Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Wzięli się za to, co nie sprawiało problemów, każdy się przyzwyczaił, a i tak wypuścili w połowie roboty.. Co za problem byłoby dodać możliwość wczytania obrazka z pliku/URLa zamiast miniaturki? I dlaczego zamienienie dwóch stron w różnych miejscach SpeedDiala wymaga tyle zabawy.. Poprzednio działało to idealnie. Widać w OSA preferują jakieś inne standardy..

Poza tym wiele bardziej satysfakcjonowałyby mnie poprawki i rozszerzenie Opera Link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno ważne słowo z tytułu filmiku: your. Mam w SD 63 strony (razem z pustymi), z czego jedna jest moja, to jak mam przerobić inne?

Na szczęście jest już fajne rozszerzenie i czasem się pobawię w podmiany miniaturek, ale nic nie stało na przeszkodzie zrobić tego build-in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów "Oporowców"mam takie pytanie problemik pobrałem opere 11.10 generalnie wszystko ok prócz rozszerzenia blokowanie reklam NoAds a konkretnie w polu gdzie wcześniej mogłem dodać element do zablokowania jest pusto jak na obrazku.Natomiast operaAdbloc zbyt dużo mi blokuje dlatego korzystałem z tego pierwszego macie jakieś pomysły

post-186864-0-22609400-1302646496_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero zacząłęm korzystać z Opery 11.10 i trochę się zawiodłem, bo ACID3 przechodzi tylko na 97pkt. Nie działa część dodatków (korzystam obecnie z 2, z czego połowa nie działa :P). Speed dial mi nie przeszkadza, ale wolałem starą wersję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nową wersję, nie korzystam z żadych widżetów, czy Opera Link, za to mam dużo stron w ulubionych i 25 w Speed Dial. Jak dla mnie Speed Dial jest zepsuty, wcześniejszy był bardziej przejrzysty, strony były ponumerowane, miniaturką był wygląd strony a nie jakieś części. Wiem, że chcieli uprościć, ale mogli zostawić 2 wersje do wyboru. Może ktoś zrobi wtyczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów "Oporowców"mam takie pytanie problemik pobrałem opere 11.10 generalnie wszystko ok prócz rozszerzenia blokowanie reklam NoAds a konkretnie w polu gdzie wcześniej mogłem dodać element do zablokowania jest pusto jak na obrazku.Natomiast operaAdbloc zbyt dużo mi blokuje dlatego korzystałem z tego pierwszego macie jakieś pomysły

 

Przypadłość kilku rozszerzeń i to ich autorzy muszą je poprawić. Tymczasem działający NoAds jest tutaj

 

 

Zainstalowałem nową wersję, nie korzystam z żadych widżetów, czy Opera Link, za to mam dużo stron w ulubionych i 25 w Speed Dial.

 

Zaczniesz narzekać, że nie używałeś OL, kiedy całkiem przypadkiem stracisz zakładki :P

Miniaturki można sobie podmieniać rozszerzeniem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stivo dzięki teraz działa,ja właściwie je miałem tylko po instalce nowej opery wynikły problemy z tym brakiem opcji do wyboru po czym kombinowałem odinstalowałem znalazłem to drugie też lipa ale nieważne teraz Twoje podlinkowane śmiga także jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie miniaturki na SpeedDialu? W Konfiguracji jest suwak od 50 do 100%. Chyba, że masz ukryty ten przycisk w prawym górnym rogu, to musiałbyś w Opera:config zmienić Speeddial state (piszę z pamięci) na domyślny. Powiększenie miniatur może być stałe bądź automatyczne. Stałą wartość też można zmienić w opera:config, ale nie może być mniejsza niż 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak ustawić tryb podpowiedzi auto-uzupełniania paska adresu aby opierał się tylko na zakładkach? W Firefox są do wyboru opcje Historia i Zakładki oraz Tylko Zakładki. Opera miło zasuwa na laptopie i gdyby udało mi się ją pod siebie skonfigurować nie musiałbym korzystać, ze świetnego, acz mulącego Firefoksa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie miniaturki na SpeedDialu? W Konfiguracji jest suwak od 50 do 100%. Chyba, że masz ukryty ten przycisk w prawym górnym rogu, to musiałbyś w Opera:config zmienić Speeddial state (piszę z pamięci) na domyślny. Powiększenie miniatur może być stałe bądź automatyczne. Stałą wartość też można zmienić w opera:config, ale nie może być mniejsza niż 50.

 

To nie to - wcześniej wyglądało to jak miniaturka strony

Dołączona grafika

 

obecnie - jak kupa kafelków z losowo pokazana zawartością strony. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opera:config#UserPrefs|ThumbnailLogoScoreThreshold
oraz

opera:config#UserPrefs|ThumbnailLogoScoreThreshold

Ustaw na 1024 i odśwież stronę Speed Dialu. Powinno pomóc.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle losową, co opera szuka plików z logo (jak konkretnie - nie wiem) i stara się tak ustawić zawartość, żeby logosek zawsze się mieścił w miniaturce. Imo to trochę głupie rozwiązanie, chociaż pomysł sam w sobie ciekawy.

 

Parę postów wyżej masz instrukcję jak to zmienić na starą wersję. Zrobiłem tak u siebie i działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o wytłumaczenie jak pozbyć się reklam w Operze (tj. Na FireFox-ie za pomocą dodatku AD-Block)?

Post #3 jest nieaktualny, a szukając w Googlach odnajduję tylko komiczne rozwiązanie typu kliknij prawy przycisk myszy na element, który chcesz zablokować -> Zablokuj zawartość...

IMHO nie spełnia to w żadnym razie swojego zadania, bowiem pojawiają się coraz to nowsze reklamy z innych serwerów, nie wspominając już o tym, że ta funkcja działa w bardzo małym zakresie przypadków. Nie działa choćby na elementy typu flash, zresztą całe założenie tego jest zupełnie chybione, gdyż raczej w głowie współczesnego użytkownika raczej nie mieści się aby miał wykonywać taką pracę, powinno być to z góry działające tj. jest to w dodatku zastosowanym w FF.

Wersja11.10Kompilacja2092PlatformaWin32SystemWindows XPXHTML+VoiceNie załadowano wtyczkiIdentyfikacja przeglądarkiOpera/9.80 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.8.131 Version/11.10

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zainstalować dodatek (obecnie chyba oba działają: NoAds, NoAds Fixed), AdBlock też już jest. Innym rozwiązaniem jest ściągnięcie gotowego pliku urlfilter.ini. Wszystko do wyszukania w sieci.

 

Co do wbudowanego mechanizmu, to IMO jest całkiem dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos reklam,

 

mam taki problem, jaką reklamę bym nie zablokował, to albo na tej stronie wycina mi wszystkie obrazki, albo nawet nie mogę wejść na stronę. Blokuję reklamy np google. Wcześniej działało wszystko ok, pewnego dnia opera nie wyswietla żadnej strony, tylko krzyczy, że zawartość zablokowana. Musiałem w opcjach pokasować wszystkie zablokowane elementy, aby mieć możliwość kożystania z www.

 

Jakas rada na to? wszystko było ok ładnie bez reklam, a teraz blokada jednej reklamy blokuje mi całe strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu synchronizacji filtra reklam miałem problem z wejściem na jakąkolwiek stronę właśnie z powodu zablokowania. Musiałem ręcznie wyedytować plik urlfilter.ini - nie wiadomo skąd pojawiła się gwiazdka w jednym wpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam aplikacji Ad Mucher do pozbycia się reklam. Kiedyś była pełna wersja w Komputer Świat i działa do dziś :)

 

I ja dołączę się do tego, Admuncher blokuje reklamy wszędzie - niezależnie od przeglądarki, jest mały i bezobsługowy. :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Przepraszam.

Zaraz po napisaniu tutaj postu wygooglowałem zagadnienie i znalazłem m.in. dodatek adblock, chodź dodatków jest bardzo niewiele na Operkę. Natomiast nie znalazłem dodatku flashblock na najnowszą obecnie wersje opery, a jedynie na wersję 9.

Czy można zablokować elementy flash i uruchomić je po kliknięciu tj. ma to miejsce na FF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globalnie -> opera:config#UserPrefs|EnableOnDemandPlugin

Lokalnie (dla wybranych stron) -> PPM -> Preferencje dla Witryny -> Zawartość -> ticknij Włącz obsługę wtyczek tylko na żądanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globalnie -> opera:config#UserPrefs|EnableOnDemandPlugin

Lokalnie (dla wybranych stron) -> PPM -> Preferencje dla Witryny -> Zawartość -> ticknij Włącz obsługę wtyczek tylko na żądanie

 

Tego drugiego akapitu to gdzie szukać? Bo w tym EnableOnDemandPlugin nie ma żadnych opcji tylko włącz albo wyłącz. Co to jest to "PPM" ?

Ja odnajduję jedynie Ustawienia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Zawartość -> Menedżer Preferencji dla witryn... lub Zablokowana zawartość.

W pierwszej z tych opcji po dodaniu nie ma opcji "Włącz obsługę wtyczek tylko na żądanie".

Albo to nie tu albo muszę zresetować przeglądarkę po włączeniu tego EnableOnDemandPlugin?

Wybacz nie jestem obeznany z Operą. TO coś jak Linux w porównaniu z Windowsem, jak widzę dużo z tych wtyczek z FF jest już wbudowane w Operę, aczkolwiek trochę niekomfortowe rozwiązanie aby konfigurować pojedyncze witryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...