Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem - zakupilem 7900gs i nie przewidzialem dlugosci grafiki.

Z chipsetu musiałem zdjąć zalmana niebieskiego i zalozyc znow bzyczka z DFI - ktory strasznie halasuje.

Moze ktos ma mobo DFI i 7900 i jestem ciekaw jakie zastosowal chlodzenie na chipsecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem - zakupilem 7900gs i nie przewidzialem dlugosci grafiki.

Z chipsetu musiałem zdjąć zalmana niebieskiego i zalozyc znow bzyczka z DFI - ktory strasznie halasuje.

Moze ktos ma mobo DFI i 7900 i jestem ciekaw jakie zastosowal chlodzenie na chipsecie?

 

jest to raczej pytanie do tematu o DFI. ja u siebie mialem bzyczka skreconego z biosu na ~3k i byla cisza. zalmana mozesz zachowac jak wrzucisz grafe w dolny slot lub zastosujesz alternatywne chlodzenie => patrz ptk 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to raczej pytanie do tematu o DFI. ja u siebie mialem bzyczka skreconego z biosu na ~3k i byla cisza. zalmana mozesz zachowac jak wrzucisz grafe w dolny slot lub zastosujesz alternatywne chlodzenie => patrz ptk 1.

Troche twoja odpowiedz mnie naprawodziala - zobacze jak bzyczek bedzie sie spisywal na 3k obrt. jak nie bedzie dawal rady dam mu pomoc 5v 80mm .... jesli nie biore zalmana i wszystkie zeby powykrecam mu na 90 stopni. bo zalman musi miec wysokosc uwaga 14mm max :)

Jak nie wyjdzie - to trudno HR-05 SLI kupie i bedzie spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem dziś 3D Marka 03 i uzyskałem 16546 pkt (forceware 91.47). Dodam, że proc i grafa nie kręcone. Dobry wynik?

:mur: n/c. Jak chcesz się dowiedzieć czy dobry wynik, to poczytaj recenzje, albo kilka-kilkanascie stron wstecz tego tematu. Wynik jest OK jak na nie kreconeog proca i vga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie , jest problem

 

mam 7900 GS galaxy 1GB Ramu

 

po odpaleniu systemu szczytowe zużycie pamięci sięga 730MB !!

 

metodą prób i błędów doszedłem że chodzi o sterowniki karty graficznej

 

najpierw były 91.47 , później dałem 93 coś tam i dalej to samo

 

i nie ma sie co dziwić że fear mi tnie skoro już zaczyna korzystać ze swapa

 

czy ktoś sie już z tym spotkał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie , jest problem

 

mam 7900 GS galaxy 1GB Ramu

 

po odpaleniu systemu szczytowe zużycie pamięci sięga 730MB !!

 

metodą prób i błędów doszedłem że chodzi o sterowniki karty graficznej

 

najpierw były 91.47 , później dałem 93 coś tam i dalej to samo

 

i nie ma sie co dziwić że fear mi tnie skoro już zaczyna korzystać ze swapa

 

czy ktoś sie już z tym spotkał ?

U mnie szczytowe wykorzystanie to 1,1giga , chwilowo mam tylko 512ramu. Wiec u ciebie normalka.

Pozatym pewno dales wszystko na max, a fear do tekstur na max potrzebuje 1,5giga ramu wiec stad twoje przycinki, pozatym 7900gs/gt/gto/gtx to nie sa jakies mega potwory zeby wymagajacy fear latal na nich w 1600x1200 z aa i af na maxa, miekkimi cieniami i wszystkim na high (ba nawet o takich ustawieniach w 1280x1024 w niektorych miejscach gry mozesz pomazyc)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szczytowe wykorzystanie to 1,1giga , chwilowo mam tylko 512ramu. Wiec u ciebie normalka.

Pozatym pewno dales wszystko na max, a fear do tekstur na max potrzebuje 1,5giga ramu wiec stad twoje przycinki, pozatym 7900gs/gt/gto/gtx to nie sa jakies mega potwory zeby wymagajacy fear latal na nich w 1600x1200 z aa i af na maxa, miekkimi cieniami i wszystkim na high (ba nawet o takich ustawieniach w 1280x1024 w niektorych miejscach gry mozesz pomazyc)

ale nie o to mi chodziło, ja rozumiem ze fear to gra wyjątkowo wymagająca

 

lecz problem leży tu że sam system świeżo po uruchomieniu bez żadnych gier czy programów notuje max zużycie na tak wielkim poziomie, i teraz chciałbym wiedzieć czy to u mnie jest taka sytuacja czy też jest tak i u innych

 

może jakieś inne stery potrzeba ? jak to u Was wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie o to mi chodziło, ja rozumiem ze fear to gra wyjątkowo wymagająca

 

Teraz każdy szmelc jest mega wymagający, ale Ramik to podstawa.

 

 

 

 

Poczekam, aż 7900 stanieje do 550 złotych chyba, że będzie już 8600 :) Bo czytając ten topic jestem zaskoczony, zawsze miałem karty pokroju 7300GT (maks).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz każdy szmelc jest mega wymagający, ale Ramik to podstawa.

Nie gry są wymagające, tylko ram jest koszmarnie drogi. Gry się robi dosyć długo i producenci muszą przewidzieć jak będzie wyglądał przeciętny komputer gdy będzie gotowa, a ponieważ kryształowe kule ostatnio nie działają za dobrze nikt nie przewidział że RAM w 2006r. będzie kosztował nadal tyle samo co w 2003r. Według dotychczasowych tendencji ram powinien kosztować co najwyżej połowę tego co kosztuje i 2GB powinno być powszechne jak 1GB dzisiaj. Na razie zapraszam do topiku o optymalizacji windowsa lub pierwszej stronki topiku o Gothic3, bo stosując parę tweaków można zmusić nasz ulubiony system by oszczędnie gospodarował pamięcią i odzyskać kilkadziesiąt lub nawet sto-kilkadziesiąt mb. ram co już umożliwia komfortową grę w FEARa.

 

No i nie ma się czym przejmować 7900 w każdej postaci doskonale radzi sobie z wszystkimi grami o ile nie mają totalnie skopanego silnika, ale wtedy już nic im nie pomoże :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co do fear to ja mam 1gb w dualu ramu i gf co w podpisie i na 1280x1024 aax2 anisox2 wszystko na maksa to nic sie nie przycina. na 2 godziny gry góra 2 razy sie przytnie tak aby coś doczytac. a sam system zjada mi 200-220mb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, z uporem maniaka nie chcecie mi odpowiedzieć wiec powtórze jeszcze raz <_<

 

proszę podajcie jakie macie szczytowe zużycie Ramu tuż po załadowaniu się systemu, bez zadnych gier itd.

 

u mnie jest dużo za hola, bo az 650 MB, nie powinno tyle być a dzieje się to gdy mam zainstalowane stery do grafiki(GF 7900 GS), bez nich jest normalnie

 

mysle nie jestem az tak bardzo wymagający ?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z włączonym gg, zone allarmem, śmieciami assusa i resztą przydatnych programików zaraz po włączeniu systemu wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

szczytowe jest całkiem spore, ale mi to wisi ponieważ bieżące jest dość niskie, a po opóźnieniu uruchamiania pliku wymiany na 99,9% ilość wolnego ramu jak już mówiłem jest wystarczająca do gry w FEAR'a.

 

stery 91.47

 

i proponuję wynieść się z tąd z tym tematem bo koszmarnie offtopujemy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wyjaśnić to ?

Normalnie xp już przy wykorzystaniu 80% ramu zaczyna robić swap , po przez odpowiedni wpis można to zmienić i zyskać 10-15% wolnej pamięci.

 

Poczytaj sobie o optymalizacja xp-eka , to jest temat o 7900 - robi się burdel.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może być powodem spadku fps do 30 klatek w takiej grze jak medal of honor aa na 7900gto. Takich spadków nie miałem nawet na 5900xt.

Bede strzelal: za nowe sterowniki, za nowy sprzet, nvidia olala optymalizacje dla tej gry w nowych sterach bo nie sadzili ze ktos jeszcze w nia gra. A tak pozatym to sprawdz na innej wersji sterow/ modowane i whql.

 

W necie sa bardzo chwalone XTreme-G 92.91

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos ma mobo DFI i 7900 i jestem ciekaw jakie zastosowal chlodzenie na chipsecie?

Mam wspomniany config i zastosowałem właśnie Thermalrighta HR-05-SLI o którym wspominasz w innym poście :wink:

 

Teraz jest bezgłośnie, a temperaturki podobne jak wentyl DFI przy 7k :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka odpowiedz: brać 7900gto używke za 1080 zł czy nówke 7900gs 512Ram od Galaxy z Zalmanem za równo 900 zł ?

 

Z testów w necie te karty w wydajnosci prawie sie nie różnią (szczególnie na procku a64) wiec nie wiem co robić :?. Ofc procka zmieniam gdzies koło kwietnia ale nawet yoto na c2d@3.6 ghz miał "tylko" 12k w 3dmarku05 na 7900gto. Więc nie patrząc na procka co byście wzieli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - orientuje sie ktoś, czy taki blok spasuję na moją 7900GTO? Bo właśnie zacząłem sie zastanawiać nad WC i wziąłbym to, gdybym był pewien, czy będzie pasować...

 

EDIT:

 

Ech :mur: racja, nie zauważyłem.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest szablon w pdf-ie , wydrukuj wtedy będziesz pewien na 100%.

 

 

 

@yuucOm bierz tego 7900gs 512mb wydajność nie będzie dużo mniejsza , a 200zł w kieszeni. Do Gto to już trzeba mieć mocny proc , by dopaliło karte tak jak potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tak spytam (bo sie na razie głęboko zastanawiam :lol2:) - czy jak dam na grafę Zalmana vf900 i jakies radki na pamięci, to będzie lepiej niż na standardowym chłodzeniu (bo będę zmieniał pr0-el0 napięcie, a nie chcę mieć pieczonej karty :lol2:)? Chłodniej?

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka odpowiedz: brać 7900gto używke za 1080 zł czy nówke 7900gs 512Ram od Galaxy z Zalmanem za równo 900 zł ?

 

Z testów w necie te karty w wydajnosci prawie sie nie różnią (szczególnie na procku a64) wiec nie wiem co robić :?. Ofc procka zmieniam gdzies koło kwietnia ale nawet yoto na c2d@3.6 ghz miał "tylko" 12k w 3dmarku05 na 7900gto. Więc nie patrząc na procka co byście wzieli ?

I mam jeszcze jedno pytanie dotyczace tych kart. Która wolniej bedzie tracić na wartości ?

Jest to dla mnie ważne bo wraz z lepszym procem przesiadam sie pewnie na coś z dx10 :P wiec karte z dx9 bedzie trza opylić. Która z tych kart (7900gto czy 7900gs 512Ram od Galaxy z Zalmanem) mniej straci na wartości ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTO ma takie same chłodzenie jak GTX , to chłodzenie jest troche lepsze , reszta nie ma większych szans z refencyjnym chłodzeniem GTX-a.

To chyba podziękuję, bo nie dość, że nie ma w Polsce, to jeszcze jest głośne, a i pewnie kosztuje niemało ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...