Skocz do zawartości
westsajd

Jak Wygląda Zgłoś/raport

Rekomendowane odpowiedzi

Wogóle mamy dosyć raportów - Fipa jest ostatnio mocno zajęty i mało bywa na forum, i od tego czasu raporty zalegają średnio w liczbie 20...

 

Normalnie jest po 30-40 tylko przy tylu kilka zawsze sprawdze i odznacze zeby utrzymac srednią ~20...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna rzecz, ze czesto ktorys z moderow zamknie jakis glupi temat czy skasuje niepoprawna sygnaturke, a dopiero potem sprawdzajac raporty sie okazuje, ze cos juz jest zrobione :)

 

Wiec zalegajace raporty nie zawsze oznaczaja, ze nic sie nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra odpowie mi ktos na:

 

1.

 

"to co tam robi: "Obrazek usunięty automagicznie. Patrz regulamin." Gadałem z marco to powiedział ze mona wklejac obrazki z domeny *.tweak.pl (jest rowniez mowa o tym w regulaminie), a obrazek sie usuwa. Jakby co jest to emot. dokłądnie ten: mad.gif"

klik

 

2

 

"acha, przypomniała mi sie jeszcze jedna sprawa: czy mogłby jakis moder wchodzic na "pamieci ram"? bo ja tam czasto wchodze, i wysyłam duzo raportow, raz nie wchodziłem przez pare dni, a tam kilka tematow ewidetnie do zamkniecia (pytania o hynixy -jest temat przyklejony, pytania co kupic itd) i najlepsze jest to, ze wszsyscy odpisuja, nikt raportu nie wysle, jest juz jakies 10 odpowiedzi i po co to zamykac. Jonathan czasami wchodzi (zreszta on prawie wszsytkie moje raporty rozpatrza icon_wink2.gif ), ale za zadko zeby cos z tym zrobic icon_wink2.gif"

klik

 

drugie w zasadzie wyjasnione - nie macie czasu ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle mamy dosyć raportów - Fipa jest ostatnio mocno zajęty i mało bywa na forum, i od tego czasu raporty zalegają średnio w liczbie 20...

 

to juz wiemy czemu Fipa ma moda, potrzeba bylo kogos do czarnej roboty, bo reszta sie wypalila :P jak fipa sie "wypali" to pewnie ktos nowy zostanie przyjety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do mnie? zawsze zgłaszam jak jest ewidentne łamanie regulaminu, a poza tym opisuje problem ;)

Nie. Taka ogólna refleksja mnie naszła. ;)

masz na mysli wysyłanie zgłoszeń zawierających puste pola lub kropki :> ?

Nie. Chodzi raczej o zgłoszenia w stylu: "nieodpowiedni dział" lub "powielony temat" mimo, że temat jest w dobrym miejscu. Ogólnie da się zauważyć u niektórych osób, że zgłaszają często w nadziei, iż któryś z moderatorów zdejmie im %.

powiedzmy ze z tego aktywnie udziela się 20k userów no i spróbuj z 21-osobową ekipą zapanować nad nimi ;) ja bym nie dał rady 21 vs. 20k - z motyką na słońce :P

wydaje mi sie że bycie moderatorem to chyba nie tylko odchaczanie raportów ... - tak ja to widze oczami zwykłego usera :P

21? Fajnie by było.

Oprócz reagowania na zgłoszenia, przeglądania działów w poszukiwaniu naruszania regulaminu, prowadzenie korespondencji z użytkownikami, dyskutowanie nad zmianami na forum i innych takich, często nie ma nawet czasu na przejrzenie interesujących nas wątków.

Czasami sam się zastanawiam, czy jest w tym szaleństwie jakiś sens. ;)

"to co tam robi: "Obrazek usunięty automagicznie. Patrz regulamin." Gadałem z marco to powiedział ze mona wklejac obrazki z domeny *.tweak.pl (jest rowniez mowa o tym w regulaminie), a obrazek sie usuwa. Jakby co jest to emot. dokłądnie ten: mad.gif"

1928143[/snapback]

to juz wiemy czemu Fipa ma moda, potrzeba bylo kogos do czarnej roboty, bo reszta sie wypalila :P jak fipa sie "wypali" to pewnie ktos nowy zostanie przyjety ;)
Zdemaskowałeś nas. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki myk. ;) Automatyczne kasowanie obrazków w podpisie, żeby nie trzeba było karać za to userów.

no ale jest to dozwolone! :lol: pozwalacie na wstawianie emotow ( klik ), ale one sie automatycznie kasuja :lol2: to tez chłyt marketingowy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ogólnie da się zauważyć u niektórych osób, że zgłaszają często w nadziei, iż któryś z moderatorów zdejmie im %.

No bo będe sie czuł urażony :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak ogólnie to chyba jak ktoś złoży raport to bedzie moderą przecież łatwiej "wytropić" Topic ktory narusza regulamin,powtarza się,są przyklejone...itp

 

Ale może się myle <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o zgłoszenia w stylu: "nieodpowiedni dział" lub "powielony temat" mimo, że temat jest w dobrym miejscu. Ogólnie da się zauważyć u niektórych osób, że zgłaszają często w nadziei, iż któryś z moderatorów zdejmie im %.

Crosis mógłbyś to rozwinąć, bo do końca nie zrozumiałem o co Tobie chodzi. To powielenie temaciku nie jest już karalne, czy może przypadkiem wkradł się wielbłąd do Twojej wypowiedzi? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosis mógłbyś to rozwinąć, bo do końca nie zrozumiałem o co Tobie chodzi. To powielenie temaciku nie jest już karalne, czy może przypadkiem wkradł się wielbłąd do Twojej wypowiedzi? ;]

Powielanie tematów nadal jest karalne, zgodnie z regulaminem. Mam jednak wrażenie, że część z tych raportów o powielonych tematach nie powinna być zgłaszana. Innymi słowy jest raport o powielonym temacie, ale w rzeczywistości trudno cokolwiek zrobić. Nie ma się do czego przyczepić w takim raporcie. ;)

 

Inna sprawa że w niektórych działach nie da rady zrobić tak, jak jest na grach czyli 1 temat = 1 gra. Gry są niejako dodatkiem do forum, które traktuje o podkręcaniu, zresztą podobnie jest chociażby z oślą łączką. Mam wątpliwości czy powinien być jeden topic o jednej karcie graficznej/płycie głównej i nie sądzę, aby jeden topic na dany sprzet wystarczył, bo wtedy dochodzi do tworów mających po kilkadziesiąt/kilkaset stron - a takie coś przejrzeć jest trudno. Ale to takie moje wątpliwości, w każdym razie powielanie tematów wg. regulaminu jest be. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powielanie tematów nadal jest karalne, zgodnie z regulaminem. Mam jednak wrażenie, że część z tych raportów o powielonych tematach nie powinna być zgłaszana. Innymi słowy jest raport o powielonym temacie, ale w rzeczywistości trudno cokolwiek zrobić. Nie ma się do czego przyczepić w takim raporcie. ;)

 

Inna sprawa że w niektórych działach nie da rady zrobić tak, jak jest na grach czyli 1 temat = 1 gra. Gry są niejako dodatkiem do forum, które traktuje o podkręcaniu, zresztą podobnie jest chociażby z oślą łączką. Mam wątpliwości czy powinien być jeden topic o jednej karcie graficznej/płycie głównej i nie sądzę, aby jeden topic na dany sprzet wystarczył, bo wtedy dochodzi do tworów mających po kilkadziesiąt/kilkaset stron - a takie coś przejrzeć jest trudno. Ale to takie moje wątpliwości, w każdym razie powielanie tematów wg. regulaminu jest be. ;)

 

Czyli czeka nas kolejny uptade regulaminu :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czeka nas kolejny uptade regulaminu :> ?

Wątpie, bo niby czemu?

To tylko mój pogląd na sprawę, pozostali moderatorzy moga mieć inne zdanie. Zmiana regulaminu tylko dlatego, że jeden moderator wpadnie na jakiś pomysł jest bezsensowne. Najpierw trzeba taką poprawkę przedyskutować z adminem i z pozostałymi moderatorami... Zmiana regulaminu to nie jest taka prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec dobrze prawi. Ale jak się widzi któryś z rzędu topic "Jak podkręcić mojego 9550" , "Ile wycisne z mojego 6600" - to aż się samo ciśnie żeby takiemu userowi wypisać linki do tematów i odpowiedni komentarz. Dobra, moge już przestać odsyłaś do linków w tematach typu "Problem z odświeżaniem/agp/sterownikami/wyjściem tv" itp. i próbować jakoś pomóc, ale gdy widze takie tematy które wymieniłem wyżej, to chyba nie tylko ja mam takie odczucia. A takie prywatne czaty powinny być według mnie systematycznie usuwanie wraz z postępem tematu, a jeśli np. połowa postu zawiera wypowiedź na temat, a druga połowa pogaduszki, to powinien on przynajmniej zostać wyedytowany, żebyuniknąć odzewu, a zarazem zaśmiecania topicu przez osobę do której zostały skierowane te "pgadaduszki". Wiem że raczej teraz w dużych topicach raczej nie da się tego naprawić, ale tak na przyszłość można by było zastosować takie rozwiązanie - taka moja mała sugestia ;)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestia jak najbardziej na miejscu. I w tym miejscu wlasnie pojawiaja sie raporty.

Ilu by nas moderatorow nie bylo, nie jestesmy w stanie na biezaco sledzic wszystkich topicow na forum. Za to raport o tym, ze w topicu X ktos robi sobie czata pozwala nam na to zareagowac.

 

Inna rzecz, ze niektorzy userzy, o ktorych Crosis juz wczesniej wspominal, sa nieco nadgorliwi i wysylaja raport gdy np. jeden post jest nie calkiem na temat. Moze sie myle, ale osobiscie uwazam, ze sa jakies dozwolone granice offtopa, ktore wynikaja z normalnego toku dyskusji (w moim przypadku jest to jeden, maksimum dwa posty).

Nie mowie, ze nie nalezy raportowac - ale czasami warto sie zastanowic, czy rzeczywiscie jest sens to robic. Jesli ktos rzuci pytanie, ktore pozostanie bez echa, to IMHO nie ma co robic z tego halo, bo ewidentnie ktos zostal albo olany, albo dostal odpowiedz na PW. Jesli natomiast zaczyna sie wywiazywac rownolegla dyskusja, lub ktos co chwile pisze nie na temat, wtedy na pewno trzeba nam zwrocic na to uwage.

 

 

Mam nadzieje, ze moje wywody sa zrozumiale... troche sobie wypilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo sposobem na powielane tematy i kobyłki jest: -pozwolenie na zakladnie kolejnych tematów, -stwoerzenie prostego faq na pierwszej stronie kobyłki, -zoftopowoanie reszty kobyłki

troche to pokęcone ale ma to sens ;) w kobyłce wiedza bedzie sie produkowala by krystalizować się w pierwszym poście, do którego będzie można ludzi odsyłać, trmaty zamykać, kasować ew.sobie kogoś przybananić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Inna rzecz, ze niektorzy userzy, o ktorych Crosis juz wczesniej wspominal, sa nieco nadgorliwi i wysylaja raport gdy np. jeden post jest nie calkiem na temat. Moze sie myle, ale osobiscie uwazam, ze sa jakies dozwolone granice offtopa, ktore wynikaja z normalnego toku dyskusji (w moim przypadku jest to jeden, maksimum dwa posty).

Zobacz na to tak, jest temat, pierwsza odpowiedź na temat, kolejna to wygląda jakoś tak: hahaha, i jak tu nie raportować tego. Ja w takim wypadku wciskam zgłoś i pisze że post nie na temat, albo nie wnoszący nic do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięciami to ta sama sytuacja co wczesniej z A64.

Zrzutka dla mnie na jakies fajne pamięci, a będe częsciej tam zagladał :wink:

cos kiepskawo ci idzie to A64..tam kilka tematow ewidentnie zalega...a moderow zalogowanych kilku jest...nieroby :P

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...