Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Ponawiam pytanie i bylbym wdzieczny jakby ktos na nie odpowiedzial...

 

Czy w Oblivionie mamy "gotowe" ciuchy tj. cala zbroja jako jeden item, czy mamy rekawice, helm itp i kazda czesc zbroi/ciucha jest podzielona na osobny item?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos probowal rozwiazac do konca quest Paranoia? Nie wiem czy warto biegac na posylki dla gostka czy potraktowac go jak wariata i dac sobie z nim spokoj.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Będzie Ci kazał "śledzić" 3 osoby - każdą przez jeden dzień. Głupie to i monotonne trochę, bo za pierwszym i drugim razem faktycznie łaziłem. Za każdą osobę masz dostaźć po 150 złota. No ale że osoby te były "normalne", to przy trzecim już sobie chodzenie odpuściłem i i tak powiedziałem mu, że spisku żadnego nie ma. Gdy się dowiedział, wkurzył sie, że ja też należę do spisku i zaczął walczyć. Trwało to może 5 sekund (walczy na gołe pięści) i leżał, a strażnik stojący niedaleko nawet nie mrugnął. Zagadałem do niego, to powiedział, że widać ktoś miał go już dość i się doczekał. Zgaduję, że gdyby mu zawsze mówić, że faktycznie go śledzą, to by kazał ich pozabijać... Może byłaby tez jakaś sensowna nagroda. Kwestia, czy grasz dobrego czy złego :wink:. Acha, możnaby poczekać, aż Ci każe ich zabić, a potem donieść o tym straży - bo tez się o niego upominali.

 

Ponawiam pytanie i bylbym wdzieczny jakby ktos na nie odpowiedzial...

 

Czy w Oblivionie mamy "gotowe" ciuchy tj. cala zbroja jako jeden item, czy mamy rekawice, helm itp i kazda czesc zbroi/ciucha jest podzielona na osobny item?

Są, przynajmniej "prawie kompletne". Najlepszy przykład - zestawy, które dostajesz będąc gladiatorem, gdzie brakuje tylko hełmu i tarczy. Chociaż innych jeszcze kompletów nie znalazłem... Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sialala - dziekuje ci ze sie pomeczysz z tymi ini..

A co do czitowania - to po prostu musimy pisać o naszych osiągnieciach z DOPISKIEM - czy na modzie i czy nie.

Co wiecej moze nawet warto byłoby stworzyć jakąs tawernę Obwilionu dla graczy którzy nie uzywają czitów, i druga tawerne dla graczy z modami wszelkiego rodzaju.

Wiem z doswiadczenia ze zawsze się w koncu cos zmieni w grze - nawet glupia mgla w wodzie potrafi coś zmienic (np nie zauwazymy fajnego pierscienia na dnie - (jakby ktos pamietal jedną jaskinie w morrowindzie :) ), więc nie mozemy mówic o czysto graficznych zmianach..

Kazda zmiana to zamiana. W BF sa ludzie którzy grają na maszynach ze nam tylko pomazyc zostaje - a graja na lo foliage - bo lepiej snajperów widać bez trawy...

 

Pozatym czit jest dla czlowieka który uzywa pirackich gier.. gdyby ktos zaplacil 160 zł za gre - to zaczołby szanowac te pieniadze.. ja bym sie wsciekł jakbym wydal (a mam to zamiar zrobic jak najszybciej bo to moja jedyna nielegalna aplikacja i bardzo sie wstydze ale nie mam na razie dostepu do tej gry w legalu - kwestie firmowe) kase - i skonczyl gre po tygodniu - bo czitowałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , ja nie wiem o co ci czlowieku chodzi , jedyne czym sie moja gra rozni od twojej to to ze moja postac ma wieksza ladownosc a woda jest bardziej przejrzysta niz normalnie , w jaki sposob to zmienia diamentralnie rozgrywke ? mozesz mi powiedziec bo ja tego nie rozumiem , jak moge miec cos przed toba ? nie rozumiem dlaczego postac nosi dajmy 10 tys zlota na sobie ktore nic nie wazy a nie moze nosic kilkunastu mieczy czy

tarcz czy czegos innego , co w tym zlego ?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
rownie dobrze moglem uzyc enchantu czy mark i recall , zreszta zaradna postac moze uzyc czaru do znajdowania przedmiotow i nie wazne czy masz mulista wode czy krystalicznie czysta
wytlumacz mi jak zwiekszenie ladownosci

twojej postaci wplywa na przebieg calej gry , przyspiesza odnajdywanie przedmiotow ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym problem tripsta kazdy wie o co chodzi tylko ty nie wiesz...kazdy wyobraza sobie mase sytuacji w ktorych udzwig i czysta woda (raz zaczales czitowac wiec na tym nie poprzestaniesz) daja ci przewage nad Graczami, jesli tak jest jak piszesz ze ci to nic nie daje bo mozna to zrobic xxx to po co moda brales?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyspiesza odnajdywania, ale przyspiesza rozgrywke, bo nie musisz robic tylu kursow.

 

Jak dla mnie ten mod jest bez sensu, bo odpada smaczek "co zabrac, a co zostawic, zeby zarobic jak najwiecej", tylko po prostu bierze sie wszystko jak leci. Pomijam nawet aspekty realizmu (mamy miedzywymiarowe kieszenie :P ), ale IMHO odbiera to polowaniu na looty pewnego uroku.

 

Do wszystkich w ogolnosci, a do HeatheNa w szczegolnosci - zostawcie juz temat tego nieszczesnego moda/cheatu, bo do niczego poza wzajemnymi wyzwiskami ta dyskusja nie doprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi ze skillem mercantile - tzn wiem o co chodzi, ale jak go podbic? jak patrze na ten pasek przy skillu to widze ze nic nie rosnie, nawet jesli sprzedaje cos po najlepszych możliwych cenach na jakie pozwala moj skill.

ktos wie jaka mechanika kryje sie za ta umiejetnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslisz ze ja to zostawiam miecze i topory w jaskini i latam po nie 30 razy (jakbym tak robił juz by sie zmieniala rozgrywka - gdyz nie bedziesz w 15 minut walil quest za questem)

- uzywam eliksirów - a jeli uzywam eliksirów to mnie to kosztuje - a jak mnie to kosztuje to mam mniej kasy na cokolwiek, czy naprawe zbroi czy naukę czegokolwiek.

Pozatym mój przykład z czytsoćią wody pokazal tylko jak dobrze rozumiesz klimaty tej gry.

Jesli programisci zadali sobie tyle samo trudu co w morrowindzie. To pod wodą mozesz znależć bardzo duzo fajnych artefaktów.

Prawdopodobienstwo przeoczenia jest o wiele wieksze w bajorku z błota - niz w prawie egipskim deep blue.

Jesli nie rozumiesz tego to tylko współczuć.. potem bedziesz sie chwalił jak to fajnie ci idzie? ok. moze nie.. ale gro osób jest tutaj takimi zapalencami jakby o złote kalesony grali.. i jak sie tego nie ureguluje zawczasu to admini bany posypia i tyle bedzie rozmowy, bo juz nie raz niektórzy pokazali ze przymknąc jadaczki nie potrafiąn a czas ( z resztą i ja). zobaczysz ze będą kłutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN: jedziesz po czlowieku ktorego nie znasz, bo nie chce mu sie biegactrzy razy z jaski do miasta i z powrotem? Oburzasz sie gorzej niz jakby ci matke oplul. Po to jest mozliwosc tworzenia modow, zeby kazdy mogl sobie uksztaltowac gre tak jak mu sie podoba, uspokoj sie i przestan trolowac bo szkoda miejsca na serwerze na takie posty. Ja zaczynam grac od poczatku z random modem. Tez jestem lama i cziter niegodny lizac twoich butow bo gram 'na czitach'?

 

NO i sie wkurzylem, bo przy zasypianiu okazalo sie ze zostalem wampirem

I teraz mam do zrobienia glupiego questa, zamiast rozwijac postac.

Ten wampiryzm to chyba kazdego spotyka predzej czy pozniej? Ja mialem sytuacje ze gdzie bym sie nie polozyl spac to wstalwalem jako wampir. Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz byc wampirem , nie spij na dworzu :) btw

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
a nie dziala to jak w morrowind ze w przeciagu 3 dni mozna sie uleczyc zwyklym napojem?
Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz byc wampirem , nie spij na dworzu :) btw

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Yhym

Latwiej mi wyszukac jakiegos zajazdu z wygodnym wyrkiem niz namioty z kocem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi ze skillem mercantile - tzn wiem o co chodzi, ale jak go podbic? jak patrze na ten pasek przy skillu to widze ze nic nie rosnie, nawet jesli sprzedaje cos po najlepszych możliwych cenach na jakie pozwala moj skill.

ktos wie jaka mechanika kryje sie za ta umiejetnoscia?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
gdy shandlujesz z ludzmi masz na dole tagi guzik jak pamietam "barter" - ustaw sobie na wyzszy poziom - jest to suwak targowania się - im wyzej tym czesciej odrzucają - ale tez ten skil rosnie szybciej
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
gdy shandlujesz z ludzmi masz na dole tagi guzik jak pamietam "barter" - ustaw sobie na wyzszy poziom - jest to suwak targowania się - im wyzej tym czesciej odrzucają - ale tez ten skil rosnie szybciej
.

poprawka do spoilera :)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
nie barter a haggle :)
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tripsta chlopaki maja racje.

Kasa niestety w tej grze wplywa na rozwoj postaci i na levele.

Wiecej nosisz - wiecej sprzedajesz - masz wiecej kasy - wiecej trenujesz - masz wyzszy level

po co trenowac za kase? raczej nie warto, lepiej samemu

chyba ze komus malo brakuje do nastepnego poziomu umiejetnosci (apprentice, journeyman - te sprawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem nowa postac maga i zagralem z modem random , omfg ale masakra , w pierwszych ruinach gosc zabil mnie jednym ciosem , czuc klimat starego morrowinda jak sie chodzilo po jaskiniach i nie wiadomo co bylo za rogiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - ciekawe czy będa hardcorowcy którzy w drugą stronę będa robili mody :) .. mówi sie o ulatwieniach, a jakby zrobic mod - real life :) trzeba jesc bo sie umrze ( wsumie latwo chyba zrobic - zamiast krwii np. marhewka :) )

Zmniejszenie akrobatyki..

Ja bym przede wszystkim popracował nad tymi przysswakami na kopytach u konia.. to co te zwierzęta wyprawiają wszelkie pojecie przechodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN i cała reszta co jedzie po tripsta, zastanówcie się nad sobą i nad tym co chcecie napisać z 10x zanim wylejecie słowa na forum. Jak checie się wyżyć to róbcie to w swoim gronie świata rzeczywistego a nie writualnego.

 

Raz, że każdy gra jak chce, dwa jak już ktoś dobrze wspomniał chyba KZI :) to jest SP a nie MP, trzy moje zdanie jest takie samo jak tripsty że to żaden cheat. Jak chcecie chodzić 5 dni w obku aby sprzedać to co zostawili wrogowie to proszę bardzo. Na dłuższą metę to jest nudne, męczące i nie o to chodzi w grze, bo ma ona nieść przyjemność, a nie stworzyć drugi świat bo życie jest tylko jedno. To samo było jak ktoś tu wyskoczył, że szczytuje jak po 3 dniach grania znajdzie jakiś fajny przedmiot a nie jak w innych rpg, czy h&s bardziej zróżnicowane itemy wypadają. Nie mam czasu ani ochoty grać 12h dziennie, bo mam inne lepsze zajęcia i obowiązki, a zwłaszcza siedzieć aby sprzedać itemy, czy inne tego typu rzeczy to paranoja. Także dystansu Wam życze...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem nowa postac maga i zagralem z modem random , omfg ale masakra , w pierwszych ruinach gosc zabil mnie jednym ciosem , czuc klimat starego morrowinda jak sie chodzilo po jaskiniach i nie wiadomo co bylo za rogiem

Heh, pierwsza walka na arenie (ja 1lvl) i gosc wyskakuje na mnie z mieczem deadrycznym 10 dmg, a i tak padl szybko. Szkoda, ze na arenie nie mozna grabic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Bo tu chodzi o roznice w podejsciu do gry. Jedni graja, zeby ja skonczyc i miec kolejna pozycje "zaliczona", a inni graja dla przyjemnosci, niekoniecznie przejmujac sie tym, czy skoncza glowny watek, czy tez beda przez pol roku bujac sie po lasach i zbierac grzybki, od czasu do czasu komus pomoga, wypelnia jakis quest, a sama gra bedzie odskocznia od codziennosci.

Jak ktos chce jak najszybciej gre skonczyc - bedzie narzekal, ze kieszenie za male i wrzuci cheata. Ktos, kto gra, zeby pozwiedzac, polazic - w ogole na to uwagi nie zwroci. Ja po wrogach biore wylacznie bron (jesli maja lepsza niz moja), potiony, zloto i zarcie. Nie musze byc bogaty, zeby byc szczesliwy ;)

Wszystko to kwestia podejscia do gry. Tylko blagam tych, ktorzy maja gre skonczona juz 3 razy o niezdradzanie smaczkow - UZYWAJCIE SPOILEROW!

I skonczmy ta jalowa dyskusje, co jest cheatem a co nie - jedni drugich nie przekonaja :rolleyes:

Upichcil juz ktos cos z Morning Glory albo Epomea cos tam cos tam? Bo w realu to sa halucynogeny i jestem ciekaw jak to dziala w grze :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie to lezy jak kto gra.. niech sobie zrobi moda zoofila nawet...

Wazne jest to by uswiadomic niektórym ze rozgrywak się zmienia, gdy stosuje sie takie udogodnienia.

Jak napisales - ja wczoraj spędzilem cały dzien na szukanie gosci których moglem ograbic bo potrzebowalem duzo kasy..

jakbym mial postać z kieszeniami międzywymiarowymi - to bym nie mial takiego problemu z bieganiem..

tego wieczora ukonczylbym nie jeden a 3 questy.. tylko co potem...

 

Kiedys grałem w gre shogun total war - skonczylem ja przez 4 godziny. Bo uzywalem opcji autowalki.. moglem zagrac jeszcze raz.. ale to nie bylo juz to.

co do mieszania swiatów reala i urojonego - ta gra wlasnie jest po to.. jakbym mial kase na wow to w zyciu bym nie tknął morrowinda.

Mnie bawi wlasnie ucieczka od rzeczywistosci a nie - następna "zaliczona" gra.

Musisz zrozumiec ze dla niektórych - modowanie tej gry - to jak herezja, swiętokradztwo.. dlatego uwazam ze powinny byc dwoa odzielne topiki. bo sie bedzie działo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce jak najszybciej gre skonczyc - bedzie narzekal, ze kieszenie za male i wrzuci cheata. Ktos, kto gra, zeby pozwiedzac, polazic - w

No widzę, że nadal nie dociera... Myślisz że tripsta i cała reszta używa tego moda aby ukończyć grę jak najszybciej... gratuluję zdrowego rozsądku. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...