Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, ludzie, ludzie cos wspanialego! ojejku nas uratowal podajac nam tego linka!

 

Koles z oficjalnego forum jest zapalencem i poswieda dni na edycji pliku INI. Sam zoptymalizowal gre :D

NP :) Jak zobaczyłem to zaraz o Was pomyślałem i przyleciałem :P Bo pewnie mało osób zagląda na oficjalne i mniej oficjalne fora ;). Przyrost daje niewątpliwie.

 

Aha tylko pamiętajcie jak podmieniacie .INI obojętnie czy te co podałem czy inne, to zmieniajcie w sekcji [Display]:

 

uVideoDeviceIdentifierPart1=

uVideoDeviceIdentifierPart2=

uVideoDeviceIdentifierPart3=

uVideoDeviceIdentifierPart4=

Na swoje wartości!! Koniecznie!! To jest ID karty itd, więc jak zostawicie od kogoś innego to po uruchomieniu Obliviona, wykrywa grafę od nowa i ustawienia resetuje, czyli zarówno plik .INI który przed chwilą podmieniliście!! powodzenia ;] Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze podmiana ini bardzo mi pomogla. Na leciwym Radoslawie nie bylo tak zle ,bo w lochach 25-70fpsow (ustawienia prawie max) tylko dopiero masakra sie zaczela jak wyszedlem na zewn. 16-25fps. Jak wpadlem do Chorrol to przy fontannie czasami mialem 16fps , teraz po podmianie ini 33 :)

 

Aha i mam fajny toporek ;) http://www.toya.net.pl/~karas81/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jestem jeszcze w lochach. Gra chodzi płynnie, jak wlaczę z jakimś szczurkiem czy goblinem to chodzi płynnie itp. Jak mag goblinów rzucał czary to tez chodziła płynnie.

 

Ale kiedy idę z tymi straznikami to co chwilę wypadają assasini. Jak walczą to jest normalnie. Ale kiedy straznicy zabiją assasina (pojawia się taka czerwona mgła wokół niego) to gra zwalnia do 1fps do czasu aż padnie na ziemię! Dlaczego tak jest? Co z tym zrobić?

 

 

Dzieje się tak nawet kiedy ustawię tak niskie ustawienia, że gra po prostu pływa.

 

EDIT:

 

nagrałem filmik jak to wygląda (3mb):

 

http://rapidshare.de/files/16457843/tniesie.avi.html

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak sie spytam jak dopkladnie podmienić to *ini ? po prostu za pomoca kopiuj wklej ? czy jakos inaczej ? miałem u siebie w katalogu oblivion_default skasowałem go i wrzuciłem to podobno boskie *ini. i co dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni męczyłem sie nad swoimi ustawieniami. Załadowałem teraz tego .ini i jestem 5FPS w plecy w mieście. Może na zewnatrz jest lepiej, nie wiem, nie sprawdzałem jeszcze. Bądźcie tylko obiektywni. Poważnie macie kopa, czy chwalicie bo wszyscy chwalą i zawsze to lepiej jest napisać, że ma się te 60FPS :o

 

PS. Plik podmieniony z zachowaniem ID karty graficznej, dlatego mam pewność, że wszystko wygląda i chodzi jak powinno.

 

:F

 

Barton3200+

1Giga ramków ~220fsb

Radzio9800pro128/256

 

Zgłupiałem już :(. Czy te modyfikacje z głównego forum śa tylko dla ludzi z >1024MB RAM?

 

@ Łasiczka, tez tak mam nawet przy 640 gdy mam wlaczone AAx2 nawet. Wylacz AA calkiem i napisz czy pomoglo.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zainstalowałem, wykryło mi 640/480 medium, odpalam. I... nędza, przestawiłem wsio na low i tak cinko przędzie, że masakra. 5fps mam w lochach :( A teraz bawię się w *ini. Co za ścierwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak sie spytam jak dopkladnie podmienić to *ini ? po prostu za pomoca kopiuj wklej ? czy jakos inaczej ? miałem u siebie w katalogu oblivion_default skasowałem go i wrzuciłem to podobno boskie *ini. i co dalej ?

W moich dokumentach masz katalog my games, a tam oblivion i tam musisz zmieniac ini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. ipreload jest w nowym ini dany na 1Giga.

 

'if you have this much or less you need to subtract at least 268435456 (256 Megs) from the number to allow room for windows and whatever other stuff you have running.' Więc jest to wartość zarezerwowana dla windowsa i innych aplikacji, z której nie będzie korzystał TES4? Chyba nie, bo przecież wpisując wartosc 1Giga do ini jako ipreload pozbawilibyśmy gry pamięci podręcznej (w przypadku posiadania 1Giga RAMu) albo conajmniej zmiejszyli wykorzystywaną ilość RAMu co sie mija wg mnie z celem (np. posiadając ponad 1Giga RAMu) :/. Może mi to ktoś wyjaśnić?

 

Chce poznać przyczyne, dlaczego to ini nie u wszystkich dziala. A może to jakiś backdoor optymalizacji dla 64-bitowców? :>

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a powiedz mi jak ma się ten wpis do 1 gb ramu:

IMPORTANT: You need MORE THAN ONE GIGABYTE OF RAM to use these settings. The value to tweak if you have less is iPreloadSizeLimit. There are 1073741824 bytes in a gigabyte, if you have this much or less you need to subtract at least 268435456 (256 Megs) from the number to allow room for windows and whatever other stuff you have running. Increasing this variable is one of the single largest things you can do for performance!

potem wrzuce screeny z przed i po tweakowaniu, ale wzrost zauważalny!

a jak by to wyglądało dal 512 RAM :), a i ktoś pisał o jakiś wartościach gdzie trzeba podać karte czy coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPKorn, a próbuj dać ipreload'a na 128MB, powyłączaj wszystko z tła. To byłoby rozsądne minimum dla XPeka i zdaj relacje. Co prawda w ogóle nie widze sesnu w wyjaśnieniu, które wczesniej umieściłem, no ale nie zaszkodzi spróbować.

 

Testując dalej na swoimi ini gre w mieście stwierdzam, że to chyba kwestia optymalizacji/lub jej braku gry.

 

Przyklad? Na 640 AA AF OFF mialem patrząc w miasto z wodą na wskroć 25FPS. Włączyłem 1024x768, AAx6 AFx8 + Bloom = 23FPS

 

Jakby ktoś rozpracowałem to ini to podzielcie sie tą wiedzą z nami, z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testując dalej na swoimi ini gre w mieście stwierdzam, że to chyba kwestia optymalizacji/lub jej braku gry.

 

Przyklad? Na 640 AA AF OFF mialem patrząc w miasto z wodą na wskroć 25FPS. Włączyłem 1024x768, AAx6 AFx8 + Bloom = 23FPS

 

Jakby ktoś rozpracowałem to ini to podzielcie sie tą wiedzą z nami, z góry dzieki

Jaki proc/grafa? Bo u mnie zmiana rozdzielczosci tez nic ine daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam signaturki ale napisalem sprzet 3 psty wyzej

 

A propo FPSów. Powiem rynsztokowym słownictwem, sikam na to ini. To sie nazywa skok FPS:

 

[Display]

bForce1XShaders=3

bDrawShadows=0

bUseRefractionShader=0

bUse Shaders=0

 

[Audio]

bDSoundHWAcceleration=0

bUseSoftwareAudio3D=0

bMusicEnabled=0

 

Nie wiem jak u Was, u mnie w przypadku zmiany w video gra sie wysypuje, ale po zmianie audio mam +10FPS. Nie mam jakiegos super zestawu audio dlatego nie slysze ZADNEJ roznicy, a skok z 25-35 w miescie robi wrazenie.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ktoś konfiga na fx 5200/5500/5600 bądź radka 9550? Już jestem zdesperowany, zrobiłem uninstall, bo zabardzo w ini namieszałem i sypało błędami.

Ty no nie porownuj fx do 9550... Dołączona grafika

Ustawilem tekstury na high, dystans na polowe, rysowanie obiektow i postaci na pol i moge grac. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty no nie porownuj fx do 9550... Dołączona grafika

Ustawilem tekstury na high, dystans na polowe, rysowanie obiektow i postaci na pol i moge grac. ;]

rozdzialka 800x600 ? jesli tak to super :D :P

 

chyba nie mam sie czego obawiac ze nie pojdzie przynajmniej na min. :D

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty no nie porownuj fx do 9550... Dołączona grafika

Ustawilem tekstury na high, dystans na polowe, rysowanie obiektow i postaci na pol i moge grac. ;]

W standardzie 9550 niewiele lepsza jest od mojego fx, po o/c pokazuje moc, więc mi tu nie sap o porównywaniu.

Z 10 fps :lol: jak lubisz to graj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jednak dam teraz kilka scr. ;]

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Nie zawsze jest tak rozowo, jak jest kilka postaci to potrafi zwolnic tak z 2x, poza tym jak sa wieksze zadymy to tez. ;]

Teksturki na high, dystans i te inne [ciach!]ly na pol, reszta off, wszystki efekty powycinane z ini. ;]

 

@ Spylon znasz jakiegos kamikadze, co gra na 9550 na def. ? :lol2:

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos zna jakies fajne miejsca gdzie mozna znalesc jakies fajne zbroje/bron ? jak narazie to nic ciekawego niemam :( a to co jest w sklepie to smiechu warte ;]

 

 

ps. wie ktos jak zrobic qesta w ktorym ukradli babce obraz a ja musialem przesluchac kilku ludzi. Zrobilem to i niewiem co dalej. sory za tak malo szczegulow ale niepamietam dokladnych danych ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Spylon znasz jakiegos kamikadze, co gra na 9550 na def. ? :lol2:

Tak kilku loli ode mnie z osiedla, co się boją @ karty. :lol2: :lol:

 

Zwracam honor ath - dużo fps masz ! Ustawiałeś coś w ini ? Echh cholera teraz się trochu pobawiłem i mam 20 fps w 640/480 all low. Co za kupa.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest tak rozowo, jak jest kilka postaci to potrafi zwolnic tak z 2x, poza tym jak sa wieksze zadymy to tez. ;]

Teksturki na high, dystans i te inne [ciach!]ly na pol, reszta off, wszystki efekty powycinane z ini. ;]

 

@ Spylon znasz jakiegos kamikadze, co gra na 9550 na def. ? :lol2:

dasz plik *.ini ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...