Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo, czesto przestaja dzialac linki na stronie, dokladnie jak opisujesz. U mnie pomaga refresh z reguly. I tak, jest to mega wk...jace.

Tylko na Allegro mi sie tak dzieje.

 

Na 10 na razie nie zaobserwowalem nic takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest raczej znany. Kliknij na stronie Allegro PPM -> Preferencje dla witryny -> Sieć -> Maskuj się jako Firefox (lub identyfikuj - nie pamiętam, bo już nie mam 9.x). I tak jak wspomniał costi - na 10 nie ma takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, czesto przestaja dzialac linki na stronie, dokladnie jak opisujesz. U mnie pomaga refresh z reguly. I tak, jest to mega wk...jace.

Tylko na Allegro mi sie tak dzieje.

 

Na 10 na razie nie zaobserwowalem nic takiego.

Problem jest raczej znany. Kliknij na stronie Allegro PPM -> Preferencje dla witryny -> Sieć -> Maskuj się jako Firefox (lub identyfikuj - nie pamiętam, bo już nie mam 9.x). I tak jak wspomniał costi - na 10 nie ma takiego problemu.

dzięki panowie - od razu mi lżej na sercu :D

Pozostaje tylko czekać na final 10'tki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja Opera zachowuje sie bardzo dziwnie. Co chwile sie zawiesza, ale nie do konca. Linki na stronie nie dzialaja, nic nie moge zrobic, dopiero po odswiezeniu strony wszystko jest w porzadku. Czasem tez sama z siebie sie calkiem zawiesza. Reinstalowalem juz system. Na swiezym systemie to samo. Czy u was tez tak dziala? Na firefoxie wszystko wporzadku, ale wole interfejs opery. Czy wie ktos co moze byc nie tak? Aktualizowalem juz opere bo mialem starsza wersje, i na najnowszej podobnie. Czy w nowej wersji poprawia to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie przez takie akcje zrezygnowalem z Opery... Ciagle sie cos musialo spier... Albo mi zrzeralo 50% proca przy przewijaniu strony (rozwiazaniem bylo wylaczenie plynnego przewijania), albo sie zwieszaly filmy na Youtube jak ruszalem myszka poza obszarem filmu, albo mi sie poczta na onecie nie chciala wlaczyc i zaskoczyla dopiero za 3 razem, albo to co u Was z allegro... No to jest poprostu jakies nieporozumienie, jak rozwiazalem jeden problem, to pojawial sie inny, ciagle cos musialo sie spier... i niestety wersja 10 wolna od podobnych bledow nie byla.

Zmuszony zostalem do przejscia na FireFoxa i nie zaluje. Powstawialme pare wtyczek, ze mam bajery jak na Operze, czyli gesty, 9 okienek startowych i pare innych rzeczy i wszystko w koncu smiga jak zloto. Narazie kilka dni, ale ine dzialo sie absolutnie nic, az uwierzyc nie moge, ze jednak da sie chodzic po necie bez problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wątpię, żeby Ci się FF z tymi wszystkimi wtyczkami tak szybko włączał jak Opera..

Problemy z Allegro są tylko w serii 9, a z 10 nie mam żadnych.. tak samo Youtube działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to ze przy pierwszym uruchomieniu (jak wlacze kompa) Opera wlacza sie 2s, a FireFox 5s jako specjalnie mnie nie rusza, bo pozniej wlacza sie natychmiast. Poza tym jest jaaks wtyczka, ktora i tak to przyspiesza, ale nie jest mi potrzebna.

A co do tego ze nei masz problemow, to super, mam paru znajomych, ktorzy tez nie maja, a i kilku ktorzy mieli podobne akcje jak ja. Probowalem juz wszystkiego, rozne Flashe, rozne Javy, pare wersji XP, niestety ale nie mi jest pisana Opera, mimo ze bardzo lubie ta przegladarke.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

NIektórzy zamiast półproduktu z zintegrowanymi kilkunastoma funkcjami z czego połowa nie działa tak jak powinna wola dobrą przegladarkę i jeszcze lepszego osobnego klienta poczty.

 

Swoją drogą od kiedy Firefox nie ma RSS? Klient IRC? Proszę bardzo https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/16

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial szukac do FF wtyczek, ktore skopiuja mi cala funkcjonalnosc OPery, to bym chyba osiwial... a i tak dostalbym polprodukt, bez zintegrowanego klienta poczty, RSS i IRC.

Wiesz, akurat nic z tego nie jest mi potrzebne :) Wstawilem 9 okienek startowych, wstawilem Tab Mix i mi wiecej nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną 10beta jest stabilniejsza i mniej problemowa od 9.64i nie widzę powodu, żeby używać tą drugą. Od buildu 1345 do obecnego 1456 nie miałem ani jednej zwiechy, i błędu. Wszystko działa wprost sexownie. Polecam chociaż spróbować.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie opera przechowuje login i haslo do stron? przeskoczylem z XP na w7, ale podmiana katalogu Opery nic nie daje. ciagle odpala mi sie czysta przegladarka. podobnie, nie moge jej podrzucic katalogow z kontami pocztowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chce obejrzec jaki reportaz na onecie, to opera w miejscu wiedo wyswietla mi komunikat: element obslugiwany przez wtyczke i czy chce ja pobrac. klikam tak, przenosi mnie na strone MS z WMP i niby co ja mam stamtad sciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem plugin od FF i wyglada na to ze jest ok. mam natomiast kolejny problem. od pewnego czasu operowy czat przestal mi znajdywac kanaly na serwerze. szuka, szuka i nic. kiedys juz mialem taki problem, zalozylem ponownie konto czatu i bylo ok. teraz juz nic nie pomaga :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę stivo expert od nowej Opery :)

Dzięki chłopie, teraz mi śmiga słowniczek.

 

Pytanko - czy jak się przeloguję na Win7 RC i skopiuję zawartość folderu profile z Opery 9 do tegoż folderu na 10 to będę mieć zakładki, hasła i wszystkie inne pier*oły? Mówisz, że hasła są przechowywane w pliku wand, którego chyba nie ma w Dane aplikacji -> Opera- >profile. Zawsze przed formatem kopiuję ten katalog i wrzucam po wszystkim i Opera jak nowa ale wszystkie moje dane są :) Inaczej formułując pytanie - jak sprawić, by mieć wszystko z starej Opery na nowej w nowym systemie? :)

Edytowane przez Omen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm tu Ci już nie pomogę, bo po prostu nie korzystam z czatów Operowych.

 

Omen teraz to może być trochę trudniejsze, gdyż jak już wspomniałem wyżej, kilka buildów wcześniej zmienili trochę strukturę katalogu z profilem. Oczywiscie można się pobawić instalując 10, popatrzeć gdzie ma jakie katalogi i pliki i podmieniać. Można też użyć Synchronizacji Opery do zrobienia kopii zakładek, notatek, paska osobistego, szybkiego wybierania i wyszukiwarek na serwerze Opera Link. Jakimś tam rozwiązaniem może być instalacja 9 i przeniesienie profilu, a na nią instalacja 10..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...