Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

a czym się rózni odtwarzanie mp3 na sb live 5.1 od x-fi ? albo od zintegrowanych kart dzwięowych ?

faktycznie między zintegrowaną kartą dzwiękową a X-Fi nie ma żadnej różnicy w jakości odtwarzanych mp3.

wogóle nie warto kupować kart muzycznych,wystarczy zwykła integrówka Realteka i mp3 grają lepiej niż płyta CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogóle nie warto kupować kart muzycznych,wystarczy zwykła integrówka Realteka i mp3 grają lepiej niż płyta CD.

:blink: Czy ja dobrze przeczytalem? Od kiedy to mp3 gra lepiej od CD?

 

Ja zdecydowalem sie na Audigu 4 ze wzgledu na ASIO ktore mi niweluje opoznienia w Abletonie, ktore bardzo irytowaly. Co do dzwiku mp3, to odczulem duza roznice przy zastosowaniu w winampie wtyczki resamplujacej sygnal na 96kHz/24bit. Slucha sie milej.

Kolejny bajer ktory daje wrazenie ze mp3 gra lepiej na tych kartach to wszelakie crystalizery i CMSS (czy jak to tam sie nazywa bo zapomnialem po przesiadce na KXy), ktore podbijaja doly i daja pare efektow ktore zamazuja ta "plastikowosc" dzwieku mp3-ek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie między zintegrowaną kartą dzwiękową a X-Fi nie ma żadnej różnicy w jakości odtwarzanych mp3.

wogóle nie warto kupować kart muzycznych,wystarczy zwykła integrówka Realteka i mp3 grają lepiej niż płyta CD.

nieodpowiedziałes mi na pytanie :] to raz a dwa to mp3 NIEGRAJĄ lepiej nić ściażka z cd, bo mp3 to okrojony format. Pozatym widze ze kierujesz sięgłosnikami a nie karta dzwiękowa, na głosnikach słychac różnice ale jak podłączysz przeciętny zestaw np 5.1 do sb live i do x-fi, ustawisz głośnosć na 50%, to róznicy nieusłyszysz :] na tych samych ustawieniach. Mój kolega się tak kiedyśmądrzył ze to wielka róznica, wiec raz odłaczyłem głośniki od karty a podłączyłem do mobo zintegrowanej i się nieskapną :blink: nawet wytłumaczyć sie niepotrafił. Przedewszystkim jak mówimy o testowaniu dajmy na to x-fi to tylko na dobrych głosnikach z dobrą muzyką, wtedy FAKTYCZNIE jest różnica.

 

PS: albo zeby tu niezacząć siekłucić, przyjmijmy ze kazdy ma inny słuch i tyle.

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno X-Fi Xtreme Music. Wcześniej, przez całe życie w zasadzie, korzystałem ze zintegrowanych układów dźwiękowych - teraz był to Realtek AC'97 7.1. Kartę kupiłem do wcześniej zakupionych słuchawek Sennheiser'a HD 555. Generalnie jestem zadowolony z karty, w niektórych utworach MP3 różnica jest mocno słyszalna, w innych tylko trochę czy prawie wogóle. Muzyka klasyczna / poważna w formacie APE czy FLAC (m.in. Beethoven, Mozart, Chopin) przynosi jednak sporą radość moim uszom. Soundtrack z Titanica w formacie WAV (pliki bezpośrednio wyciągnięte z obrazu Audio CD) brzmi... bezbłędnie ("flawless" bym rzekł - tak mi się przynajmniej wydaje).

Jednak czuję pewien niedosyt - CMSS3D, 24-bit Crystalizer, te wszystkie opcje w oprogramowaniu Creative'a - wszystko to fajne ale po przesiadce ze zintegrowanej karty dźwiękowej spodziewałem się większego efektu... Widać owe słuchawki, mimo, że to High-End Sennheiser'a nie są na tyle dobre aby mi go (efekt) w wystarczającym stopniu ukazać. Pewnie jakiś wzmacniacz by również nie zaszkodził...

 

Kartę zakupiłem za 390zł. Mam nadzieję, że kiedyś na lepszym sprzęcie poczuję ten "power" zwany "Xtreme Fidelity" ; )

 

P.S. Słuchawki wcześniej testowałem u znajomego DJ'a, u którego to odsłuchiwaliśmy utwory zapisane na Vinyl'ach - poezja : ) Słuchawki pokazały pazurki, przynajmniej na tyle, na ile mogły je pokazać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad wzmacniaczem słuchawkowym Holdegron - w wątku "Słuchawki" (który to zresztą sam założyłem, kiedy to miałem zamiar kupić sobie jakieś dobre "Headphones") użytkownik Jenot go polecał...

 

Tylko sęk w tym, że nie chciałbym wydać kolejnych kilkuset złotych na ślepo...

Tak samo było ze słuchawkami - najpierw posłuchałem sobie jak grają w MM. Nie wiem czy w swojej okolicy znajdę kogoś kto by miał wzmacniacz, już nie mówiąc o wzmacniaczu słuchawkowym i mi go użyczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale jak ma sie współpraca XFi z Vistą ,podobno nie będzie wsparcia sprzętowego i nie ma jak obejść problemu(ze strony Creative) lub jak kto woli ze strony Micro--softu ??

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale jak ma sie współpraca XFi z Vistą ,podobno nie będzie wsparcia sprzętowego i nie ma jak obejść problemu(ze strony Creative) lub jak kto woli ze strony Micro--softu ??

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=173387&st=259

 

Chyba na razie nic więcej nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle nikt nie chwali sie porażkami a tym bardziej Creative a Vista sporo namiesza i znowu upgrejd sprzętu ;-(

Z tego co pamiętam z tego artykułu, to w Vista dźwięk ma być "tworzony" przez DirectSound DirectX'a, który jest bardzo sztywny i dopasowany do możliwości prostych kodeków audio zintegrowanych z płytami głównymi tak jakby projektanci Visty zapomnieli o kartach dźwiękowych bardziej zaawansowanych. Więc żaden upgrade sprzętu nie wchodzi w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości śledzę temat , kto ma w tym interes i czym się to skończy. Wygląda na próbę zunifikowania platformy ,monopol ,wywalenie z rynku czy jak ?......................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos sledzil polityke firmy Creative od paru dobrych lat z pewnoscia zauwazyl ich dzialania rynkowe. Nie sa oni monopolistami na rynku, jednak wprowadzaja produkty, ktore stanowia konkurencje, czy tez "sztuczna konkurencje" dla innych firm wprowadzajacych produkty oferujace przecietnemu uzytkownikowi dosc wysoka jakosc produktow (w tym przypadku kart dzwiekowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasza, skandal to jest jeden i taki, że NGOHQ banuje każdego, komu X-Fi działa i o tym mówi na ich forach.

 

Moja X-Fi działa dobrze więc zbanowali mnie od razu lol.

Powody są proste moim zdaniem, biorąc pod uwagę, że NGO nie dalej jak parę tygodni temu rozdawało na swoim forum karty dzwiękowe INNEJ firmy, zdaje się Bluegers, czeski film normalnie.

 

Jeśli masz kartę X-Fi to zajrzyj też tutaj:

rozwiązanie problemów z X-Fi

Edytowane przez Pan Marcel do spraw technicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Marcel do spraw technicznych

to wejdz na fora creativa i zobacz ile wiary ma z x-fi problemy - pogrom

creativa powinnienes znac z tegoc o robil w ostatnich latach

od zawsze mieli problemy ze swoimi kartami, i sterownikami miernej jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skandal to są stery, które same się odinsalowują z datą 17 maja.

?? :blink:

Sterowniki są z datą 17 maja, czy 17 maja się same odinstalowują? Jakim cudem sterowniki mogą się same odinstalować? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może źle to ująłem :D

chodzi mi o to, że wgrałem kiedyś jakieś tam bety(najnowsze) do x-fi i z jakiś tydzień temu zaczął wyskakiwać mi komunikat:

certyfikat ważności tych sterowników jest ważny do 17 maja i po upływie tego czasu stery tracą ważność i same się odinstalują buhahahha

olałem to i pewnego dnia ;) odpalam kompa i zonk, nie ma dźwięku, patrzę w kalendarz a tu 17 maja :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no

mialem to samo, tyle ze bez komunikatów, po prostu odpalam, chce wykonac tel po voipie, a tu zonk, nic nie slychać...

 

oczywiscie nie ma tak zeby sie cos nie zjeb..., reinstalka sterów z listopada zaawiesila mi system, co zaowocowało twardym resetem>scandisk ms>wyjeb... mi profile z gg

 

uwielbiam creative i firmy z licencjami (nie odpowiadamy za żadne uszkodzenia/strate danych spowodowane działaniem naszego oprogramowania)

 

ciekawe czy kiedykolwiek napiszą ster pod linuxa, bo ich zabawa z viśtą vio jak na razie wyglada bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, że wgrałem kiedyś jakieś tam bety(najnowsze) do x-fi i z jakiś tydzień temu zaczął wyskakiwać mi komunikat:

certyfikat ważności tych sterowników jest ważny do 17 maja i po upływie tego czasu stery tracą ważność i same się odinstalują buhahahha

Ale skąd masz te stery? Ja zciągałem ze strony creativa i żadne stery mi się nie odinstalowały.

Canti i Kasza? Czy wy macie te kartę czy tylko lubujecie się w cudzych problemach?

Bo ja kartę mam i mi nie pyka, nie pierdzi i nie strzela. I jak to napisałem na NGO to mnie zbanowali. Goovnażeria :mur:

Edytowane przez Pan Marcel do spraw technicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie się zastanawiam nad zakupem tej karty. Mam dylemat jaki modeł łyknąć zależy mi na panelu na przód obudowy więc wypadałoby zakupić Platinum(500zł), ale może jest taka ewentualność że bedzie mi pasował panel od Audigy 2 ZS i ponad stówka zostanie w kieszeni?

Jaki model polecacie tej karciochy?

Wydaje mi się że wersja Creative Sound Blaster X-Fi Elite PRO odstaje od pozostałych X-Fi, a tak to wszystko się różni tylko dodatkami, mam racje, wiec nic nie strace na dzwięku biorąc te pozostałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Marcel do spraw technicznych mialem i sie pozbylem :)

nikt sie nie lubuje w problemach cudzych, forum jest po to aby je rozwiazywac

mialem extreme music, ale wrocilem do a2zs bo czulem ze zle wydalem kase, 450zl swego czasu za E-M a A2ZS za ~200zl dwa razy wiecej, ze sterami KX tak wiele nie odbiegala od x-fi ale roznica byla slyszalna na korzysc x-fi

 

elite pro to dobra karta nie liczac sterownikow tylko cena jak rozboj w bialy dzien, juz lepiej kupic ESI JULI@ ktora zabije x-fi e pro jakscia dzwieku

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...