Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie nie oddadzą głosu na partię, która ma 6% poparcia, ponieważ uważają taki głos za stracony!! :D Mają małe poparcie, nie dostaną się do Sejmu, cóż oni będą mogli zmienić? - mówią. Jak bardzo błędnie myślą, nie muszę tłumaczyć, gdyż wtedy właśnie uruchamia się ten instynkt stadny i głosują na PO, PiS, SLD itd., oczywiście mając w poważaniu propozycje programowe. Działa tutaj także pewien mechanizm: wybierając partię która prowadzi, człowiek ma pewność, że swoim głosem wpłynął na wygraną tej partii, w innym przypadku czuje się rozgoryczony, oszukany. Dlatego ugrupowania niszowe nie mają szans na wygraną, przez sondaże właśnie, a także zwykłą ignorancję.

 

Nigdy jeszcze nie bylem z przyczyn bardzo prostych. Nie interesuje sie polityka i nie wiem na kogo glosowac.

Poczytaj programy poszczególnych partii i idź zagłosuj, bez tego ani rusz!! Nie kieruj się opiniami innych, a tym bardziej sondażami, głosuj na to, co uważasz za dobre. :D Taka rada na początek. ;)

 

Ważne pytanie: dlaczego ludzie skłaniają się do głosowania na PO, a nie np. SLD, tudzież SO, co Was skłania do oddania głosu właśnie na PO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Na kogo? To juz sprawa indywidualna kazdego z nas. Wytarczy popatrzec co sie dzieje, wyciagnac wnioski i rozeznac sie kto ma realne szanse wygrac. Bo oddajac glos na partie ktora ma 2 czy 5 % w sondazach to raczej glos stracony.

tjaaa... wierzysz w sondaze? po ostatnich wyborach? nadal wierzysz w jakiekolwiek sondaze?? uwazasz, ze to ojciec dyrektor dal zwyciestwo Kaczynskim w wyborach parlamentarnych a potem drugi raz w prezydenckich?

jeszcze nigdy nie bylo w historii demokracji jeszcze tak ogromnej roznicy miedzy sondazowymi wynikami wyborow powszechnych a rzeczywistymi jak to, co mialo miejsce w Polsce w zeszlym roku. nigdy. takie rzeczy przechodzily tylko w krajach gdzie demokracji nie ma i wynik byl ustalony z gory. tutaj tez ktos probowal ustawic wynik z gory. jak to sie stalo, ze nagle PiS, z dnia na dzien, przed wyborami - doslownie w ciagu 3 dni - podskoczyl w sondazach o 10%? jak to sie stalo, ze ta sama sytuacja nagle sie powtorzyla - juz nie na taka skale - przed wyborami prezydenckimi? czyzby nagle kampania PiS sie zmienila? a moze PO zrobilo jakies glupstwo tuz przed dniem rozstrzygajacym? na moje, to raczej ktos sie pomarkowal, ze tak gigantyczne oszustwo nie przejdzie niezauwazone i zaczeto - gdy okazalo sie, ze deprecjonowanie PiS tak naprawde nic nie daje i ze nadal zamierza nan glosowac znaczna wiekszosc Polakow - korygowac oficjalne wyniki sondazy.

wyzwijcie mnie od propagatorow teorii spiskowych, nazwijcie moherem - mam to gdzies. przypomnijcie sobie tylko te sondaze.

(dla porownania - w USA roznica miedzy sondazami a wynikami wyborow wlasciwych to ~0.5 - 1.5%, w UK roznica ta wynosi takze ponizej 3% - blad sondazowy to zwyczajowo wynik ponizej 5% (!), obecnie zaklada sie ze jest to 3% w przypadku reprezentatywnej grupy badanych. i tylko w Polsce bylo to (w zaleznosci od sondazu) od 6 do 8% (w przypadku ostatnich sondazy) do nawet 16% w przypadku sondazy na tydzien przed wyborami. 16%!!!

ktos nadal wierzy w sondaze? :lol:

 

edit:

 

zeby nie byc goloslownym - to chyba ostatni sondaz?

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj programy poszczególnych partii i idź zagłosuj [...]

 

Ważne pytanie: dlaczego ludzie skłaniają się do głosowania na PO, a nie np. SLD, tudzież SO, co Was skłania do oddania głosu właśnie na PO?

Sam sobie odpowiedziales. Program PO jest mi najblizszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o sondaz pomiedzy czolowymi partiami. Chodzi mi o te ktore ledwo dosiegaja progu wyborczego. Wierze czy nie wierze - cos mi jednak te sondaze mowia. Nie zaglosuje na partie majaca 2% szansy czy kandydata, ktory ma 1,38 % chocby to byl moj Tata!

 

Zreszta chodzi o w ogole oddany glos! Madrze oddany glos to nie ten, ktory zostal oddany na partie w 100% odpowiadajaca moim preferencjom, ale ktora kielkuje wsrod sondazowych slupkow, tylko ten, ktory oddamy na partie mniej wiecej nam odpowiadajaca a majaca szase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie nie znasz na polityce to na jakiej podstawie nazywasz Lisa starym moherem?

Bo czasami sie TV wlaczy i wiem, ze Ci co sa za PiS to mohery.

Az taki wyalienowany politycznie nie jestem. Ostatnio juz rozrozniam imiona prezydenta i premiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Nie chodzi mi o sondaz pomiedzy czolowymi partiami. Chodzi mi o te ktore ledwo dosiegaja progu wyborczego. Wierze czy nie wierze - cos mi jednak te sondaze mowia. Nie zaglosuje na partie majaca 2% szansy czy kandydata, ktory ma 1,38 % chocby to byl moj Tata!

 

Zreszta chodzi o w ogole oddany glos! Madrze oddany glos to nie ten, ktory zostal oddany na partie w 100% odpowiadajaca moim preferencjom, ale ktora kielkuje wsrod sondazowych slupkow, tylko ten, ktory oddamy na partie mniej wiecej nam odpowiadajaca a majaca szase.

16% nadal do Ciebie nie przemawia jak widze.

Spoko. Skoro mozna dokonac manipulacji na poziomie 16% miedzy partiami majacymi ~30-40% poparcia, to w czym problem partiom, ktore nie pasuja komus w redakcji, albo nawet tylko grafikowi, a ktore maja te 7-8% odjac 5%? Spychajac je w niebyt? Ewentualnie odpowiednio ulozyc pytania, selektywnie wybrac grupe probna itp itd?

Zloty przyklad to UPR - w sondazach Platforma JKM miala 3 - 4x mniej glosow niz Demokraci.pl

W wyborach ta roznica wyniosla juz 1.5x - nagle jedni stracili niemal 2% a drudzy zyskali 1%.

A teraz: zalozmy, ze sondaz podaje, ze Platforma JKM ma 6%, a Samoobrona 3%. Jak sadzisz - ktora z tych partii by w koncu weszla do Parlamentu?

 

Co do Programu Platformy Obywatelskiej, to moje pytanie bylo czysto retoryczne. Oczywiscie, ze taki program istnieje. Jednak powstal w... grudniu 2005. Kto nie wierzy niech sie sam przekona. Te wybory to kiedy byly? Na wiosne? Bo w grudniu to PO chyba bylo juz w opozycji?

Ktos, kto pisze, ze glosowal na PO bo mu odpowiadal ich program gospodarczy itp piep*zy za przeproszeniem frazesy. Bo ja nie zaglosowalem na PO wlasnie z tego powodu, iz jako jedna z nielicznych partii startujacych do Parlamentu nie przedstawili przed wyborami zadnego programu. Mam przekazac wam moja korespondencje z jednym z kandydatow na posla (teraz juz poslem) z ramienia PO? Dostalem 12 stronnicowa broszurke propagandowa na maila. ROTFL.

Wbrew pozorom, gdyby ktos naprawde kierowal sie programem wyborczym - wybralby PiS. Jako jedyni mieli go naprawde porzadnie opracowany, bez zbytnich gruszek na wierzbie (w porownaniu z innymi!) - jednak zbytnie skupianie sie na przeszlosci mnie od nich zawsze odstraszalo.

Jeszcze jedno: PiS jako pierwszy przedstawil program wyborczy i plan rzadzenia w przypadku wygranej. Byla to IMO najlepiej przygotowana do wyborow partia w Polsce. Kampania PO opierala sie na tym, jacy to oni nie sa fajni i jak to z nimi nam nie bedzie dobrze. Prawie toczka w toczke z kampania SLD sprzed 5 lat. Same frazesy:

 

Głosuj na mnie - wtedy dostaniesz

Prawie za darmo każde śniadanie

Człowiek na odpowiednim miejscu

Powiedzie ciebie ku szczęściu

Tak dalej być nie musi

Zamknąć granice przed braćmi z Rusi

A niech bogacze oddadzą pałace

Milion nowych miejsc pracy

 

Czy wierzysz w słowa te?

Ja nie wierzę w nie!

Czyż one prawdziwe są?

Nie wierzę im [ciach!]om jak psom!

 

Starych i chorych weźmiemy na hol

Keszitsen kepet onmagarol

Młodzi i zdrowi niech w szczęściu pracują

Nową Polskę budują

Każdemu dziecku ciepłe ubranie

Sni Sredstvom Za Uklanianie

Piwo i wóda dostępne już w sklepie

Urzędnik jednak wie lepiej

 

Czy wierzysz w słowa te?

Ja nie wierzę w nie!

Czyż one prawdziwe są?

Nie wierzę im jak psom!

 

Głosuj na mnie - wtedy zmieścisz

Dodatkowych złotych czterdzieści

Nowy działacz o krótkim stażu

Zepsuje powietrze od razu

Te wasze marsze są histeriami

Lewica włada gazetami

A to są ciosy poniżej pasa

Warty pac pałaca

 

Czy wierzysz w słowa te?

Ja nie wierzę w nie!

Czyż one prawdziwe są?

Nie wierzę im [ciach!]om jak psom!

 

Ile to czasu, ile już czasu

Sam siebie truje i innych truje

Plugawią ręce ojce narodu

Ponoć sługami ludu są

To już jest koniec, wyborcom zadość

Uczynić, ale głupiemu radość

Jak wielce nęcą tej władzy tryby

To wszystko było na niby!

 

Kazik Staszewski, bodajze '97 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja [ciach!]le czlowieku nie rozumiesz mnie!! Masz 2 partie A i B. A ma 2% w sondazach a B 38%. A jest SUPER a B tylko spoko. A jest partia istniejaca od 3 miesiecy a B od 3 lat. Mozna zrobic sonaz samemu sobie w glowie.

 

Nie o sondazach chce mowic, nie o to na kogo i dlaczego glosowac! Tylko zeby isc na wybory! Zeby sobie postanowic tu na forum: idziemy wszyscy na wybory! Zeby zamiast teamu PurePC SETI byl choc przez chwile team PurePC idacy glosowac! Zeby powiedziec kolegom podczas spotkania w pubie przy piwku "Chodzcie pojdziemy na wybory. W tym roku wszyscy!". Zeby powiedziec wiarze w akademiku "Pojdzmy na wybory - solidnie, cala ekipa!".

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill roku, post dnia. :D

Prosze zrozumiec moje zamysly.

Skroty myslowe, ktore uzylem w tym zdaniu sa tak wielkie, ze nie znajacy mnie tak wlasnie zareaguje.

Nawet Lepper ladnie podsumowal Lisa w ostatnim Co z ta Polska.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Ja [ciach!]le czlowieku nie rozumiesz mnie!! Masz 2 partie A i B. A ma 2% w sondazach a B 38%. A jest SUPER a B tylko spoko. A jest partia istniejaca od 3 miesiecy a B od 3 lat. Mozna zrobic sonad samemu sobie w glowie. Nie o sondazach chce mowic, nie o to na kogo i dlaczego glosowac! Tylko zeby isc na wybory!

w tym przypadku to A jest partia istniejaca od kilku lat, a B powstala kilka(nascie) miesiecy temu po rozbiciu innej, skompromitowanej.

oczywiscie, ze wybieram ta, ktora jest SUPER - mam wybierac mniejsze zlo, bo ktos mi mowi, ze mniejsze zlo ma wieksze szanse niz dobro? to by kolidowalo z moim nickiem ;)

 

dobra - nie przekonuje was wiecej ;)

teorie spiskowe w przypadku WTC sa bardziej prawdopodobne niz w przypadku wyborow parlamentarnych - mimo ze i tu i tu mamy dowody gigantycznych wprost naduzyc i falszerstw B-)

spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biore pod uwage konkretnych partii w tym co pisalem. Nie pisze tez o historii, ktora byla i sie skonczyla. Pisze o tym co bedzie i o tym co mozna zrobic. Mozesz zalozyc wlasne ugrupowanie i zaglosowac sam na siebie skoro jestes SamoDobro. I ktos Ci mowi? Rozsadek mowi, a nie ktos. Bo oddajac glos swiadomie na partie ktora jest na 15 miejscu w sondazu chyba nie spodziewasz sie, ze ona wejdzie do sejmu z sensowna iloscia poslow?

 

Zostawiam juz sprawe sondazy, historii czy na kogo glosowac, dlaczego i czy cos to da. Co chcialem napisac napisalem.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Bo oddajac glos swiadomie na partie ktora jest na 15 miejscu w sondazu chyba nie spodziewasz sie, ze ona wejdzie do sejmu?

wysylajac kupon totolotka chyba nie spodziewasz sie, ze wygrasz milion? to po co tyle ludzi gra w totka? zeby poczuc sie choc przez moment milionerami - mam kupon, moze byc wart milion, moze sie zdarzy cud... byc moze ja glosujac niezmiennie na to, co uwazam dla kraju za dobre tak naprawde kieruje sie tym samym przekonaniem? ta sama iluzja? choc przez moment, do ogloszenia wynikow czuje sie, ze byc moze Polska jest w koncu krajem w ktorym jest po prostu... normalnie?

 

a moze Ty oddajac glos na partie, ktora jest na pierwszym (lub jednym z pierwszych) miejsc w sondazu liczysz na to samo, na co liczy ktos kto wysyla totka majac nadzieje na trojke? ze mimo iz nie trafil glownej nagrody to cieszy sie, ze odzyskal kase?

 

bez odbioru na kilka miesiecy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czasami sie TV wlaczy i wiem, ze Ci co sa za PiS to mohery.

Az taki wyalienowany politycznie nie jestem. Ostatnio juz rozrozniam imiona prezydenta i premiera :)

To przeczytaj zapis debaty z udziałem L. Balcerowicza, M. Ostrowskiej i A. Zawiszy, moze wtedy zmienisz zdanie.

http://tomaszlis.wp.pl/wid,8506957,archiwum.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK. do polityki wraca Wałęsa :D ten starszy

w przeciwieństwie do wielu głosów nie uważam go za zabytek, niewiele osób potrafi tak niby niefrasobliwie a jednak skutecznie i precyzyjnie definiować zjawiska (bo ciężko mówić w polskiej polityce o wydarzeniach;)),, cenie sobie jego szacunek do wolnego rynku, imo potrzeba takich głosów w polskiej polityce, szacuje 10-20% jeśli wystartowali by w zapowiadających się wyborach (achh ten bezcenny wizerunek męża opatrznościowego)

 

Z obecnej pozycji startując jasnym jest iż jego obecność na scenie będzie godziła głównie w kaczyńskich, viva la revolution :D

miało by i z kim rządzić PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech startuje z list PO ale niech odsunie od siebie Wachowskiego :blink: :mur: Same złe skojarzenia ma ten typ

Wracajac do Wachowskiego to Kaczynscy ujawnili jego przekrety i dlatego Walesa sie obrazil ;x i z niemal ze przyjaciol stali sie wrogami

 

 

Szkoda ze koalicja PO-PiS nie doszla do skutku ;((((((((((((((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik.

Prosze, niech przynajmniej jedna osoba napisze, ze ci ludzie nie sa skonczonymi kretynami...

Oni daza do nieskonczonosci. :lol2: Sami sie pograzaja takimi absurdami. Nie wiem kto im doradza, ale jakis amator to musi byc (pewnie z ukladu jest) bo tak idiotycznej linii obrony to jeszcze nie widzialem. Przynajmniej jest sie z czego posmiac. :lol: Dobrze, ze ta 'tratwa' na ktorej pis dryfuje niedlugo zatonie i nadejda normalniejsze czasy. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego pis mówi ciągle o stołkach, to że PO domagała się stanowisk to normalne, ale niech Kuchciński znajdzie w tej notatce taki choćby tekst:

 

Beger: No i co tam?

Mojzesowicz: Jak zdobędziemy większość to wywalimy Filipka, zostaniesz przewodniczącą komisji no...

B: No tak.

M: Wywalimy Filipka i w d.upie. Tylko najpierw musimy się pozbierać

B: Jego to interesuje bo on z tymi myśliwymi

M: Rozmawiałem wczoraj z tym od piłki też. My byśmy go zrobili ministrem sportu, no ale, kur.wa jechał po pijanemu i z tym jest kłopot. Ale jest skłonny, mówi, że mu odpowiada wszystko.

 

Przepraszam za wyrazy, ale chciałem, aby to zostało wyraźnie zrozumianie stołki tak ok, ale nie rozmowy w takim stylu, że o wekslach i sprawach sądowych nie wspomnie bo to zostało już tu poruszone wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni daza do nieskonczonosci. :lol2: Sami sie pograzaja takimi absurdami. Nie wiem kto im doradza, ale jakis amator to musi byc (pewnie z ukladu jest) bo tak idiotycznej linii obrony to jeszcze nie widzialem. Przynajmniej jest sie z czego posmiac. :lol: Dobrze, ze ta 'tratwa' na ktorej pis dryfuje niedlugo zatonie i nadejda normalniejsze czasy. :P

Szkoda tylko że jest sporo osób, które wierzą w zmowę SO, PO, PSL i SLD, że to prowokacja i że za wszystkim stoi układ. Do tego jeszcze maczają w tym palce WSI (swoją drogą czy to takie czasochłonne? Macierewicz już dawno powinien je zlikwidować). Wystarczy wejść na onet i poczytać komentarze. Aż człowieka szokuje jak niektórzy potrafią być zaślepieni w wodza, w pierwszego (p)osła IV RP.

 

Nikt nie wie co to jest ten układ, nawet Kaczyńscy. Kto jest w układzie? Wczyszcy ci, którzy nie są w PiS. Proste. :?

 

Nie nastawiajcie się tak za bardzo na wybory parlamentarne, bo jest małe prawdopodobieństwo, aby to nastąpiło. Będzie raczej rząd mniejszościowy i nie taki jak było w przypadku rządu Belki. Tu będzie znacznie gorzej, bo ministrowie nie mają zielonego pojęcia czym tak naprawdę kierują.

 

Może gdyby tak odsunąć nawiedzonych Kaczyńskich, to doszłoby do jakiegoś porozumienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Co do Programu Platformy Obywatelskiej, to moje pytanie bylo czysto retoryczne. Oczywiscie, ze taki program istnieje. Jednak powstal w... grudniu 2005. Kto nie wierzy niech sie sam przekona. Te wybory to kiedy byly? Na wiosne? Bo w grudniu to PO chyba bylo juz w opozycji?

Ktos, kto pisze, ze glosowal na PO bo mu odpowiadal ich program gospodarczy itp piep*zy za przeproszeniem frazesy. Bo ja nie zaglosowalem na PO wlasnie z tego powodu, iz jako jedna z nielicznych partii startujacych do Parlamentu nie przedstawili przed wyborami zadnego programu. Mam przekazac wam moja korespondencje z jednym z kandydatow na posla (teraz juz poslem) z ramienia PO? Dostalem 12 stronnicowa broszurke propagandowa na maila. ROTFL.

Wbrew pozorom, gdyby ktos naprawde kierowal sie programem wyborczym - wybralby PiS. Jako jedyni mieli go naprawde porzadnie opracowany, bez zbytnich gruszek na wierzbie (w porownaniu z innymi!) - jednak zbytnie skupianie sie na przeszlosci mnie od nich zawsze odstraszalo.

Jeszcze jedno: PiS jako pierwszy przedstawil program wyborczy i plan rzadzenia w przypadku wygranej. Byla to IMO najlepiej przygotowana do wyborow partia w Polsce. Kampania PO opierala sie na tym, jacy to oni nie sa fajni i jak to z nimi nam nie bedzie dobrze. Prawie toczka w toczke z kampania SLD sprzed 5 lat. Same frazesy:

 

Głosuj na mnie - wtedy dostaniesz

Tak wiesz jakoś nie uwierzyłem w ten plan i jak się okazało miałem racje bo to co było obiecywane na spotach przez Jarka czy Lecha nie zostało wykonane :wink: Same frazesy też używali Kaczyńscy. Zresztą widze, że i tak jesteś za bardzo za PiS by otworzyć oczy. Dla mnie to partia ludzi mających dla mnie chore poglądy Lech i Jarosław jak i idiotów dla przykładu Pan Cymański. Pozatym taaaak baardzo mądrze jest wierzyć w obiecanki przed wyborcze! Przecież każda partia rządząca je zaaaawszeee spełnia!!

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...