Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja jestem mile zaskoczony taką szybką odpowiedzią na pytanie wileki + dla Leadteka

Ja kiedyś napisałem maila z pytaniem do MSI to było ze 4 miechy temu i dodzisiaj nie dostałem odpowiedzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te moje problemy sa naprawdę dziwne. Dziś wgrałem inne stery (MSI 84.19 karte wykrywa jako MSI NX7900 GT, a nie jak kiedyś jako zwykły GeForce 7900 GT). Kartę oczywście troche na nich podkręciłem i doszłem do ustawień przy których na sterach 91.31 były błędy w grach czyli 550/1500. Na sterach od MSI ich nie ma, grałem ponad 20 min w FEAR i tyle samo w Obliwion i nic. Wtedy wystepowały jeszcze w menu czasami, teraz ich nie ma. Może dlatego, że 91.31 to bety sam nie wiem o co tu chodzi. Zaraz potestuje jeszcze wyższe taktowania. Ale jeśli nawet więcej jak 550/1500 nie pojdzie to i tak bedę zadowolony, tyle mi wystarczy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te moje problemy sa naprawdę dziwne. Dziś wgrałem inne stery (MSI 84.19 karte wykrywa jako MSI NX7900 GT, a nie jak kiedyś jako zwykły GeForce 7900 GT). Kartę oczywście troche na nich podkręciłem i doszłem do ustawień przy których na sterach 91.31 były błędy w grach czyli 550/1500. Na sterach od MSI ich nie ma, grałem ponad 20 min w FEAR i tyle samo w Obliwion i nic. Wtedy wystepowały jeszcze w menu czasami, teraz ich nie ma. Może dlatego, że 91.31 to bety sam nie wiem o co tu chodzi. Zaraz potestuje jeszcze wyższe taktowania. Ale jeśli nawet więcej jak 550/1500 nie pojdzie to i tak bedę zadowolony, tyle mi wystarczy.

Pozdrawiam

Testuj kolego :) , bo właśnie zastanawiam się nad tym MSI jak wróci mój XFX z naprawy to będe chciał ze sklepem dogadać się by wymienili mi go na MSI.

Widzę że Greg_1 jest zadowolony z tej karty

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przed momentem wsadziłem do kompa XFX 520/1500. Przyjechał sobie już o 9 rano, ale dopiero teraz mogłem się do niej dobrać.

No i popatrzcie jakie cacko dostałem:

2181143[/snapback]

Testuj kolego :) , bo właśnie zastanawiam się nad tym MSI jak wróci mój XFX z naprawy to będe chciał ze sklepem dogadać się by wymienili mi go na MSI.

Widzę że Greg_1 jest zadowolony z tej karty

 

Nie czekaj aż wróci z naprawy. Teraz pogadaj ze sprzedawcą. Jak mu już wydadzą XFXa to po zabawie. A tak to może załatwi korektę i kupi co innego.Chyba, że zostawi ją sobie na sklepie a Tobie kupi MSI. Wszystko zależy od tego jak schodzą u Was takie karty. Nikt przecież nie chciałby sprzedawać karty za ponad tysiąc zł miesiącami...

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to rewizja tego XFX? i jaką miały te co padały?

ver. 1.2 tak jak i tamte :/ zobaczymy :) Dziwi mniw tylko to, że rdzeń ma wyraźnie wyższą temperaturę. Co prawda pogoda się poprawiła ostatnio, ale w pokoju mam zaledwie 3 stopnie więcej. W idle było na innych ok 50-51 stopni. Tu jest 57. Nie martwi mnie to specjalnie, bo i tak jutro założe blok, ale jest to zastanawiające. Może mniej pasty...

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche się dziś kartą pobawiłem przed meczem (tak blisko, tak blisko... :cry: ) i moge powiedzieć, że kręci się "dziwnie". Otóz rdzeń max może 590 MHz, przy 600 MHz nie przechodzi testu w sterownikach, pisze by obniżyć taktowanie. Pamięci za to zamykają skale w sterownikach czyli 800 MHz i błędów nie ma. Niby standart dla tych kart czyli 590/1600 (bez podnoszenia napięć).

 

Otóz nie jest tak pięknie. Karta nie chce pracować z takimi ustawieniami jesli podkręcimy jednocześnie rdzeń i pamięci. Moge albo rdzeń kręcić albo pamięci. Wskazywałoby to na zasilke, która nie jest w stanie dać dobrego napięcia dla pamięci i rdzenia. Dziwi mnie to jednak troszkę, bo karta zasilana jest z linii 12V, a na tej linii mam podłączony tylko jeden dysk i nagrywarkę, a zasilacz słaby nie jest i napiecie na 12 V nie spada poniżej 11.90 V. Odkręce może pózniej proca troche, może to coś da, musze dojść o co tu chodzi.

 

Kolejna sprawa to to, że do określania czy karta będzie chodziła dobrze z konkretnymi ustawieniami doskonale nadają się dema nVidii Dawn lub Luna. Jesli nawet wszędzie chodzi dobrze po ok pół godzinu tam sie wywala od razu na starcie. Widać jest to bardzo wymagająca aplikacja. Jesli sie tam nie wywali znaczy to, że już nigdzie się nie wywali. Pozwala to na dokonywanie zmian taktowań bardzo szybko, demo można wyłaczyć w każdej chwili naciskając Esc. Zastanawiam sie nad dwoma ustawiniami 525/1600 i 575/1450. Oba ustawienia są stabilne, lecz chyba to drugie będzie troche szybsze. Jutro jeszcze sie pobawie.

 

@ Subvoice

 

Sporą masz temperaturę tych kart. Na mojej XFX 520/1500 @ 550/1600 miałem w ide 43' - 44' C, w stresie max 68'C na standardowym chłodzeniu. Teraz na MSI mam prawie tyle samo w spoczynku, ale w stresie nie przekracza 62'C

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Subvoice

 

Sporą masz temperaturę tych kart. Na mojej XFX 520/1500 @ 550/1600 miałem w ide 43' - 44' C, w stresie max 68'C na standardowym chłodzeniu. Teraz na MSI mam prawie tyle samo w spoczynku, ale w stresie nie przekracza 62'C

 

Pozdrawiam

I co ciekawe na kartę dmuchają 2 wentyle: 80mm (7V) na bocznym panelu i z przedu obudowy 120mm (7-10V) Glacialtech z chłodnicy. W tej chwili tyle co odpaliłem kompa i już jest 50 stopni. Ale zaraz będzie chłodniej :)

 

Wysokie temperatury się po części wyjaśniły - everest podaje po prostu o równiutkie 5 stopni wyższą temperaturę niż pokazują sterowniki nV.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj kolego :) , bo właśnie zastanawiam się nad tym MSI jak wróci mój XFX z naprawy to będe chciał ze sklepem dogadać się by wymienili mi go na MSI.

Widzę że Greg_1 jest zadowolony z tej karty

Nie tylko on.

Ja mojego MSI kupiłem miesiąc po Gregu i jeszcze chodzi. Przez ostatnie 3ms była na 1.5v, teraz 1.4v.

Troszkę gorsza sztuka, ale nie narzekam

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko on.

Ja mojego MSI kupiłem miesiąc po Gregu i jeszcze chodzi. Przez ostatnie 3ms była na 1.5v, teraz 1.4v.

Troszkę gorsza sztuka, ale nie narzekam

A też masz czerwony laminat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zaskakuje mnie coraz bardziej. Przy 550/1500 są błędy, za to przy 550/1600 chodzi doskonale. Jeszcze czegoś takiego nie widziałem. :blink: Przy wyższych ustawieniach chodzi lepiej niż przy niższych :?. Max moge dać 590/1600, przy 600/1600 są minimalnie błedy, przypuszczam, że jakbym dał moda na 1.4 V to 650 by zrobila. Pamięci zamykają skale czyli 1600 Mhz, nie zapominajmy że mają czas dostepu 1.4 ns, więc wiecej niż 1600 MHz nie chce im dawać, a to i tak tyle ile ma wersja GTX. Jako, ze mam standardowe chłodzenie MSI (lepsze od zwykłego nVidii, ale rewelacja to to nie jest) i temp dochodzi do 63'C ustawiłem 550/1600 i to mi wystarczy narazie. Za jakiś czas mozliwe, ze zmienie chłodzenie i podniose napiecie na 1.4 V, wtedy przypuszczam, że da rade uzyskać 650/1600, co daje wersje GTX.

 

PS. Czy istnieje jakiś sposób by obnizyć obroty wentylatora w 2D ? Riva ani sterowniki nVidi nie pozwalają na to. Kompa mam cichego, a ten wentylator jest niewiele cichszy od standardowego montowanego przez nVidie.

 

Poza tym wentylatorem, jestem z karty zadowolony. Dość dobrze się podkręca (590/1600), ma także wieksze chłodzenie, które zakrywa pamięci. Dodatkowo VIVO, 3 lata gwarancji i cena 1260 zł. Uważam to za dobra alternatywe do XFX i Asusa TOP.

 

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci zamykają skale czyli 1600 Mhz, nie zapominajmy że mają czas dostepu 1.4 ns, więc wiecej niż 1600 MHz nie chce im dawać, a to i tak tyle ile ma wersja GTX.

 

Pozdrawaim

Oj 1,4 to one na pewno nie mają :) Gdyby tak było sypałyby się już przy 1450. Prędzej 1,2 wydaje się prawdopodobną wartością. Podobna sytuacja była z Asusami V9999GT, gdzie pamiątki 2,8 naprawde były 2,4 (albo nawet 2,2). Jak się mój XFX wysypie, co mam nadzieję nie nastąpi, to może spróbuję tego MSI. A propos - posiada ktoś jakiegoś XFX lub inną kartę 7900GT z VIVO, która umarła?

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już ktos zdawał relacje o VF900-Cu Aresius albo Helm i wypadł dobrze.

 

 

Ja posiadam tego zalmana VF900 i ja jak podkręciłem grafike na 595/1700 maxymalna temp w stresie wynosiła 48 stC :P:p jak na takie małe chłodzenie to jest bardzo wydajne (oczywiscie poruwnuje z np: pentagramem:P)a co do moda na 1,5v to nie wiem ile moze skoczyc temp bo jeszcze nie modowałem bo nie zdąrzyłem bo mi grafa siadła pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, widzę, że i mnie nie ominęły problemy z kartą.

Dzisiejszej nocy oczom mym ukazały się takie oto artefakciory

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

... albo ekran robi się czarny i widać tylko hud. Dodam jeszcze, że to na def. taktowaniach 470/685.

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Jakie chlodzenie jaka temp ?

Edit wydaje mi sie ze fabrycznie zegary GT to 450/1320 :> :P

 

W najuboższej wersji 7900GT od XFX-a (czyli takiej jak i ja mam :P) Zegary sa już i tak podwyższone względem innym firm rdzeń o 20Mhz a pamięci o 50Mhz :D

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam kartę MSI 7900 GT 256 MB na zielonym laminacie z radiatorem chłodzącym również pamięci. I mam pewien "problem" - pamięci na tej karcie bez problemu pracują z częstotliwością 920 MHz (broń Boże 1840). Poszukałem trochę po necie i nawet przeglądłem ten wątek i nie widziałem by komuś coś nawet zbliżonego się udało wyczyniać z tymi kartami.

 

Tylko please nie piszcie mi - "ciesz się, że masz taką sztukę" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kiepsko szukałeś bo niedawno pisałem że mi sie kręcą do 934Mhz :lol:

 

Nawet tej strony nie przejrzałeś, patrz post #1213

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kiepsko szukałeś bo niedawno pisałem że mi sie kręcą do 934Mhz :lol:

 

Nawet tej strony nie przejrzałeś, patrz post #1213

no oki - szukałem od początku - ale zwątpiłem po 3 - 4 stronach :)

 

a więc co do tematu - czyli to jest normalne? w sensie bez vmodów

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba normalne skoro jest nas już dwóch ;)

znaczy się... :)

żebyśmy się zrozumieli - bo mam powazny problem - chce zrobić test tej grafiki, a ja testuję nie na ustawieniach domyślnych, lecz na podkręconych - i zawsze dobieram ustawienia osiągalne dla zdecydowanej większości kart danego rodzaju. Pooglądałem trochę i faktycznie te 900 Mhz na rdzeniu nie jest normalne - zdecydowana większość kart kończy się jeszcze przed 800 MHz - stąd moje pytanie - bo sam nie wiem co mam robić - czy testować na ustawieniu 900 Mhz na pamięci i póxniej dopaść jeszcze jakąś inną grafikę i przetestować na nieco niższych taktach, czy po prostu odpuścić sobie takie taktowanie, bo i tak mało kto tyle osiągnie.

 

Boję się, że mam seleka - bo dostałem bezpośrednio od MSI. Zawsze biorę od sklepów bo tam dostaję z półki, czyli dokładnie to samo co każdy może kupić. Stąd moje wątpliwości - sam nie wiem co mam z tym fantem zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@focus_ imo zrób testy na ustawieniach 550/800. Z tego co widać to te 900MHz to trochę wysoko i rzadko która sztuka tyle się bujnie :? pozdro

tak właśnie planowałem - sprawdziłem zresztą jaki zysk wydajności uzyskam po przejściu z 800 na 900 MHz - w szczytowych momentach będzie to 5 - 6%, zaś z reguły zysk nie przekracza 2 - 3%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie planowałem - sprawdziłem zresztą jaki zysk wydajności uzyskam po przejściu z 800 na 900 MHz - w szczytowych momentach będzie to 5 - 6%, zaś z reguły zysk nie przekracza 2 - 3%.

Niestety to tylko potwierdza, że kulejący kontroler nadal działa (...a raczej słabo działa :? ) :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zastanawia mnie jedna rzecz - mianowicie jak testowałem gainwarda 6800 GS PCI-E (NV42) to okaząło się, że przy rdzeniu taktowanym na 500 MHz pamięci 600 MHz są w zupełności wystarczające i dodatkowe 100 MHz na RAMie daje bardzo mały wztrost wydajności - praktycznie śladowy.

 

ale tam było TYLKO 12 pixel shaderów - tutaj mamy aż 24 i do tego wyżej taktowany rdzeń i pamięci niewiele szybsze wciąż są "za szybkie" względem rdzenia?

 

stosunek wydajności rdzenia do pamięci jest znacznie wyższy u 7900 GT co by świadczyło o tym, ze ta karta powinna mieć ogromne zapotrzebowanie na pamięć - a tak nie jest.

 

faktycznie ten kontroler jest jakiś nie taki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zastanawia mnie jedna rzecz - mianowicie jak testowałem gainwarda 6800 GS PCI-E (NV42) to okaząło się, że przy rdzeniu taktowanym na 500 MHz pamięci 600 MHz są w zupełności wystarczające i dodatkowe 100 MHz na RAMie daje bardzo mały wztrost wydajności - praktycznie śladowy.

 

ale tam było TYLKO 12 pixel shaderów - tutaj mamy aż 24 i do tego wyżej taktowany rdzeń i pamięci niewiele szybsze wciąż są "za szybkie" względem rdzenia?

 

stosunek wydajności rdzenia do pamięci jest znacznie wyższy u 7900 GT co by świadczyło o tym, ze ta karta powinna mieć ogromne zapotrzebowanie na pamięć - a tak nie jest.

 

faktycznie ten kontroler jest jakiś nie taki?

Na GF7600GT z podpisu pamięć podkręcam na 935MHz bez vmodow, kazde 100MHz wiecej dawało moze ze 150pkt, podkręcenie rdzenia dawało ~500pkt. Dziwne, prawda ;)? Chyba ogólnie kontroler w GF7 series jest "nie taki".

 

PS->chodzi mi o skok punktów w marku 03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...