Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem... zniknela mi zawartosc panelu poczty:

 

Przechwytywanie.JPG

 

Ma ktos pomysla co z tym zrobic? Poczta jako taka dziala, bo moge sprawdzac i pisac maile, nawet jestem w stanie sie dostac do odebranych (klikajac na wyskakujace w rogu powiadomienie o poczcie), ale sam panel jest kompletnie pusty. Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś w Operze limitować prędkość pobierania plików?

 

Da się dla torrentów: opera:config#BitTorrent|MaxDownloadRate

Dla pozostałych transferów chyba nie.

 

Możesz skorzystać z jakiegoś akceleratora pobierania i tam ograniczać, albo uruchomić coś w stylu NetLimitera i ograniczyć transfer dla Opery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomagalo, ale udalo mi sie to rozwiazac. Znalazlem opcje "przywroc widok domyslny" czy jakos tak, przegladajac dostepne przyciski, ktory oczywiscie usunalem od razu po instalacji. Jednak mozliwosc dowolnego ustawienia wszystkiego bywa zdradliwa. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukazała się stabilna wersja 11.01 (1190)|, więc zalecam aktualizację.

 

EDIT: nie oznacza to, że nie jest pozbawiona jakichś błędów, co wyjdzie w trakcie użytkowania.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji zniknęła polska języka. Pierwszy raz taki kwiatek.

Locale mi dobrze ustawiło (pl-PL, latin2 dla nieznanego charsetu, etc.), tylko we wszystkich menu i komunikatach jest angielski.

Nie ma polskiej wersji, czy pochrzanił się instalator?

 

.:.:edit:.:.

automagiczne update, niczego specjalnie nie klikałem ;]

.:.:edit2:.:.

A w robocie jest polski... aktualizacja wymuszona... nie wiem osochozi o.O

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się samo pobrało i zaktualizowało z następnym uruchomieniem. Jednak z językiem nie miałem problemu. Poza tym zdarzają się np. takie kfiatki, przy czym u mnie jest raczej ok, bo w opera:about mam wszystkie ścieżki ok, ale pojawił mi się jeden katalog w Roaming\Opera\UPortableOperaUSBOpera11\ z plikami ustawień :huh: W sumie mi on nie przeszkadza, ale pewnie kiedyś go usunę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypinanie było już dość dawno, teraz doszło minimalizowanie do ikony i ustawianie na pasku.

Btw, co do moich jazd z polską języką - okazało się, że pomogła solucja z linka (thx stivo), czyli przestawienie w langu [PL-pl] na [pl].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę czy znalazł ktoś sposób na wyłączenie podświetlania na czerwono załadowanych kart? Jest taka w ogóle możliwość, szukałem w configu ale nie bardzo mi potrafię tam się czegoś dopatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym skórkom straciłem coś czego nie chciałem tracić :P

 

Po przesiadce na 11-tkę kopiowałem pliki ze starej opery. Dzięki czemu trochę się paski wymieszały i miałem belkę główną programu widoczną. Po zmianie skórki zrobił mi się już nowy "chromowy" widok okna. Dzięki czemu zakładki są na samej górze i nic poza nimi. Ogólnie nie przeszkadza poza jednym. Lubiłem widzieć przy wielu zakładkach na jakiej jestem. A tak wyświetla się, wiadomo, tylko część nazwy bo na resztę brakuje miejsca. Da radę może jakimś trickiem przywrócić górną belkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień skórę na taką, w której ta belka jest. U mnie się pojawia przy ustawieniu skóry "windows native", czy jakoś tak. Nie wiem, czy nie da się jej poza tym gdzieś włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli widzę wszystko sprowadza się do zabawy skórkami. No ale zmieniać wolałbym nie bo mi pasuje no i nie ma podświetlania nieoglądanych jeszcze kart. Trudno, przeżyje bez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy build Opery 11.10 pod kodową nazwą Barracuda dostępny jest na DT blogu. Changelog w końcu robi wrażenie.

 


Dwa dni temu na blogu DesktopTeam pojawił się wpis pracownika polskiego oddziału OSA o drugim buildzie alpha Opery 11.10 Barracuda. W końcu pojawiła się zapowiadana aktualizacja jednej z najpopularniejszej funkcjonalności norweskiej przeglądarki. Programiści postanowili wziąć się za SpeedDial. Dobrze czy nie okaże się bliżej wersji stabilnej, bo jak na razie zrobiona jest tylko część funkcjonalności.

 

W omawianym buildzie tuż po instalacji SpeedDial wygląda następująco (trochę podobnie jak w Chrome):

Dołączona grafika

 

Obecnie można usuwać istniejące i dodawać nowe miniatury strony. Poza tym pod PPM poza miniaturą jest menu kontekstowe, z którego można wejść do ustawień SpeedDiala. Jednak nie ma tam wielu opcji. Można jedynie ustawić tło lub ukryć stronę szybkiego wybierania.

 

Nowością w odświeżonym SpeedDialu jest możliwość przewijania go. Kiedy ustawimy dużo miniaturek i w pewnym momencie nie będą one się mieścić na jednym ekranie wystarczy skorzystać z rolki na myszy i przewijać stronę szybkiego wybierania, tak jak każdą inną stronę webową. Jeśli do stabilnej Barracudy nic konkretnego się w tej mierze nie zmieni, to Szybkie wybierania straci swój przydomek szybkie.

Kiedy mamy np. ustawione 50 różnych miniaturek, to zdecydowanie szybciej szuka się potrzebnej strony w obecnej wersji SpeedDiala niż przy przeskakujących miniaturkach podczas przewijania.

 

Programiści OSA muszą jeszcze sporo popracować nad odświeżanym SD, aby przypadł on do gustu obecnym użytkownikom. Przede wszystkim musi być możliwość ustawienia liczby rzędów i kolumn, które będą musiały zmieścić się na jednym ekranie. Dobrze by było też, gdyby można było zostawiać puste okienka, bo to tez się czasem przydaje. Ewentualnie można by wprowadzić zakładki jak w Firefoksowym Add-on'ie Speed Dial.

 

Co poza nowościami? Nie zalecam aktualizacji osobom, które w buildzie 2005 miały dużą liczbę różnych rozszerzeń. Ja po aktualizacji nie mogłem uruchomić przeglądarki, bo każdorazowo mi się crashowała. Dopiero wyłączenie Unite'a i rozszerzeń pozwoliło mi z niej skorzystać.

Poza tym poprawiono trochę błędów, ale jest też sporo o których wiedzą, a nic z nimi nie zrobili. Niektóre istnieją od kilku buildów. Pierwszy raz wypuścili publicznie wersję z taką ilością błędów mogących utrudniać normalne korzystanie z przeglądarki. Dlatego też warto jednak zainstalować sobie ten build w jakiejś osobnej lokalizacji jako wersję przenośną (zawsze można ją później po prostu usunąć) i potestować.

 

Ja wróciłem do poprzedniego builda (2005). Przy okazji pojawił się problem z całkowicie zablokowanymi stronami. Jak by ktoś się z takim czymś spotkał, to trzeba przejrzeć sekcję [include] w pliku urlfilter.ini (w urlfilter.ini.pre_sync też można) w poszukiwaniu gwiazdki (*).

 

PS. Sorki za wielkość screena, ale nie ja go robiłem.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do stabilnej Barracudy nic konkretnego się w tej mierze nie zmieni, to Szybkie wybierania straci swój przydomek szybkie.

Kiedy mamy np. ustawione 50 różnych miniaturek, to zdecydowanie szybciej szuka się potrzebnej strony w obecnej wersji SpeedDiala niż przy przeskakujących miniaturkach podczas przewijania.

 

Co oni najlepszego robią? Omg, byłem przyzwyczajony, że speed dial miałem ustawione tak samo na paru kompach i używałem [ctrl + numer] żeby sobie otworzyć konkretną stronę. Teraz mam parę stron więcej, ale jestem trochę zły, bo nie działa mi np. ctrl w dół + dwie cyfry + ctrl w górę, żeby przejść do dalej umieszczonej zakładki w speed dial. Chyba że coś przegapiam.

 

Za bardzo chcą chyba przypominać Google, co dla mnie dobrym rozwiązaniem nie jest, bo w takim przypadku człowiek niedługo straci możliwość wyboru konkretnych, różniących się produktów na rzecz tego samego z innym logo. Poza tym... nie lubię Google, ich chamskiego marketingu, wszędobylstwa i robienia z siebie zbawcy ludzkości, więc... zresztą, nie czas tutaj na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączniku dodaje screena.Też tak macie ? O dziwo tylko na Operze i jest to w 100% powtarzalne nie zależne co wpisze.Na IE nie występuje

System to win7 x64

 

EDIT:Hmm to chyba wina obniżonych zegarów bo po restarcie było okej;) dziwne w każdym bądź razie

post-169122-0-49465800-1299674928_thumb.jpg

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też często taki problem, że tekst na stronie się powiela.Czyli na przykład mam jakąś linijkę z tekstem i przy przewijaniu ten tekst się dubluje i nakłada na siebie z jakimś tam odstępem.

Gdy przewinę i wrócę to już jest dobrze.Czy ktoś doświadczył czegoś takiego ? Bo zastanawiam się czy to problem sprzętowy czy Opery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...