Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

a co znaczy PSU Utilization, Surge Compensation i Capacitor Aging?? :P

 

PSU Utilization: Wykorzystanie zasilacza

 

Capacitor Aging: chodzi o to, ze elektrolit w kondensatorach starzeje sie co powoduje z czasem do utraty poczatkowej nominalnej mocy zasilacza. zalecaja dodac do obliczen 20% jezeli zasilacz bedzie wykorzystywany dluzej niz rok i jakies 25-30% gdy komputer bedzie chodzil non stop.

 

Surge Compensation: podczas odpalania kompa nastepuje chwilowe spietrzenie sie obciazenia i ponownie zalecaja dodac 15-25% jezeli nie jest sie pewnym co do wytrzymalosci zasilacza na chwilowy zwiekszony pobor mocy.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Musze podzielic sie z Wami moim bolem bowiem nakrecony nowym slowem "7600GS" (nie zagladajac na to forum niestety) jakis czas temu zakupilem te karciche tyle ze asusa z ddr2... ;( no i teraz szukam chetnego na jej kupno zeby zakupic te z ddr3... ale poki co chcialbym zapytac czy owy v-mod nad ktorym pracujecie bedzie dobry do mojej karty? ma taka sama ktos? dokladnie jest to ta karta: http://sklep.benchmark.pl/pelny_27374.html

 

Ps. gdybyscie zobaczyli jakie dodatkowe chlodzenie do niej zamontowalem mielibyscie polewke... szkoda ze nie moge zrobic zdjecia... powiem tylko ze opiera sie ono na wiatraczku 80mm i bylo robione wlasnorecznie

Edytowane przez cum_shot666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: :rolleyes: Troche zabawy nowa Karta

Aka Galaxy Gf 7600 GS 128MB !!! 1,4ns

Dołączona grafika

 

Wszystko Stock Cooling :)

Ps. Na rdzeniu 700Mhz niestety sie wysypywalo :) - czytaj wieszało... i powrot do windy :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak osiagneliscie 690...? przy 640 mi sie resetuje....? to w takim razie ile wycisneliscie z 256 na ns2,0? ;) mi na wiecej jak 1400 arty w bf2 wykakuja.... na dymie tylko.. JEST NA TO JAKIS SPOSOB? ++STEROWNIKI?++ kiej macie które najlepsze w was?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na memki atitool zle podaje .. dzieli jeszcze na pol ...

426x2 .. 850 ... czyli 1700 na memkach ma chlopak ;]....

z takim corem taie memki to juz daje taki wynik ..

 

ale w grach i tak lepiej miec 256mb na karcie i 1400 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Mam te karte - 256 mb 1.2 ns. Zalman chodzi dosc glosno i mam wrazenie jakby sie lekko ocieral o radiator - wtf?

BTW: w ogole to nie wiem czy to zaslug 256 mb ramu, ale w np. nowym Hitmanie scinki zdazaja sie bardzo zadko, a wczesniej dosc czesto.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na memki atitool zle podaje .. dzieli jeszcze na pol ...

426x2 .. 850 ... czyli 1700 na memkach ma chlopak ;]....

z takim corem taie memki to juz daje taki wynik ..

 

ale w grach i tak lepiej miec 256mb na karcie i 1400 ;]

Chaos nie wiem czy 256MB bedzie lepsze niz 200 MHz wiecej na pamieciach :) wedlug mnie jest to ciezki orzech do zgryzienia... w grach, w ktorch ram nie jest az tak wazny 7600gs 128 MB 1.4ns bedzie odskakiwal od gs'a z 256 MB 2.0ns, a w innych to grafa z 256MB bedzie lepsza lub porownywalna

 

wybor nalezy do danej osoby, ja dodam od siebie, ze narazie braku 256MB nie zauwazylem :D mam nadzieje, ze potrwa to dluzej

 

dla przypomnienia podam test (ile razu juz go dawalem :D) 7600gs 128MB vs 7600gs 256MB bo widze, ze wiele osob zapomina o nie wielkiej roznicy w wydajnosci (na dzien dzisiejszy) LINK

 

w zadnym stopniu nie zaczecam do kupowania 7600gs 128MB i nie twierdze, ze jest uber tylko naklaniam do zainteresowania sie nia.. bo na dzien dzisiejszy wiele osob ja przekresla... PCIE to nie AGP

 

mysle, iz wiele osob porownuje 7600gs 128MB vs 7600gs 256MB tak jak kiedys byly porownywane 6800xt (16 potokow, 6 vertexow) 128MB wykreconego na ok. 6800gt 256MB, jak wiemy w wymagajacych grach gdzie liczyl sie ram 6800gt by lepszy i to o duzo... tylko tam zasadnisza role odrywala tez przepustowosc agp, ktora rowniez byla waskim gardlem

 

w 7600gs 128MB wlasnie to pcie nadrabia w jakims stopniu brak dodatkowego ramu co nie czynie tej grafy o wiele slabszej od odpowiednika z 256MB

 

 

Pozdrawiam,

DarkArrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Micheangello - wlasnie Arche wtedy grafy taniej sprzedawal i sie go pytam czemu nagle tak drogo - powiedzial mi, ze tamta dostawa byla na 2.0ns a teraz kolejna jest calkowiscie na 1.2 ;)

ns ma jakis wplyw na o/c rdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez spokojnie wszystko dzialalo na 690 na rdzniu... tylko zasilka nie wytrzymywala i wyskakiwao co jakis czas info zwiazne z malym dostarczaiem produ do grafy :)

to nie wina zasilacza tylko mobo , która już nie może dostarczyć tak dużej ilości prądu dla karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aftershock

 

nie kazda karta jest taka sama :) jedna lepiej sie kreci jedna mniej trzeba miec poprostu farta albo znajomosci ;)

 

aa i co do darkarrowa i tego co powiedzial sideband

 

a pamietacie ? smialiscie sie ze mnie jak mowilem ze MINUSEM tej karty jest to ze nie jest zasilana wprost z zasilacza (czyt. nie ma molexa) a teraz sami widzicie ha waszym kartom brakuje papu co ;> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ,ciekaw jestem tylko czy na pewno masz tą karte na kościach samsunga .Bo Niemiec coś wcześniej pisał że podobno Arche ścieme robiło i dawało normalne 2.0 . Jesli masz 1.2 to ja lece zamawiać od razu :)

a co miał pisac .... ?

oj nieladnie konkurencjo nieladnie ;)

 

Karty sa na 100% z pamieciami 1.2 ns , mamy zreszta w ofercie i takie i takie

 

Jak ktos ciekaw to wyniki w SLI nizej :

 

3DMark03 standard bez O/C - 19 912 pkt

Dołączona grafika

 

 

3DMark05 standard bez O/C - 8839 pkt

Dołączona grafika

 

 

3DMark06 standard bez O/C - 4383 pkt

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos nie wiem czy 256MB bedzie lepsze niz 200 MHz wiecej na pamieciach :) wedlug mnie jest to ciezki orzech do zgryzienia... w grach, w ktorch ram nie jest az tak wazny 7600gs 128 MB 1.4ns bedzie odskakiwal od gs'a z 256 MB 2.0ns, a w innych to grafa z 256MB bedzie lepsza lub porownywalna

 

wybor nalezy do danej osoby, ja dodam od siebie, ze narazie braku 256MB nie zauwazylem :D mam nadzieje, ze potrwa to dluzej

Nie zgodze sie w calosci z ta opinia. Chyba, ze mowisz o starych grach, gdzie nie mozna ustawic jakosci tekstur, ale wtedy rozmowa o kartach tej klasy do takich gier to zupelne nie porozumienie. Jesli natomiast mowimy o grach dzisiejszych w rozumieniu o graniu, a nie 3dsmarkowaniu! w high detalach, to prosze ustaw tekstury na high w grach typu FEAR czy tym bardziej Oblivion, a roznica miedzy 128, a 256 ram na grafie bedzie znaczaco odczuwalna.

Przy 128Mb ustawiec tekstury mozna na low, dla mediu to juz masochism, a o high mozna zapomniec. RAM na grafice to przede wszystkim mozliwosc ustawienia odpowiedniej jakosci tekstur. Zatem jesli dla ciebie tekstury na low sa dobre to ok, ale nie mow, ze dla innych tez sa dobre, a pamiec nie przynosi wiekszego pozytywnego rezultatu.

 

w 7600gs 128MB wlasnie to pcie nadrabia w jakims stopniu brak dodatkowego ramu co nie czynie tej grafy o wiele slabszej od odpowiednika z 256MB

 

Jesli mowimy o grach dzisiejszych i jakosci tekstur na low, ewentualnie medium, to rzeczywiscie nie ma az tak duzej roznicy miedzy tymi grafikami z 128, a 256 ram. jesli natomiast mowimy o teksturach w grach na high to roznica jest znaczaca. Przy tej klasie karty nalezy brac pod uwage tylko tekstury na high inaczej dyskusja traci sens.

 

Jak ktos ciekaw to wyniki w SLI nizej :

 

3DMark06 standard bez O/C - 4383 pkt

IMO strasznie niski wynik jak na SLI nawet bez o/c. To ja na zapachynym systemie po o/c zrobilem 4k w smarku06, ale to i tak ni jak porownywac do 2 kart. Zatem wynik dla mnie strasznie niski, a co za tym nie oplacalna inwestycja na SLI.

Czy moze ktos wrzucic test SLI dla wersji GT?

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hmm jak daje 620 na rdzen to juz mi sie grafa wiesza... 600 mhz testowalem jakies 10 min i bylo ok, ale pewnie tez po dluzszej sesji padnie. Czemu tak salbo? Widze u was po 650 smiga...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie - Posiadam kartę Galaxy GF7600GS 256 MB ramki 2,0 ns. Na rdzeniu udało mi się dojść bez problemów do 660 a na pamiątkach do 1420. Przy Sempronie 2800+@2400 i 1GB ramu mam w 3DMARKU '03 około 9800 pkt. Z tego co czytam to chyba troszkę za mało. Używam sterów 84,21 więc najnowszych ze strony nVidii.

 

Co może być przyczyną takiego wyniku? Może stery? Jakich sterowników używacie?

 

pozdr

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co miał pisac .... ?

oj nieladnie konkurencjo nieladnie ;)

 

ja mowilem o poprzedniej dostawie a nie o obecnej :) wtedy nawet dzwonilem z pytaniem czy na 100% sa na 1,2ns co zostalo potwierdzone a po kilku godzinach aukcja zniknela ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnych i przyszłych posiadaczy Galaxy z Zalmanem namawiam do zdjęcia chłodzenia i zrobienia tam pożądku... Ja to dziś zrobiłem i jakież było moje zdziwienie, jak zobaczyłem kilo pasty (aż cała płytka do okoła rdzenia była wypaćkana) i tandetnie przyklejone radiatorki na pamięci, które nie miały prawa spełniać swojej funkcji (taśma przylepna była jakaś wąska, że kleili na krzyż, przez co było grubo towaru i w dodatku kiepsko się trzymało...).

A tak wogóle, to mam problem tak bardzo dziwny, że nie wiem co mam poradzić. Pisałem już o tym wcześniej, że Riva nie zapamiętuje mi ustawień częstotliwości karty. Po restarcie kompa częstotliwość pamięci wraca na stock-owy poziom, rdzeń zostaje tak, jak wcześniej ustawiłem, choć i to nie zawsze. Jak odinstalowałem Rivę i podkręciłem tylko z zakładki w sterowniku karty, to jest wszystko ok. ile bym razy nie uruchamiał kompa. Problem tylko w tym, że suwak kończy się na 845Mhz, a przydało by się ciutek więcej. Więc zainstalowałem Ati Tool i jakierz było moje zdziwienie, jak zobaczyłem, że w tam też mi się kasują ustawienia. Nawet jak po podkręceniu wejdę jeszcze w zakadkę OC steru i tam dodatkowo zatwierdze... Co to do diałła może być????? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#djs puść w evereście testy odczytu i zapisu pamięci to sie zobaczy

 

Zapis do pamięci - 2971

Odczyt z pamięci - 1167

Czas oczekiwania - 55,6 ns

 

I jak wyglądają te wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

To jak, ktos wie czemu tak slabo mi sie kreci? :|

600 na rdzeniu i ani rusz wiecej.

//

Do tego ten zalman chodzi jak czolg... mam wrazenie ze wiatrak ociera sie o radiator - mozliwe to?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ja mialem na 2x 256 odczyt chyba 5200 :P niech wypowie sie ktos kto ise głębiej zna na temacie

No bo ty masz DUAL CHANNEL a on NIEEE. Ale zysk z duala w marku jest max 5% to raczej nie tutaj jest wina. Ja bym troche odkreicł karte i zmienił stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...