Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

też potwierdzam - jest cichusieńki :)

taki fander na 1800obr :) ( a kręci u mnie 2200 :D )

przez tą plastikową odudowe troche tak dziwnie piszczy - po zdjeciu problem znika :)

jutro z rana zakładam :)

będe go musiał zgiać jeszcze o jakies 30* :)

^%$^$&* zalman ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, do użytkowników tego ET2 :)

Warto w to inwestowac na Gigabyte Radeon 9550 ? Oczywiście z myślą o mocnym O/C przy zachowaniu ciszy....rozważam jeszcze Pentki 80AlCu albo 70Cu+ (cholernie drogi :/ ) ....z góry dziękuję za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, do użytkowników tego ET2 :)

Warto w to inwestowac na Gigabyte Radeon 9550 ? Oczywiście z myślą o mocnym O/C przy zachowaniu ciszy....rozważam jeszcze Pentki 80AlCu albo 70Cu+ (cholernie drogi :/ ) ....z góry dziękuję za opinie

moim zdaniem to przerost formy nad trescia. 9550 kosztuje ok 200 zl i chcesz wydac teraz na to 100 na ET2. Za jakis czas zrobi sie (mam nadzieje juz) cieplej, i pomyslisz o wydajniejszym chlodzeniu czyli bedziesz chcial np fanderki z 2-3 sztuki i dochodzi kolejny wydatek. Teraz za ok 400 zl masz naprawde szybka karte, a jak poszukasz okazji to na bank bedzie i szybka i stosunkowo cicha :)

 

pamietaj ze wentylatory zwiekszaja obroty przy wzroscie temperatury wiec poki co nie jest zle :) ja stosuje takie chlodzenie (otwarte okno ) ;)

 

hehe peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :) to z pewnością najprostrzy sposób :)

ale chodzi o to..że ja niedawno przesiadłem się okazyjnie z Radka 9100 na tego 9550 i jest to dla mnie i tak spory skok wydajnościowy...i nie planuję w najbliższym czasie zmieniac grafiki...dlatego myślałem o kręceniu tej.....założyłem już radiatorki SPIRE (te niebieskie) na pamięci na karcie...rdzeń w tej chwili chłodzi Zalman NB47J.... pierwsze co muszę zrobic to zapewnic lepszą cyrkulację powietrza w budzie...ale mimo wszystko...chciałbym zapewnic tej grafice należyte warunki pod O/C ....a ten Zalman jest taki gorący momentami że możnaby się poparzyc :| sic!

dlatego proponowano mi Pentagrama 80AlCu, 70Al+ lub Cu+.....czytałem jeszcze o Arctic Silencer rev.3 dla ATI....no i teraz czytam o tym potworze :) no i mam już mętlik...nie wiem co najlepiej zrobic...żeby tę kartę podkręcic przy zachowaniu ciszy i bezpieczeństwa....

Może podam resztę specyfikacji:

Sempron 2400+ SocketA chłodzony Scythe Katana+Akasa Amber 92mm

MSI K7N2 Delta2 Platinum + Pentagram NP-40 Al na mostku północnym (stockowy wentyl wył potwornie)

512 MB GoodRam 400MHz

Gigabyte Radeon 9550 128/128bit + Zalman NB47J + radiatorki na pamięciach

Samsung 60GB SP

Zasilacz to Chieftec 420W HPC-420-302 DF (2 wentyle 80mm każdy)

Obudowa to : http://allegro.pl/item92414008_rewelacja_c...na_allegro.html - jak sprzedam, kupię coś lepszego...

 

no i nie wiem co z tym począc...dodam że w tej chwili nie mam żadnych wentyli w do- i odprowadzających powietrze z budy...zamierzałem przerobic tył i wrzucic tam jakąś 92mm a na przód dac 80mm AC Fan 3 coś tam...ponoc ma 10dB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :) to z pewnością najprostrzy sposób :)

prosty tak ale przede wszuyskim niezbyt kosztowny:)

 

wiesz co, naprawde rozumeim ze taki sprzet troche kosztuje. ale jednak podtrzymuje opinie, ze jednak koszt jaki poniesiesz jest reatywnie wyzszy niz 'zysk' z przyrostu performance... Ja bym zbieral na jakiegos 6600 i byloby fajnei. Teraz ok 400 zl kosztuje. Ps. nawet podkrecony 9550 nie bedzie mocny bo tutaj jednak role duza odgrywa architektura karty (i wymagania obecnych gierek), ilosc pamieci (na grafie i operacyjnej) jak i moc. Byl zdaje sie na pclabie artykul porownujacy wiekszosc dotychczasowych kart (od GF4 wzwyz) w gierkach z Feare na czele... zobaczysz jak to wypada w praktyce i czy warto wydawac tyle szmalu na cos co po miesiacu wyda Ci sie malo praktyczne. Wiem, ze narzekam, ale kiedyskupilem zalmana zm80d za wowczas 144 zl i po bodajze pol roku przedawalem razem z karta.

 

 

Bude kupisz kiedy idziesz, najwyzej ja porozwieracj troche by ten obieg powietrza wymusic :) a tak to mysl o grafie - moja rada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...jesteś przekonywujący :P

no ale logicznie rzecz biorąc masz w 100% rację...przyznaję....bo ten Sempron mi pójdzie bez problemów na 2100MHz, bo już robiłem takie testy ale na starym coolerze GlacialTech'a...teraz mam o wiele lepsze chłodzenie, i zasiłkę porządną...

Jeśli mi się nie uda sprzedac mojej budy w przystępnej cenie, to ją lekko przerobię...i wiatraki wrzucę ciche...i wtedy wstrzymam się z wymianą chłodzenia na karcie narazie..może faktycznie warto zainwestowac w GF 6600....ponoc są dobre...ale napewno lepiej byłoby miec wersję GT niż zwykłą.....ale zobaczymy..kwestia czasu i finansów...

narazie zobaczymy jak się potoczy aukcja...i za ile sprzedam budę...o ile sprzedam :P dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...jesteś przekonywujący :P

no ale logicznie rzecz biorąc masz w 100% rację...przyznaję....bo ten Sempron mi pójdzie bez problemów na 2100MHz, bo już robiłem takie testy ale na starym coolerze GlacialTech'a...teraz mam o wiele lepsze chłodzenie, i zasiłkę porządną...

Jeśli mi się nie uda sprzedac mojej budy w przystępnej cenie, to ją lekko przerobię...i wiatraki wrzucę ciche...i wtedy wstrzymam się z wymianą chłodzenia na karcie narazie..może faktycznie warto zainwestowac w GF 6600....ponoc są dobre...ale napewno lepiej byłoby miec wersję GT niż zwykłą.....ale zobaczymy..kwestia czasu i finansów...

narazie zobaczymy jak się potoczy aukcja...i za ile sprzedam budę...o ile sprzedam :P dzięki za pomoc ;)

Jeśli masz trochę kasy a za mało na nową kartę kupuj. Z tym chłodzeniem mozna robić co sie tylko chce. Oryginalne chłodzeni można nawet na 90 fandera wymienić (odpowiednio go modyfikując).Biedziesz mógł go tak samo jak scythe katanę na nowym procu zamontować na nowej karcie jak zmienisz za jakiś czas. Ale wrazenie posiadania tego bydlaka robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chomik 16 Ty moj zbawco i wybawicielu. To mnie porzekonalo, ze warto zakupic tego coolerka. Dodaj jeszcze, zmiesci sie tam np. jakis cooler 92mm ?, albo cos wydajniejszego z 80mm-etrowek ?

92 spokojenie wejdzie, mozna wykorzystac do umocowania te otwory, do korych jest przykrecona tak plastikowa oslonka. W kazdym razie ja tak u siebie zrobilem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdzie i 160 :) na skos :)

ale jest jeszcze malutki problemi w postaci takiej że mi zakrywa do połowy 1 kość ramu BGA :/

naszczęsice HP są bardzo plastyczne - bez problemu mozna je wyginac jak plasteline :)

ale ja tam wole nie - wytne se 4 żeberka ze spire i luzz :)

 

ADD +

 

na pasywie :)

42* po 20min pracy idle

58* po 15 min artefact scan :)

 

bez wenyla z boku obudowy - praktycznie brak obiegu powietrza :)

zalman moze sie zchować :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cooler raczej wejdzie na 7600gt i x800gto? Wole sie upewnic, bo w specyfikacji nic na temat tych kart nie ma ;x

Kumpel kupił w komputroniku 7600 gt i zamontował bez zadnego problemu. Nawet można montować na 6600 gt agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te żeberka można uznać za gęste:

http://www.mod-planet.com/modules/subjects...px/pict8211.jpg

?

Ja uwazam ze nie potrzebne sa zadne 2x80 ani 120. Wystarczy dobrze zmodyfikowana 90. Testowałem na Ati x1800xt i temperatura 51'C w stresie. Mam dwa takie wentyle. Drugi zrobiłem dla kumla ale zachacza mu o karte telewizyjna i postanowił dać nawiew boczny z obudowy tylko na radiator. Ma na 7600gt 48'C w stresie. Moge go tanio sprzedać. To zmodyfikowany silverstone.

 

post-106925-1142787190_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo tego sytuacja by się wykrystalizowała jakby ktoś zrobił jakiś mały teścik z temperaturami i innymi odczuciami porównując zestawienie różnych kombinacji ochładzających radiator.

 

"Firma Point of View (PoV) pokazała nowatorski system chłodzenia dla kart graficznych. Projekt nazwano Mr. Freeze. Jest to rozwiązanie uniwersalne, czyli można go będzie zamontować na dowolnej karcie graficznej. Konstrukcja składa się z systemu aluminiowych żeberek i przebiegających przez nie dwóch ciepłowodów."

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stolarczy...bit/3/pov-1.jpg

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...