Skocz do zawartości
Ricci

2x1 Gb - Testy Różnych Pamięci Ddr1

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie pamieci moglibyscie mi polecic w cenie do ok 650zl za 2x1gb?

 

Na siriusie sa Pqi, A-data, V-data ale nie mam pojecia na jakich kosciach one sa.

Najchetniej to bym kupil samsungi uccc, ale na allegro nigdzie ich nie widac.

Glownie chodzi mi o to zeby pamiatki nie gryzly sie z DFI. Ale miloby bylo gdyby tez sie troche krecily:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupilem G.Skill ddr 500... i niestety nielubia sie one z płytami Asusa... wiec wszyskim odradzam jak by co :) Ten kto ma asusa niech sie trzyma z daleka od G.skilli!!! pamieci dzusaj oddaje spowrotem... tylko teraz pytanie CO KUPIC?? Aby donbrze działało z Asus-premium Nfroce 4...

Cena ok. 1000 zł!!! :)

Czy te samusngi UCCC to nie sa przypadkiem te same co dale G.skill w HZ włałsnie?? Jak tak to czy to oznacza ze tez sie beda u mnie gryzły z płyta głwona??:) Mnie nawet intersuaj pamieci kotre wyrobia cl 2.5 przy ddr 460-70... bo mi nie zlaezy na pameicahc co ddr 600 pujda:) Mi zalezy aby wszytko chodziło w miare...

Jak by co mam X2 3800 kotry kreci sie na 2.7 ghz :) I do tego wlasnie potrzebnuje pamieci ( wiec albo 270 aby worbiły z cl 3 4 4 8 albo 225 z cl 2.5 albo jeszce lepiej cl 2... takie mnie kosci intersuja!!!:P )

Z gory dzieki za pomoc bo juz mam doscy ... napierw nietrafoioen Hynix D43 a teraz te G.skill-e...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupilem G.Skill ddr 500... i niestety nielubia sie one z płytami Asusa... wiec wszyskim odradzam jak by co :) Ten kto ma asusa niech sie trzyma z daleka od G.skilli!!! pamieci dzusaj oddaje spowrotem... tylko teraz pytanie CO KUPIC?? Aby donbrze działało z Asus-premium Nfroce 4...

Cena ok. 1000 zł!!! :)

Czy te samusngi UCCC to nie sa przypadkiem te same co dale G.skill w HZ włałsnie?? Jak tak to czy to oznacza ze tez sie beda u mnie gryzły z płyta głwona??:) Mnie nawet intersuaj pamieci kotre wyrobia cl 2.5 przy ddr 460-70... bo mi nie zlaezy na pameicahc co ddr 600 pujda:) Mi zalezy aby wszytko chodziło w miare...

Jak by co mam X2 3800 kotry kreci sie na 2.7 ghz :) I do tego wlasnie potrzebnuje pamieci ( wiec albo 270 aby worbiły z cl 3 4 4 8 albo 225 z cl 2.5 albo jeszce lepiej cl 2... takie mnie kosci intersuja!!!:P )

Z gory dzieki za pomoc bo juz mam doscy ... napierw nietrafoioen Hynix D43 a teraz te G.skill-e...:(

polska język, trudna język .... :mur:

 

kolejny dyslektyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc... co mi da pierwsza strona?? gdzie tam niby jest napisane kotre pamieci dzialaja z Asusem?? NIE MA... wystarczyło napisac wszytko z pierwszej strony poza G.skill... co do dyslekcji to ja nie mam , mam cos innego... ale i tak nie uwiezycie bo wspaniali panowie sa najlepsi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że analfabeta, to jeszcze przemądrzały :mur:

 

 

@ quinki

 

Na pierwszej stronie masz spis testów poszczególnych pamięci, gdzie jak na dłoni widać, które jak lecą. Żebym nie musiał daleko szukać, popatrz w sig AndyN'a. G.Skille HX, idą bardzo ładnie na 255 z CL 2,5. Wystarczy? Mam nadzieję, że tak.

 

A to, że Twoje pamięci nie działają z Asusem, nikt nie mógł przewidzieć. Zmieniałeś bios, sprawdzałeś na innych płytach? Może kości są walnięte. Jest sporo możliwości, na pewno wszystkiego próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jesli urazilem:) ... Po prostu wkurzyłem się, bo wiesz kolejne pamięci i nie działają dobrze...:(

Tak pamięci sprawdzałem na bardzo wielu ustawiniach (nie startują na ddr 450 cl 3 4 4 8 2T... sprawdzany najnowszy BIOS i najnowsza BETA) ... na MSI i DFI (Daimond i Lan Party Ultra-D) działają na 274 bez problemów (pełna stabilność 3d) więc tutaj ewidentnie wina płyty (nie tylko mnie to spotkało, jeszcze jakaś inna osoba tutaj miała takie problemy). Na szczęście osoba, od której kupuję pozwoliła mi je srawdzić bo właśnie sama mówiła że z Asusem mogą być problemy (sam G.skill tak mówi ).

Z tego powodu G.skilli nie bedę już próbował:) Bo jak oficjalnie mówią, że są problemy z Asusami, to nie ma co się pakować (bardzo niechętnie patrzę na zmianę płyty...) :)

Zainteresowały mnie nowe Patrioty 500 ELK, wiecie może na jakich są kościach i czy są warte tych 1100 zł?? (niestety tyle w Polsce za nie żądają:(, do tego czytając zagraniczne fora niestety ogólnie Patioty 1GB sa nielubiane:()

Patrząc na tabelkę z Waszymi wynikami to jeszcze OCZ nieźle się sprawują:) Czy może ktoś wie jak działają z Asusami (na stronie ASUSA nie ma ich w spisie pamięci zatwierdzonych)

Pozdrawiam i Dzieki z góry za wszelką pomoc

Ps. Mam nadzieję że teraz nie będzie błędów, za wiele:):):) ;P Jak pisze szybko to robie ich aż za dużo, i do tego muszę sparwdzać z 2-3 razy jak już napiszę:) Czasami mi się nie chce... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jak się chce, to można :wink:

 

 

Te Patrioty są na Samsungach UCCC, jeśli mnie pamięć nie myli, więc 270 3-4-4-8 powinieneś mieć raczej na 100%. Ich cena może zniechęcać, ale wg mnie to najlepsze pamięci, które można kupić w Polsce od oficjalnego dystrybutora. Wybór należy do Ciebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym mial pamiatki g-skila i jakies syfne mobo asiusia, to nie oddawal bym b.dobrych pamieci , tylko wywalil plyte

Całkowita racja! Abita jakiegoś albo DFi. Albo nawet Epoxa lub MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zgodzę się że to mobo jest syfne!!!:) Uważam je za jedną z leprzych płyt na rynku (dla mnie te Abity sa syfne;P ale to każdy ma inne zdanie... na DFI nie mogę zaminić z przyczyn odemnie niezależnych, już bym miał inaczej DFI!!!) MSI dla mnie też jest gorsze od tego Asusa, Epox to samo... ;) I u mnie osobiście bardzo dobrze się kręci... teraz mam 2x512 i te kręca sie bardzo dobrze (ddr 540 cl 2.5 3 3 6 - geile ddr 550 - sa chyba na BH5-6 ale głowy nie dam) procek idzie na 2.7 ghz (X2 3800, swoją drogą udało mi sie płyte postawić na HT 390) więc jestem bardzo zadowolony z płyty głównej:) I nie chce jej wymieniać bo to strasznie dużo zachodu (do tego jeszcze prawdopodobnie na kilka dni brak kompa... pamięci bardzo łatwo pożyczyć, płyty już tak łatwo się nie da:))

Wkażdym razie odpada wymiana płyty :) Wiec pewnie Patrioty wezmę... ale czy one właśnie nie są na tych samych kościach co te G.skill (wydaje mi się że też są na UCCC)??:) Czy to, że są niekompatybilne, to raczej nie zależne od kości, a od samej marki pamięci?

A tak jeszcze szybko się zapytam, może wiecie czy PATRIOT 2x1GB 433 LLK CL2 5-3-2 krecą się na 450 przy tych samych Timingach??:) Czy raczej nie ma takiej możliwości??:)

Pozdrawiam

Edytowane przez quinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz to w twoim przypadku szukal bym innych pamiatek - tj na innych kosziach. skoro na uccc miales problemy , na d43 rowniez, to chyba czas na microny 5B D - choc tez pewnie bedzie zle, bo skoro z samsungami mobo ma problem, to cos z nim nie tak. nie obraz sie, ale asrock - o przepraszam - asus, to kiepska firma.

 

a moze mobo ma poprostu problemy z 1gb a nie konkretnymi pamieciami?

 

aha - jakie masz te pamieci dokladnie, bo jak masz tak kiepskie tymingi, to to nie jest bh5 - chyba ze nie umiesz sobie z nimi inaczej poradzic niz beznadziejne czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiec tak są to Geile ddr 550 cl 3 Ultra X latency Set, jak dla mnie ddr 540 cl 2.5 3 3 6 to naprawde nie jest źle;) ja aż tyle od kompa nie wymagam;D:) I nie znam sie totalnie na timingach Alpha ...

Co do płyty to dla mnie jest bardzo dobra:) (swoją droga Asrok też wydał bardzo dobrą płyte;) ) I naprawde jakoś recenzje w sieci i opinie na zagranicznych serwisach to potwierdzają (jeśli chodzi o inne płyty POZA DFI to dla mnie liczy się tylko jeszcze najnowsza płya MSI diaomond PLUS... ale braciszek ją ma i ma z nią o wiele więcej problemów niż ja z Asusem) :) ...

Co do problemów z Hynix D43 to oglnie te pamięci sa kiepskie (z tego co widziałem nikomu zadużo z nich nie udało się wyciągnać... oczywiście mowie tylko o kościach 1 GB ) Co do Crucialy to się troche boję bo podobno padają jak muchy... teraz dogadałem sie z importerem Patriotów, że mogę dostać pamięci z możliwością zwrotu w przeciągu tygodnia:) Więc teraz im dam szansę:) Bo wiem ze Sulaco (ma tą samą płyte co ja) ciagnie własnie na Patriotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie litości :lol2: - nie opowiadajcie takich bajek że Asus A8N-SLI Premium jest kiepską płytą i że jakieś pamięci na niej nie chodzą a na innej chodzą.

Bo mniej doświadczeni forumowicze jeszcze uwierzą.

 

Asus A8N-SLI Premium po prostu ma ustawione bardzo ostre alfa timingi dla pamięci (a to nie jest wada). :)

 

I dlatego pamięci nie osiągają tylu MHz co na innych płytach z poluzowanymi alfa timingami,

co nie znaczy że pamięci na tej płycie są mniej wydajne. Podam Link do testów pamięci przeprowadzonych na tej płycie.

Dla przykładu przy tej samej prędkości procka wynik SuperPi 16M jest taki sam dla 233 MHz (domyślne timingi alfa A8N-SLI-Premium)

jak 256 MHz (timingi alfa stosowane na DFI przez użytkowników G.Skill HZ).

 

Co oznacza że z danych pamięci osiągniecie dokładnie taką samą wydajność, tylko przy mniejszych MHz.

(oczywiście ma to swoje zalety ale również wady).

 

Nie chciałbym być źle zrozumiany, nie twierdzę że DFI jest płytą gorszą bo tak nie jest.

Też chciałbym mieć możliwość ustawienia w biosie zarówno ostrych alfa timingów jak i możliwość ich poluzowania wedle uznania tak jak jest w DFI.

Natomiast Asus A8N-SLI Premium ma świetny design płyty (ach te rozmieszczenie slotów - dla mnie idealne) i PASYWNE chłodzenie mostka.

 

 

Zapraszam również do updatu testu pamięci Patriot 4000 ELK 2GB - Link - nowe wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że spokojnie możesz brać te G.Skille,

a na pytanie odnośnie patriotów odpowiedziałem ci na PW.

 

@chase1

Ja odnoszę się do postu 679. :wink:

Edytowane przez RomF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się zapytałem czy warto jednak o nie walczyc (moze uda sie spowrotem je zdobyc albo kupic gdzie indziej):) ... Wsumie jak to jest wina ostrych timingow alpha to mi zalezy na wydajnosci a nie na ladnych liczbach;D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że troszkę nie ten dział, ale kiedy zamieściałem temat na "co kupić" to uzyskalem odpowiedzi, które mnie zdziwiły... Popatrzcie sami http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1970587 Myślałem, że wszyscy mi polecą samsunga który tak doskonale się podkręca, a tu PDP... Co o tym myślicie?

Co sądzicie o samsungach uccc z napisami na kościach:

SAMSUNG 601

K4H510838C-UCCC

H51 8 CMK349BR

Na ile by poszły i czy byłyby lepsze niż te patrioty?? No i czy nie miałoby z nimi problemów moje mobo, gdyż w sklepie są za 385zł i mógłbym odać w razie czego, a na Allegro http://www.allegro.pl/item87771207_samsung..._promocja_.html za 330zł i nie mógłbym...

Te samsungi 601 to miałbym ze sklepu, a 531 z Allegro. Które byłyby lepsze?

 

 

EDIT:

 

Mam już odpowiedź... Gość z allegro mi odpowiedział... nForce2 nie obsługuje pamięci HighDensity. Super...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zakupic G.skill ddr 500 selekta na 293 (przy takich samych Alpha timingach jak moja płyta głowna) za 1000 zł... :) I troche sie wacham czy napewno u mnie bedzie to dzialac na conajmniej 271... jak sie zdecyduję to dam mała reckę co i jak;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chce nabyć komputer i niestety do dnia dzisiejszego nie wiem jakie kupić pamięci 2x1gb, pomocy.

Chciałbym nie zbankrutować i wydać do 800 zł no chyba że się nie da to może wydam więcej i będę się odżywiał powietrzem.

 

DFI LanParty+Sempron3000

 

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż troszkę i kup G.skill :) kosztują na allegro ok. 900-950 zł i są warte kasy:) za 800 zł nie kupisz nic ciekawszego... (za ta kase masz wszelkie Kingstony czy Geile cl 3 które sie prawie nie krecą... to już lepiej wziaśc Hynix D43 kótre sie też nie kęrca ale chociaż ida na CL 2 3 3 6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż troszkę i kup G.skill :) kosztują na allegro ok. 900-950 zł i są warte kasy:) za 800 zł nie kupisz nic ciekawszego... (za ta kase masz wszelkie Kingstony czy Geile cl 3 które sie prawie nie krecą... to już lepiej wziaśc Hynix D43 kótre sie też nie kęrca ale chociaż ida na CL 2 3 3 6)

Ok, może coś wydole, kosztem innych komponentów, możesz podać dokładną nazwę tych pamięci.

P.S. ktoś ma może inne propozycje, w przedziale do 950 zł, tylko mi nie mówcie żebym dołożył do 1200 zł bo ja tak dokładam od 700zł

P.S.2. Zaczynam się poważnie zastanawiać czy opłaca się kupować 2x1024 MB skoro do 900 zł są same padaki.

Może lepiej kupić jakieś dobre 2x512 mb (np.: Partioty KH, podobno dobre) a za jakiś czas jak programy i gry będą wymagać więcej (no chyba że ten czas jest już teraz?) to kupić jakieś dobre 2x1GB .

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pwlj - hmm dziwne bo z tego co pisze na tej aukcji to High Density to 128x64 czyli po prostu kosc 1024MB - nie wiem jak u Ciebie ale wedlug instrukcji abit (nForce2) obsluguje takie pamieci..

 

@albercikk - zastanow sie nad tymi pamieciami z allegro co podal pwlj, albo innymi na samsungach UCCC - jak sie nie myle to kod producenta M368L2923CUN-CCC -mozna dostac w kilku sklepach - cena ok 330-350zl za 1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zaczynam się poważnie zastanawiać czy opłaca się kupować 2x1024 MB skoro do 900 zł są same padaki.

Może lepiej kupić jakieś dobre 2x512 mb (np.: Partioty KH, podobno dobre) a za jakiś czas jak programy i gry będą wymagać więcej (no chyba że ten czas jest już teraz?) to kupić jakieś dobre 2x1GB...

To zależy co będziesz robił z komputerem? Czy potrzebujesz ilości ramu czy jego szybkości? Jeśli chodzi o gry to już dziś wiele tytułów lepiej chodzi w 2GB. Moim zdaniem w Twoim przypadku lepiej zamiast Semprona weź Athlona i 1GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...