Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten EAX 5HD(w ogóle każdy EAX) będzie słyszalny na słuchawkach, czy tylko wyłącznie na systemie wielokanałowym? Z tego co zrozumiałem powinien być na wszystkim słyszalny.

Ponieważ zdziwiłem się po zainstalowaniu Praya, nigdzie nie widzę żądanej zakładki do konfiguracji dźwięku, coś tam próbuję uruchomić, po czym łączy mi się z siecią, ale sterowniki to ja mam najnowsze, więc tylko mnie to denerwuje.

Chyba poszukam innej gry.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten EAX 5HD(w ogóle każdy EAX) będzie słyszalny na słuchawkach, czy tylko wyłącznie na systemie wielokanałowym? Z tego co zrozumiałem powinien być na wszystkim słyszalny.

Ponieważ zdziwiłem się po zainstalowaniu Praya, nigdzie nie widzę żądanej zakładki do konfiguracji dźwięku, coś tam próbuję uruchomić, po czym łączy mi się z siecią, ale sterowniki to ja mam najnowsze, więc tylko mnie to denerwuje.

Chyba poszukam innej gry.

Pozdro

Zainstaluj najnowsze stery beta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem:

Produkty zainstalowane w systemie

Sound Blaster X-Fi Platinum, DR release 2.7.4

Stan: Aktualizacja produktu firmy Creative nie jest konieczna. W tym systemie są już zainstalowane najnowsze wersje.

O tych mowa:

 

Creative Sound Blaster X-Fi series Beta Driver with OpenAL support (41.90 MB)

 

http://pl.europe.creative.com/support/down...type=0&x=26&y=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, wielkie dzięki już instaluje, mam nadzieję tylko, że mi się same nie odinstalują, jak to sie już zdażało i działają bez zażutu.

 

Czy mogę te sterowniki zainstalować na stare, czy muszę odinstalować poprzednie?

 

Pozdro

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, wielkie dzięki już instaluje, mam nadzieję tylko, że mi się same nie odinstalują, jak to sie już zdażało i działają bez zażutu.

Pozdro

AFAIK bety mają ograniczenie czasowe :) W pewnym momencie przestaną działać. Nie mam X-F teraz więc nie mogę powiedzieć co one zmieniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czasu minął od ukazania się beta sterowników, na które nikt nie narzekał, a wręcz przeciwnie. Czy może któremuś z użytkowników same się usunęły, po jakimś czasie, konkretnie najnowsza wersja?

Czy muszę wywalić stare sterowniki(jeżeli to jak najlepiej wyczyścić z pozostałości), a może nie jest to pożądane i można robić nakładkę?

Kiedy w końcu ukażą się oficjalne stery?

Słyszałem o jakiś zapowiedziach, ale ten czas już dawno chyba minął.

Pozdro.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czasu minął od ukazania się beta sterowników, na które nikt nie narzekał, a wręcz przeciwnie. Czy może któremuś z użytkowników same się usunęły, po jakimś czasie, konkretnie najnowsza wersja?

Czy muszę wywalić stare sterowniki(jeżeli to jak najlepiej wyczyścić z pozostałości), a może nie jest to pożądane i można robić nakładkę?

Kiedy w końcu ukażą się oficjalne stery?

Słyszałem o jakiś zapowiedziach, ale ten czas już dawno chyba minął.

Pozdro.

Jak je instalujesz to jest informacja jaka jest ich data ważności. Tym razem koło 3miesięcy o ile dobrze pamiętam :) więc to sporo czasu i nie widze problemu.

Instalujesz je normalnie - odpalasz plik a on sam zamienia co potrzebuje w systemie.

Oficjalne miały być w lipcu więc chyba coś niedługo się ruszy ale i tak warto beta zainstalować bo są lepsze.

 

@Venice - a po kiego grzyba ci KXy jak te bety nieźle grają? Zresztą przetestuj najpierw to co jest fabryczne a nie zaczynaj od narzekania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - już mam X-Fi i jest poprostu nie do uwierzenia jak pięknie grają głośniczki za 250 zeta ;)

 

Nie instalowałem bety, bo jedyna powazna nowość to OpenAL, który i tak występuje tylko w nielicznych grach.

 

Kolejne moje pytanie - na karcie mam dwa wtyki na kable. Jeden to SPDIF, a drugi nawet nie wiem. Do czego one służą? Jak wyprowadzić wtyczkę na mikrofon i głośniki na panel przedni budy z x-fi?

 

Zanim ktoś napisze, żebym spojrzał do instrukcji, to piszę, że nie mam nic (goła karta kupiona na Allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te co tam są, to najbanalniejsze manuale, typu jak podłaczyć głośniki, albo włożyć baterie do pilota :)

 

Ale już sam znalazłem :P - to wyjścia na panel i na jakiś dysk i/o (taśma ide).

 

Jednak dalej nie wiem jak wyprowadzić dźwięk, na panel przedni budy :P.

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...znalazłem :P - to wyjścia na panel i na jakiś dysk i/o (taśma ide).

 

Jednak dalej nie wiem jak wyprowadzić dźwięk, na panel przedni budy :P.

:D jaki dysk twardy do karty dźwiękowej :lol2:

To właśnie tą taśmą są wyprowadzane wszystkie sygnały do paneli zewnętzrznych. Gdybyś czytał ten wątek to byś to wiedział. Niestety nie spotkałem się ze schematem który pin od czego więc trudna sprawa. Możesz kupić panel od (chyba) Audigy4 i podłączyć, a wszystko będzie grało jak najlepiej. Poprostu poczytaj co już tu było powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D jaki dysk twardy do karty dźwiękowej :lol2:

To właśnie tą taśmą są wyprowadzane wszystkie sygnały do paneli zewnętzrznych. Gdybyś czytał ten wątek to byś to wiedział. Niestety nie spotkałem się ze schematem który pin od czego więc trudna sprawa. Możesz kupić panel od (chyba) Audigy4 i podłączyć, a wszystko będzie grało jak najlepiej. Poprostu poczytaj co już tu było powiedziane.

Poprostu dostałem taką taśme jak od IDE, więc pomyślałem :P

 

Jak zamówię panel od 2ZS to jakie kable muszę jeszcze kupić?

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu dostałem taką taśme jak od IDE, więc pomyślałem :P

 

Jak zamówię panel od 2ZS to jakie kable muszę jeszcze kupić?

Ktoś kilka stron wcześniej pisał, że kupił taki panel i wszystko jest ok. Znajdź te posty i go zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN

Wiesz juz co Ci w niej padlo?? Pytam tak z czystej ciekawosci.

Pozdrawiam.

Nie wiem. Wiem jedynie, że od dystrybutora dostanę nowy egzemplarz. Czyli padła na amen. A dlaczego jest w wątku o moim WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia?

 

Bo mój X-Fi może w weekend do mnie wróci ...

Jak najbardziej pozytywne - nie wiem co oni tam znów zmienili ale teraz te stery nie brzmią ani jak 2 poprzednie bety ani jak pierwsze oficjale. Nie ma takiego mega basu jak na ostatnich betach ale jest lepsza przestrzeń i kontrola basu (nie "wylewa" się).

 

Brzmienie wysokich tonów także jest czyste jak nigdy wcześniej. W grach nie testowałem bo mało gram ostatnio.

 

 

 

------------------------------

Testowane na X-Fi ExtremeMusic + Logitech Z-2200 2.1 THX + Winamp (ASIO v.069.1 SSE2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Odbiegajac troche od topicu.

W necie pojawily sie creativy g500 pro gamer + xfi

za 749 zl. To dobra cenka za ten zestawik i karte.

Pozdrawiam

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy egzemplarz x-fi w kompie :)

 

Czy któryś z użytkowników x-fi grał w Splinter Cell Chaos Theory? Tam pojawia się logo Dolby Digital. Tzn. że można mieć DD w trakcie gry? Jak je aktywować?

 

------------------

 

Ehhhh :cry:

 

To chodzi o Dolby Digital Live. Czyli SoundStorm2 ..... :( http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/3...3403#1061023403

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...