Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że Creativ zrobił dobry sterownik , ale Realtek coś spaprał :blink:

Creative daaaawno nie zrobil zadnego dobrego sterownika.... Wsparcie tego (glownego :?: :blink: ) udzialowca w niezintegrowanych dzwiekowkach domowych wola o pomste do nieba... i do Bila ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie dzieje, ale po zainstalowaniu ostatniego sterownika do X-fi Gamer Pro łącznie z ich Alchemy Project moja Vista HP x64 zgłupiała. Tyle BSoD-ów co w grudniu 2007 i w tym roku nie zaliczyłem podczas lat używania kompa. I komunikat:

I co Realtek do rzeczy, jak w BIOS-ie wyłączony?

 

Drugi komunikat:

Próby naprawy - zarówno przez serwis Windows jak i AutoUpdate, a także reinstalka systemu nic nie dały. Pogra troche i znowu się wiesza. Też tak macie? I co na to producenci oprogramowania? Jednego i drugiego!!! I jedni dali aktualizację , drudzy dali aktualizację, ale do kupy się nie zgrali... Wielkie ajwaj, że wreszcie (po roku!!!) X-fi będzie chodziła pod Vistą, a tu takie dziadostwo? Proponuję wrócić do poprzedniego stanu... było stabilnie i OK.

 

No i kto jest winny - Creative czy Microsoft? Ciekawe...

Nie wiem z czym ty masz problemy? U mnie X-Fi szalał na Becie fakt. Teraz nie mam problemów, a po zainstalowaniu nowego Alchemy, albo mi się wydaje, albo naprawdę lepiej słyszę jak ktoś za mną w UT3 napiernicza. Sterowniki do X-Fi mam jakieś pierwsze "20K1_VISTA_BULK&SI_RTM" >> CD. Ktoś dawał linka w tym temacie. I nie żadne syfy w stylu Youp-pax, bo tam panel był okrojony, że czacha mała. 0 funkcji dodatkowych.

Po zainstalowaniu tego dużego packa instaluję sterowniki ze strony Creativa, "SBXF_PCDVT_LB_2_15_0004" i podczas instalacji wybieram NIE jak pyta czy zastąpić stary panel na nowy. Ostatecznie wychodzi, że mam pełen funkcjonalny niebieski panel z najnowszymi sterownikami. Wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze u ciebie dziala nie znaczy ze u innych musi

 

produkty creativa(i ich sterowniki) mają to do siebie, ze u róznych użytkowników, często z bardzo podobną lub identyczną konfiguracją powodują:

1. brak dzwieku w ogole, bo po prostu "setup unable to find supported hardware..."

2.BSOD'y, freezy, zgony, restarty kompa(restarty sam przez jakis czas miałem w grach)

3.ginięcie urządzenia(a z tym i dzwieku) po jakims czasie po instalacji, najczesciej po normalnym wylączeniu kompa - brak urządzenia w systemie, lub nie rozpoznawane

4.piski, trzeszczenie, przy czym raz wystepuje w czasie pracy dysku, a raz non stop przy odtwarzaniu dzwieku

5. mnie osobiscie irytujące od 2006 roku w xp - nie trzymanie ustawien dla mikrofonu - mam panel, raz na 3-5 uruchomien(nie ma reguły) mic na wyjsciu z panela, bez rzadnego grzebania, po prostu nie działa.

 

to tylko przykłady

niektorzy nigdy nie spotykają się z powyzszymi objawami

 

nie wspomne o tym, ze jak włazce se 96khz zamiast 44.1 czy 48, to mi trzeszczy jak cholera, czy to mp3, film, czy gra...

a [ciach!]o niby ma support 196khz nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek, u mnie do tej pory X-fi chodził jak ta lala :) I gdzieś tak w trzeciej dekadzie grudnia coś sie "porobiło". Oczywiście produkt Creativa mam zarejestrowany i aktualizowany przez Creative Software Auto Update, podobnie Vistę. Nie sądzę, by błąd był po mojej stronie, w tym czasie poza aktywowaniem Capture One 4 na stronie Phase One nie instalowałem żadnego softu... A więc "coś" jest zjechane tym bardziej, że jak słusznie zauważył Hans 15336 na forach zagranicznych wielu userów skarży się na podobne problemy. Mnie nie pozostaje nic innego, jak życzyć Ci, by Ciebie ta przypadłość nie dotknęła. Pozdrawiam. Oczywiście poszukam w tym wątku linka do sterów, o których mówiłeś, a później dam znać o efekcie moich działań.

P.S. Też masz Vistę x64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co odszczekuję, to co powiedziałem na temat softów Creativa i Microsoftu. Po dwóch dniach ostrej "walki" chyba wyczaiłem powód... Pomogło chyba odinstalowanie Winampa (ostatnia wersję 5.51), jadę na WMP11... i gra, i buczy. Na razie nie zaliczyłem zwiechy... i mam nadzieję, że tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek, dzięki - przetestuję...

P.S. Na razie bez Winampa - bez zwiechy!!!

 

Żarło, żarło... i użarło. Następny BSoD!!! Czyli to nie Winamp... I źle... i dobrze... Chyba polegnę jeśłi mi ktoś nie pomoże...

Edytowane przez półtoragościa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem ze to pytanie juz bylo, ale i ja chcialbym uslyszec ostateczna wersje.

Czy X-Fi GAMER, ale ta na "malym" PCB jest pelnowartosciowa karta X-Fi

 

Dołączona grafika

 

i mozna ja brac zamiast "pelnego" Gamera lub Music ? Efekty, dzwiek, sprzetowy Eax5 itd. beda te same ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem ze to pytanie juz bylo, ale i ja chcialbym uslyszec ostateczna wersje.

Czy X-Fi GAMER, ale ta na "malym" PCB jest pelnowartosciowa karta X-Fi

Tak.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

I w końcu kupiłem owego SB Xtreme Gamera - wypadałoby więc się podzielić "wrażeniami" z użytkowania.

 

Wczoraj znalazłem chwilę wolnego czasu, więc zabrałem się za instalację owej karty.

Teraz, po ~24h już się nie mogę patrzeć na ten, delikatnie rzecz biorąc, "złom" od Creativa, którego jakimś cudem nabyłem. Kawałek ~15 x 5cm płytki "z kilkunastoma kondensatorami i odrobiną krzemu" za 250-parę złotych. Ot... najlepiej chyba będzie się nadawał do powieszenia na ścianie.

 

>>>>

Drobny opis moich wrażeń:

 

1. Włożenie karty do pci 3 (na pci 5 dodatkowo tuner winfast tv2000xp ex.), clear cmos i odpalamy. Na dzień dobry - konflikt przerwań... z 6800GT. :? No nic - przekładamy do pci 4 (tuner pozostaje na 5 + clear cmos) - to samo. No to do pci 2 - dalej to samo.

 

Jakimś zrządzeniem losu z powrotem włożyłem ją do pci 4 (w pci 5 tuner) - ok - bez konfliktu, prawie jak cud . :blink:

Pierwszy sukces - albo raczej cisza przed burzą. Zabieramy się do instalki softu i sterów - 10%, 20%, 30%, 40, 50, 60, 70, 80... dochodzimy do driverów - ~ 90% i bsod... (instalator wywalił się na ha20x2k.sys - jeden z plików sterownika) Ożesz ty... &^%^$^## :-|

Powtarzamy - to samo - następny blue screen (treść - ta sama)

 

 

Google widzę że "zna" ten problem ( http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ha...+Google&lr= ) ale rozwiązania już nie znalazłem.

 

 

-----

Dobra... myślę instalnę te stery inaczej - włożę X.G. do pci 3, gdzie jest konflikt sprzętowy i później będę się bawił w przekładanie karty.

Eureka - zainstalowało się wszystko, co się miało zainstalować - i to bez żadnego bsoda.

No to przekładam do pci 4 - qwa - już nie działa lol - z powrotem konflikt z 6800GT, no to do 2, dalej to samo.

Następnie... wywalam tuner - wkładam produkt creativa do 5'ego pci - dalej lipa, z powrotem do 4 - lipa, 3 - lipa, 2 - lipa... :lol: - stale ten sam konflikt z 6800GT (brak zasobów dla GT'ka, przez co ciągle uracza mnie obraz 4 kolorowy

Dołączona grafika Dołączona grafika )

 

 

 

 

Odinstalowuję więc sterowniki X.G... - + driver celaner pod awaryjnym + sprawdzone kombajny od czyszczenia rejestru - jv16 power tools, registry mechanic + ccleaner na resztę śmieci (tuż przed DC i dodatkowo zaraz po nim).

Po drodze wywaliłem stery od AC97.

 

I z powrotem zabieram się do instalowania karty "eXtreme friendly". Znowu w ten sam sposób - czyli w ramach konfliktu. (karta już na każdym solcie wpadała w konflikt z GF 6800GT) Ok, wszystko się zakończyło, ale problem pozostał... wkładam do ją samą do pci 4, lipa - no to do 5, o dziwo działa wszystko bez konfliktu.

 

No dobra... myślę - pewnie już koniec - udało się. Ale moment - sprawdzę jeszcze, co się będzie działo jak ją włożę pod 2 i 3 - lipa nie działa, No dobra wracam do 5... qwa już nie działa.

 

Czepiałem się wszystkiego - kombinowałem z integrą - ac97, wyrzucanie jej sterów, wyłączanie przez sterowniki. edit: całkowicie wyłączona - również 0 efektów. Clear cmos był po każdym przełożeniu do "nowego" soltu.

 

Podsumowując:

 

bez tunera tv:

 

pci 2 - lipa

pci 3 - lipa

pci 4 - lipa

pci 5 - lipa (tylko raz było wszystko ok, nawet po zainstalowaniu sterów, ale po przełożeniu karty do innego soltu i powrocie już się wszystko rozsypało - nie udało mi się już tego powtórzyć)

 

z tunerem

pci 3 xg pci 5 tn - lipa

pci 4 xg, pci 5 tn - "nieraz coś uzyskałem" + bsody przy instalowaniu sterów

reszta też jest raczej lipą... 3 pci dla tn opada ze względu na to, że zachacza kondensatory na mobo ... na 2 o radiator

Zresztą... skoro X.G. nie chce poprawnie działać, jak "siedzi sam", to dodatkowo z tunerem powinien mieć tym bardziej problemy.

 

I bądź co bądź - teraz xtreme gamer już notorycznie wywala konflikt sprzętowy z 6800GT...

 

------

 

Ale, skoro załóżmy jest to konflikt przerwań, to dlaczego owa karta "nieraz" mi już działała bez konfliktów - i było to ~ 2-3 razy - raz na pci 4 + winfast na pci 5 i drugi - wtedy, gdy była sama na pci 5... i jeszcze jak próbowałem kombinować na drugim hdd.

Ocb - dlaczego też nie chce współpracować bez konfliktów na żadnym ze złącz pci - 2-5. Zgoda może być problem na 1 czy nawet 2, ale na czterech? Coś tu chyba nie gra... :hmm:

 

Odpalam sys. z 2 hdd i dalej "działam z nią" - co z tego wyszło? Mniej więcej ta samo, co wyżej. Raz bez konfliktu i bsod przy instalowaniu sterów, potem już na każdym solcie z konfliktem, tak jakby mobo i sys. uważało ową kartę za persona non grata.

 

 

Teraz tak sie zastanawiam, co mam robić... kombinować w biosie z przerwaniami? Ale czy na pewno o to tu chodzi - skoro na żadnym złączu pci nie chce współpracować? Nie wiem jaka jest syt. na pci 1, ale do niego za nic nie można się dostać, bo trzeba by było usunąć grafę.

Mogę jeszcze postawić świeżą kopię systemu na jednej z partycji na drugim dysku (ale format nie wchodzi w grę) i tuż po instalacji spróbować zainstalować, jako pierwsze stery do owej karty, ale czy to coś da? :unsure:

 

A może odsyłać na gw lub zrobić zwrot, bo coś czuję, że pożytku z niej, to ja miał nie będę.

 

 

 

Bądź co bądź - dziś mam już ochotę ową kartę wy... przez okno. 260 zł poszło się... ekm - już nie dokończę.

Co ciekawe - te karty nie miały niedawno premiery, są już z nami od kilku lat, a ich sterowniki... szkoda gadać.

 

Ale Gregu również pisze ładnych kwiatkach...

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

I w końcu kupiłem owego SB Xtreme Gamera - wypadałoby więc się podzielić "wrażeniami" z użytkowania.

 

A u mnie odpaliła odrazu bez żadnego CLEAR CMOS :D , i czemu tak drogo zapłaciłeś , ja sobie znalazłem okazje i swoją kupiłem za 250zł :D , ma sie dobrze nawet pod Vistą :)

 

A tak z ciekawości , wyciągnij wszystko ze slotów i wtedy zrób CLEAR CMOS .

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-----------------------------------------------------------------------------------------------

I w końcu kupiłem owego SB Xtreme Gamera - wypadałoby więc się podzielić "wrażeniami" z użytkowania.

 

 

Ale Gregu również pisze ładnych kwiatkach...

spróbuj wyłaczyć apic w biosie jesli masz taką opcję

jeśli masz opcję do przerwań?(latency timer tak chyba to sie zwie) - ustaw 32, potem gdy się nie da 64

 

jesli jakimś cudem zadziała - zostaw jak jest, pod warunkiem ze dalej będzie działać(testuj rózne apps typu UnrealEngine 2, 2.5 i 3, quake3, odpal comanche 4 demo bench)

 

jak nie to zwróć towar jako niezgodny z umową czy coś, bo nie działa na twoim sprzęcie. Nie masz nf4 czipsetu, więc spiewkę Creative'a ze to wina producenta czipsetu/płyty ewentualnie będą mogli se wsadzić

 

2 sprawa - masz gf 6800...jak używasz wxp, i to karta agp, to użyj PCI latency tool i pobaw się -ustaw kartę PCI latency na 64 jesli masz na X.G 32, i 128 jesli na karcie masz 64 - ważne by nie były takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] i czemu tak drogo zapłaciłeś , ja sobie znalazłem okazje i swoją kupiłem za 250zł , ma sie dobrze nawet pod Vistą

Skusiłem się na kartę nową i na 2 latach gwary. Sama karta kosztowała mnie dokładnie 245 zł.

Musiki na allegro za 250 zł są używane i z 2 tyg. gwarancją. Dlatego też wiziąłem owego Gamera. :(

A tak z ciekawości , wyciągnij wszystko ze slotów i wtedy zrób CLEAR CMOS .

Heh... można spróbować.

 

spróbuj wyłaczyć apic w biosie jesli masz taką opcję

jeśli masz opcję do przerwań?(latency timer tak chyba to sie zwie) - ustaw 32, potem gdy się nie da 64

[...]

2 sprawa - masz gf 6800...jak używasz wxp, i to karta agp, to użyj PCI latency tool i pobaw się -ustaw kartę PCI latency na 64 jesli masz na X.G 32, i 128 jesli na karcie masz 64 - ważne by nie były takie same

Dzięki za odp.

 

Tak zrobię.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, dziwne te Twoje problemy, na moim poprzednim konfigu z 6600GT AGP karciocha zainstalowała się bezproblemowo, odinstalowałem tylko stery Realteka i wyłączyłem integrę w BIOS-ie.

 

Może postaw na czysto system na innej partycji i zobacz, czy coś to zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, dziwne te Twoje problemy, na moim poprzednim konfigu z 6600GT AGP karciocha zainstalowała się bezproblemowo, odinstalowałem tylko stery Realteka i wyłączyłem integrę w BIOS-ie.

 

Może postaw na czysto system na innej partycji i zobacz, czy coś to zmieni.

Tak, integrę już wyłączyłem - nic to nie dało. Niestety. Bios mobo mam na obecną chwilę - najnowszy jaki wypuszczono... i niemodyfikowany z grudnia 2004.

 

@Gregu

Zabawy z latency timer również nie odniosły skutku - 32 mam na def, 64 - również lipa, sprawdzę może jeszcze dalej... ale wątpię aby coś to dało.

PCI latency tool też się bawiłem i faktycznie latency X-FI i GF miały takie samo - po 32, ale zmiany na 64-32 32-64, 128-64, 64-128 nic nie dały (oczywiście zapisywałem owe zmany).

 

Teraz pracuję nad wyłączeniem apic... bo mam taką opcję w biosie - jest włączona i co najgorsze, to nie mogę jej zmodyfkować (wyłączyć). Muszę jak widać jakąś inną "przestawić na manual"... i wtedy pewie uzyskam dostęp do apic, tylko na razie nie wiem co.

 

Może postaw na czysto system na innej partycji i zobacz, czy coś to zmieni.

Myślałem nad tym, ale jakoś mam spore wątpliwości czy to coś da. Ale pewnie spróbuję... Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra

to jeszcze może z innej beczki

jesli twoj cpu ma ht, zerknij w panel sterowania>sys>menager>komputer i jesli nie masz ustaw wieloprocesorowy z interfejsem acpi (przed tym zapuść przywracanie systemu i zrob se punkt...na wszelki wypadek, po co zabijać system)

 

może(ale wątpię) pomoże przywrócenie proca(i biosa ogółem) do wartości domyślnych dla sprzętu - nie musisz właczać oczywiscie niepotrzebnych urządzeń typu integra

 

i rzut ostatniej szansy...może wgraj starszą wersję biosu?

pogrzebie jeszcze troche w sieci moze cos sie znajdzie, wiem ze ludki róznie kombinowali

EDIT

 

agp aperture size zrob 256 w biosie i zobacz czy to cos zmieni

 

jesli to nie pomoże, to musze cię zmartwić...patrząc po forach to akurat twoja konfiguracja, tj ten abit, plus karta agp seri 7800/6800 stwarzają problemy...część ludków rozwiązała je za pomocą AGP Aperture Size, i zmianą na 256

 

update "After a few hours of playing with it I was able to fix it by disabling Video Bios Memory Shadow option in BIOS of my motherboard"

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregu wielkie dzięki za "ostatni" post. :wink:

 

Pomogło to, co się pewnie domyślasz... czyli poszerzenie dodatkowego bufora na tekstury w ramie do 256MB.

I nic więcej nie trzeba ustawiać.... żadnego grzebania z przerwaniami, latency - wszystko na default.

Tuner do pci 5 x-fi na pci 3 lub 4 (na reszcie już nie sprawdzałem) i wszystko hula. Jak na razie (odpukać) 0 problemów.

Tak więc karta stała się w końcu wartościowym produktem.

 

-----

Swoją drogą... prawie że zawsze po clear cmos usawiałem agp aperture size na 256MB, co mnie teraz przez tyle czasu mroczyło - nie wiem - zapewne to, że niewiele ma to wspólnego z dźwiękówką.

@do wszystkich którzy starali mi się pomóc - dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło (ciach) poszerzenie dodatkowego bufora na tekstury w ramie do 256MB.

Kto by pomyślał :wink: Widać miałem farta, bo ja zawsze ustawiałem sobie to na 256MB :)

 

 

A przy okazji - wczoraj wyszły nowe beta stery pod XP 2.14.0001, changelogu nie podali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche podali...doczytaj :P

 

zapusciłem je i musze powiedziec, że jak na razie jest spoko

nie ma rewelacji, ale tez na razie zgrzytów też

musze kompa resetnąć z 10 razy, systemowo, i obaczyć, czy:

 

1. Wyłącza mi sie digi/out - cyfrak

2. Wyłacza sie(mimo zaznaczenia prawidłowego w panelu ster.) miktofon na mic2/line2 na panelu.

3. Trzeszczy na cyfraku na 96khz?

4. W róznych grach pozycjonuje dźwięk, lub się coś wykłada

 

:D

 

ale wyglądają na razie dobrze, muza gra jak grała, wyłączone eq i crystadebiler, wszystkie slidery kanałów dźwięku są równo i się nie resetują

 

and last1

Always glad to help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co to wyglądają na (jak na razie) najlepsze stery jakie creative wypuścił pod xp

 

nie zaobserwowałem żadnych problemów

 

ze swej strony polecam, lepsze niż modowane przez youp stary z visty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo niestety, jest [ciach!]a monopol na dzwięk 3d...jakby był jeszcze aureal, to creativ wylądowały na szrocie(znaczy na allegro)

 

niestety nie ma lepszego systemu pozycjonowania dźwięku prócz aureala, zaimpletowanego w koncu przez creative do swoich kart

 

i jeszcze te jełopy zajęły sie OpenAl...porażka

chciałbym zeby UE się zainteresowała..ale niestety, przy 16% udziału w rynku max trydno mówic o monopolu i naduzywaniu pozycji monopolistycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troche poczytalem ten temat i widze ze sie sporo ludzi nabralo na te podrasowane live'y i audigy (czyli x-fi audio i gamer). Nie lepiej juz bylo kupic ciut drozszego pelnowartosciowego x-fi xtereme music, a najlepiej odejsc w ogole od creashita i kupic cos za podobna cene (powiedzmy do 300 zl) z innej stajni. Sam mialem creashita Live 24 bit, pozniej u kumpli slyszalem x-fi gamera i xtreme music to stwierdzilem ze kart muzycznych z creashita juz chyba nie kupie. Sam mam teraz Prodigy HD2 (350 zl) i gra 1000x lepiej niz te wszystkie x-fi i inne cudaki, a jak komus zalezy na dzwieku przestrzennym to wersja audiotrak 7.1 hifi i do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a jak komus zalezy na dzwieku przestrzennym to wersja audiotrak 7.1 hifi i do przodu.

nie wiem, nie znam

 

ale pamiętam moja pierwszą kartę 3d dzwiękową - aureal vortex chip, potem diamond monster 330 na vortex2 - lezy na półeczce...i pamiętam gry typu thief, czy choćby half-life

 

i pozycjonowanie dźwięku przez te karty...to była poezja. mozna było dokładnie zlokalizować w grze, gdzie nop w Thief strażnik idzie, i na czas się ukryć. Rozróżnienie było na tyle dokładne, że pozwalało zlokalizować strażnika na balkonie z lewej nad tobą, jeśli akurat smarknął czy chrząknął

 

niestety creative wykupił aureal, nie było dobrych sterowników pod w2000 i xp, a creative nie był zainteresowany ich rozwijaniem, i dopiero po 6 latach marazmu wprowadził tę technologię (mi się wydaje że nieco NIEdoskonale) do kart x-fi

 

i tylko dla pozycjonowania dźwięku kupiłem tę kartę, swego czasu grałem sporo w AAO, czasem teraz też pogrywam, nic mnie nie zaskoczy...i śmieje sie z ludków na integrach ac97 czy innych wynalazkach, grających na snajperze, nie słyszących jak sie podkrada do nich(lub po prostu idzie) przeciwnik i praktycznie wsadza lufe w tył głowy...

 

ja tego problemu nie mam....i dla mnie jest to DźWIęK PRZESTRZENNY

 

i dla tego dźwięku nie wypier....dotychczas tej karty (no i tego ze dalem za nią swego czasu ~700zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jezeli chodzi o pozycjonowanie czy efekty w grach/filmach to creashit ma raczej mala konkurencje, ale jezeli ktos slucha glownie muzy a w gry gra sporadycznie, badz slucha na zestawach stereo (nie mowie tu o glosniczkach do kompa za 200 zl, tylko zestawy typu PC->Wzmacniacz->Kolumny, badz dobre sluchawki) to raczej powinien zapomniec o tym koncernie.

Oczywiscie to jest moja opinia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...