Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Wy tam rasujecie te ini, zeby uzyskac jeszcze lepsza jakosc grafiki, a rasowal juz ktos, zeby osiagnac dodatkowe fps ? ;]

 

No dobra odpalilem to na moim szkorbucie - 9550. : D

Dlugo sie nie zastanawiajac dalem wszystko na low i 800x600. W podziemiach nie bylo zle 25-1xx fps, na powierzchnie jeszcze nie wypelzlem, ale reczej szybciej nie bedzie ;] (sprzet jak z podpisu, tylko proc na 2.0). No tak grafika na tych ustawieniach nie jest najpiekniejsza ;] (nie bede sie chwalil screenami ;] ) , ale gra nadrabia klimatem. Grajac pierwszy raz w morrowinda nie wessalem sie w gre i nie odnalazlem w niej swoich klimatow, z oblivionem jest wprost odwrotnie, usiadlem na 5' a odstapilem po 2h tak jak kolega korn. ;] Mam nadzieje, ze brak efektow graficznych z najwyzszej polki zrekompensuje mi grywalnosc i wspaniala fabula - jak mniemam. ;]

Co do fizyki to jest fajna, ale nie uswiadczylem niszczenia przedmiotow - uderzylem toporem z drewniane wiaderko i... nic. Reasumujac pierwsze wrazenie gra ma bardzo duzo bajerkow, ktorych brakowalo mi w morrowindzie.

 

ps. takie troche noobkowe pytanie, jak sie wurzuca przedmioty z plecaka, przypadkowo raz mi sie udalo, ale teraz juz nie moge dojsc - pozno juz ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy shift + LPM.

 

//

 

uGridDistantTreeRange=100

uGridDistantCount=200

uGridsToLoad=11

 

Takie wartości to już hardcore (http://www.nvnews.net/vbulletin/showpost.php?p=846253&postcount=64), zmniejszaj je sobie korn sukcesywnie aż znajdziesz kompromis jakość/ wydajność.

 

Jestem już gladiatorem :D Walka z trzema przeciwnikamia równocześnie stanowiła nielada wyzwanie.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... zauwazylem, ze dopiero po jakims czasie fps'y zaczynaja spadac (co chyba wyklucza grafe?). Czym to moze byc spowodowane, ze jak chwilke pochodze to zaczyna ciac? :angry: moze jakies pliki stronnicowania czy cos w tym stylu? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie wczoraj configiem i doszedlem do takiego stanu

 

oryginal :

Dołączona grafika

 

zmodyfikowany ini :

Dołączona grafika

 

jak widzicie roznica jest wielka, fps spadl o jakies 10 klatek, ale mozna spokojnie jeszcze grac (gram w 1600x1200)

 

 

a tutaj widok z ini podanego przez poca - niestety na nim moj sprzet nie jest w stanie podolac temu wyzwaniu :)

(popatrzcie na fps)

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Mam jeszcze pytanie jak uruchomic jakis czar, wrzucam taki czar leczenia pod hot key 2 i nie wiem jak go wlaczyc, pod jedynka mam luk i wszystko ok ale czaru nie moge uruchomic

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem chwilę na grafice 6600GT i było w lochach 20-30 fps (średnia).

Czy po zainstalowaniu tych sterów 84.25 XP Beta będzie lepiej ?

Czary mary, hokus pokus. Lustereczko powiedz przeciecie czy bedzie lepiej ?

Kurcze, moje sposoby juz nie dzialaja, a to byla jedyna mozliwosc bez instalowania sterownikow.

Niestety tym razem musisz je zainstalowac aby sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak upadl mit o mocy x1800 ;)

 

hehe a Ty jak zwykle po swojemu.... ;)

 

prosze uruchom gre z tym .ini w 1600x1200 wszystkie suwaki na max 8xAnizo HDR on na karcie 7800GTX - zapewniam cie ze bedziesz mial mniej fps ;), domyslam sie ze na 7800GTX 512 tez bedzie podobnie

Draak napisal ze parametry ustawienia z tego .ini to "hardcore" wiec domyslam sie ze tez u siebie uruchamial i mial podobnie

 

w 1280x1024 mialem w tym miejscu 23fps wiec az tak zle z 1800 nie jest ;)

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo o optymalizacji gry, albo o zastosowanym silniku ;)

Uwalić kartę graficzną to nie problem.

Nie wiem, czy wyspa w FarCry nie wygląda lepiej niż tu te tereny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Mam jeszcze pytanie jak uruchomic jakis czar, wrzucam taki czar leczenia pod hot key 2 i nie wiem jak go wlaczyc, pod jedynka mam luk i wszystko ok ale czaru nie moge uruchomic

Czary rzucasz C.

 

Wejdz sobie do jakiegos ciemnego pokoju z postaciami które powinny rzucać cień i rzuć ognistą kule (flame). Efekt powala. Cienie ruszaja się zgodnie z ruchem ognia. Wspaniałe.

 

 

Hehe, Jordi. Wyrzuć tego mojego ini do kosza. Bo zagwarantował Ci nie spokojną noc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Jordi. Wyrzuć tego mojego ini do kosza. Bo zagwarantował Ci nie spokojną noc ;]

hehe juz to zrobilem i stworzylem sobie swoj ini, wyglada bardzo ladnie (screeny dzis podalem) i biega przyzwoicie

 

 

 

mozna pobawic sie trawa, wedlug mnie jest to rewelacyjny sposob dodatnia paru fps :

 

oryginalnie trawa ma wartosc 80 i wyglada tak :

iMinGrassSize=80

Dołączona grafika

 

 

jak sie ustawi gras na 200 dostaje sie taki wynik i dodatkowe 9 klatek w tej lokacji

iMinGrassSize=200

Dołączona grafika

 

 

jak dla mnie wcale nie musi byc tyle trawy, bo w rzeczywistosci tez przeciez tak nie ma

oczywiscie mozna ten wskaznik wyposrodkowac i dac nie 200 a np 120-130 zyska sie jakies 4-5 fps i tez bedzie ok ;)

(screeny nie sa moje, wzialem je z Nv forum)

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos uploadowac oryginalnego ini ??

kombinuje by ta gra chodzila na moim sprzecie dobrze przy dobrej grafice i gowno z tego wychodzi

sprzecik gf 6800 128 (16,6), a64 Venice 3000 @ 2,45, 2 GB Ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos uploadowac oryginalnego ini ??

kombinuje by ta gra chodzila na moim sprzecie dobrze przy dobrej grafice i gowno z tego wychodzi

sprzecik gf 6800 128 (16,6), a64 Venice 3000 @ 2,45, 2 GB Ram.

Nie gadaj ze ci to plynnie nie chodzi... :blink: U mnie nie ma zadnych problemow w 1024/768 i wszystko na max.

W wyzszej nie gram, bo monitor mam kijowy :( 1280/1024 przy 60Hz to nie przyjemnosc tylko mordega... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zmuszony do grania z distance view na maxa ale z mgłą bo inaczej sie nie da ... no chyba ze ktos ma podobny config i cos mi nagle poradzi :

 

Bartek 3200+

1Giga ramu

R9800Pro128/256@none

NF2

 

... ale i tak nie jest zle bo gra zamiata ^^ i gra mi sie dobrze bez drzw po horyzont, textury large robia niesamowite wrazenie i dlatego chcialem przy nich zostac, 800x600 AAx4 AFx4

 

wiec jak bedzie, sam zostalem z starym radziem 9800pro ? ^^ dziadki łączyc sie

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega puscil na p4 2.8GHz, 512 ramu, gf 5600xt /128 mb - zapomnijcie..

640-480, wszystko wyłączone a i tak klatki..

 

Czulem sie jak wtedy gdy na swoim 486 właczałem quake1 :)

 

czas zacząc myslec o nowej konfiguracji..

Wczoraj mialem przyjemnosc zobaczyc ta gre na kolejnych 2 konfigach:

1) Athlon XP 1800+, 512 RAMu 400Mhz i FX5200 - gierka odpala i na tym zakonczymy wywod. Grac sie nie da nawet w trybie "windowed" przy 640/480 i wszystko na low.

 

2) Athlon XP 3000+, 1GB RAMu, plyta ASUS nForce2 Ultra400 i Radeon9600 Pro Advantage - rozdzialka 800/600, detale na LOW, z efektow wlaczony "Bloom" - gierka chodzi calkiem przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj ze ci to plynnie nie chodzi... :blink: U mnie nie ma zadnych problemow w 1024/768 i wszystko na max.

W wyzszej nie gram, bo monitor mam kijowy :( 1280/1024 przy 60Hz to nie przyjemnosc tylko mordega... :cry:

wgralem ini pocy i na otwartej przestrzeni mialem 10-17 fps !!! nie wiem moze sterowniki musze jeszcze zmienic. jak mozesz to wgraj swoj ini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheh.... przy tej całej dyskusji o optymalizjaci, fps'ach itp itd, przypomniało mi się cos, co pisałem 4,5 miesiąca temu w temacie o NFS: Most Wanted.

 

Nie uważacie że wystarczy podmienić NFS na Obvilition, a EA na Bethesda?

 

Gram na w identycznych ustawieniach co Ty i wyniki mam identyczne (około 20fps)

 

Wniosek?

 

EA ma centralnie głęboko w poważaniu ile kto ma ramu.... :F

Najpierw wykupili połowę rynku dorząc do monopolizacji, a teraz zaczynają wyznaczać standardy w grach na PC....

 

Najpierw szyderczym śmiechem obdarzyli wszystkich z 512 ramu przy premierze BF2, a teraz to.... i to przy 1 GB. Wg nich standard to chyba 2 GB... :F

 

Ja tu widze perfidny spisek... EA wie, ze na PC odsetek piractwa jest tak duzy ze zarobią mało, więc specialnie partolą optymalizacje, żeby ludzie nakupowali np X360, a takie Need For Speed MW jest Lunch titlem. Tym samym chcą zagarnąć jak najwięcej sprzedanych oryginałów na niespiraconą platforme. A wersje na PC i tak wydają, bo jak zwykle coś tam się może sprzeda, a konwersja bez optymalizacji droga nie jest... Niech ich szlak!

 

Mam już dosyć spartalonych optymalizacji. Nie chce mi się wierzyć, że EA, taki potentat z tak dużą ilością $ nie potrafi wdrożyć odpowiednich procedur odpowiedzialnych za optymalizacje kodu. Czas zrobić bombside w jakiejś siedzibie EA, to może ich to zmobilizuje :[

 

Pozdro

Nie wiem, ale to zjawisko znów sie powtarza. We'll see co z tego wyjdzie ;f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem ini pocy i na otwartej przestrzeni mialem 10-17 fps !!! nie wiem moze sterowniki musze jeszcze zmienic. jak mozesz to wgraj swoj ini

Gram na standartowym *.ini wiec...

Jesli ci to pomoze:

sterowniki najnowsze z nvidia.com

w opcjach Directa3D ilosc klatek renderowanych na "0".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zmuszony do grania z distance view na maxa ale z mgłą bo inaczej sie nie da ... no chyba ze ktos ma podobny config i cos mi nagle poradzi :

 

Bartek 3200+

1Giga ramu

R9800Pro128/256@none

NF2

 

... ale i tak nie jest zle bo gra zamiata ^^ i gra mi sie dobrze bez drzw po horyzont, textury large robia niesamowite wrazenie i dlatego chcialem przy nich zostac, 800x600 AAx4 AFx4

 

wiec jak bedzie, sam zostalem z starym radziem 9800pro ? ^^ dziadki łączyc sie

Ja też gram na dziadku. :) W 1024x768 wszystko na full oprócz cieni w lochach 25-45FPS, po wyjściu na powierzchnię 17-30. ;) Da się grać ale chyba trzeba wymienić na trochę mocniejszą kartę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram na dziadku. :) W 1024x768 wszystko na full oprócz cieni w lochach 25-45FPS, po wyjściu na powierzchnię 17-30. ;) Da się grać ale chyba trzeba wymienić na trochę mocniejszą kartę. :)

Ja dzis pomecze dopiero mojego dziadzia w Oblivionie. Napisze wieczorkiem co z tego wyszlo i jestem ciekawy czy mocniejszy procek cos tam da na tej karcie :wink:

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jordi23

 

Na tym screenie ze zmodyfikowanym INI masz bugi na wodzie. Tego nie ma w grze i wychodzi tylko tak na screenach czy też coś się rypie? No i czy da się coś z tym zrobić? Nara.

hmmm jakos nie zauwazylem tego, na pewno sa mega bugi jak sie pomiesza z tym plikiem .ini, jednak podczas grania nie widzialem zeby u mnie cos bylo nie tak,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo o optymalizacji gry, albo o zastosowanym silniku ;)

Uwalić kartę graficzną to nie problem.

Nie wiem, czy wyspa w FarCry nie wygląda lepiej niż tu te tereny :)

Imo dużo gorzej to wygląda niż FC (widziałem na żywo na 7800 gt). Far Cry to przynajmniej piknie chodził a to raczej ni. Poza tym HDR to jakieś nieporozumienie (bloomy i inne badziewia fuj ;e). W hl2 lc czy dod:s też bloom i inne szity hadeerowe wyglądały średnio ;e. O wiele lepiej te gry wyglądaja bez HDR.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo dużo gorzej to wygląda niż FC (widziałem na żywo na 7800 gt). Far Cry to przynajmniej piknie chodził a to raczej ni. Poza tym HDR to jakieś nieporozumienie (bloomy i inne badziewia fuj ;e). W hl2 lc czy dod:s też bloom i inne szity hadeerowe wyglądały średnio ;e. O wiele lepiej te gry wyglądaja bez HDR.

tak masz racje, :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...