Skocz do zawartości
ndx

Jak wygląda Wasze stanowisko?

Rekomendowane odpowiedzi

"Projekt architektoniczny" jak i konstrukcja samego biurka sa wlasnej mysli (malo)technicznej  :wink:

 

Papuga jest extra - zaluje, ze wiekszej nie nabylem...  :-P

 

Konstrukcja i material nawet jesli sa malo-kurzo-friendly, to jeszcze nie jest problemem raz na tydzien schylic sie pod biurko i dwa razy do roku (na Wielkanoc i Boże Narodzenie) nawet podloge przemyc, heh... dlatego tak czysto na zdjeciu  :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dlaczego nie używacie podkładek? Ja w domu nie miałem, po przeprowadzce postawiłem monitor na parapecie i jest znacznie, znacznie lepiej, idealnie, na poziomie oczu - nie muszę się ani schylać, ani patrzeć na górę - dla mnie świetne rozwiązanie, nie rozumiem hejtów :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO już kwestia jaki monitor posiadasz. Jeżeli tak co ma możliwość pochylenia przód/tył i nic więcej to możesz sobie stawiać podkładki.

Jednak z tego co widzę to u dużej liczby osób dolna ramka monitora jest praktycznie na poziomie oczu, to masakra jakaś ;) Szkoda zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podkładkę i nie wyobrażam sobie korzystania z PC bez niej (nie mam możliwości obniżenia krzesła). A ile płytek, tudzież innych niezbędnych gadżetów, można schować pod nią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma w sofcie jakiejś opcji żeby pozbyć się tego brzydkiego efektu ramek, żeby tak ten GTR bardziej spójny był?

 

win7 + ati - da sie (w nowych sterach 10.3 wprowadzili konfiguracje ze obraz wyswietalny jest tez za ramkami - dodaje sie pare pixeli do wyswietlania "za ramkami")

 

chwilowo siedze na NV bo 5870 siedzi na cle, a łaczyc monitory w grupy moge tylko w XP (grac moge w XP na 6 max)

nvidia w win7 w nview nie ma juz takiej opcji <_<

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan na kwiecień 2010

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na zdjęciach 2x Gateway 30" XHD3000 2560x1600 + Samsung 24" 2443BW 1920x1200 (w pionie) i kilka innych dupereli.

 

Lekki bałagan zwłaszcza z kablami i kurzem musicie mi wybaczyć bo nie miałem weny na sprzątanie jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te monitory są tak blisko krawędzi że bałbym się żebym ich nie strącił. i gdzie miejsce na kufel/kubek :blink: :)

 

Spokojnie nie strąciłbyś, te trzydziestki są tak ciężkie że musiał byś się na nim położyć aby się przesunął. A kubek się mieści bez problemów właśnie to testuję na świeżej porcji kawy ;) Nie twierdzę że to jest już finalne ustawienie ale jak na razie mi pasuje, są natomiast problemy natury technicznej. Moja poczciwa karta X1950Pro nie bardzo chce współpracować z najlepszymi sterownikami do HD5870 dlatego też chwilowo 24" jest "off line". Prawdopodobnie bez zakupów się nie obejdzie.

 

EDIT:

 

Zgodnie z tym ATI Eyefinity Technology Display Connectivity [pdf] kupię to HP Display Port to DVI-D Adapter [Allegro] i będzie po sprawie ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z tym to ACTIVE DP @ DVI adapter ;) (kosztuje jedyne 250-350zł)

to co w auckji to przejsciówka pasywna i nie bedzie dzialać, z pasywnych dziala jak narazie TYLKO 5 x tansza - DP @ VGA(DSUB) (jak chcesz to bede mial taką wkrotce)

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z tym to ACTIVE DP @ DVI adapter ;) (kosztuje jedyne 250-350zł)

to co w auckji to przejsciówka pasywna i nie bedzie dzialać, z pasywnych dziala jak narazie TYLKO 5 x tansza - DP @ VGA(DSUB) (jak chcesz to bede mial taką wkrotce)

 

O widzisz, bardzo dobrze że o tym napisałeś bo nie zwróciłem na to uwagi! Więc kupię sobie chyba jakieś HD4350 bo nówki koło 100zł chodzą a dwa dodatkowe porty się przydadzą, wtedy może nawet swoją 17" LCD na zegarek przerobię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, bardzo dobrze że o tym napisałeś bo nie zwróciłem na to uwagi! Więc kupię sobie chyba jakieś HD4350 bo nówki koło 100zł chodzą a dwa dodatkowe porty się przydadzą, wtedy może nawet swoją 17" LCD na zegarek przerobię ;)

 

szczerze mowiąc wolalbym dac 50-60 za adapter na VGA, roznicy w 2D w obrazie nie bedzie no chyba ze ma sluszyc do pro zastosowan graficznych

a bedzie duza oszczednosc

 

no chyba ze bardzo ci zalezy na DVI to polecam radka hd5450 (ja kupilem wersje 512mb ddr3 z display portem wiec mam obsluge 3 monitorow z głownej grafy i 3 dodatkowych z hd5450

 

poza tym w testach w 2D 5450 żarła jakies 8W :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiąc wolalbym dac 50-60 za adapter na VGA, roznicy w 2D w obrazie nie bedzie no chyba ze ma sluszyc do pro zastosowan graficznych

a bedzie duza oszczednosc

 

no chyba ze bardzo ci zalezy na DVI to polecam radka hd5450 (ja kupilem wersje 512mb ddr3 z display portem wiec mam obsluge 3 monitorow z głownej grafy i 3 dodatkowych z hd5450

 

poza tym w testach w 2D 5450 żarła jakies 8W :blink:

 

Pasywny 5450 od XFX u mnie 160zł też wersja 512MB tyle że DDR2 ma DVD/HDMI/D-SUB ale czy ja wiem czy jest sens dopłacać 60zł w stosunku do 4350 skoro i tak będzie ta karta tylko i wyłącznie 2D wyświetlać. W planie podpięte by tam było 24" z 1200x1920 (w pionie jak na zdjęciach) i może wyżej wspomniane 17" 1280x1024 jak znajdę w ogóle miejsce dla niej ;) Z drugiej strony adapter najtaniej i nie musiał bym się bawić w drugą kartę ... cholera muszę iść na piwo z tym pomysłem i się zastanowić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywny 5450 od XFX u mnie 160zł też wersja 512MB tyle że DDR2 ma DVD/HDMI/D-SUB ale czy ja wiem czy jest sens dopłacać 60zł w stosunku do 4350 skoro i tak będzie ta karta tylko i wyłącznie 2D wyświetlać. W planie podpięte by tam było 24" z 1200x1920 (w pionie jak na zdjęciach) i może wyżej wspomniane 17" 1280x1024 jak znajdę w ogóle miejsce dla niej ;) Z drugiej strony adapter najtaniej i nie musiał bym się bawić w drugą kartę ... cholera muszę iść na piwo z tym pomysłem i się zastanowić ;)

 

no hdmi ogolnie są tansze bo karta z hdmi (mowa od 5450) ma obsluge tylko dwoch monitorow, a modele z DP są tylko chyba 4 i najtaniej ma powercolor i sapphire

xfx i asus +50zł

 

u mnie 5450 tez tylko 2D wyswietla ale licze ze odpale na niej wormsy na 3 lcdkach w drugim budzetowym kompie

 

 

tymczasem

Dołączona grafika

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...