Skocz do zawartości
miramp

Evercool I Revoltec

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi czy EverCool zmiesci sie na gigabyte DS4 (965-DS4) bo boje sie ze moze zahaczac o mostek SB:

Ej czlowieku nie zartuj.

Fajna masz plyte i wszyscy sie z tego cieszymy.

Prosze o wieksze zdjecie... :blink:

 

A tak serio to o co ma niby zachaczac??

Predzej juz o cewke, a nie o radiator, ktory jest bardzo plaski.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy znaczy ze on nie odstaje az tak zeby "dojsc do" radiatora ? radiator nie jest do konca taki plaski ze 2 cm ma (tyle co cewka)

pozatym... czy evercool nie jest dłuzszy od slotu PCIex ?

Edytowane przez Yacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy znaczy ze on nie odstaje az tak zeby "dojsc do" radiatora ? radiator nie jest do konca taki plaski ze 2 cm ma (tyle co cewka)

pozatym... czy evercool nie jest dłuzszy od slotu PCIex ?

Jakbyś kupił ATi x1900 albo gf7900gtx to myślisz żeby nie weszły? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzwa nie wiem ... dlatego pytam sie was - nigdy nie chlodzilem grafiki czymkolwiek innym niz stock/blok wodny - wiec wybaczcie ale problemy z "zahaczajacym chlodzeniem" sa mi zupelnie obce - nie chwale sie nie pysze niczym tylko pytam ... moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem wreszcie ten sprzęt (wersja Recvolteca) żeby się przekonać na własnej skórze co jest wart :)

 

No i wygląda to tak że cooler świetnie zbija temperature w idle, nawet o 10-15stC!(60st z 70-75) Ale co się dzieje po włączeniu trybu 3D? Masakra - układ nie nadąża z odprowadzaniem ciepła! Radiator wraz z Heatpipe jest tak gorący że zaczyna strasznie parzyć! A temp rośnie coraz szybciej do 95st!!! Po tym niebieski ekran i trzeba resetować kompa!

Najpierw podłączyłem wentyl pod fabryczne wyjście na karcie żeby była regulacja ale ona jest zbędna bo na 100% obrotów wentyl jest niesłyszalny. Tylko że nawet na maks obrotów cooler calkowicie nie radzi sobie z odprowadzeniem ciepła z x1900xtx na standardowych parametrach nie mówiąc jużo o OC!

Będe próbował zamontować 90mm wentyl zamiast tego fabrycznego i zobacze jaki będzie efekt. Ew jeszcze moge założyć 120-ke.

 

Cooler standardowo na pewno będzie świetny na mniej wydajnych kartach ale do R580 się nie nadaje bez modyfikacji. A czy z modyfikacjami to się okaże.

 

Producent podaję że jest to układ pod wszystkie karty - no i jasne - da się zamontować, ale co z tego jak efekt jest żałosny i gorszy od fabrycznego. Pozytywny efekt to to że jest ciszej. Ale tylko w 2D bo 3D nie można włączyć :?

 

Do tego żeby założyć radiatory na ram trzeba wyginać Heatpipy (jak ktoś o tym pisał). Nie jest to trudne ale producent mógł o tym wcześniej pomyśleć. No i mogli by dołożyć 8 radiatorów na pamięci a nie 4. Jak cooler ma być na wszystkie karty to wszystkie.

 

Druga pozytywna sprawa to cena...może trzeba było Zalmana wybrać?... <_<

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] na 100% obrotów wentyl jest niesłyszalny. [...]

Hehe, brudek w uszach zalega? :wink:

Producent podaję że jest to układ pod wszystkie karty - no i jasne - da się zamontować, ale co z tego jak efekt jest żałosny i gorszy od fabrycznego.

Jeżeli się nie mylę (?), to jak to chłodzenie wchodziło na rynek (na początku roku), to o XTX nikt jeszcze nie słyszał... Może dla tej karty lepiej celować w VF900? Zwłaszcza Fatal1ty FC-ZV9 wygląda fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...efekt jest żałosny i gorszy od fabrycznego...

Druga pozytywna sprawa to cena...może trzeba było Zalmana wybrać?... <_<

Jak juz cos to X2, wydajnosciowo nie znajdziesz raczej nic lepszego niż ori chłodzenie.

Accelero to chyba najlepszy kompromis miedzy glosnoscia a wydajnoscia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, brudek w uszach zalega? :wink:

 

Jeżeli się nie mylę (?), to jak to chłodzenie wchodziło na rynek (na początku roku), to o XTX nikt jeszcze nie słyszał... Może dla tej karty lepiej celować w VF900? Zwłaszcza Fatal1ty FC-ZV9 wygląda fajnie.

Słuch mam dobry i uważam że lepszy od przeciętnej :wink: i nic tam nie zalega...Chyba że ty trzymasz cały czas głowe w obudowie...

 

Jak pisałem to wersja Revolteca którą stosunkowo nie dawno wypuścili i producent umieścił stosowną informacje o przydatności do kart x1800/x1900/7800gtx/7900gtx. Oni sobie a rzeczywistość sobie <_< ale nie poddaje się zobacze jak z lepszym wentylem - może jeszcze z tego będą ludzie :)

 

No ten zalman wygląda obiecująco tylko co z głośnością w praktyce. Wersje Fatal1ty mają wentyle o podwyższonych obrotach czyt. hałasie.

 

EDIT

No i przestestowane. Zamontowałem stockowy cooler...i znów ciesze się niskimi temp :? i hałasem w 3D :angry:

Składając przesmarowałem pastą Akasa 5022 i mam 2-3st mniej w idle. WOW! :-P

 

Zakładałem 1x90mm, 2x90mm i 1x120mm. Przy żadnym układzie cooler nie daje rady schłodzić karty w 3D. W idle temp jeszcze spadły ale co z tego. Za każdym razem temp w stresie dochodziły do 95-100stC!!! Tylko czasem to dłużej trwało.

Podsumowując - Revoltec/Evercool nie nadaje się do karty z ponad 100Wat mocą. Może na 75W 1900gt dałoby rade ale tu nie ma szans.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rdzeń, to co się styka z coolerem. Zetrzyj jakąś szmatką starą i przetrzyj delikatnie sprytem albo denatem, (DELIKATNIE) żeby odtłuścić rdzeń, a nie utopić. Potem posmaruj odrobinę, naprawdę cienko rdzeń i wsio, przykręcasz i działa.

 

Gdzieś wcześniej jest fajny i wydajny mod tego coolera z wentylem Aero Cool 140mm. Wymiata normalnie ;] Jak sobie kupię nową grafę to właśnie zapodam taką 140-tkę :D

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem to chłodzenie, spadek temp na gpu w iddle o 10-11*, otoczenie gpu spadek o 6-7*, nawet na cpu o kilka spadło ; d

 

na pamiątkach siedza 4 radiatory zalaczone do zestawu revolteca + 4 zalmana z zestawu zm-rhsi. Te zalmana cos latwo odpadaja jak sie je ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj mu jeszcze Aerocool Streamliner 140x 140x 20mm zamiast tej 80mm a zobaczysz jak ci temperatury polecą. :D bo będzie wiał na cały radiator i dodatkowo do góry w stronę proca tą wystającą częścią.

Nie jest tani http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1222, ale za 54,7 CFM przy 19dB się płaci. Na allegro można je spotkać po ~50zł. Ten wentyl na tym chłodzeniu i nic więcej.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie zaczęły się problemy z revoteczką... wiatrak zaczyna się zacierać, nie zawsze rozwija pełne obroty i trzeba do ręcznie ruszyć. Pomogło przesmarowanie silikonem, ale to (raczej) nie jest rozwiązanie na dłuższą metę.

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie zaczął szwankować?

U mnie non top trzyma między 2160-2228rpm (w porywach). Ale jeśli padnie to odżałuje te 50zł i przyszłościowo kupie mu to 140mm Aero :D , w ogóle przesiadam się na 120-stki w puszce, bo te 80mm obecnie mnie już drażnią.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Revoltec był kupiony bodaj w październiku, średnio 8-10h dziennie (z przerwami) pracował.

 

Co do podrasowywania revolteca - co wg Was jest lepsze:

1)radiator przerzucić na drugą stronę karty i połączyć tunelem z 120ką na tylnej ściance (ale co z memkami na OC?)

2)kupić LINK, i tunelem połączyć z radiatorem revolteczki (kwestia memków odpada, ale rośnie ilość wiatraków, którą chcę zmniejszyć...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie zaczął szwankować?

U mnie non top trzyma między 2160-2228rpm (w porywach). Ale jeśli padnie to odżałuje te 50zł i przyszłościowo kupie mu to 140mm Aero :D , w ogóle przesiadam się na 120-stki w puszce, bo te 80mm obecnie mnie już drażnią.

 

Wydaje mi sie ze wydawanie 60zł na wentylator mający chłodzić cooler za 60zł to jednak bezsens IMO.Jest to niewątpliwie bardzo wydajne połączenie, ale podobne rezultaty można osiągnąć dużo tańszym kosztem.

Biorąc pod uwagę kryterium kosztowe to zdecydowanie lepiej jest wydać 15zł na Arctic Fan 12 :wink: Oczywiście, gdy pieniążki nie stanowią problemu a oczekujemy czegoś więcej to można sobie kupić takiego 140mm- mocno nam przewieje budę :D A takim rozwiązaniem "pomiędzy" będzie

2537664[/snapback]

Mój Revoltec był kupiony bodaj w październiku, średnio 8-10h dziennie (z przerwami) pracował.

 

Co do podrasowywania revolteca - co wg Was jest lepsze:

1)radiator przerzucić na drugą stronę karty i połączyć tunelem z 120ką na tylnej ściance (ale co z memkami na OC?)

2)kupić LINK, i tunelem połączyć z radiatorem revolteczki (kwestia memków odpada, ale rośnie ilość wiatraków, którą chcę zmniejszyć...)

To będzie wtedy ta 120-tka wyciągać ciepłe powietrze z radiatora?bo tak to rozumiem.Moim zdaniem nie będzie to zbyt wydajne rozwiązanie.Revoltec nie jest stworzony do pasywnej pracy związanej z dobrym odprowadzaniem ciepła z samego radiatora.Jesli ma w gre wchodzić o/c to możesz sie niemile zdziwić jak bardzo sie karta grzeje bez nawiewu na radiator.Nie bedzie tez w ogóle nawiewu na memki-IMO beznadziejne rozwiązanie pod względem wydajności, ale pomysł b.dobry :wink: A ten Zaward to juz w ogóle cena powalająca.Za ta cene to sobie Freezera na grafikę posadzisz :wink:

Najlepiej kupić jakąś 120mm albo juz nawet tą 140mm jak sie upieracie i mieć te radiatory na memkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje tunelu nie mają sensu.

 

Tak jak pisze JejoX:

-mała kasa, arctic, Coolink albo coś podobnego 120mm, za trochę więcej Fander.

-większa kasa, AeroCool 140mm albo coś lepszego ;]

 

Jak dla mnie to są najlepsze rozwiązania na ten cooler, on raczej wiatrak musi mieć na sobie, kwestia tylko na jaki i ile kasy chcesz wydać. Ja bym dał jednak tego Aero 140, bo wiem co potrafi to praktycznie niesłyszalne 140mm (niezły przeciąg ;]).

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...