Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Coś nie mogę na tej operze Javy uruchomić:/

Co zainstaluje to gdy tylko wejdę na stronę jakąś gdzie java jest uzywana wyskakuje jakiś błąd i nic się nie ładuje.Po tym wszystkim w "opera:about" znika informacja o zainstalowanej javie i piszę "brak"

 

Jeszcze jeden problem to taki,że podczas powiększania okienka na youtubie wyskakuje błąd o braku MSVCR71.dll,lecz gdy klikne okej to okienko powiększa się a potem już bezbłędnie działa do ponownego uruchomienia.

 

System to Windows 7 x64

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale dzisiaj miałem ten sam problem. Rozwiązanie jest bardzo proste.

1. Wyłącz Operę.

2. Zainstaluj najnowszą wersję JRE 32-bit (JRE 6 Update 16)

3. Dodaj do zmiennej środowiskowej PATH ścieżkę do jre6/bin (prawdopodobnie C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin)

4. Uruchom Operę.

5. Upewnij się, że masz "zaptaszkowaną" opcję w opera:config#Java|Enabled

6. Sprawdź czy działa Java (np. http://www.java.com/pl/download/installed.jsp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak strzeliłem, chociaż myślałem, że to jakiś przypadek z archiwum x ;)

Ja tą opcję mam włączoną ze względu na bezpieczeństwo. A jak ktoś przysyła maila, który nie zawiera żadnej treści bez wczytania z sieci, to niech spada na drzewo. Chyba, że ze względu na nadawcę jestem zaintersowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy build: Pobierz

 

Known Issues

Some Unix builds may be missing, but most of them will be continuously uploaded

Panel bar is showing by default in a clean installation

Unite crashes if both UPnP and UPnP Service Discovery are disabled

Więcej (+buildy dla innych platform)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak strzeliłem, chociaż myślałem, że to jakiś przypadek z archiwum x ;)

Ja tą opcję mam włączoną ze względu na bezpieczeństwo. A jak ktoś przysyła maila, który nie zawiera żadnej treści bez wczytania z sieci, to niech spada na drzewo. Chyba, że ze względu na nadawcę jestem zaintersowany.

Coz, mi to blokowalo obrazki w newsletterach, co skutecznie utrudnialo ich czytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak wyszła już wersja oficjalna 10 - Go to Download. Jednak jest to ten sam build co RC2, więc bez poprawek <_< Nie jestem zaskoczony, bo trochę jeszcze zostało do poprawienia.. Śpieszyli się jak mogli z ta Operą..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma szybko:

 

+ synchronizacja zakładek

+ słownik

+ możliwość ustawienia uruchamiania Opery od razu ze stroną szybkiego wybierania

+ powiększenie strony szybkiego wybierania

 

- wolniejsze ładowanie grafik na stronach

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ synchronizacja zakładek

łoo.. od dawna dostępne

+ możliwość ustawienia uruchamiania Opery od razu ze stroną szybkiego wybierania

Możliwe od wersji w której pojawił się SpeedDial (9.5?)

+ powiększenie strony szybkiego wybierania

j.w. tylko mniej oficjalnie - przez modyfikację pliku

+ słownik

dla 9 był UserScript :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w poprzedniej zainstalowanej wersji nie zauważyłem synchronizacji zakładek. A wież mi - szukałem bardzo dobrze przed formatem ...

Co do uruchamiania ze SpeedDial na dzień dobry - tutaj też lepiej bym uważał. W poprzedniej wersji (niestety nie pamiętam który to numerek, ale miałem zaktualizowaną zawsze do najnowszej) nie było takiej opcji ... Na lapku mam jeszcze starą wersję gdzie tej opcji nie ma.

Powiększeniem SpeedDial modyfikując pliki jak i UserScriptem dla 9 się nie bawiłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też speeddial uruchamia się z przeglądarką odkąd tylko jest. Ogólnie od buildu 1650 poza skinem nie widzę żadnych istotnych zmian raczej. Za to przeglądarka jest szybsza, stabilniejsza i bardziej kompatybilna. (nie tylko od swojej alfy ale 9.6 też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w poprzedniej zainstalowanej wersji nie zauważyłem synchronizacji zakładek. A wież mi - szukałem bardzo dobrze przed formatem ...

Co do uruchamiania ze SpeedDial na dzień dobry - tutaj też lepiej bym uważał. W poprzedniej wersji (niestety nie pamiętam który to numerek, ale miałem zaktualizowaną zawsze do najnowszej) nie było takiej opcji ... Na lapku mam jeszcze starą wersję gdzie tej opcji nie ma.

Mówisz cały czas o 10??

 

Opera link jest w Operze od wersji 9.5 (link) ~2007 r. Dostępna zazwyczaj w menu Plik -> Synchronizuj Operę.

W betatestech 10 pojawiały się wersje z Unite i tam Synchronizacja była w menu Narzędzia.

 

Co do speeddiala, to mam na kompie dziewczyny wersję 9.64 i zawsze się pokazuje na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pojawiła się opcja Turbo, ciekawy patent jakby ktoś mógł przetestować na słabszym łączu.

I wreszcie sprawdzanie pisowni :D

Modyfikowalne szybkie wybieranie też super! Chyba że nie zauważyłem we wcześniejszej wersji?..

 

Ciekawe czy dlatego od dwóch dni nie działała mi synchronizacja że nowa wersja się pojawiła?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o zmianach w stosunku co do poprzedniej wersji (9.xx < 10) . Sprawdzę dzisiaj jaką mam na lapku. I zerknę również, czy jest tam opcja synchronizacji.

Poprzednia wersja którą miałem zainstalowaną to 9.64 i faktycznie - synchronizacja jest. Brak jednak opcji dotyczących modyfikacji SpeedDial oraz ustawienia strony szybkiego wybierania podczas uruchamiania Opery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie piszę tego posta z lapa dziewczyny z Operą 9.64 i jak już wspominałem edycja SpeedDiala odbywa się tylko przez edycję pliku w katalogu z profilem. A uruchamianie ze Speed Dialem ma taką zależnośc, że musza być ustawione dwie rzeczy w Preferencjach:

karta Ogólne -> Uruchamianie -> Rozpocznij z pusta kartą

karta Zaawansowane -> Karty -> Zaawansowane opcje kart -> odznaczone Pozwól na zamknięcie wszystkich kart w oknie

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zainstalowałem 10.0 1750 i nawet mi się podoba. Importowałem sobie wszystko i jest ok, poza jednym.

 

Na stronie szybkiego wybierania nie wyświetla mi miniatur stron. Znaczy nie wszystkie. Daję odśwież i nic nie pomaga.

 

Wygląda to jak na załączonym obrazku.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...