Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

i teraz mam dylemat kupować 6800gs pci-e czy czekac aż na dobre pojawia sie 7600GT, bo taktowania ma niezle 560/1400 : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26550

 

co robic co robic :unsure:

Poczekać i poszukać tam gdzie można kupić taniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra ale niech sie ktos wezmie za testy :) bo bardzo mnie ciekawi konforntacja 6800Gs/7600Gt choć pewnie 6800gs objedzie tą 7-emke....no i cena w Komputroniku jak zwykle zacheca 850 zl ;] jak za 100 zl mniej loozacko sie zawija Gske ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zapowiada się naprawdę obiecująco.... Wg tych informacji ma osiągać ok 6000 pkt w 3dmarku :) Czyli znakomicie jak na ten segment....

 

http://forums.hardwarezone.com/showthread....16&page=2&pp=15

 

.... i jeszcze link do karty Leadteka

 

http://forums.hardwarezone.com/showthread....16&page=1&pp=15

 

Jeśli cena będzie oscylować w granicach 700 PLN to zapowiada się znakomita karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: 7600GT jest o wiele wydajnieszy niż x1600xt. Jeśli cena będzie normalna to rzeczywiście będzie hit.

 

Żeby tylko 7600GS nie wypadał pod względem wydajności dużo słabiej od GT i miał bardzo atrakcyjną ceną :D

Najelpiej poniżej 400 pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko z ceną nie przesadzili, a będzie hit. Jedno, co mnie martwi to to, że karta szybko sie zestarzeje- DX 10 już niedługo, a to w sumie tylko zmodernizowany 6600 :? No i jeszcze jakby dało się odblokować wersję GS, to z miejsca biorę ( obecnie posiadam 6100 :P) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie wszystko będzie jasne już pojutrze to jeszcze trochę infiormacji o GF7600GT....

 

Otóż wynik w 3D Marku 05 na standardowych ustawieniach (czyli stockowe zegary i niepodkręcony A643000+) 5708 pkt czyli można zakładać że przy szybszym procku 6000 pkt pęknie bez problemu....

 

http://forums.hardwarezone.com/showthread....16&page=6&pp=15

 

Ten sam procek i ustawienia ale karta podkręcona z 560mhz na 610mhz (pamięci prawdopodobnie bez zmian) wynik 3D Marka 05 - 6238pkt czyli bardzo ładnie :)

 

http://forums.hardwarezone.com/showthread....16&page=8&pp=15

 

 

Jak już pisałem wcześniej (ale napisze raz jeszcze :wink: ) jeśli ceny będą się kształtowac w okolocach 700 zł to myślę że karta będzie duuuużym hitem :D Teraz pozostaje tylko czekać na benchmarki w grach....

 

Pozdro 4 ALL :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta będzie kosztować 800zł jak nic

 

Mam nadzieję że ceny będą się wahać w granicach 750-850 zł MAX....W sumie to i tak dużo taniej od GF6600GT gdy ten wchodził do sprzedaży (kosztował w granicach 1000zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS od GT bedzie sie roznil tym ze ma 8 zamiast 12 potokow?? jakby ten GT kosztowal 650zl to biore odrazu :D a jak nie to wezme GS jesli bedzie przynajmniej tak samo wydajny jak x800GTO. A i wie ktos kiedy ta karta ma wyjsc??

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 7600GS wystarczy, jest szansa na dobre o/c choć może z tym być różnie. Największą niespodzianką byłaby możliwość odblokowania dodatkowych potoków w GS. Ciekawe jak duże zmiany poczyniła nVidia w GS :?:

Zegary zawsze można trochę podciągnąć.

 

Jeśli cena będzie w granicach 400-450 zł (x1600Pro można już kupić za około 460 zł) to zapowiada się rewelacja na miarę R9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się mylić-ale nie liczyłbym na odblokowanie czegokolwiek w nowych kartach.Wystarczy zaobserwować ,że wszystkie nowe(bazujące na nowych GPU) karty były nie do odblokowania(lasercut) i były od początku precyzyjnie umiejscowione na rynku, w swojej kategorii wydajnościowo/cenowej .Tak było z 7800GT i GS(AGP),6800GS na PCI-E(na AGP miał stary rdzeń nv40 stąd możliwość odblokowania),6600LE i innymi.

 

NV wyciągnęła wnioski-nie da się ukryć ,że stracili na tym kase(zyskali niektórzy producenci) i tego błędu nie powtórzą(tzn.aktywne quady wyłączone softwarowo).

Także raczej nadchodzi koniec modów kart NV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo coś o wersji na AGP, kiedy będzie i czy w ogóle będzie?? co do ceny to dowiemy się w czwartek, ponieważ pierwsze karty 7600 na PCI-E maja pojawić się w sprzedaży własnie w ten czwartek... :)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niusy :D

 

test nowych graf

 

cena 7600 GT to 799 zł nie ejst xle zwazywszy na to ze ma takty wyzsze od 6800 GS i równiez 12 potoków. zapowiada sie rewolucjna na rynku kart graficznych :D

W tabelce na pierwszej stronie jest napisane GF 7600GS 256bit pewnie pomyłka :wink:

 

7600GS rozwala 6600GT i to nieźle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tabelce na pierwszej stronie jest napisane GF 7600GS 256bit pewnie pomyłka icon_wink3.gif

ewidentnie pomylka - 7600GS ma miec 128bit szyne pamiec zas GT 256(?).

 

CHYBA, ze tam gdzie jest napisane 7600GS 256 ma byc 7600GT 256 - wtedy bym sie zgodzil - zauwaz, ze raz podaja 7600GS 128 a raz 7600GS 256

 

chyba czeka mnie przesiadka:

sprzedac epoxa nf3 i 6600gt

 

kupic dfni infiniti sli i 7600gt

 

:)

 

niewiele trzeba doplacac imho.

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ten GT ma kosztowac 8 kafli to wolalbym kupic to http://www.allegro.pl/item89723008_leadtek...256bit_box.html

tansza i mozliwe ze wydajniejsza od 7600GT

Heh, a pokaz mi 6800xt modowalne nawet na 16/6 i przy oc 400/900 co wyciągnie 6k w 3smarku 05 - z checią zobacze :wink:

A cena po miesiącu, dwóch pewnie spadnie o 100 i wtedy bedzie gites ~700 :)

No i masz juz 256MB na karcie od razu co zaczyna byc wymogiem żeby pograć na wyższych ustawieniach...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kupić 6800gs, ale poczekam te pare dni na 7600gt, mam nadzieje że w przyszłym tygodniu bedzie już w polskich sklepach wysyłkowych, jak ktos ma jakeis informacje na ten temat to pisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze 6800gs jest szybszy od 7600gt ?, 7600gt ma tak jak 6800gs 12potokow 5 werteksow 256mb 256bit wszystko to samo, tylko ze ma podstawowo wieksze taktowania wiec chyba bedzie jednak szybszy, pozatym ta cena ok 800 zl - 6800 gs tak samo 750-800 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym raczej wątpliwe jest zastosowanie 256bitowej szyny danych.Takie coś oznacza większą ilość tranzystorów(kontroler jest przecież częścią GPU),droższą PCB bo GPU ma więcej wyprowadzeń.Także bardzo wątpliwe.

Zresztą szyna 128bit przy przepustowości 22GB/s powinna wystarczyć w zupelności.

Bardziej ciekawe jest to,ile ROP bedą mieć 7600GT/GS bo potoków pikseli już wiadomo ile.

6800GS 12pp +12 ROP,a 7600GT 12pp+hmm 4(?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...