Skocz do zawartości
MeHow

Slask Under Weathers Siege

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ja też 'wschodzie' siedzę, ale temperatury o połowę od tych qbass'owych ;)

Ogólnie jak to zwykle bywa po świętach się dopiero zrobiło zimniej i coś trochę pada, ale bez szału - szufla do odśnieżania z tydzień już wolne ma ;p

 

Jutro do Krakowa, mam nadzieję, że tam też jako tako z pogodą będzie..

Swoją drogą wybyłem z Warszawy z nadzieją na śnieg i oczywiście tam jest a w domu jak na lekarstwo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej porze akurat kończyły się opady śniegu, można wybaczyć brak pługów/piaskarek;

 

Trasa Piekary Śl -> Bytom -> Chorzów dzisiaj o 7.30 również zapuszczona;

 

Ale na obronę powiem, że przedemnie na styku Bobrownik z Piekarami wbiła się piaskarka i sypała, nie czekałem jednak dokąd pojedzie tylko pozwoliłem sobie ją wyprzedzić;

Bytom standardowo zapuszczony, to już mnie nie dziwi (o mało nie zaparkowałem na stacji benzynowej Shell, bo jak zjeżdżałem koło niej w stronę ul. Katowickiej nie wziąłem pod uwagę, że przy 20km/h może mi tak auto wylecieć... teraz już wiem, że może).

 

Ale o 13.30 około ważniejsze drogi już ok (Bytom -> Piekary Śl);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zduńska Wola, godzina 13, główna ulica w centrum miasta - to, co tu się dzieje jest nie do pomyślenia normalnie! Na skrzyżowaniu np. śniegu dość mało, widać asfalt ale co z tego, skoro na asfalcie warstwa lodu taka, że nic nie idzie zrobić. Wczoraj akurat nie jechałem, tylko przechodziłem tam i ślisko jak diabli. Zresztą na moich oczach Skoda (jadąca ~20km/h) nie mogła zatrzymać się przed światłami i "wślizgiem" wdarła się na skrzyżowanie prosto w bok innego auta.

 

I jak tu nie narzekać na drogowców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem jedno.

Mnie wpienia jak odśnieżają mi boczne drogi, choćby na osiedlu.

Po kiego wała to robią tworząc normalnie rynnę tak, że z parkingu nie da się wyjechać ?

Po osiedlu jeździ się powoli i generalnie po ładnym bialutkim śniegu łatwiej a do tego z okna lepiej to wygląda a nie taka brązowa rynna z brei przez środek osiedla.

Okolice W-awia i Rybnika główne drogi idealnie posolone - jedynie błocko pośniegowe zalega bo dosypuje co czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu dzisiaj do południa była jedna wielka tragedia, ale z biegiem czasu większość ulic była dobrze posolona. Jedynie lekka warstwa, bo od rana pada cały czas. Nawet teraz. Szczerze to dawno nie było takiej zimy we Wrocku. Jedni się cieszą, a my kierowcy głównie narzekamy. Do pracy spóźniłem się ponad 40 minut. Szef nawet słowem sie nie odezwał, bo przejechał 25 minut później ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć soli zaczyna brakować na sypanie dróg, a tu weekend ma być śnieżny armageddon :).

 

Ciekawie się robi, dzisiaj po 14 to nie kojarzę posypanej drogi w Bytomiu/Radzionkowie i w dobrym stanie.

Rondo przy 15km/h się pokonywało a i tak było śmiesznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Sławkowa do domu dzisiaj jechałem 15 minut. Normalnie jadę 5...

Piaskarki niby jeździły, ale jakoś nie widziałem różnicy [;

Na wszystkich drogach niezła warstwa ubitego śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo, jakim cudem pada deszcz przy -5? :P

 

wie ktos moze jak wyglada trasa kalisz-wroclaw? sa jakies serwisy w necie zajmujace sie pogoda dla kierowcow?

sie wkopalem, obiecalem ze pojade po znajomych....

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolice Wrześni, Wielkopolska:

Zaspy mające po 1,5m, na drogach co ok. 300m zakopana ciężarówka lub osobówka, a ja mam k#@%a 100m chodnika do odśnieżania... :mur:

Na dodatek aby wyjechać jednym autobusem z placu musiałem dla niego odśnieżyć osobną 'dróżkę', bo inaczej zakopałby się momentalnie.

Normalnie ręce opadają -_-

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śląskie, 9 rano:

 

Temp w okolicach 0, na autach lód grubości dochodzącej do 3-4cm, droga na wsi jedna wielka tafla grubego lodu, jezioro łabędzie mogłem odstawiać przebijając się na DK (ta posypana i przejezdna).

Teraz jest czasem lekki plus, wszystko topnieje, jak to w nocy spowrotem przymarznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inowrocław, Kujawsko-Pomorskie:

O ja, co tu się dzieje to trudno opisać. Wszędzie biało, większość dróg też biała i ciągle sypie. Zaspy koło 0,5m. Jeszcze czegoś takiego nie widziałem w życiu u mnie w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śląskie, 9 rano:

 

Temp w okolicach 0, na autach lód grubości dochodzącej do 3-4cm, droga na wsi jedna wielka tafla grubego lodu, jezioro łabędzie mogłem odstawiać przebijając się na DK (ta posypana i przejezdna).

Teraz jest czasem lekki plus, wszystko topnieje, jak to w nocy spowrotem przymarznie...

O taaaak. Rano było ciekawie. Wyszedłem na śmietnik i co widzę - auto caluteńkie skute lodem ;) Fajnie się dach odśnieżało - wystarczyło wsadzić szczotkę pod warstwę lodu i cały sam spadł. Przednia szyba i maska to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No we Wrocku też pada marznący deszcz. Niech to jakiś meteorolog łaskawi wyjaśni jak u licha może padać deszcz przy -2'C. Nie jestem specem od pogody, ale czegoś takiego nie widziałem. Co do Wrocławia to lepiej nie pisać, bo szkoda słów. Wykolejone tramwaje, zasypane autobusy i samochody. Nie mówiąc już od słabo odśnieżonych drogach, bo ciągle padało. Chodniki też zasypane i zaspy przy drogach nawet po 0.5 metra. Dzisiaj jechalem do centrum ponad 50 minut co zwykle zajmuje mi ok 10-12 minut. Każdy się wlecze, więc jechałem po 20 km/h większość stojąc w gigantycznych korkach. Kląłem na wszystko i na wszystkich, a teraz idę się napić piwka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taaaak. Rano było ciekawie. Wyszedłem na śmietnik i co widzę - auto caluteńkie skute lodem ;) Fajnie się dach odśnieżało - wystarczyło wsadzić szczotkę pod warstwę lodu i cały sam spadł. Przednia szyba i maska to samo.

Niektórym wypadły jazdy na prawko, dzisiaj na 9 rano :) Ale lepiej sie uczyć w trudnych warunkach imo B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...