Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla zabawy :D Przed wakacjami pokreciłbym troche, tu już doszedłmew do szczytu karty i koniec zabawy, a nic lepszego kupować mi sie nie opłaca, w wakacje/po wymienie na coś z pary G71/R580 ;]

Poza tym dawno nie miałem u siebie NV ;] ;]

 

A czemu nie? Chce dopłacić do defacto tańszej karty...

jedynie kto może się zamienić , ten który nie jest zadowolony z grafy , ja też bym się pobawił gs-em ale to zabawa na góra tydzień(zmiana chłodzenia , vmody i bicie rekordów Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepszy tydzień zabawy niż nic ;)

ale jak nikogo nie znajde to płakał nie będę....moze zrobię vmoda tej grafy....chociaż bez molexa jest...

GT ten Twoj bez molexa? (pytam bo nie wiem) GS ma. Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jest sens pakować do obecnego złoma GF6800GS AGP , niby MHz na procku sporo, ale płyta i magistrale żałosne :?

Pytam się bo kolega chce mojego 6600GT i całkiem ładnie płaci :D tyle że logicznej w tym momencie zmiany platformy nie chcę robić bo czekam na tanie szybkie X2, DDR2 i M2 od AMD :P

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale troche ściemy walą tam 440mhz na gpu , guru3d testowali max 410mhz leciał , wątpie żebyś odblokował potoki

sideband , a 6600 winfasta na normalnym biosie ma max 430 Mhz GPU O/C, a innej firmy 550 Mhz jak to mozliwe?

 

Jezeli nie masz informacji u zrodla to prosze Cie, nie pisz nieprawdy, karte testowalem osobiscie i tyle bez problemu poszlo via 3dmarki, wyzej nie ustawialem, aczkolwiek 450Mhz juz blokowaly sterowniki nvidia (test failed), wiec o te kilka Mhz niema co ryzykowac stabilnosci.

 

M4TEUSZ - tzn. jak moze byc "zalosna" magistrala, skoro jest 256BIT i to obecnie najwieksza mozliwa w dostepnych na rynku desktopowym w kartach graficznych :) Jutro wieczorem bede robil test oc vs glosnosc chldozenia (bez o/c jest zaskakujaco ciche) jezeli kogos itneresuje, moge wrzucic info.

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw się troche podszkol , 6800 gs na agp jest na nv40 i nie porównuj 6600(0.11um) do 6800(0.13um) , 6800gs na pci-express(0.11um) jak nie zobacze na oczy tych 440mhz to nie uwierze opieram się na teście z guru3d tam poszedł rdzeń 410mhz , 30mhz to jest duża różnicy wręcz trzeba twierdzić , że karty pracowały przy różnych napięciu na gpu , mówisz że testowałeś to zapodaj jakieś screeny z testów gier , benchów itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4TEUSZ - tzn. jak moze byc "zalosna" magistrala, skoro jest 256BIT i to obecnie najwieksza mozliwa w dostepnych na rynku desktopowym w kartach graficznych :)

Sorry za nieprecyzyjne wyrażenie, chodziło mi o moją qltową płytę gł. z AGP4x i FSB max 150MHz B)

 

są to główne powody dla których pytam się o sens zamiany, z FSB 200 (lub więcej) i AGP8x nie zastanawiał bym się długo X800GTO nie ma PS3.0 ważnego w nowym smarku i być może kiedyś w grach z innych kart biorę pod uwagę 6800/LE/XT@16/6 :roll:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie napisać na jakich ustawieniach (mem i gpu) chodzi wam karta w grach, markach na co dzień ?? tylko nie podajcie max. podkręcenia bo to mnie akurat nie interesuje :)

509/1300 (lub 1342 - zalezy jak mam - to tez jest max dla mojej karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie nad zakupem tej karty. Z wynikow i cen wychodzi ze calkiem sensowny jest pomysl SLI w przypadku 6800gs pcie. Kupujac dzis ta karte, za pare miesiecy dokupienie drugiej bedzie bardziej oplacalne niz np wymiana na gtx'a ) jesli nie planujemy w niedalekiej przyszlosci mocniejszego sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie nad zakupem tej karty. Z wynikow i cen wychodzi ze calkiem sensowny jest pomysl SLI w przypadku 6800gs pcie. Kupujac dzis ta karte, za pare miesiecy dokupienie drugiej bedzie bardziej oplacalne niz np wymiana na gtx'a ) jesli nie planujemy w niedalekiej przyszlosci mocniejszego sli.

Mam identyczna sytuacje :) Zastanawiam sie tylko skad wziac mostek sli :unsure: Moze na allegro beda... Edytowane przez mArrAtoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jest !!!!

 

6800GS na AGP!!!

 

http://www.guru3d.com/article/Videocards/314/

 

Można kupić już od 875zł!!!

 

Obecni mam 6600GT. Powiedzcie czy opłaca się przesiadać?

 

6600GT można sprzedać za 500zł. Tak więc abu mieć 6800GS trzeba dopłacić prawie 400zł.

 

Czy to się opłaca?

 

Ponadto różnica między PCX a AGP jest całkiem spora...

 

GeForce 6800 GS PCX 12 5 256-bit GDDR3/128/256MB 425MHz 1000MHz

 

GeForce 6800 GS AGP 12 5 256-bit GDDR3/128/256MB 350MHz 1000MHz

 

A z odblokowywaniem potoków wcale nie jest tak różowo....

 

Dodam, że chodzą ploty o 7800GS na AGP :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jest !!!!

 

6800GS na AGP!!!

 

http://www.guru3d.com/article/Videocards/314/

 

Można kupić już od 875zł!!!

 

Obecni mam 6600GT. Powiedzcie czy opłaca się przesiadać?

 

6600GT można sprzedać za 500zł. Tak więc abu mieć 6800GS trzeba dopłacić prawie 400zł.

 

Czy to się opłaca?

 

Ponadto różnica między PCX a AGP jest całkiem spora...

 

GeForce 6800 GS PCX 12 5 256-bit GDDR3/128/256MB 425MHz 1000MHz

 

GeForce 6800 GS AGP 12 5 256-bit GDDR3/128/256MB 350MHz 1000MHz

 

A z odblokowywaniem potoków wcale nie jest tak różowo....

 

Dodam, że chodzą ploty o 7800GS na AGP :)

i X1800 :) Przesiadaj się, tylko poszukaj gdzieś taniej :) z 6600GT warto się było na 6800 przesiąść... więc na GS tym bardziej. Jednak 400zł to trochę sporo.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800Gs na AGP są od 875zł.

 

Ps. Jak zrobiłeś że na screenach masz taktowanie itd...

 

Jednak jak człowiek pogra przy ps 3.0 to różnica- przynajmniej jak dla mnie jesy kolosalna ....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile by gdzieś na GS było szacunkowo?

FPS ? chodziło mi o wygląd :) FPS to samo. Ustawienia maksymalne jakie się da. Pisałem już o tym w teamcie aoe3 jak i GTO. Na 6800@16/6 tak samo gra chodziło. Spowalniają tragicznie cienie tą grę. Jak dasz na low je to masz praktycznie zawsze 50-70. Przy naprawdę dużej ilości woja 40. Z cieniami na high to już inna sprawa :/ Więc na GS będzie identycznie.

 

TomaszPaweł -> mam GTO :) i skriny są z zestawu z mojego podpisu. Więc już chyba się domyślasz, że używałem att :) Różnica jaka jest to wiem, bo miałem 6800@16/6 :) nawet dawałem skriny w topicu o aoe3 z bloom on i bloom off, dla mnie tez była ogromna. Jak śledziłeś caly topik. Z opcji gry wynika, że to nie jest HDR tylko bloom, więc czemu na radkach go tak nie widać jak na gf... tego się można dowiedzieć tylko od programistów.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...