Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do kogoś kto ma płytkę do x-fi (stery itd), żeby zrobił iso i wrzucił np na www.uploaded.to (do 250 MB) ew. wywalił z niej coś niepotrzebnego, jesli by dużo zajmowało.

Edytowane przez Juziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kogoś kto ma płytkę do x-fi (stery itd), żeby zrobił iso i wrzucił np na www.uploaded.to (do 250 MB) ew. wywalił z niej coś niepotrzebnego, jesli by dużo zajmowało.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=222384# - cala plyta do X-Fi Xtreme Music

 

EDIT:

Widze, ze jednak nie cala, postaram sie to uzupelnic wieczorkiem.

 

EDIT2:

 

Creative X-Fi Xtreme Music - CD Image

----------------------------------------------------------------------------------------------

File: x-fi.ace

DownloadLink: http://rapidshare.com/files/60078361/x-fi.ace

----------------------------------------------------------------------------------------------

File: x-fi.c00

DownloadLink: http://rapidshare.com/files/60091525/x-fi.c00

----------------------------------------------------------------------------------------------

File: x-fi.c01

DownloadLink: http://rapidshare.com/files/60106641/x-fi.c01

----------------------------------------------------------------------------------------------

File: x-fi.c02

DownloadLink: http://rapidshare.com/files/60064266/x-fi.c02

----------------------------------------------------------------------------------------------

File: x-fi.c03

DownloadLink: http://rapidshare.com/files/60069191/x-fi.c03

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :) To czekam na całość, mam nadzieję że zadziała na innym X-fi (Gamer Fatal1ty, w sumie to samo tylko ma 64 MB Xram i obsługuje EAX 5 , music chyba EAX 3 ale nie daje głowy).

 

UWAGA: znalazłem stronkę z CDkami Creativa: (nie wiem czy działają wszystkie)

 

http://badboy.hub.io/

Edytowane przez Juziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam olbrzymią prośbę,padł mi system i musiałem na nowo instalować Windowsa,no i nie wiem gdzie mam płytke ze sterami od mojej X-Fi Xtreme Music,ściagnałem stery z neta i ok,ALE,nie ma tej niebieskiej konsoli gdzie można było wszystko elegancko poustawiać,tylko jest jakieś dziadostwo zwykłe,szukam w necie tej konsoli i jej nie ma,ma może ktoś namiary na to?Będe BARDZO wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze klikonles w link nad twoim postem, uprzednio go czytajac od slowa: UWAGA? Napewno znalazles tam to:

post-116203-1191890211_thumb.jpg

i sprawdziles czy dziala.

 

Sciagnolem plik ma ok 400 cos Mb a po rozpakowaniu mamy obraz iso nie rozniacy sie wilekoscia i zawartoscia od moje orginalnej plyty ( nie wypalalem pobranego obrazu tylko porownalem pliki iso).

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zapytać użytkowników karty X-fi Gamer.

Czy ta karta posiada wejście na sygnał z karty TV?

Oczywiście nie mam na myśl tego, że można np podłączyć przez małego jacka na śledziu, a o fakt podłączenia przez płaską wtyczkę wprost w kartę?

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, właśnie ją kupiłem.

Poratujcie bliźniego:

Jeśli chcę korzystać z dźwięku przestrzennego 5.1 np na słuchawkach to muszę włączyć w opcjach gry 5.1? a w "Audio console" ustawić "headphones"?

Mam jeszcze jeden problem jak zmienić lewy kanał z prawym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Składam kumplowi kompa,

muszę sie na jakąś kartę zdecydować, głownie będzie używana do gier FPS

 

Samo osobiście używam Elite Pro, gdzie funkcja X-Fi CMSS-3D jest genialna podczas grania w słuchawkach.

 

Czy ta nowa karta Extreme Audio będzie działa dokładnie tak samo jak moja ? Chodzi mi głownie o tę funkcję CMSS-3D Headphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, właśnie ją kupiłem.

Poratujcie bliźniego:

Jeśli chcę korzystać z dźwięku przestrzennego 5.1 np na słuchawkach to muszę włączyć w opcjach gry 5.1? a w "Audio console" ustawić "headphones"?

Mam jeszcze jeden problem jak zmienić lewy kanał z prawym?

I w grze najlepiej 7.1 zreszta sam poczytaj:

http://pclab.pl/art16315-3.html

 

Co do 3d na sluchawkach to mam mieszane uczucia :) niby jest ale to mnie nie przekonuje i gram na glosnikach. Moze mam za slabe sluchawki? Czy wogole da sie osiagnac taka glebie basow jak na subie?

Moje sluchawki to Sennheiser HD 212Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zainstalowałem x-fi gamer bez problemu.

Niestety okazało się, że po instalacji w/w karty przestała mi funkcjonować karta tv na chipie Conexant 2388.

Myślałem, że jak na nowo ją zainstaluję to będzie ok ale niestety nie.

Przy ponownej próbie instalacji programu do obsługi karty (pixelView) wraz ze sterownikami pod xp, setup.exe się nie uruchamia, a przy zamykaniu komputera zaraz po tej akcji wyświetla się okno z komunikatem:"Żądanie zakończenia tego 16 bitowego zadania przekroczyło limit czasu oczekiwania. Podsystem Win16 może być nie stabilny".

Czy może ktoś z Forumowiczów ma jakiś pomysł?

z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Mikrofonem w BF2 , ( X-Fi PCI-E Extreme Audio )

gra poprostu go nie widzi a kazda proba konfoguracji poprzez : BF2VoiceSetup.exe

konczy sie zwiecha tego ostatniego .

Mikrofona dzial tylko po zalonczeniu w : Creative Control Panel

do tego dziala z bardzo duzym opoznieniem :/

 

spotkal sie ktos z taki m cyrkiem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam poważny problem. Dostałem kartę X-Fi Xtreme Music i doczytałem się że są problemy z Nfroce 4.... i faktycznie są ciężko jest zainstalować ja ( po pokazaniu każdego pliku dopiero idzie) ale nawet jak już zainstaluję to system się restartuje sam. Doczytałem się, że na nforce 4 tak bywa i konieczna jest aktualizacja biosu. Wgrałem najnowszy bios do mojej płytki czyli DFI Lanparty Ultra-D NF4LD406 z dnia 2006/04/06 oraz najnowsze sterowniki nvidia 6.86 i dalej są problemy... :/ Może ktoś wie że jakiś inny bios współpracuje z ta grafiką ? Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś w systemie siedzi. Problemy w biosach już dawno rozwiązano. Może w temacie o tej DFI poszukaj.

System odpada.... instalowałem i na świeżym próbowałem nic zaraz poczytam temat o DFI.

 

takie coś się pojawia podczas instalacji sterowników

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ulysse1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś wie jak w X-Fi ExtremeMusic podgłosnic tylne stalitki? Wiem ze w XP jest mozliwosc ustawienia kazdego z głosnikow osobno.

 

Po zainslotaniu sterow i ConsoleLuncher niestety nie znalazłem takowej funkcji.

 

Moj system to Visty 32bit i głosniki Logitech X-540.

 

Chcialbym dodac, ze probowałem nawet zainstalować pełny soft zassany skads z neta w postaci pliku ISO ale potem zaczęły dziać sie dziwne rzeczy i w ostatecznosci byłem zmuszony postawić system na nowo.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo w X-FI występuje problem z przełączeniem gniazda FlexiJack (wejście cyfrowe / wejście liniowe / mikrofon) przez minijack 3,5 mm. Dokładnie mi chodzi o wyjście DIGITAL IO (spdif). Ci co stosują do dekodowania dźwięku AC3 lub DTS zewnętrzny dekoder podłączony przez to gniazdo niekiedy mają problem z pojawieniem się sygnału cyfrowego na tym złączu mimo iż DIGITAL I0 jest zaznaczone. Pomaga po prostu przełączanie co reset komputera tego gniazda na mikrofon i od razu spowrotem na DIGITAL IO. Jednak jest to b. uciążliwe i męczące.

W sieci znalazłem program rozwiązujący ten problem plik o nazwie „fixdigout.exe” dostępny np. ze strony http://www.timetiger.com/gene/bluevoice/fixdigout.exe

Po ściągnięciu, plik należy umieścić w autostarcie, aby uruchamiał się za każdym razem razem z Windows. I już mamy zawsze spdif włączony i jest sygnał zawsze na nim bez problemu. Używam Windows XP. Może się to komuś przyda… mi się bardzo przydaje. A jeśli Ktoś ma lepszy i prostszy sposób niech napisze. A może creativ kiedyś poprawi to wypuszczając nowe sterowniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Pare dni temu przyszła do mnie z za wielkiej wody x-fi fatality z panelem i pilotem,se myśle super.Po zainstalowaniu bez problemu zreszta odpaliłem winampa i bajka.I wtedy sie zaczeło....

PROBLEM- po wejsciu w panel entertajment jak klikam na test głosnikow zaczyna szczelac(taki pierdzielony popcorn)nieregularne głosne trzaski..

to samo jak pod tym panelem entertajment wejde w demo crisisa np fear chodził ok.Dalej w panelu game jak wejde w regulacje subwafera to wogule zniekształcenie szum pisk jaja na patyku.Natomiast gry chodzą ok i na tym panelu najbardziej rozbudowanym jest juz wszystko ok.

Dalej jak wchodze w okno thx z panelu entertajment to jak sprawdza polaryzacje to popkorn te trzaski,z kolei jak wchodze z zakladki game lub tej rozbudowanej to juz ok.

PRUBOWAŁEM-przeinstalowywac stery jeszcze raz jak i sciągane na nowo ze str.sreativa.

prubowałem jakies hakerskie dawac ale nie pojszły dalej nie doinstalowałem do konca.

Zmieniałem slot.

zmieniłem z biosa latency na pci na 32 nic nie dało

REASUMUJĄC-czy karta jest wadliwa uszkodzona ? w czym tkwic moze problem.Czy ktos ma jeszcze jakies pomysły?

prosze o rade .(podzespoły jak w opisie mobo asus p5ld2)

pozdr

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie problem tych ostatnich sterowników od Creative.

Od czasu ich instalacji tez mam trzaski (także piski) ale tylko podczas uruchamiania się Battlefield2! W trakcie gry jest wszystko w porządku!

Tzn raz na kilkanaście uruchomień po kilku godzinach gry pojawiają się błędy EAX - tak jakby wszystkie efekty pojawiały się na raz.

 

Szkoda że Creative kładzie ostatnio lache i nie ma żadnych nowych sterowników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie w grze tez ok podczas uruchamiania i po zamknieciu trzaska,natomiast w panelu jeszcze zauwarzyłem ze gubi mi ustawienia nie zawsze.

np po starcie windy mam uruchomiony mikrofon i sprzezenie maxymalne.

Mecze sie juz 3ci dzien z tym.

biosa płyty zmienie..i nie wiem co jeszcze.

a z kąd wezme starszy sterownik? i na jakim mobo działasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako, temat jest obszerny i sporo czytania mam do Was pytanie. Otóż chciałbym zmienić a właściwe kupić kartę muzyczną do mojego kompa bo ta zintegrowana to jakiś shit. I teraz zasadnicze pytanie czy kupić tą -> Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,34855/

czy może tą Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer -> http://www.komputronik.pl/Karty_muzyczne/C...pelny,id,33581/

lub jakiegoś Audigy 2 z alledrogo? Jeśli tak to prosiłbym linka do aukcji na alledrogo. Czy między Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio a Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer (wiem, że ten drugi jest do gier i niby coś tam poprawia wydajność, ale to tylko ze słyszenia) jest naprawdę taka duża różnica, że rekompensuje dopłacenie tych 80zł? Dodam, że nie jestem melomanem tylko graczem, więc chciałbym aby jakość dźwięku była lepsza od tego co teraz mam na integrze.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...