Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy, bo mnie zaraz cos strzeli. Nagle, totalnie z du..y, Opera zaczela sie buntowac i nie laduje stron do konca. Przykladowo forum "otwiera sie" 14/15 obrazkow i tyle, potem wisi i nic sie nie chce doczytac. Wiem czym jest to spowodowane (Java Script, po wylaczeniu wszystko smiga....ale duzo stron wymaga jednak zeby to bylo wlaczone i ciagle przelaczanie doprowadza mnie do szalu). Pytanie: jak to naprawic? Reinstal nie pomogl, ani z wersji 9.64->9.64, ani aktualizacja do 10. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co zmienić bo tracę cierpliwość.

Nie moge się zalogować do allegro, ciągle płacze o cookisy.

 

Twoja przeglądarka nie akceptuje plików cookie

Aby korzystać z Allegro, należy włączyć akceptację plików cookie.

Cookies ("ciasteczka") to pliki przechowujące na dysku Twojego komputera informacje potrzebne do korzystania z serwisu.

 

Zobacz, jak włączyć obsługę cookies w swojej przeglądarce

Wszystko mam włączone, od miesięcy tak skonfigurowane i od kilku dni nie chce działać.

NIe wiem czy to wina opery czy allegro bo to się zaczeło po tych ich zmianach stylu, itp.

 

Usunąłem stare cookisy i nic nie pomaga.

Maskowanie jako ff też nic nie daje.

 

Opera

Wersja

9.63

Kompilacja

10476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przede wszystkim zaktualizuj do najnowszej stabilnej wersji i sprawdź? Jak dalej nic, to w preferencjach strony (PPM na stronie -> Preferencje dla witryny) na zakładce Sieć wybierz Przedstawianie się lub Maskowanie jak Firefox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że maskowanie jako ff nic nie daje.

Aktualizacja jak najbardziej, ale instalator krzyczy że opera jest włączona i nie idzie dalej, a napewno nie jest włączona.

 

 

Na tej wersji wszystko działało odkąd wyszła.

 

Przed chwilą zalogowałem się bez problemu.

Bądź tu mądry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że maskowanie jako ff nic nie daje.

Nie zauważyłem. Moj błąd.

Aktualizacja jak najbardziej, ale instalator krzyczy że opera jest włączona i nie idzie dalej, a napewno nie jest włączona.

Pewnie proces był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy, bo mnie zaraz cos strzeli. Nagle, totalnie z du..y, Opera zaczela sie buntowac i nie laduje stron do konca. Przykladowo forum "otwiera sie" 14/15 obrazkow i tyle, potem wisi i nic sie nie chce doczytac. Wiem czym jest to spowodowane (Java Script, po wylaczeniu wszystko smiga....ale duzo stron wymaga jednak zeby to bylo wlaczone i ciagle przelaczanie doprowadza mnie do szalu). Pytanie: jak to naprawic? Reinstal nie pomogl, ani z wersji 9.64->9.64, ani aktualizacja do 10. Z gory dzieki.

 

To też jeden ze znanych problemów w Operze, ale też nie za bardzo wiadomo co jest jego przyczyną. Jednak na 10.0 bardzo rzadko mi się to zdarza, a na forum to wcale.

Ja to mam teraz prawie na każdej stronie, co najgorsze 2 tyg temu tak nie było a nic nie zrobiłem takiego co mogło by mi popsuć :wink: Na forum od 3 dni zamiast rekam tych u góry strony są napisy że nie uzyskano połączenia z serwerem.

 

EDIT:

Chyba wiem co u mnie powoduje takie kwaitki, firewall z nod'a po wyłaczeniu zapory wszystko działa normalnie...

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam teraz prawie na każdej stronie, co najgorsze 2 tyg temu tak nie było a nic nie zrobiłem takiego co mogło by mi popsuć :wink: Na forum od 3 dni zamiast rekam tych u góry strony są napisy że nie uzyskano połączenia z serwerem.

 

EDIT:

Chyba wiem co u mnie powoduje takie kwaitki, firewall z nod'a po wyłaczeniu zapory wszystko działa normalnie...

A co jesli nie mam lub wylaczylem doslownie wszystko (firewall, av etc.) i nadal to samo? Przeciez tego sie nie da obecnie uzywac, mniej wiecej 50% mi sie nie wczytuje i moje buszowanie po internecie wyglada tak:

 

strona ->F12->wylacz JavaScript->reload->nowa strona->F12->wlacz JavaScript->reload

 

Oszalec mozna. A najbardziej mnie wkur..ia, ze wczesniej wszystko chodzilo bez najmniejszego problemu, po prostu zero bledow. I nagle ciach, wszystko lezy i kwiczy. Pytanie dodatkowe brzmi: czy za taki stan moze odpowiadac typ polaczenia? W sensie, ze na stalym laczu jest ok, a np na modemie jest wlasnie tak? Mam neta komorkowego w Play i moze to przez to (chociaz do tej pory wszystko smigalo...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem z Opera 10 (build 1139) - podczas przewijania stron za pomoca kolka myszki, po dojechaniu do konca pojawia mi sie taka dziwna kreska:

Dołączona grafika

Ki diabel?

 

System to Windows 7 (build 7100, ale na 7000 tez to bylo), standardowe sterowniki do myszki. Pojawia sie to na wszystkich stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest znacznik przewijania. Pokazuje Ci gdzie kończyła się strona widoczna przed przewinięciem, a zaczyna nowa po przewinięciu. Do wyłączenia: Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Przeglądanie -> Pokaż znacznik przewijania

 

BTW. przydałoby się ją zaktualizować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja opera 9,64

od jakiegos czasu mam pewien dosc dziwaczny problem... probojac wejsc na jakas strone otrzymuje komunikat, jakbym nie byl podlaczony do sieci (nie mozna wyswietlic....), ale po odswiezeniu strona wczytuje sie normalnie, zdaza sie to srednio raz na 10-15 stron, niezaleznie czy wklepie adres czy jest to wynik klikniecia w link... net dziala sprawnie, bo nawet podczas rozmowy skype (ciagle polaczenie) wystepuje ten problem, czyli nie jest to wina rozlaczajacego na chwile sie routera... podpiety jestem kablem, wiec nie jest to wina gubienia zasiegu... w operze nic nie zmienialem w ustawieniach

jakies sugestie?

 

aha od razu uprzedze - nie chce 10, bo mialem i wole poczekac do wersji stabilnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam serdecznie dosyc opery. Od kilku miesiecy mam ciagle problemy z jej podstawowa funkcja czyli z otwieraniem stron :mur: Otwiera strony do polowy i staje w miejscu, oczywiscie nie wszystkie ale duza czesc, czasami musze z 5razy naklikac na "odswiez" zeby wczytala strone w calosci. Poza tym ogolnie jest jakas zamulona. Najlepsze jest to ze przeinstalowanie jej na nowo (czyszczac wczesniej wszystkie pozostalosci po niej) zalatwia problem na jakis tydzien, pozniej znow jest to samo. Jaka moze byc tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta 10 ściągnięta, póki co stabilna, wszystko chodzi ok. Fajny "ficzer" jest z rozciąganym w dół paskiem zakładek który się zmienia w miniaturki otwatrych stron... ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez sensu ten ficzer. Na cholere mi miniaturki tych stron zajmujące miejsce? I znów są błędy javascriptu na facebook.com skin ładniej się komponuje z windows 7 ale bez bajerów jest. Czekam na finala.PS. Ma ktoś wczesne buildy 1500?(przed 1535?)

 

Oka już siedzę na alphie b1497 ze skórką z O10 beta i jest si.

 

Drugi edit: jednak nie jest si i to facebook coś spierdzielił a nie opera w nowych buildach. Wracam do beta 1551 bo jest najlepsza.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć ten "ficzer" jak go sysak nazwał? Klikam 'middle MB' żeby zamknąć zakładkę a tu mi miniatury wywala bo trafiam akurat w pasek do rozciągania tego pieroństwa ;/ Szczerze...głupota to jest bo nie daje nic poza mniejszym polem roboczym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 'ficzer' można wyłączyć: LPM na pasku kart (najlepiej obok karty) -> Customize -> odhaczyć Enable thumbnails preview.

 

Mi też specjalnie się nie przydaje, dlatego go wyłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam zwiniete do minimalnego rozmiaru i tyle :P

 

Pytanko: da sie bezbolesnie zaimportowac poczte i wszelkie ustawienia z tym zwiazane z 9.64 do 10beta? Opera sync (swoja droga, genialny ficzer) zalatwila mi cala reszte, zostala poczta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w obu wersjach katalog poczty (pomoc -> o operze -> znajdziesz ścieżkę) i przekopiowanie danych z jednego katalogu do drugiego powinno dać efekt. Udało mi się przenieść RSSy, a z poczty w Operze nie korzystam, więc warto się zabezpieczyć kopiami zapasowymi ;)

 

Zwinięty podgląd zakładek sprawia, że pasek adresu jest trochę wyższy, co od razu zauważyłem po zainstalowaniu Bety 1, a ja lubię mieć wszystkie paski poziome w jak najmniejszym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam te pare pikseli roznicy nie robi :)

 

Swoja droga, szkoda, ze paska zakladek nie da sie do pionu ustawic, na monitorze widescreen jest to duzo lepsza opcja niz poziomo (lepsze wykorzystanie przestrzeni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sie okaze. Podejrzewam premiere finala 10, bo chyba nie dlubaliby czegos bez zadnego slowa.

 

@stivo - dzieki. Swoja droga, szkoda, ze jednak podglad nie dziala, bo takie ustawienie az sie o to prosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to jeszcze nie będzie 10 final, bo jedna beta to trochę za mało, choć kto wie, tyle było wydań alpha, że na pewno część z nich mogłaby być betą, a beta 1 jakąś RC :) Zobaczymy jutro ;)

 

EDIT: jakieś spekulacje na ten temat: http://www.webinside.pl/news/6031

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow... opera z wbudowanym multiserwerem... do tego automatyczna kontrola pisowni z pudelka... mozna postawic w 3 sekundy serwer plikow/fotek/muzy, zabezpieczyc haslem i wyslac komus linka do strony ze spisem zawartosci (mozna tez publicznie ale nie to tylko dla ludzi ze swiatlowodami raczej), fajna sprawa jest, ze mozna takze postawic wlasnego czata albo zwykla strone www... gdyby tylko jeszcze z menu zakladek mozna bylo odpalac strony rolka... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...