Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

6800Gs na dziendobry tez kosztowalo okolo 1000 a po miesiacu dalo sie juz je kupic o 100-130 zl mniej, wiec trzeba troche poczekac ....

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie powiem ciekawie sie robi, ceny spadly - w gralu jest teraz po 799zl (na ta chwile dostepny) a w sirius.pl spadlo z 850 do 811zl... tak trzymac :) a juz bylem tak zniecierpliwiony dostepnoscia 7600gt ze chcialem kupic 6800gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nono robi sie ciekawie, czekam az Leadteki stanieja do ok 820zl i kupuje :]

 

swoja droga dziwi mnie to ze na plycie pcb tej karty jest tyle wolnego miejsca, mozna pomyslec ze to jakis shit lowend za 300zl,pozory jednak myla bo karta daje czadu, dla porownania ile jest napchanych kondensatorow na kartach 6800gt/gs :]

Edytowane przez wdrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

ilu bitowa jest szyna pamięci bo w jednym sklepie (sirius) jest napisane że 256 a w drugim że 128 ?

128bitowa

 

Teraz pewnie i ceny 6600gt poleca ostro w doł :? Zastanawiam sie czy nie sprzedawac 6600gt teraz i pokczekaz i dozbierac do 7600gt :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

128 ;( (gdyby 256bit to bez apelacyjnie bylby krolem tego segmentu =] )

ale ma bardzo wysokie taktowania pamieci przez co nadrabia zaległosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komsad.pl/sklep,740,20496974,35...n,287842,0.html

 

Tak jak mówiłem ;D w komsadzie 7600GT miał kosztować 760zł, jednak kosztuje 770zł ;D:D ale pewnie jak się zagada do gostka to i za 760zł sprzeda. I chyba skorzystam z tej propozycji.

Zastanawiam się jeszcze czy nie dorzucić tych 150-200zł i nie kupić 7800GT może z drugiej ręki. Obie możliwości są kuszące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DonCapone

Opłaca się -przecież 6800GT ma 16 potoków/16 rasteryzerów +256MB na szynie 256bit.Jeżeli nie mozesz czekać 670zl to dobra cena za GT.Ewentualnie 6800GS w tej cenie też nie byłby ok.To przecież są niezłe karty-troche straciły w obliczu premiery 7600GT -ale ze względu na wydajność tego ostatniego na poziomie znacznie droższych kart(jak 6800GT/GS).

 

@Shiningami/Kosiarz_1987

Bierz 7800GT-za 200zł więcej dostajesz kilka pixel/vertex shaderów więcej +szyne 256bit i tą samą technologię -7600/7900 bazują na serii 7800 .

Tak to jest kuszące ale taktowania dużo niższe :) 640 stock vs 470 o/c ;]

 

128bitowa

 

Teraz pewnie i ceny 6600gt poleca ostro w doł :? Zastanawiam sie czy nie sprzedawac 6600gt teraz i pokczekaz i dozbierac do 7600gt :-P

No i w tym wypadku człowiek zaczyna walić się w łeb i myśleć "gdybym miał zintegrowaną to bym nie musiał się streszczać" :D a tak bez zintegrowanej grafy to trzeba mieć na prawde jakąś opcje szybkiej wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpowiem jeszcze inaczej:

7800GT zegar GPU po lekkim OC ->450Mhz x 16 potoków pikseli=7200 M pikseli/sek

dalej-> 450 Mhz x 20 TMU = 9000 M tekseli/sek

Pamięć video Bez OC->500Mhz(1000 DDR) x 256bit=32 GB/sek

 

 

Teraz 7600GT:

Zegar GPU po lekkim OC ->600Mhz x 8 potoków pixeli=4800 Mpikseli/sek

dalej->600Mhz x 12 TMU=7200 M tekseli

Pamięć video bez OC->700Mhz(1400 DDR) x 128bit=22.4GB/sek

 

Teraz sobie odpowiedz czy 7800GT czy 7600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no i po recenzji 7600gt na frazapc niema juz watpliwosci, kto tu rzadzi, a biadolenie o 128bitowej szynie mozna wlozyc miedzy bajki, i do tego ten potencjal oc - masakra.

 

teraz pytanie - jakie chłodzenie zamawiac do tego malego potworka - pentagrama, zalmana a moze cos od Arctic cooling ? slyszalem ze przy instalacji pentagrama latwo skrzuszyc procesor graficzny, ale przemawia za nim cena i wydajnosc.

 

a co do tych waszych uzywanych 7800gt - sorry nikt mi niewystawi faktury na uzywany sprzet, wiec roznica w tych dwoch kartach to niecale 300 zl, eot

Edytowane przez wdrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest frazpc?

Nie wiem czy zwrociłeś uwagę ale szyna 128bit sprawdza się w przypadku 6600GT vs 6800-sprawdz jak nie wierzysz.

Bierz Zalmana-dużo posiadaczy pentków zmienia je -"po nawróceniu"-wlaśnie na nie.Albo Evervool Turbo 2(czy coś takiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chcę jak patrze na "konkurencje" od Ati w postaci x1800GTO - 12/8 256 bit (500/1000) nie daje rady 7600GT :) a toretycznie powinno go zdmuchnąć. Kręci sie gorzej ( z tych co dotarły do testów) niz Gietek a kosztować ma 250$ i raczej ani dolara mniej, co przy obecnej cenie za 7600GT rownej 180$ nie wróży jej dobrze ;[ . Jak tak dalej pójdzie to Ati straci znaczny kawał rynku bo sami sobie strzelają guule ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna karta i zapewne jak opadnie dym "ponowościowy" to i piękna cena. Chyba to dobry czas do pozbycia się swojego 6800GS i poszukania jakiegoś selekta z serii 7600GT, ew. przy dobrej cenie 7900GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpowiem jeszcze inaczej:

7800GT zegar GPU po lekkim OC ->450Mhz x 16 potoków pikseli=7200 M pikseli/sek

dalej-> 450 Mhz x 20 TMU = 9000 M tekseli/sek

Pamięć video Bez OC->500Mhz(1000 DDR) x 256bit=32 GB/sek

Teraz 7600GT:

Zegar GPU po lekkim OC ->600Mhz x 8 potoków pixeli=4800 Mpikseli/sek

dalej->600Mhz x 12 TMU=7200 M tekseli

Pamięć video bez OC->700Mhz(1400 DDR) x 128bit=22.4GB/sek

 

Teraz sobie odpowiedz czy 7800GT czy 7600GT.

Teraz to już no dubt about it ;] Najlepsze jest to że w ciągu ostatnich 7 dni nagle ceny spadły z 1050 do 950 :) wiem że co któraś tam jest za 950 ale jednak można dorwać, myśle że jeszcze 3 czy 4 tygodnie i za 800 będzie się dało wyrwać o ile nvidia nie przyspieszy spadku cen 7600.

BTW Czy u nas 7600gt (ze sklepu) z VAT-em kosztuje tyle samo co 7600gt w zagranicznym sklepie (dajmy na to w ameryce nie wliczając przesyłki i cła) ?

 

 

Śmiać mi się chcę jak patrze na "konkurencje" od Ati w postaci x1800GTO - 12/8 256 bit (500/1000) nie daje rady 7600GT :) a toretycznie powinno go zdmuchnąć. Kręci sie gorzej ( z tych co dotarły do testów) niz Gietek a kosztować ma 250$ i raczej ani dolara mniej, co przy obecnej cenie za 7600GT rownej 180$ nie wróży jej dobrze ;[ . Jak tak dalej pójdzie to Ati straci znaczny kawał rynku bo sami sobie strzelają guule ;]

Ati ma to do siebie że sprzedaje już fabrycznie wykręcone karty :D gdzieś widziałem artykuł gdzie redakcja chciała podkręcić jakiegoś ICE-Q a ten dał ledwie po 7mhz/13mhz gpu/mem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie "zielony" okazał się być ładnym spryciarzem z tym PCB od starego 6600, bardzo ładnie pojechał z ATI. Koszy przycięte na max, a produkcik wyszedł im iście jurny! Ciekawe czy to PCB gdzieś jeszcze zobaczymy... może w serii 8xxxGT? ;-)

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce 7600 w wersji AGP. Oczywiście w karcie nadal znajdować się będzie układ z natywnym PCI Express, do przejścia na interfejs AGP posłuży znany już nam mostek BR02. Produkt, otrzyma najprawdopodobniej nazwę 7600GS AGP a jego płytka PCB przypominać ma tą z modelu 6600GT. Układ pracować ma z częstotliwością 500MHz zaś pamięci od 1000 do 1300 MHz (taktowanie w fazie produkcyjnej może ulec zmianie). Więcej szczegółów już niebawem.

No i jednak miałem racje 7600GS na AGP pojawi się, co do 7600GT to też jest spora szansa że jak zejdą z magazynów nv40 to też wsadzą mostek i puszczą wersję AGP :D Zwyczajnie nie opłaca się robić równolegle starego chipu z nowym, tymbardziej że starszy odpowiednik 7600GS - 6600GT też potrzebował mostka. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem sceptyczny-ale nie wziąłem pod uwagę jednego-niższego procesu technologicznego.(stronę wczesniej podawałem link do the Inquirer).

@Boxster

Co do PCB-"stare"płytki PCB są wykorzystywane w nowych kartach tak było w przypadku 6800 GS,który ma pcb od 7800GT-to nic nowego i taki jest obecny trend-po prostu karty są tańsze w produkcji.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...