Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Granie w tą gre bez obczajenia podstawowych opcji to jeden wielki LOL . :)

 

np wędrowanie nie po mapie a pieszo przez dlugi czas miedz lokacjami :D Tak tak :) Przyznaje sie bez bicia ,że spędziłem dobre 2 godziny na wędrówkach bez patrzenia i klikania na mape :)

 

Po drodze spotkałem Legioniste . Zabrał mi konia jak tylko zsiadłem z niego bo chciałem dojechać jednego stwora.

Zdenerwował mnie to go obtłukłem ... oczywiście zszabrowałem jego zrobje i ekwipunek .

Jak tylko wychodze z byle jakiej gospody w mieście to mnie dojeżdża straż i wtracaja do więzienia :D Ciekawe dlaczego :)

 

Jak jeszcze zrobie jakieś LOLe to chętnie napisze. :D :D

to ma byc lol? zabiłeś strażnika i co inni mieli ci gratulować?:] troszke wku*** że jest tam jakieś oko saurona;D które wszystko widzi:D chodbym zabił go w dziurze to i tak sie dowiedza... no ale cóż this is kind of magic:P

Sialala@

Sorki ale powiem ci że przesadzasz, co ja z NPC mam lazic i gadac? sluchac? chce poklimacic to ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m WOW tam mozna sie pobawic, a w Oblivionie jak narazie wykonalem questa z doprowadzeniem martina do swiatyni w gorach, teraz zabieram sie za ostrza, a do tej pory lvl 17 lazilem tlyko po jaskiniach! staram się nie ruszac wątku głownego bo 10h jak ktos powiedzial to nie duzo, narazie obliviona traktuje jak hack & slasha (Nie zabijam kobiet i dzieci...właśnie widzial ktos jakies dzieci? jak oni sie rozmnazaja:D)

Gdy sie znudzi ( ileż mozna lazic po jaskiniach) rzuce sie na questy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie widzial ktos jakies dzieci? jak oni sie rozmnazaja:D)

Wogole kiepsko o dzieciarnie w grach ;] (w BG, IcWD etc. były) ale w Morku byl mod co je dodawal wiec pewnie i do Obliviona tez sie pojawi to bedziesz usatysfakcjonowany :[] albo sam sie zajmij tym hehe. Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Sialala@

Sorki ale powiem ci że przesadzasz, co ja z NPC mam lazic i gadac? sluchac? chce poklimacic to ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m WOW tam mozna sie pobawic, a w Oblivionie jak narazie wykonalem questa z doprowadzeniem martina do swiatyni w gorach, teraz zabieram sie za ostrza, a do tej pory lvl 17 lazilem tlyko po jaskiniach! staram się nie ruszac wątku głownego bo 10h jak ktos powiedzial to nie duzo, narazie obliviona traktuje jak hack & slasha (Nie zabijam kobiet i dzieci...właśnie widzial ktos jakies dzieci? jak oni sie rozmnazaja:D)

Gdy sie znudzi ( ileż mozna lazic po jaskiniach) rzuce sie na questy :)

Pozdrawiam

Ja wiem, ze przesadzam, ale co ja poradze, ze na hack&slash jestem uczulony i gdybym tutaj byl do tego zmuszany, to bym samymi inwetywami na Forum rzucal, a gre odsprzedal za pol ceny. A tak... Dostalem wielki swiat, w ktorym wszystko sie kupy trzyma, ludziki sa w miare inteligentne... czuc, ze ten swiat stworzony na potrzeby gry jest przemyslany i osadzony w jakichs realiach - ma wlasna historie, mieszkancow z wlasnymi problemami, ja tam jestem tylko na wycieczce ;) i to mi odpowiada. Gdybym mial mordowac, to wole gry w rodzaju FEAR, Resident Evil. Tutaj radoche sprawia mi po prostu lazikowanie. Jak sie jeszcze naucze czarowac, to bede w siodmym niebie - i juz zaluje, ze nie ma czaru na latanie :(

W weekend sprobuje podpiac kompa pod TV i zobacze jak to wszystko wyglada na duzym ekranie. Troche strach sie bac jak to bedzie chodzic ;)

Chociaz kuzyn przyslal mi pare minut temu maila w ktorym sie spuszcza, ze po calej nocy sleczenia nad INI zmusil gre do plynnego dzialania z HDRem w 1280x1024 na 6600GT. Cos mi sie wierzyc nie chce - jak wroce do domu zweryfikuje te doniesienia - a jesli okaza sie prawda, to podziele sie konfigiem.

A mialem nie grac do soboty... :|

 

Aha: do jaskin wysylaja Cie NPC, ktore chca, zebys cos znalazl, cos przyniosl, cos wymiotl, cos pozamiatal. Wiec mozesz nieswiadomie robic jakies questy poboczne biegajac po tych jaskiniach ;)

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ,zeby otworzyc skrzynie,drzwi ktore maja "porzadne" zamki trzeba byc zlodziejem czy mozna sie tego gdzies wyuczyc !? ..

Potrzeba troche wprawy oraz cwiczenia umiejetnosci security. Ulatwia tez zycie wytrych rozsadnej jakosci :)

Przynaleznosc do gildii zlodziei nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz kuzyn przyslal mi pare minut temu maila w ktorym sie spuszcza, ze po calej nocy sleczenia nad INI zmusil gre do plynnego dzialania z HDRem w 1280x1024 na 6600GT. Cos mi sie wierzyc nie chce - jak wroce do domu zweryfikuje te doniesienia - a jesli okaza sie prawda, to podziele sie konfigiem.

o bardzo bym sie uciceszyl majac ten ini, włączylbym 800x600 i by bylo dla mnie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz kuzyn przyslal mi pare minut temu maila w ktorym sie spuszcza, ze po calej nocy sleczenia nad INI zmusil gre do plynnego dzialania z HDRem w 1280x1024 na 6600GT. Cos mi sie wierzyc nie chce -

no mi tez sie nie chce wierzyc ;), chyba ze gra na takim ini wyglada jak...... ale HDR ma ;) IMHO bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

no mi tez sie nie chce wierzyc ;), chyba ze gra na takim ini wyglada jak...... ale HDR ma ;) IMHO bez sensu

Nie omieszkam sprawdzic i przebadac i zdac raportu. Ponoc nadal siedzi i dlubie sprawdzajac po kolei wszystkie wartosci...

 

Co do zamkow: INSTRUKCJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do do inteligencji NPC to troche sie zawiodlem, np mialem questa sledzic jednego typa i widze jak sie spotyka z jakims tajemniczym gosciem, podchdoze blizej zeby podluchiwac (sneak) i jestem od nich ...1m. Oni wszystko ok- dalej gadaja, jak koncza to prachodza obok mnie(wrecz sie ocieraja i sie patrza na mnie) i nadal wszysko gra^^.

A najlepsze ze jak jestem w jakims meiscie to spotykam po jakims czasie agenta mythic dawnu: wychodze z gospody i widze jak straznik sie bije z nim, biegne tam, starznik juz dead no i po chwili rozwalam agenta i....pozniej chem pogadac ze straznikami na ten temat ale jakby sie nic nie stalo, do tego cialo lezy jakis kilak dni tam....lol...

Tak samo bylo jak keidys w jakeis gospodzie sie pojawil agent MD i wszyscy sie nawalaja z nim, on ginie ,reszta osob wraca do swojej czynnosci jakby sie nic nie stalo...

 

Najbardziej mnie wkurza ze co chwile spotykam wrota oblivionu(nie zwiazane z zadnym questem), wchdoze tami kurde 1h nie raz biegam zeby zamknac je, zupelnie zadnych ciekawych rzeczy nie znajduje(we wroatch zwiazanych questowe o wiele czesciej), w ogole teraz je olewam i nie wchodze do nich

Ile macie zamknietych wrot? ja mam chyba juz ponad 10(mozna looknac w statsach w grze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Patrzac na ziemie masz 18fps... ;/ chyba ustawiles na pokazanie efektow, bo grywalne to to nie jest. Podczas walki chyba bedzie 1-5 ? Lepiej grac plynniej kosztem jakosci, bo te kilka fps to juz nie jest gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Zaczynam coraz bardziej sie przekonywac ze gra bedzie gorsza od Morrowinda pod wzgledem exploracji i ilosci uzbrojenia!!!,moze jeszcze za malo lokacji poznalem ale osobiscie lubie sobie pochodzic i poszukac problemow w terenie zanim zaczne rozwiazywac questy,a tutaj poprostu strasznie nudno!!!, malo roznych swiatyn ,ciekawych miejsc ,urozmaiconych wrogow i do tego jeszcze silnych,przeciez w Morrowindzie znalazles jakas swiatynie a kolo niej krecily sie dedry i ich pomocnicy a ty tylko byles na poczatku slaba postacia ktora dzieki troche szczesciu mogla zdobyc fajne rzeczy,jeszcze nie znalazlem zadnej bramy choc troche lazikuje wiem ze jest tam sporo przeciwnikow ale powinno sie ich znajdowac razem z ekwipunkiem tez i w innych miejscach ,jak tak dalej pojdzie to poprostu zaczne wykonywac questy bo w terenie to mozna z nudow umrzec

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze itemów jak na lekarstwo, same badziewia !! :( wrrrr no kosmos... nie wiem czy w questach rzucą później jakieś fajne, normalnie lipsko. Tyle już zabiłem stworków itd.. i nic fajnego nie rzuciły, non stop to samo. ehh... Jeden od drugiego niczym się nie różnią, te same nazwy, te same dmg ( i do tego lipne ), wszystko takie same... Przecież do takie diablo to się to nawet nie umywa, chodzi mi o itemy... masakra, strasznie mnie to odrzuca(zniechęca) od gry.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja tam zwiedziłem 4 dungeony i wypadł jakis krasnoludzki złoty set ... narazie nie narzekam no ale mam postac na 8lvl. Zapewne wypowiadacie sie o monotonii mając kilkanaście godzin gry za sobą i postaci rzędu 15lvl, zgadza się?

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja tam zwiedziłem 4 dungeony i wypadł jakis

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
krasnoludzki złoty set, albo iron +6defa na stałe, dodatkowo młoty z +5 dmg od mrozu, ognia ... no ogólnie mam w plecaku chyba wszystkie żywioły :)
... narazie nie narzekam no ale mam postac na 8lvl. Zapewne wypowiadacie sie o monotonii mając kilkanaście godzin gry za sobą i postaci rzędu 15lvl, zgadza się? Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ej, a jak to jest z tymi ubraniami/zbrojami? Gdy cos znajdziemy, to poprostu jest to jedna rzecz, czy tak jak w morro, rekawiczki, buty, helm itp itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy taki bloorek jest widoczny u was zawsze, czy tylko (tak jak w moim przypadku) ...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
kiedy przypieka mnie słońce jako wampira?
. Pisałem wcześniej o moich problemach z bloomem i niestety jeszcze nie znalazlem odpowiedzi.

 

@sanczez, wydaje mi się, że po 50lvl armored dostajesz wyższą range i będzie można naprawiać też magiczne przedmioty.

post-12613-1143557257_thumb.jpg

post-12613-1143557265_thumb.jpg

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na screeny, zdecydowanie wolę proste, teksturowane niebo z morka - zwłaszcza nocne z dwoma księżycami. Jako że HDR brak nie mam jak sprawdzić osobiście ;]

 

Ale bez wycieczek osobistych proszę, bo będzie kara. Zaśmiecajcie sobie skrzynki na priv, a nie temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do itemow, ktos porownuje TESa do Diablo, no ludzie litosci....gra w Obliviona/Moro miala to do siebie ze zeby cos znalezc fajnego trzeba bylo sporo pograc/polazic/krasc/kombinowac - taki świat i tyle, ale pomyśl chlopie ze jak znajdziesz cos naprawde fajnego to bedzie cie to 100x bardziej cieszyc niz gdybys wybieral przedmioty z kazdej beczki/skrzynki/stworka - pozatym no sory ale wiekszosc stworow nie nosi na codzien ze soba artefaktow - nie wypadnie ci z jakiegos lamusa super item bo to nie losowanie jak w Diablo. Ideą tworcow TES bylo stworzenie realnego swiata (rowniez pod wzgledem itemow) dlatego po 10h grania nie masz super gratow. Ci co grali w Moro pamietaja ze pierwsze kilkanascie godzin grania bylo dosyc jalowe w sprzet a wiekszosc z nich zdobywalo sie na dalszych wyprawach lub tlukac jakichs kozaczkow. A jezeli Oblivion ma byc 60% wiekszy od Moro to.... pewnie wiekszosc madrali co to RPG do Diablo porownuja :) nie skonczy jej nawet w 50% całości hehe.

Moze jest gdzie jakas plantacja Drenów :)

Edytowane przez -Caleb-
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na ziemie masz 18fps... ;/ chyba ustawiles na pokazanie efektow, bo grywalne to to nie jest. Podczas walki chyba bedzie 1-5 ? Lepiej grac plynniej kosztem jakosci, bo te kilka fps to juz nie jest gra.

Podczas walki mam staly fps, taki jak zawsze, czasem przy pierwszym udezeniu troche zatnie.

Wiekszosc ustawien mam na fulla bo to roznicy nie robilo w grze...

W takich warunkach gra jest spoko, nie jestem tak rozpieszczony jak wiekszosc z Was, gdzie potrzebujecie 50fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. ja przy moim konfigu mam 10 fps !!! w "wiezieniu" na początku gry ;E. WTF. użyłem tego programiku z shaderami od Marcina_gps (dokładnie to ta strona). Może coś źle to używam ;/. No bez przesady 10 fps juz w lochach w all low ;e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...