Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

a ja na kompie z siga mam powyzej 40 fps na 1280x1024 z wszystkim na max - bez HDR bo jakos za cukierkowo wtedy wyglada .. z HDR cos kolo 30 FPS :) proc krecony na 2,4 GHz..

Edytowane przez darksigns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkch! Mam pytanie i wielką prośbe o doradzenie. Za kilka dni będe składał komputer . Zdecydowałem sie na karte geforce 7900 ( chyba że macie jakieś inne propozycje) . Mam już upatrzonego faworyta : Geforce 7900 Galaxy Coolermaster . W sklepie w ktorym będe składał kompa maja też:

 

EVGA GeForce 7900GS 256MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (1,4ns) (500/1380) w cenie 549zł

 

Czyli o ok 50 zł taniej od mojego faworyta. Co sądziecie o tej karcie ( wątek przegladałem pobieżnie ponad 120 stron) . Na Galaxy musiałbym czekac do poniedziałku . Czy warto brać tego EVGA ?.Czy między nimi jest duża różnica ?, Pozdrawiam!

Mysle ze warto jednak dolozyc 50zl do Galaxy bo:

1.masz odrazu takty 600/1600 (kosci 1.2 ns) ktore raczej trudno by bylo uzyskac na Evga

2. wieksze takty = wieksza wydajnosc

3.z tego co pisali ta rewizja 7900 od Galaxy ma ponoc wyzsze napiecie na Gpu i Mem a co za tym idzie wieksza szansa na OC

 

wybor nalezy do Ciebie

 

pozdro

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę się pochwalić osiągnięciami nowo nabytej karty - Palit 7900GS 256/256

Chodzi obecnie na kompie:

Asrock K8NF4G

Sempron 3100+ @ 2340MHz

512 MB CL3 234 MHz

i Palit 7900GS @ 630/810

Sterki XTreme-G 158.22 XP 32bit

Wynik 3DMark03

http://img514.imageshack.us/img514/131/beztytuutb9.jpg

Potem dam więcej wyników

Myślicie, że to dobry wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę się pochwalić osiągnięciami nowo nabytej karty - Palit 7900GS 256/256

Chodzi obecnie na kompie:

Asrock K8NF4G

Sempron 3100+ @ 2340MHz

512 MB CL3 234 MHz

i Palit 7900GS @ 630/810

Sterki XTreme-G 158.22 XP 32bit

Wynik 3DMark03

http://img514.imageshack.us/img514/131/beztytuutb9.jpg

Potem dam więcej wyników

Myślicie, że to dobry wynik?

Normalny jak na te taktowania i sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać procesor i mała ilośc pamięci strasznie blokują karte.

Dlatego napisałem, że normalny jak na te taktowania i conf ;) Faktycznie, procesor mocno ogranicza tą karte, przydałoby się go podkrecić na conamniej 2.7-2.8GHz. No i z taką ilością pamięci to cięzko bedzie w coś pograć [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się przegląda 125 stron dlatego też szybkie pytanie z mej strony

 

1.Których producentów 7900GT kręci się najlepiej.

2. 7900GT czy lepiej zainwestować w 7900GTO

 

W najbliższym czasie nie mam zamiaru przesiadać się na DX10

Myślałem o x1950XT i kręceniu ale w tej cenie co 7900GT/GTO z 512MB na pokładzie mam x1950XT z tylko 256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze kręcą się 7900gt od Gigabyte rdzeń średnio 640-670mhz i chłodzona jest zalmanem. Nie wiem ile masz kasy , ale na twoim miejscu kupił bym używke 8800gts 320mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem już obczajałem na allegro ten x1950xt byłby niezły gdyby nie te 256MB

Zastanawiałem się czy by troszkę nie przyoszczędzić i nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 7900GT i cisnąć na wodzie ile się da dlatego też wynikło pytanie o podkręcalność 7900GT co by tak jakoś do zegarów GTX się zbliżyło. Skoro Gigabte potrafi robić około 650 na rdzeniu to ile by się z kostek wycisnąć dało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamiast Gto wziąć zwykłego GT od Gigabyt'e i wio z koksem

Których firm GT-eki są jeszcze niezłe

Galaxy, XFX czy może coś jeszcze godnego polecenia bo na allegro w Gigabyte niestety nie można przebierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście mieli wybierać pomiędzy 7900GTO 512MB a x1950XT z 256MB to na co byście się zdecydowali chyba że jest jakaś lepsza propozycja w tym przedziale cenowym

Mam dość poważny zgryz i tak się zastanawiam co wziąć do przedziału 700-750zł

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście mieli wybierać pomiędzy 7900GTO 512MB a x1950XT z 256MB to na co byście się zdecydowali chyba że jest jakaś lepsza propozycja w tym przedziale cenowym

Mam dość poważny zgryz i tak się zastanawiam co wziąć do przedziału 700-750zł

 

Ja bym brał GTO, nad radkiem bym sie nawet nie zastanawiał choć ma jedną zalete można włączyć AA i HDR ale raczej do nowszych gier i tak mu już braknie mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie ja mam akwarium 22" na buirku zatem szkoda mi monitora żeby się marnował w 1024x768 skoro wyciąga 1600x1200 :)

I jakoś tak mi się wydaje że te 256MB na radku to troszkę mało do takich rozdziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Rozejrzyj się dobrze :P

Trollowałem tu i tam i widziałem nadal 7900GTX od 1 000zł a w nie których sklepach to i nawet za ponad 2 000zł :blink: Tak mi się zdaje, że 8800GTS 320MB wydajność ma o wiele większą, technologia też nowsza zastępca 7900GTXa też już od dawna jest a nawet teraz pojawiła się konkurencja dla 88 a ceny nadal z kosmosu wzięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Sprawdzałeś allegro?

tam lolowałem i są tam tanie 79GTXy ale 256MB a to nie to samo co 512MB no i 79GTXów to tam jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktorego 790GS brac

Galaxy 256 CM 600/1600 i O/C +zmiana chlodzenai -535zl

Palit 256 540/1500 i O/C +zmiana chlodzenia -485zl

 

zmienie chlodzenie na zalamana lub pentka z radiatorami.

lub wersje z 512 Mb widzialem juzgalaxiaka za 640zl a palita 635.?

Tylko teraz pytanie co brac wersje tanasz Palita za 485zl ale czy wyciagnie min 600/1600 a licze na 645/1750-1850.

Czy brac Galaxy i podciagnac ile sie jeszce da .

No i ta pamiec wiem ze lepiej by bylo 512 mb wsumie ma karte mam 650zl ale chcial bym jak najnizszym kosztem nabyc owa karte.

Co mam zorbic ?

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam galaxy z zalmanem i dziala bez problemow jak na razie na 600/1600 .. przy 620 na rdzeniu TDU sie jednak wysypuje a Tiberium Wars nie :/ czeka karta na zwodowanie wiec pozniej sie zobaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...