Skocz do zawartości
Shenlong

Jak Najlepiej Zagospodarowac Dysk

Rekomendowane odpowiedzi

A jakbysciezagospodarowali dysk 160 GB mam aktualnie tak

 

c: 10 GB (system) ntfs, był fat32

d: 100GB (filmy, muzyka, instalki do progr, troche obrazow gier) ntfs

e:(reszta gb) zainstalowane gry, obrazy plyt, ntfs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbysciezagospodarowali dysk 160 GB mam aktualnie tak

 

c: 10 GB (system) ntfs, był fat32

d: 100GB (filmy, muzyka, instalki do progr, troche obrazow gier) ntfs

e:(reszta gb) zainstalowane gry, obrazy plyt, ntfs

Na "d" dałbym gry i programy, a na "e" filmy, instalki itp.

 

80GB

C: 10GB ( Windows )

D: 30GB ( Gry / Programy)

E: 20GB ( Filmy, Anime, Muzyka )

F: 20GB ( Instalki + obrazy )

Tak mam i jest mi dobrze :D

Czy oplaca sie robic osobna partycje tak z 5GB dla Flashgeta + eMule + BitSpirit ? I czy dac ja na "d" i reszte przesunac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci w ten sposob - Moja partycja na download/dokumenty znajduje sie na samym koncu i defragmentuje ja co miesiac ze stanu gleboka czerwien do stanu czerwien przerywana blekitem :wink: Czyli innymi slowy rzucanie download tam gdzie masz gry jest slabym pomyslem. Chyba ze masz duzo czasu i lubisz dzwiek glowicy dysku twardego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "d" dałbym gry i programy, a na "e" filmy, instalki itp.

tak się składa że mam na tym 100 GB cały zarzucony filmami, naszczęście mam dvd rw trzeba się będzie do tesko po cd wybrac po nagrywac wszystko i przebudowac partycje, mowicie ze na download osobna partyche ? a tak 10 gigasow wystarczy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sata Raptor 37 GB > 10GB na system, reszta na gry (Oblivion, HL2, Condemned i BRAKLO miejsca :]

Sata 160GB podzielone na 4 czesci. dwa FAT32 i dwa NTFS (na iso ;)

 

Mysle ze kazdy system sie zamuli z czasem. najlepiej zainstalowac sobie system > strzelic Ghosta i spokoj.

w kawiarence niedaleko mnie, chlopaszek co pare godzin zdalnie lanem robi ghosta, co by kompy byly czyste i dzialaja jak zloto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jest odpowiedź na moje pytanie? jezeli tak to nic z tego nie rozumie ... no moze troche

 

Rozumiem o co Ci chodzi. Te partycje niby tylko na SWAP to pic na wodę (może w wolniejszych dyskach i przy 256 ramu ma to sens).

 

 

Mając 7200 obr i 512 ramu (a teraz już średnio 1gb) nie ma to sensu. Przy tworzeniu tej partycji za każdym razem musisz ją ustalać i aktywować bo ona nie jest widoczna (dopiero po instalacji w systemie ustalasz gdzie ten swap ma być). Windows sam tego nie wykryje (zapewne oto Ci chodziło).

 

 

Ja mam tak:

 

c: 9GB

d:60 GB (grym, muzyka, download)

e: 20 GB (brat)

f: 12 GB (backup programów, moje dokumenty)

 

Wszystko na NTFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, otóż posiadam dysk 160 GB pojemność i zrobiłem nowe partycje, oto one:

 

c: 5 GB system

d: 1,5 GB swap

e 60 GB gry

f 72 GB filmy, mp3

g 16 z czymś GB na incomplited z neta

 

z tym że, nie widzi mi partycji G: mam system windows 2000 SP4 czy może mi ktoś pomóc ? dzisiaj wgrałem winde, poprzednio kiedy miałem tylko 3 partycje nie widziało mi 3 E: 50 GB co jest czy coś z moim dyskiem ? Wcześniej jechałem na XP i nie miałem z tym problemów, jednak ja dopiero zaczynam z 2k powód mało ram na XP a liczy się wydajność i komfort pracy, więc proszę o pomoc nie zamierzam zmieniać windy na XP chce rozwiązac problem z tym OS, ---.> ale sie zagalopowalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba włączyć adresowanie 48-BIT. Jest do tego jakiś wpis w rejestrze lub programem - bodajże Xteq X-Setup ma taką opcję. Generalnie problem prosty do rozwiązania, opisany chyba milion razy w Sieci i przynajmniej raz na forum. Innymi słowy: "było, szukaj". :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulisses dzieki, przeszukam te ponad 2 miliony postów,

 

 

dałem na LBA ale nic dalej widzi 4 zamiast 5 partycji

Edytowane przez evo4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki SGJ wszystkim wogóle, takiej opcji szukałem jednak nie wiedziałem gdzie to jest i jak się nazywa zapomniałem, a chodziło o przypisanie litery, pzdr, możecie wywalić moje posty żeby nie było zasmiecone, albo zostaawic bo moze sie przydac niektorym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamierzam jeszcze dodatkowo linuxa ubuntu zainstalowac na hdd 120gb

 

c: WindowsXP - 6GB NTFS

d: Swap - 2GB Fat32

Swap dla linuxa - 1GB

Linux - 8GB ext3

e: Gry, programy - 20GB NTFS

f: Mp3, filmy, iso, moje dokumenty - 60GB NTFS

g: download, wspólne pliki dla windowsa i xp - 14GB Fat32 /* fat 32 by linux mogl korzystac z tej partycji tj odczyt i zapis

 

Co sądzicie o takim podziale?

 

Podstawowy system to XP a linux głównie do nauki systemu a w przyszłości moze do powarzniejszych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie,że odkopuje,ale lepiej chyba niż nowy tworzyć.

 

Chciałem obejrzeć swoje partycje,czy czasem cosik sie nie marnuje i znalazłem takie coś:

Dołączona grafika

 

Co to jest i do czego służy?, moge to wywalić i zagospodarować ? W laptopie każdy megabajt na wage złota,a tu sie ich cały tysiąc marnuje :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Z tego co wiem partycja z której odzyskujesz windowsa-żeby nie robić formatu dysku całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jest partycja RECOVERY,a ta jest jakaś dziwna "type d7".

W dodatku windows'owy menedżer też ją zauważył:

Dołączona grafika

 

Szkoda,że niepamiętam,czy tak już było wcześniej :? Ale to raczej nie możliwe,żeby 1Gb się sam oddzielił i stworzył partycje :lol2: ,żadnych problemów z wirusami,trojanami itd też nie miałem,nigdy też nie robiłem nic przy dyskach,bo laptop nowy,a i czasu i potrzeby takiej nie miałem.

To ponawiam pytanie, wywalić te dziwną partycje, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Do tego jest partycja RECOVERY,a ta jest jakaś dziwna "type d7".

W dodatku windows'owy menedżer też ją zauważył:

nie cytujemy obrazków

Szkoda,że niepamiętam,czy tak już było wcześniej :? Ale to raczej nie możliwe,żeby 1Gb się sam oddzielił i stworzył partycje :lol2: ,żadnych problemów z wirusami,trojanami itd też nie miałem,nigdy też nie robiłem nic przy dyskach,bo laptop nowy,a i czasu i potrzeby takiej nie miałem.

To ponawiam pytanie, wywalić te dziwną partycje, czy nie?

Lepiej jak byś pytał w laptopach, broń Boże wywalać ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...