Skocz do zawartości
msn

Co lejesz do swojego WC ?

Rekomendowane odpowiedzi

ja sprawdzilem praktycznie, tyle ze nie z aluminiowa chlodnica a luminiowym blokiem na hdd (w sigu jest foto). uklad byl zalany petrygo+demineralka (z przewaga petrygo) i nic nie korodowalo, uklad dzialal przez okolo 2 miesiace, zero korozji ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od ponad roku. Brak zastrzeżeń. Nic się nie osadza, koloru też nie straciło.

 

Edit:

Pisząc "od ponad roku" mam na myśli to, że bez wymiany płynu w układzie.

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości zapytam:

1. jest płyn który zmienia kolor zależnie ot temperatury?

2. laliście płyn chłodniczy do samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jest płyn który zmienia kolor zależnie ot temperatury?

Takiego cuda to nie widziałem :wink: Ale to był rzeczywiście piękny efekt jakby przechodził z niebieskiego do czerwonego, ale tutaj pozostaje kwestia, że musiałby być odpowiednio "wykalibrowany" np. od 20 do 40*C.

 

A co do pkt 2 - no w sumie laliśmy do samochodu, niektórzy leją do WC, ale głównie się używa do samochodu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoje przed wyborem chłodziwa i po lekturze tych 16 stron jestem w punkcie wyjścia. Prawie jednogłośnie wszyscy polecaja borygo eko, niestety ma ono jedna wade. Jest zielone, a ja potrzebuje niebieskiego i tu juz są zdania mocno podzielone. O ile nie przeszkadzałoby mi zabarwianie węży (niebieskie innovateki) to osady w rezie i blokach owszem. Perspektywa rozkładania i czyszczenia układu raczej zbyt kuszaca nie jest. Jeśli chodzi o barwniki to podobno wszystkie predzej czy poźniej się wytracają. Czy ktos może polecić coś niebieskiego i bezproblemowego?

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoje przed wyborem chłodziwa i po lekturze tych 16 stron jestem w punkcie wyjścia. Prawie jednogłośnie wszyscy polecaja borygo eko, niestety ma ono jedna wade. Jest zielone, a ja potrzebuje niebieskiego i tu juz są zdania mocno podzielone. O ile nie przeszkadzałoby mi zabarwianie węży (niebieskie innovateki) to osady w rezie i blokach owszem. Perspektywa rozkładania i czyszczenia układu raczej zbyt kuszaca nie jest. Jeśli chodzi o barwniki to podobno wszystkie predzej czy poźniej się wytracają. Czy ktos może polecić coś niebieskiego i bezproblemowego?

W moim przypadku Petrygo nie było takie złe osad na wężach był minimalny. Teraz jadę na Castrolu Antizfreeze i jak dotąd w moim odczuciu jest najlepszy z wszystkich płynów jakie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niebieskie siki, podobno jest to Petrygo. Wybełtałem z destylowaną wodą w proporcjach 50/50. Osadów ani żyjątek nie stwierdziłem, ale mam aluminiowe wszystkie klocki, a Petrygo jest właśnie do aluminiowych układów, więc nie wiem, czy nie będzie się paprać z miedzianymi zabawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Petrygo nie było takie złe osad na wężach był minimalny. Teraz jadę na Castrolu Antizfreeze i jak dotąd w moim odczuciu jest najlepszy z wszystkich płynów jakie używałem.

Jakie proporcje? 50/50?

Dziekuje wszystkim za wypowiedzi :)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie proporcje? 50/50?

Dziekuje wszystkim za wypowiedzi :)

Tak 50/50. Tylko czasem zdarza mi się wlać więcej demineralki. A co do osadu to mam niebieskie innovateki i w sumie po roku wogule nie rzuca się w oczy, rez czyściutki (Nie to co Borygo którego dawno temu używałem)

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na czystym Borygo są wyższe temperatury...?

 

Ma ktoś jeden z barwników Feser? Jak to rozcieńczaliście? Na stronie pisze 1:50 ale czy przy większej ilości może wystąpić zjawisko osadzania barwnika?

 

 

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...