Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Z flashem bios-a na moim Gigabyte nic nie wyszło i już wiem dlaczego tego softu nie dali na cd - Gigabyte VGA Utility Manager. Mój oryginalny bios jest jest równie referencyjny jak całe PCB i w nazwie zamiast "Gigabyte" mam "nVidia", przez co oczywiście w/w soft nie wykrywa mi karty. Muszę czekać na flopa. Sic!

 

Vendor: Nvidia Sic!

Dołączona grafika

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z flashem bios-a na moim Gigabyte nic nie wyszło i już wiem dlaczego tego softu nie dali na cd - Gigabyte VGA Utility Manager. Mój oryginalny bios jest jest równie referencyjny jak całe PCB i w nazwie zamiast "Gigabyte" mam "nVidia", przez co oczywiście w/w soft nie wykrywa mi karty. Muszę czekać na flopa. Sic!

 

Vendor: Nvidia Sic!

http://img207.imageshack.us/img207/4148/hy...ap0023fz.th.jpg

mi wykrywa ale pewnie dlatego ze ja mam Gigabyte w Nibitorze , vga utility flaszuje mi bez problemu

 

//

 

1.5v mi nic nie dało, NIC

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po o/c GS pokaze pazurki :) Ale jak podkrecisz GT to roznica nie bedzie duza ,ale i tak na czele bedzie GS :wink: pozdro

czyli jednak lepiej gs.

ma jeszcze jedno pytanie.

czy gs na pcx to pociety 7800gt czy

stara seria nv40 tylko w nowym procesie i nativ

12 potokow ?

Jest to o tyle wazne ze w 7800 sa szybsze shadery

od starej serii bazujacej na odmianach nv40.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

 

Moja karta wydaje z siebie dziwne dzwieki pod obciazeniem (takie syki z siebie wydaje).

Czy ktos wie co to moze byc?

 

A i jeszcze male pytanko, czy jest jakis soft dla nvidi, ktory by podkrecal karte w zaleznosci od uruchamianej gry? Cos takiego jak RadLinker dla Ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zfashowałem bios na 1.5v an rdzeniu i mam dość dziwne jak dla mnie objawy: na każdej cześtotliwości innej niz dafautowa (425mhz) mam niższe wyniki niz na 425mhz

 

Nawet 640 wg rivy ustawic. i nadal kaszanka bo okolo 4500pkt

 

w biosie zmieniałem tylko Nibitorem 2.6a vid3 na 1.5v i je ustawiłem dla 3d.

 

wie ktos o co biega???

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800gs(nv 42) 12p/5v 0.11um , rdzeń to niby to samo co nv41 czyli 6800 pci-express , czyli dołożyli lepsze pamięci i wyszedł gs

 

No to ja mam pytanie:

 

Mi w programie everest pokazuje:

 

nv41gs

0,13um

 

dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...dziwna sprawa...:|

 

ma1y - podeślij tego biosa na raven_88@o2.pl - porównam z moim przerabianym...

 

ps.

przyłączam się do pytania thuGG'a - też takiego softu szukam...

już, dzieki :)

 

ps jakie w ogole stery polecasz po tych kilku dniach testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisałem , że nv 41 i 42 to jest to samo , bo jeden serwis pisał że nv 41 jest 0.11um a drugi 0.13um , ale widziałem testy oc nv41(6800 pci-express) kreciły się 470-490 , a nie wiadomo na jakim napięciu chodziły nv41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y - no i w sumie różnic większych nie widzę :| (oprócz Vendoru oczywiście...)...czyli powinno być ok, a tak nie jest :|

 

co do sterów - najszybsze to chyba 82.65 Xtreme-G - do pobrania stąd

 

myślę że jakby troszkę jeszcze windę zoptymalizować to na tych sterach 6,5k w 05 robię...(w dalszym ciągu formatu nie robiłem...) - ogólnie te stery mi się najbardziej podobają - a testowałem ostatnio 83.40, 82.65 zwykłe, 82.12 i te właśnie Xtreme'y...i przy nich zostanę...

 

ps.

 

od czasu jak się Virus modem @1,5v pochwalił (i tym samym mnie napuścił na niego) to coś go nie widzę...

 

póki co @1,5v tylko 3 osoby robiły na tweaku ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y - no i w sumie różnic większych nie widzę :| (oprócz Vendoru oczywiście...)...czyli powinno być ok, a tak nie jest :|

 

co do sterów - najszybsze to chyba 82.65 Xtreme-G - do pobrania stąd

 

myślę że jakby troszkę jeszcze windę zoptymalizować to na tych sterach 6,5k w 05 robię...(w dalszym ciągu formatu nie robiłem...) - ogólnie te stery mi się najbardziej podobają - a testowałem ostatnio 83.40, 82.65 zwykłe, 82.12 i te właśnie Xtreme'y...i przy nich zostanę...

 

ps.

 

od czasu jak się Virus modem @1,5v pochwalił (i tym samym mnie napuścił na niego) to coś go nie widzę...

 

póki co @1,5v tylko 3 osoby robiły na tweaku ? ...

no juz spowrotem na 1.37v :)

 

czyli co? mma identycznie jak Ty? a VID 02 czy 03 trzeba robić ??

 

co do sterów to testowałeś tez te : XTreme-G 83.20.v2 ?? świerzą date maja :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 1,37 :)

 

u mnie dokładnie tak jest:

 

Dołączona grafika

 

 

83.20 to czasem nie były pod mobilne układy nV skierowane ?.../znaczy żadnych problemów ?.../bo 83.20 (zwykłe) też sprawdzałem ale mało która gra mi dobrze chodzić chciała :|...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 1,37 :)

 

u mnie dokładnie tak jest:

 

http://img100.imageshack.us/img100/880/bios7un.jpg

83.20 to czasem nie były pod mobilne układy nV skierowane ?.../znaczy żadnych problemów ?.../bo 83.20 (zwykłe) też sprawdzałem ale mało która gra mi dobrze chodzić chciała :|...

masz racje 1.37v :)

 

zrobie jeszcze na VID 02 jak Ty i sie zobaczy co i jak bo to dość dziwne jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios 1.5v w środku są biosy 1.rom to jest bios Raven_88 , a 2.rom Ma1Y jeżeli ta modyfikacja nie podniesie oc , tzn że modyfikacja napięcia poprzez bios jest niemożliwa

ja sprawdze pozniej, ale troche sie boje, nie wiem co pozmieniałeś :)

 

u mnie można poiwedziec ze rdzen nie przskakuje w 3d, całyczas siedzi na 2d - 350, tak mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz nibitora to się przekonasz co pozmieniałem

ustawiłes wszedzie napięcie na 1.5v dla każdego VIDa a dla 2D nie ustawiłes w ogóle napięcia (puste pole) - tak ma być czy zapomniałeś ustawić dla 2D ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...