Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

wyboru nie ma żadnego.przy tej samej cenie X1900XTX jest jedynym słusznym wyborem,chyba że jest się fanatykiem NVIDIA.natomiast wybór pomiędzy 7900GT a X1800XT za 1400zł,jest sprawą otwartą.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyboru nie ma żadnego.przy tej samej cenie X1900XTX jest jedynym słusznym wyborem,chyba że jest się fanatykiem NVIDIA.

czyli jak kupuje samochod kombi w tej samej cennie co praktycznie identyczny tyle, ze np.sedan to juz jestem fanatykiem? niewazne, ze sedan nie odpowada moim potrzebom i gustom, mam go kupic i juz, bo inaczej bede fanatykiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Kupiłem MSI 7900gt i oto wyniki:

- 568/1756. Memki pewnie wyżej by poszły, nie chce mocniej krecic bez radiatorkow.

Na tych taktowaniach są lekkie arty w 3dmarku05 w drugim tescie (czarne kropki od czasu do czasu).

Bez artow idzie mi przy 560/1756.

Mam nadzieje ze po podniesieniu napiecia pojdzie wyzej.

Wynik 3dmarka w podpisie.

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit skali to nie problem wystarczy RT albo ATI Toola odpalić :P

 

btw. jest jakiś paragraf w regulaminie na kopiowanie podpisów :?:

1) Juz wiem. ATI tool coś kasztanil, a nie wiedzialem jak zrobic aby RT obslugiwal 7900. Na szczescie juz wiem (thx Greg).

Mimo to memek nie kręce wiecej. Czekam na Zalmanika vf900 i wtedy zacznie sie zabawa :wink:

 

2) pozwoliles mi :>

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zamierzam strzelić sobie moda na 1.4v http://peecee.dk/uploads/pics/7900gt_vmod1.jpg , czy do zrobienia jego mogę wykożystać tylko i wyłącznie tą paste "Coollaboratory Liquid" jest ze strzykawką, co by bardzo ułatwiło wykonanie jego? Może znacie jakiś lepszy sposób. Czy takowy mod jest bezpieczny, raczej nie powinien zaszkodzić karcie? Gożej pewnie będzie jak cos się zknoci, słyszałem że są problemy z późniejszym zmyciem pasty.

Pozdro

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zamierzam strzelić sobie moda na 1.4v http://peecee.dk/uploads/pics/7900gt_vmod1.jpg , czy do zrobienia jego mogę wykożystać tylko i wyłącznie tą paste Coollaboratory Liquid jest ze strzykawką, co by bardzo ułatwiło wykonanie jego? Może znacie jakiś lepszy sposób. Czy takowy mod jest bezpieczny, raczej nie powinien zaszkodzić karcie? Gożej pewnie będzie jak cos się zkonoci, słyszałem że są problemy z późniejszym zmyciem pasty.

Pozdro

Tą paste trzeba zeszlifować :P

Wystarczy pójść do sklepu motoryzacyjnego i poprosić o preparat do naprawy ścieżek i już koszt takiego preparatu wyniesie 10-15zł.

Są na bazie srebra albo miedzi. Ja osobiście mam na bazie srebra i schodzi łatwo.

 

GPU jest takie samo jak w GTX'ie na którym jest Vcore 1.4V więc teoretycznie powinienbyć całkowicie bezpieczny, ale tylko teoretycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą paste trzeba zeszlifować :P

Wystarczy pójść do sklepu motoryzacyjnego i poprosić o preparat do naprawy ścieżek i już koszt takiego preparatu wyniesie 10-15zł.

Są na bazie srebra albo miedzi. Ja osobiście mam na bazie srebra i schodzi łatwo.

 

GPU jest takie samo jak w GTX'ie na którym jest Vcore 1.4V więc teoretycznie powinienbyć całkowicie bezpieczny, ale tylko teoretycznie :)

Jak to zeszlifować, chodzi o późniejsze czysczenie w razie czego?

Możesz mi podać dokładną nazwę tego preparatu, w który sam sie zaopatrzyłeś?

Starsznie pewnie będą mi się rece przy tym trzęsły i boje sie że nie dam rady tego preparatu poprawnie nałożyć.

W jaki spób będę później mógł sprawdzić że faktycznie mam te 1.4V na karcie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja

od wczoraj mam nowa zabawke od firmy XFX PIne.

Narazie bawilem sie tylko GPU i w miare stabilnie jest 580 przy firmowym chlodzeniu i napieciu. Wszsytko ladnie pieknie, tylko nie moge rozgrysc jak regulowac predkosci wiatraka....

R.T. nie wspolpracuje, a ATItool ogranicza sie do regulacji MHz i nic wiecej...

Swoja droga to znajdywanie MAX GPU pozostawia wiele do zyczenia - AT max znalazl w okolicach 550.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja

od wczoraj mam nowa zabawke od firmy XFX PIne.

Narazie bawilem sie tylko GPU i w miare stabilnie jest 580 przy firmowym chlodzeniu i napieciu. Wszsytko ladnie pieknie, tylko nie moge rozgrysc jak regulowac predkosci wiatraka....

R.T. nie wspolpracuje, a ATItool ogranicza sie do regulacji MHz i nic wiecej...

Swoja droga to znajdywanie MAX GPU pozostawia wiele do zyczenia - AT max znalazl w okolicach 550.

pozdro

Jaką wersje masz tej XFX, ile pamięci lecą? Będziesz robił moda?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chce kupic 7900 gt orientuje sie ktos czy wraz z wyjsciem nowego nibitora, mozna bedzie zmieniac napiecie przez bios?

NIE :!:, nie będzie można i jeszcze przez b. długi czas nie będzie można- parafrazując jednego usera z XS (jeden z tych którzy opracowali hardmod'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje kupic GTX i podkrecic do niewyobrazalnej wartosci !!

Myslalem ze to nie topic pt: co kupic i za ile, tylko rzeczowa gadka.

 

Nikt nie wie jak regulowac obrotow wiatraka ???

 

@Worms14

XFX ten co ma 470 na GPU.

Jasne ze mysle o modzie, tylko nie wiem ile zapodac i jakie chlodzenie zrobic dla niej. Na poczatek zdejme tego badziewiaka i sprawdze co sie pod nim kryje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...