widzisz to jest HIT! na konsole i jak taki hit by niemógł dostać 10? :wink: :lol:

To co CPU napisał hardcorowcom gatunku ( tacy raczej mają PC ) te błędy przeszkadzają ale zwykłemu konsolowcowi? Taki by sie zraził do tej gry. A gra jest robiona dla pieniędzy więc dla większej liczby odbiorców więc dla zwykłych graczy.

i inne posty w odnosnie tego watku...

 

 

A moze poprostu zaczniesz wynić twórców gry o to, ze nie dodali małej bzdurnej opcji w menu lub w cfg, której wartość mozna by było zmienić z 1 na 0 i wyłaczyć strzałkę? Bo to zaden problem dla programisty. A nie zwalać na konsolowców taki stan rzeczy i tym samym pisać, jacy to konsolowcy nie są "zwykli", main-stream'owi itp. Pisząc tak widać ze nie masz pojecia o hardkorze i prawdziwej scenie konsolowych graczy -_-.

 

BTW. Czemu ja problemu z czytaniem z TV nie mam? Aaaa... wiem! Bo ja grałem na konsoli i wiem ze z TV czyta sie bez problemu.

 

sorry za ot, ale krew mnie zalewa jak sie zrzuca odrazu wine na konsole, zamiast na tworcow. Wszystko wina konsol. Biedne tekstury w grach, sterowanie przystosowane do pad'a itd. Wszystko wina konsol i "niehardkorowych" konsolowcow, ale oczywiscie leniwi tworcy sa bez najmniejszej winy -_-

 

pozdro

 

ps. co to jest "rynek pc vs konsola" ? xD

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dark elfa, assasin i powiem że trochę z (_)(_) jest.... Taki z niego assasin że ... :mur: To skradanie to jakaś prowizorka, nawet jak są plecami do mnie to i tak w większości wypadków mnie zauważą i się ładują z kosą/toporem itd :o Chciałem z łuku go wyrobić, no ale tak se ne da. 6 strzał trzeba zeby zabić niektórych :o a często nawet w grupie są... lipsko :( z tymi profesjami... Pozostaje miecz lub mag... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 8 lvl i latam jako wampir, ale pewnie zaniedlugo bede sie chcial uleczyc wyszperal ktos gdzies jak to zrobic?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
idz do skingrad i zagadaj z hrabia i przygotuj sie na troche latania , bo zeby sie wyleczyc trzeba uzbierac 5 grand soul gem'ow

 

@mess nowe czary mozesz kupic w sklepach z magia albo nauczyc sie ich w gildii magow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze gra ma fatalnie kod zoptymalizowany sie zgodze ..ale zeby pisac

za jest słaba , bo komus tam na gf 6600 nie chodzi ...

Widocznie poroducenci wyszli z załozenia ze skoro jest technologia sli , crosto ludzie beda mieli po 2 gf 7900gt 3 gb ram i proca 3,5 ghz ...A ze troche sie przeliczyli to trudno ...:P Nikt nei kaze wam grać ...

A tak poważnie to za jakosc sie płaci ...i trzeba sie z tym pogodzic ze teraz

tak bedzie coraz cześciej ....skoro mozna 2 karty miec to czemu by mieli nei wykorzysac ich potencjału , a ze stac na to niewielu to juz trudnoo ...

trzeba garc na medium i cieszyc sie ze chodzi ...przyjda czasy ze na high

sie bedzie smigac wszystko max w 1600@1200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

na hardkorze konsolowym sie nie znam ja wole lan party przez cała noc i z mnóstwem... :razz:

 

Czy mówiłem że to wina konsolowców? Nie, ty sam sobie to wywnioskowałeś. "A gra jest robiona dla pieniędzy" jeżeli uważasz, że to znaczy, że na robieniu tej gry zarabiali gracze konsolowi to już nie moja wina :wink:

 

O harcorze chodziło mi tylko o tych ludzikach co grają non stop w RPG itd itp bo uwierz mi nieznam fanatyków innych gatunków gier którzy specjalnie się budzą w nocy żeby zrobić coś swoją postacia i iść dalej spać :wink:

 

Nie mam zamiaru dalej się kłucić i żeby nie było to miałem nie jedną konsole w swoim życiu więc nie propaguje dyskusji PC vs console bo to jak z kurą i jajkiem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...