Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie tego x-fi music. Sciagnałem sobie sterowniki i konsole ze stronki Creativa. I super, pod vista wszystko chodzi. Ale postanowiłem sprawdzic jak sie bedzie sprawowac pod XP. No i tu zoonk. Karta nie chce sie zainstalowac z "oryginalnej" płytki(obraz płytki z netu). Podczas proby instalacji mam taki komunikat: "Setup is unable to detect a supported product on your system. Please ensure that your product is properly installed before running this setup program."

Sciagnałem wiec stery ze stronki i zainstalowały sie bez problemu. Tylko ze nie mam tej konsoli Creativa tzn jest ale ta taka prosta(bez bajerow).

Samej konsoli zainstalowac z płyty nie moge bo wyskakuje ten sam komunikat. A na stronce tez nie ma samej konsoli do sciagniecia.

 

Wogole dziwi mnie to ze stery z tej płytki nie działaja.

 

Dla pewnosci zainstalowałem system odnowa, zmienialem gniazda pci, wrzuciłem nawet nowy bios do płyty głównej. I za kazdym razem ten sam komunikat. Napisałem meila do Creativa ale na odpowiedz bede czekał pare dni.

 

Moze ktos z was mogłby wrzucic gdzies samo oprogramowanie do tej konsoli. Bede bardzo wdzieczny.

 

Karta kupiona na allegro, poprzedni własciciel mowil ze jemu wystarczyla ta okrojona wersja konsoli i nie instalował innej.

 

Model karty SB0460 wiec to chyba nie jest zadna OEMka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem cala oferte Creative'a i jakos nie moglem znalezc az mi sie wierzyc nie chce, pewnie cos przeoczylem.

 

Chce kupic jedna z kart x-fi, wiadomo im tansza tym lepsza itd...

ale chce podpiac swoje z-5400 cyfrowo (spdif lub optycznym)

Ktora z kart ma wejscia wyjscie optyczne ale nie z przodu, tylko z tylu komputra.

Nie chce szpecic komputera kablami z przodu, wogole co za poroniony pomysl ??!!

 

Widzialem ta przejsciowke I/O za 23eur ale czy to nie jest ze przez ta przejsiowke trace na jakosci,

bo z tego co widzialem to sie wklada do zlacza mini jack?? To wogole dziala dobrze czy to raczej

taki pic na wode.

 

Aha i nie chce kupowac wersji top bo juz mam jeden sterownik dzwieku na biurku od logitecha do glosnikow

wiec kolejny bylby niczym wiecej jak zbednym gadzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje pytanko jest takie:

 

od 3 tyg mam Xmusic. i od wczoraj mam wrażenie, że dźwięk faluje. raz jest ciszej a raz głośniej.WTF? dodatkowo odczuwam, że strasznie mi wali po basach. dam sobie głowę uciąć, że jeszcze kilka dni temu było w porządku. reinstal sterów wystarczy czy coś innego trzeba zadziałać?

 

z góry thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś odpowiedzieć (najlepiej użytkownik X-Fi Xtreme GAMER w wersji BOX, bo OEM Gamerów w Polsce chyba nie sprzedają) czy do GAMERA dodają normalną czy też "uproszczoną" wersję oprogramowania? Uproszczona to jest taka, jaką można sobie pociągnąć ze stronki Creative'a i nie posiada niektórych zaawansowanych funkcji. Np. X-Fi Extreme Music BOX ma zakładkę do konfiguracji zakresu dynamiki dźwięku albo do włączania "imitacji" dźwięku dookulnego dla filmów DVD ze ścieżką stereo. Ten sam model ale wersja OEM nie ma już tego (i legalnie nie można wejść w posiadanie tego), a jak jest z X-Fi Xtreme GAMER BOX ???

 

Pilnie proszę o odpowiedź, bo chciałbym kupić kartę. Dzięki

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś odpowiedzieć (najlepiej użytkownik X-Fi Xtreme GAMER w wersji BOX, bo OEM Gamerów w Polsce chyba nie sprzedają) czy do GAMERA dodają normalną czy też "uproszczoną" wersję oprogramowania? Uproszczona to jest taka, jaką można sobie pociągnąć ze stronki Creative'a i nie posiada niektórych zaawansowanych funkcji. Np. X-Fi Extreme Music BOX ma zakładkę do konfiguracji zakresu dynamiki dźwięku albo do włączania "imitacji" dźwięku dookulnego dla filmów DVD ze ścieżką stereo.

Chodzi Ci o konsolę z ustawieniami Game/Entertainment/Audio Creation? Tam są zakładki CMSS-3D i SVM służące do rzeczy, o których piszesz. Bo jeśli o to chodzi, to jest to na płytce od X-Fi Gamera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,

 

od razu z gory przepraszam ale nie chce mi sie wertowac 40 stron tematu zeby szukac odpowiedzi na moje pytanie a na 1-szej stronie myslalem ze jest jakis faq ale niestety ;/

Skladam kumplowi komputer i kupilem mu X-FI Gamer'a i glownie chodzi mi o ze na plytce PCB od karty jest wyjscie "Front Panel" i w zwiazku z tym mam pytanie, ktora z koncowek kabla z front panela mam podlaczyc do PCB "HD AUDIO" czy "AC' 97" . Rozum podpowiada ze HD Audio, ale wole sie upewnic niz cos spiep*******.

Aha i w zwiazku z tym podlaczenia urzadzen do - tyl->front panel , reguluje w Consoli od X-FI???

 

Z gory dzieki i jeszcze przepraszam jesli to juz gdzies jest w topicu.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,

 

od razu z gory przepraszam ale nie chce mi sie wertowac 40 stron tematu zeby szukac odpowiedzi na moje pytanie a na 1-szej stronie myslalem ze jest jakis faq ale niestety ;/

Skladam kumplowi komputer i kupilem mu X-FI Gamer'a i glownie chodzi mi o ze na plytce PCB od karty jest wyjscie "Front Panel" i w zwiazku z tym mam pytanie, ktora z koncowek kabla z front panela mam podlaczyc do PCB "HD AUDIO" czy "AC' 97" . Rozum podpowiada ze HD Audio, ale wole sie upewnic niz cos spiep*******.

Aha i w zwiazku z tym podlaczenia urzadzen do - tyl->front panel , reguluje w Consoli od X-FI???

 

Z gory dzieki i jeszcze przepraszam jesli to juz gdzies jest w topicu.

Podłącz do HD AUDIO. Jak podłączysz AC'97 to też będzie działać :)

 

Chodzi Ci o konsolę z ustawieniami Game/Entertainment/Audio Creation? Tam są zakładki CMSS-3D i SVM służące do rzeczy, o których piszesz. Bo jeśli o to chodzi, to jest to na płytce od X-Fi Gamera.

@Zebius chodzi mi np o to:

 

Dołączona grafika

 

Włąściciel X-Fi Gamera z PClabu - po25 napisał :

 

w gamerze nie ma dolby pro logic, dynamic range, dolby digital, akurat nie mam oryginalnych sterów na kompie więc nie zapodam screena

( http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=344108 ). Między innymi stąd moje wątpliwości. Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o soft pod Xp to problem rozwiazałem poprzez sciagniecie i zainstalowanie Youpax'ow. Jak je zainstalujesz to pozniej oryginalne stery działaja i mozesz podmienic oprogramowanie. Pod Vista nie ma zadnych problemow tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam x-fi xtreme music z tej aukcji http://www.allegro.pl/item312289387_promoc...gold_nowa_.html (wersja z radiatorkiem), bez pudła, miałem dołączone stery do niej na dwóch oryginalnych płytach do xp i visty ale nawet ich nie instalowałem tylko od razu zarzuciłem najnowsze bety ze stronki creative'a + reszta softu z płyty "Creative X-Fi Software Suite XP 2007" od Herby'ego (ze wzg. na uaktualnione wersje wsich tych dodatkowych programików)

 

http://www.neowin.net/forum/index.php?show...amp;p=589069871

 

i mam u siebie też to co na powyższm screenie pokazałeś

Edytowane przez spinnaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi po zainstalowaniu do gamera najnowszych sterów z creative'a gubi dźwięk z obydwu tylnych głośników przy włączonym CMSS, a jak wchodzę w mixer vistowy to za każdym razem wita mnie komunikat, że ulepszenia soundblastera powodują problem i czy chcę je wyłączyć. Nie mogę nic z tym zrobić, wróciłem do sterów z płytki z pudełka. Ma ktoś podobny problem?

 

I jeszcze się w bambuko zrobiłem z wyjściem cyfrowym w XTREME Gamer, bo na fotkach digital out wygląda na coaxial, a tu się okazuje że to optyk :/ A toslinka położyć przez ściany w bloku z komuny to nie wiem czym dziury wiercić, żeby cały z wtyczką przełożyć do drugiego pokoju :P A coaxial zwykły chinch, zawsze można rozciąć i połączyć ponownie :P Ale na karcie przynajmniej są piny spdif io i metodą prób i błędów uzyskałem z dwóch pinów coaxial i jak najbardziej działa :D

 

Jak dla mnie to chyba lepszy Gamer niż XTREME Music bo tam z tego co wiem to chyba jest tylko coaxial standardowo, w wersji bez panelu itp., a tu się okazuje, że są i optyk i coaxial, no i po podłączeniu wewnątrz pod piny, mam flexijack wolny :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąściciel X-Fi Gamera z PClabu - po25 napisał :

 

( http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=344108 ).

 

w gamerze nie ma dolby pro logic, dynamic range, dolby digital, akurat nie mam oryginalnych sterów na kompie więc nie zapodam screena

Między innymi stąd moje wątpliwości.

 

Owy user ma rację, zresztą ja również nie znalezłem owej zakładki (a stery jakie posiadam, to jakieś bet'y - 2_14_0001 zresztą rozmawialiśmy o nich stronę lub kilka wcześniej). Z tym że układy są te same, więc przy odrobinie chęci można to sobie raczej na pewno odblokować. Co do legalności... wiadomo. <_< Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za pomoc! Podsumujmy zatem, to co wiemy na temat X-Fi Gamer (który występuje tylko w wersji BOX) oraz X-Fi Music OEM i X-Fi Music Box - może przyda się potomnym :)

 

Zwykle na forach (również tym, co stwierdzam po lekturze tego tematu) przeważają opinię, że pod względem jakości dźwięku i funkcjonalności Gamer=Music OEM=Music Box. Wydaje się to logiczne, gdyż wszystkie karty Music i Gamer posiadają te same układy i poza oczywistymi różnicami (typu kształt PCB, wyjścia na panel, itd...) to niemal identyczne karty.

 

Dzięki Wam udało się wydobyć na światło dzienne pewne subtelne różnice:

 

1) Gamer ma zablokowane pewne funkcje oprogramowania - nie dostajemy np. ustawień dolby pro logic i dynamic range, które mamy wraz z kartą w wersji MUSIC BOX, z uwagi na brak odpowiedniej zakładki. Jako, że Gamer pod względem fizycznym jest tym samym co MUSIC więc teoretycznie ktoś mógłby zcrackować soft tak, żeby to się dało, choć ja nie wiem czy takie oprogramowanie istnieje, a jeśli nawet, to na pewno nie jest legalne.

 

2) Music w wersji OEM również nie jest w pełni funkcjonalny względem wersji BOX gdyż dostajemy wraz z nim "wykastrowane" stery/soft i w rezultacie mamy to co oferuje GAMER.

 

3) Wystarczy jednak "zdobyć" oprogramowanie wersji BOX by przywrócić mu funkcjonalność BOXa. Jak rozumiem jest to legalne, choć Creative nie specjalnie popiera tego typu działanie i - jak rozumiem - nie można np. pociągnąć sobie "niewykastrowanego" softu z ich strony, ale trzeba kombinować i męczyć się na własną rękę.

 

Wniosek z tego taki, że Music choć taki sam, jest lepszy od Gamera :) Gamer ma "na dzień dobry" wyjście na przedni panel w budzie, ale MUSICa też można zmusić do współpracy z nim stosując odpowiednią przejściówkę łączącą kabelek od obudowy z wyjściem na oryginalny panel Creative'a. Music wygląda nieco porządniej za sprawą pozłacanych styków i pełnowymiarowych rozmiarów, co jednak samo w sobie (podobno) nie ma wpływu na jakość dźwięku.

 

Zatem zwycięzcą tego zestawienia jest Music OEM, który kosztuje tyle co Gamer BOX, a zadając sobie odrobinę trudu możemy z niego zrobić MUSIC BOXa.

 

Jeśli coś pokręciłem, albo o czymś zapomniałem, to proszę o komentarz. Pozdrawiam obecnych i przyszłych właścicieli X-Fi :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz od 2 lat extreme music i teraz w zakladkach tez nie mam ustawien dolby pro logic i dynamic range, ale wiem ze mialem wczesniej na 100% wiec to moze tylko kwestia zaznaczenia czegos w sterach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja kupiłem jakiś czas temu X-Fi OEM na allegro i mam w pełni funkcjonalne. Stery zainstalowałem najnowsze bety ze stronki, a soft z dołączonej oryginalnej płyty do XP i są wszystkie opcje jakie przedstawiane były podczas recenzji tych kart w 2005 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież na PClabie bodajże napisali, że tych zakładek nie ma już po prostu pod vistą

 

Zakładka ta jest niedostępna pod Windows Vista dla wszystkich Sound Blaster X-Fi oraz w kartach OEM, Xtreme Audio, Xtreme Gamer także pod Windows XP.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież na PClabie bodajże napisali, że tych zakładek nie ma już po prostu pod vistą

No tak, oczywiście cała ta dyskusja ma sens, gdy myślimy o X-Fi w komuterze z zainstalowanym XP-kiem. Z tego tekstu na PCLabie wynika, że pod VISTĄ to nawet ELITE ma okrojoną funkcjonalność :( Ja na razie nie mam zamiaru przesiadać się na VISTĘ. Być może zmodowane stery pod Vistę rozszerzają funkcjonalność o opcje dostępne pod XP. Ale to jest pytanie do posiadaczy X-Fi, zmodowanych sterów i VISTY.

 

To cos ma tylko Music i nie w oemie.

No tak, do tego już doszliśmy. MUSIC oraz wyższe modele. Rzecz w tym, że wystarczy skorzystać z nie-OEMowego softu, by też mieć "to cos" w karcie kupionej jako OEM. Przynajmniej tak twierdzą użytkwniy Music OEM i wierzę w to, że się nie mylą, bo zaraz zamawiam tą kartę :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście 813 autor nabija się z wielkiego kondensatora :) otóż Drogi Kolego - ten "mod" właśnie uratował mojego X-Fi, który ginął z systemu i odwalał różne szopki. Oryginalny wyglądał na lekko podpuchnięty. Wymiana na nowy wyeliminowała wszelkie problemy z niestabilnością, BSOD-ami i zwiechami innymi. W sumie - dzięki za sugestię :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a jeszcze mam takie pytanie, bo nie bardzo mam ochotę na wertowanie tematu drugi raz.

 

Jak X-Fi GAMER/MUSIC radzi sobie z "rozkładaniem" zwykłych mp3 czy DviX-ów w stero na komputerowych głośnikach 5.1 np. na Geniusach Sw-hf 5.1 5000, SW-HF 5.1 5005sw ? Czy "imitacja" 3d sprawdza się jakoś, filmy div-x wydają się bardziej "przestrzenne" na zestawie 5.1?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym Was zapytać jako fachowców od dźwiękówek. Powiedźcie mi, czy można podłączyć przedni panel do komputera do mojej karty x-fi gamer? Czy w ogóle można go gdzieś dostać solo? z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym Was zapytać jako fachowców od dźwiękówek. Powiedźcie mi, czy można podłączyć przedni panel do komputera do mojej karty x-fi gamer? Czy w ogóle można go gdzieś dostać solo? z góry dzięki.

do gamer nie da się podłączyć panela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...