Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam karte XFX GF7600GT na AGP.Kupilem ja jakos w listopadzie.Niedawno wyczytalem ze nVidia wypuscila nowa rewizje chipu G73 w 80nm a mianowicie G73-B1 :) No i tak sie zastanawiam bo w najnowszym RivaTunerze program mi pokazjue o mojej karcie nastepujace info:

 

Graphics core: NV4B/G73 revision B1 (12pp,5vp)

 

Jak zmienialem chlodzenie z oryginalnego na Pentagrama XC-70 Cu+ to na GPU bylo napisane G73-B1 :) Pamieci to Samsung...chyba 1.2ns.Karta ma domyslne takty 560/1400MHz :) Troche ja podkrcalem i na codzien dziala mi bez artow na taktach 675/1602MHz :) W stress osiaga w porywach 51'C a srednia temperatura oscyluje wokol 50'C.

Czyzbym trafil na karte wlasnie na tym nowym GPU po liftingu ???

 

Chialem sie jeszcze zapytac ile mniej wiecej powinno dac sie wyciagnac z pamieci o czasie dostepu 1.2ns ??? (wiem ze na forum napewno gdzies jest ale jak juz tutaj pisze to postanowilem sie zapytac) Nararazie pamieci puszczalem maksymalnie na 1650MHz i w 3DMarkach nie mialem artefaktow :)

 

Doadam ze przed zakupem wahalem sie miedzy 6800GS a 7600GT i nie zaluje ze wybralem ta druga :) Przy okazji musze pochwalic firme XFX bo karta jest naprawde dobrze wykonana (dobre oryginalne chlodzenie aczkolwiek slyszalne ;),pasta ladnie rozprowadzona i podobna do AS5 w konsystencji itp.)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lech-kom to sprawdzona firma? Ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia?(Jak z gwarancją?)

Ja u nich kupowałem, parę stron wcześniej już o tym pisałem. Jak na razie jeszcze nie musiałem reklamować towaru, więc nie wiem jak z gwarancją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław ile masz pkt w marku03 ? po oc (takim jak w sigu) na tym palicie. chce sobie kupic jakas grafe za ~350zl pod stalkera i myslalem o uzywce 6800gs (jakims cudem) a teraz zobaczylem tego palita i mnie zaciekawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PALIT 7600GT 256DDR3 1.4ns posiada dosyc duze radiatorki na pamieciach,

pytanko : wspomniane radiatorki nie beda przeszkadzac w zalozeniu Zalmana VF700.

Jaka jest ich wysokosc.

 

Druga sprawa moze to chlodzenie jest dobre i przewyzsza zalmana :) Zmieniac czy nie ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zauwazylem ze fotka ktora pokazal Cloperflake to 7600GT a nie gs jak myslalem :)

wlasnie patrze i widze ze trzeba uwazac jak ktos sie zdecyduje na tego palita 7600gs bo sa rozne wersje. jest zwykly 7600gs, sonic i jakis super http://www.palit.com.tw/en/products/nv_pcie_7600GS-Sonic.htm

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, cos Palit zdrozal troche w emarkecie (twojepc) do 358pln :( (a byl po 33xpln, wysylka gratis) . I caly czas mam gwozdzia - Palita 256MB czy lepiej krecacego sie Galaxy 128MB za 415pln z Proline ;)

 

ps. Sa juz vmody na nowe pcb Palita (takie jak ma Piet)? (w sumie nawet nie wiadomo jakie sie dostanie :()

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janisław ile masz pkt w marku03 ? po oc (takim jak w sigu) na tym palicie. chce sobie kupic jakas grafe za ~350zl pod stalkera i myslalem o uzywce 6800gs (jakims cudem) a teraz zobaczylem tego palita i mnie zaciekawil

W tej chwili nie mogę tego sprawdzić bo od 3 dni walczę z nowym dyskiem i systemem :/

Na pewno było ponad 13k5 ale dokładnego wyniku nie jestem w stanie podać. Dzisiaj wieczorem jak znajdę czas to trochę się pobawię i dam wynik.

 

ps. Sa juz vmody na nowe pcb Palita (takie jak ma Piet)? (w sumie nawet nie wiadomo jakie sie dostanie icon_sad2.gif)

Ja mam właśnie dokładnie taką wersję. Vmoda rozkminił już depose86 - instrukcje znajdziesz parę stron wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie.. moj 7600gs sprzedany .. ktos inny sie bedzie nim cieszył

walczcie dzielnie .. i starajcie sie moje wyniczki pobic :P

 

ja sie przeniose niebawem do tematu o 7900 ... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie.. moj 7600gs sprzedany .. ktos inny sie bedzie nim cieszył

walczcie dzielnie .. i starajcie sie moje wyniczki pobic :P

 

ja sie przeniose niebawem do tematu o 7900 ... :>

Zapomnialem Tobie drogi CHaosie powiedziec ze niektore Twoje rekordy juz pobilem :)

 

Ale jeszcze musze sie pobawic delta i rowniez przechodze na 7900 :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, panowie musze podjac teraz decyzje gdzie kupic tego palita 7600gs sonic. czy w lechkom.pl czy w twojepl.emarket.pl

czy ktos ma jakies zastrzezenia do ktoregos z tych sklepow? prosze o szybka rade

tu http://twojepc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9400713 (darmowa przesylka) czy tu http://sklep.lechkom.pl/index.php?includ=s...ly&ID=59664

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland, dawaj pierwszy, ja kupuje po tobie ;) Ponoc ten emarket to jakas odnoga hurtowni ABC Data, tak wyszukalem na forum. U lechkoma kupowal Janislaw i nie narzeka :) Najwazniejsza jest pozniej gwarancja, poniewaz chyba nie ma serwisu firmowego Plaita w Europie (czy sie myle?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz zamowilem w emarket.pl ;) /spozniles sie. wyjdzie tanio bo przesylka gratis, 357zl :) teraz tylko czekac az kasa wplynie im na konto ;/ a chcialbym juz jutro miec karte

mam tylko nadzieje ze nie bede zalowal. chce na tej karcie moc pograc w stalkera w godziwych warunkach (dx8)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, cena spadla o 2 pln :) Jak dostaniesz, to napisz co i jak. Tez ostrze sobie na nia zeby, ale na razie nie bedzie mnie i tak w Polsce do Swiat, wiec chwilke jeszcze poczekam z zamowieniem. ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze standardowe chlodzenie i tak u mnie dlugo nie pobedzie. pewnie wyladuje na nim blok. a jeszcze jak mi sie bedzie chcialo to moze zrobie blok obejmujacy rdzen i ram bo zdaje sie pamieci sa tylko po jednej stronie (po stronie rdzenia) zgadza sie?

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamieci sa po 1 stronie.

 

OT

Ja tez od zawsze jakos u zielonych przy blaszaku, ale w notku mam czerwonych (terez zielonych po zmianach wlascicielskich ;)) i tez jest ok. :)

 

ps. Aaa, jakbys mogl fotke karty umiescic, coby wiadomo bylo jaka rewizja i czy sa vmody do niej ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio przesiadłem się na GF7600gs na agp.

U mnie wszystko działa ok do momentu gdy nie schowam gry na pasek i nie przywrócę jej ponownie bo wtedy pojawiają się artefakty i błędy w grafice, to samo dzieje się przy ładowaniu save. Czyli przy przechodzeniu z grafiki 3D do 2D i powracaniu do 3D.

Mam zasilacz chiefteca 450W więc to nie to.

Zastanawiam się czy winą tego nie jest płyta Asus P4s533 na sis645 która obsługuje agp x 4

Ktoś miał podobny problem, jest na to jakieś lekarstwo, czy może karta jest uszkodzona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio przesiadłem się na GF7600gs na agp.

U mnie wszystko działa ok do momentu gdy nie schowam gry na pasek i nie przywrócę jej ponownie bo wtedy pojawiają się artefakty i błędy w grafice, to samo dzieje się przy ładowaniu save. Czyli przy przechodzeniu z grafiki 3D do 2D i powracaniu do 3D.

Mam zasilacz chiefteca 450W więc to nie to.

Zastanawiam się czy winą tego nie jest płyta Asus P4s533 na sis645 która obsługuje agp x 4

Ktoś miał podobny problem, jest na to jakieś lekarstwo, czy może karta jest uszkodzona??

Zrób format. Odinstalowałeś porządnie stare sterowniki?

 

Ktos orientuje się jaki zasilacz jest potrzebny dla karty palit 7600gs sonic? Mam powertec 350watt. Wystarczy?

A co z resztą sprzetu? Podaj całą konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze standardowe chlodzenie i tak u mnie dlugo nie pobedzie. pewnie wyladuje na nim blok. a jeszcze jak mi sie bedzie chcialo to moze zrobie blok obejmujacy rdzen i ram bo zdaje sie pamieci sa tylko po jednej stronie (po stronie rdzenia) zgadza sie?

No to pamiętaj o mnie, żeby chociaz troche pochodziął na nominalnym chłodzeniu, mógłbys jeszcze tempy podac jakie będą na nim, po OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...