Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sens w chwili obecnej kupowac x-f imusic pod viste?(czy wykorzystam jej wszystkie mozliwosci). Czy narazie kupic audigy2 i poczekac az sytuacja ze sterownikami sie zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem sie na tyle z Vista żeby Ci doradzić bo nie wiem jak źle to działa ;)

Dlatego ja na długo jeszcze zostane z XP.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma x-fi xtreme audio na windowsie 2003 ?

u mnie po instalacji sterownikow slychac tylko bardzo glosny szum i po jakims czasie zwiecha.

probowalem roznych wersji sterownikow rowniez YouP PAX

nie mam pojecia co to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam X-FI Extreme Music, stery z płytki, dawno tu nie zaglądałem, poleci ktoś najlepsze stery na dzień dzisiejszy ?

 

karta służy mi głównie do filmów HD i muzyki, podpiete Z-5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam X-FI Extreme Music, stery z płytki, dawno tu nie zaglądałem, poleci ktoś najlepsze stery na dzień dzisiejszy ?

 

karta służy mi głównie do filmów HD i muzyki, podpiete Z-5500.

Uzywam Windowsa XP i tych sterow - ostatnie jakie sa... zero problemow :idea:

Co do Visty to nie wypowiadam sie, bo musialyby to byc niecenzuralne slowa.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Windowsa XP i tych sterow - ostatnie jakie sa... zero problemow :idea:

Co do Visty to nie wypowiadam sie, bo musialyby to byc niecenzuralne slowa.....

 

To znaczy co sie dzieje pod vista? Wacham sie miedzy xf-music a audigy2.

Edytowane przez ghort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod vista obsluga Audigy 2 kuleje pod wzgledem oprogramowania. To przez te udziwnienia obslugi dzwieku w dx10. Problemy sa glownie z AC3, DTS i ogolnie dzwiekiem przestrzennym. Nawet systemowa kalibracja nie dziala wlasciwie. Do tego Alchemy - soft ktory pod vista w niektorych grach jest wymagany do uzyskania dzwieku przestrzennego - jest platny. Do X-fi jest darmowy.

 

Najwieksze roznice sa gdy uzywasz 5.1 lub 7.1. Jesli masz tylko glosniki czy sluchawki stereo to Audigy2 ZS (bo takie mialem) spisuje sie calkiem niezle. Ma doskonala jakosc dzwieku ale wciaz ustepuje xfi pod wzgledem softu (w XFI doskonale sa profile jak i CMSS-3D). Teraz mam X-fi Fatal1ty Gamer Pro, ale tylko wlasnie ze wzgledu na Viste. Pod XP Audigy2 ZS dziala doskonale i bym pewnie jej nie zmienil :)

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod vista obsluga Audigy 2 kuleje pod wzgledem oprogramowania. To przez te udziwnienia obslugi dzwieku w dx10. Problemy sa glownie z AC3, DTS i ogolnie dzwiekiem przestrzennym. Nawet systemowa kalibracja nie dziala wlasciwie. Do tego Alchemy - soft ktory pod vista w niektorych grach jest wymagany do uzyskania dzwieku przestrzennego - jest platny. Do X-fi jest darmowy.

 

Najwieksze roznice sa gdy uzywasz 5.1 lub 7.1. Jesli masz tylko glosniki czy sluchawki stereo to Audigy2 ZS (bo takie mialem) spisuje sie calkiem niezle. Ma doskonala jakosc dzwieku ale wciaz ustepuje xfi pod wzgledem softu (w XFI doskonale sa profile jak i CMSS-3D). Teraz mam X-fi Fatal1ty Gamer Pro, ale tylko wlasnie ze wzgledu na Viste. Pod XP Audigy2 ZS dziala doskonale i bym pewnie jej nie zmienil :)

pozdrawiam

W takim razie wezme xfi ze wzgledu na to ze mam amplituner plus zestaw 5.0 ( subwoofer juz niedlugo:)) dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z podłaczeniem cyfrowym w tym xf-i gamer? Bo gdzies czytałem ze niema mozliwosci podłaczyc bezposrednio tylko trzeba cos kombinowac. Chciałem z amplitunerem połaczyc. Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien?:) Bo na stronie producenta jest cos takiego * Wyjście optyczne obsługuje wyjście sygnału stereo SPDIF i przelot wielokanałowego dźwięku DVD. Tylko co to znaczy tak naprawde? To ze przez cyfrowke bede miał tylko stereo?

Musze miec 100% pewnos ze nie bede miał problemow z podlaczeniem.

 

p.s. http://allegro.pl/item305531817_kabel_cyfr...olink_1_5m.html taki kabelek bedzie odpowiedni do mojego podłaczenia?

Edytowane przez ghort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregu

 

No do przecietnej Integry nie porownuj

X-Fi Extreme Audio , wiadomo ze emulowany softwareowo

ale bynajmniej w porownaniu z 2 integrami ktore mam w domu ( sygnatura )

moj fake X-Fi gra zancznie lepiej .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bety sa chyba tylko do WinXP. Ja w tej chwili na nich siedze i zadnych problemow nie sprawiaja.

 

Ogolnie jestem swiezym posiadaczem X-fi i dlaczego menu (THX console) i opcje sa inaczej poustawiane w viscie w porownaniu do XP. Znowu lapa Microshitu miesza tam gdzie nie trzeba ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o Creative Labs X-Fi mX Xtreme Audio?

o co chodzi że niby emulowana softowo, mógłby ktoś to rozwinać, bo ja się nie znam, a ździwiłem się że x-fi takie tanie się pojawiło.

 

Gdzie w tym haczyk? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To cos nie ma bodajze DSP - digital sound processor czy jak to sie zwie. To cos jest przy okazji w zasadzie tym samym (wedlug bodajze elektrody.pl) co Audigy SE za 60 zl oraz Live 24bit za 30 zl :) Laminaty maja te same , nawet rozlozenie elementow jest podobne. Audio nie ma prawdziwego czipa X-Fi. A cena jest smieszna bo 120 zl...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...