Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

w czym widzisz problem?? w małej wydajności?? nie jest źle - po za tym z tego co wiem to nie posiadasz Storma G4 więc problem za małego przepływu raczej cię nie dotyczy....

posiadam powerxa, ktory daje po [gluteus maximus] nawet CO i mam lepsze tempy na homemadowym pinowcu, niz na powerxie, w poprzednim WC mbylo odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to na pewno nie jest powietrze, uklad skladalem 3x, z roznym umiejscowieniem pompki, chodzila tez na zewnatrz z jednym blokiem i rezem

- to samo. Temp. cieczy wg. specyfikacji: do 60*. W poniedzialek wylsylam swoja do X4pro, z nadzieja na lepszy egzemplarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-GIZIU-

Rozumiem, ze wymiana jednak pomogla?

(w nocy nie slyszysz jej z 5-ciu metrow - wyraznie, wysokiej czestotliwosci dzwiek)

Nowa jest zdecydowanie cichsza od poprzedniej. W nocy spokojnie mogę spać. Ale i tak ją słychać z odległości 1-2m. Może jestem przewrażliwiony ale kupiłem ją ponieważ była wylansowana jako BEZGŁOŚNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak czytam te wasze problemy i jestem pełen podziwu dla mojego Atmana, który juz od roku pracuje i nadal jest cichy. Widać ze te Laingi to nie są warte tych pieniedzy, za które je sprzedają.

 

Warte są tej kasy, jedne z lepszych pompek do WC, cicha i piekielnie mocna, mocniejsze są pompy CO (co oczywiste jest) malutka i wygodna. O Eheimach możesz powiedzieć że są niewarte kasy bo za mniejsze pieniądze można mieć to samo lub więcej... tak nie jest w przypadku Laing'a - niestety nie miałeś to nie wiesz jaka jest ta pompka tak naprawdę i dobrze było by gdybyś się nie wypowiadał na temat którego nie znasz

 

 

oj, nie Ty jeden! Mate powiedzial, ze troche tych pompek sprzedal i nie bylo zbyt wielu skarg. Moze po prostu pecha mamy... albo zbyt wrazliwe uszy...

nie macie zbyt wrażliwych uszu, zapytajcie się Jacka-Placka czy uważa ż mój Laing jest głośny czy choćby słyszalny B-)

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest warta swojej ceny, zaraz po kupieniu chodziła tak cicho, że musiałem przystawić do niej ucho żeby ją usłyszeć.

Obecnie słyszę ją w całym pokoju :angry:, jak będę miał gotówkę kupię drugą, mam nadzieję niesłyszalną.

 

dziś ją wyjąłem z układu i rozkręciłem, wygląda jakby było zwarte:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

czy może to być przyczyną jej buczenia??

 

szkoda, że nie udało mi się doprosić o gwarancje i dowód zakupu :] bo bardzo chętnie bym ją wymienił.. bo to jednak trochę $$$ się poszło @#$@#

 

EDIT:literówki

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty kupowałeś u Orpisza?? Zdaje się ja też tyle że nie przez allegro.... Co u ciebie chłodziło?? Ja od początku pompki używam chłodziw na bazie glikolu.

 

 

P.S. Też nie mam gwary i dowodu zakupu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyniek

 

Nie od niego, kupiłem ją w jednym z polskich internetowych sklepów.

 

na początku pływało samo Borygo Eco, chwilowo mieszanki: Borygo Eco i demineralka - 1:1 i 2:1 , teraz znów czyste Borygo Eco, bo na rozcieńczonym pracowała głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz wyklucz błędy w użytkowaniu.

 

Jaki to był sklep? Szczerze mówiąc je4stem ciekaw - choć by z tego powodu że napisałeś że nic nie dali - ni paragonu, ni faktury czy gwarancji - ja chce wiedzieć po to by na przyszłość nie kupić u takich ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest warta swojej ceny, zaraz po kupieniu chodziła tak cicho, że musiałem przystawić do niej ucho żeby ją usłyszeć.

Obecnie słyszę ją w całym pokoju :angry:, jak będę miał gotówkę kupię drugą, mam nadzieję niesłyszalną.

U mnie było tak samo, po wymianie byłem zajebiście zadowolony, słychać ją było dopiero po otwarciu budy, a teraz słychać ją z 2m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kszonek mowil, ze to z plastiku jest i lepiej cwu :D ale nie......

 

 

To zależy - jeśli mamy doczynienia z wadliwym towarem to rzeczywiście lepiej CWU (choć ja bym wolał CO i lać borygo by nie korodowało żeliwo) a jeśli mamy doczynienia z pełnowartościowymi pompkami LAing DCC T1 to nie widzę najmniejszego problemu... co z tego że plastik? Mało miejsca zajmuje, cicha i mocniejsza co CWU ale słabsza od CO. Czegoż więcej chcieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy - jeśli mamy doczynienia z wadliwym towarem to rzeczywiście lepiej CWU (choć ja bym wolał CO i lać borygo by nie korodowało żeliwo) a jeśli mamy doczynienia z pełnowartościowymi pompkami LAing DCC T1 to nie widzę najmniejszego problemu... co z tego że plastik? Mało miejsca zajmuje, cicha i mocniejsza co CWU ale słabsza od CO. Czegoż więcej chcieć ;)

wadliwy towar.... wiesz, ostatnio duzo osob zglasza, ze ich pompka hałasuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wadliwy towar.... wiesz, ostatnio duzo osob zglasza, ze ich pompka hałasuje....

 

To znaczy że odsetek wadliwych pompek jest spory. Nie zmienia to faktu że Laing DCC T1 jest bardzo cichą pompką - np. u mnie po roku działania nadal jest cichutka - to dlatego że nie była wadliwa. Może szkopki puściły jakąś serię gniotków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem w realitynet

I zadaja od Ciebie paragonu/dowodu zakupu? Ja jak reklamowalem coolteka 750 to bez niczego. Zadzwonilem, okazalo sie, ze faktycznie kupwalem taka pompke, skrabnalem maila z pisemna reklamacja i po tygodniu mialem alphacoola w zastepstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zadaja od Ciebie paragonu/dowodu zakupu? Ja jak reklamowalem coolteka 750 to bez niczego. Zadzwonilem, okazalo sie, ze faktycznie kupwalem taka pompke, skrabnalem maila z pisemna reklamacja i po tygodniu mialem alphacoola w zastepstwie.

A co u Ciebie padło tzn. jakie były objawy padu Coolteca??

Pytam bo tez miałem z ta pompka kłopoty po 3 m-cach ale w koncu dostałem zwrot kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-GIZIU-

Rozumiem, ze wymiana jednak pomogla?

(w nocy nie slyszysz jej z 5-ciu metrow - wyraznie, wysokiej czestotliwosci dzwiek)

Taki dzwięk, to 99% że pompa jest zapowietrzona, budowa pompki jest uproszczona tylko do jednego łożyska ślizgowego (ceramiczne łożysko), po za tym nie ma innych elementów ciernych, a "smarowanie" odbywa się za pomocą wody.

 

Po drugie to ja bym sprawdził czy powodem takiego dźwięku jest obracający się wirnik. Np, zagnij na chwilę węża, może częstotliwość się zmieni. Jeśli nie to winą takiego pisku może być tylko elektronika.

Takie moje przypuszczenia, gdyż nie posiaam tej pompki, miałem zamiar kupować, lecz po przemyśleniu i licznych konsultacjach stawiam na c.o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie moje przypuszczenia, gdyż nie posiaam tej pompki, miałem zamiar kupować, lecz po przemyśleniu i licznych konsultacjach stawiam na c.o.

Swego czasu takie coś kupiłem na allegro i omal nie zamieniłem na tego lainga. Chyba baaaardzo bym żałował.

Dołączona grafika

 

Trochę dziwna ta pompka, bo konstrukcja jak CO (3 biegi) i korpus z brązu. Absolutnie bezszelestna na wszystkich trzech biegach i w zasadzie brak nawet jakichkolwiek wibracji. Na 1 biegu żre 27W, ale pompuje lepiej niż 25watowe CWU np. Grunfosa.

Dołączona grafika

 

Problemem jest tylko wielkość. No i ciężar. W każdym razie zostaje ze mną w WC 3.0 :) Gdybyś dorwał coś takiego na pewno byłbyś zadowolony.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dzwięk, to 99% że pompa jest zapowietrzona, budowa pompki jest uproszczona tylko do jednego łożyska ślizgowego (ceramiczne łożysko), po za tym nie ma innych elementów ciernych, a "smarowanie" odbywa się za pomocą wody.

 

Po drugie to ja bym sprawdził czy powodem takiego dźwięku jest obracający się wirnik. Np, zagnij na chwilę węża, może częstotliwość się zmieni. Jeśli nie to winą takiego pisku może być tylko elektronika.

Takie moje przypuszczenia, gdyż nie posiaam tej pompki, miałem zamiar kupować, lecz po przemyśleniu i licznych konsultacjach stawiam na c.o.

jezeli wymyslisz cos czego z ta pompka jeszcze nie robilem, to sie zglos <_<

a tymczasem daruj sobie takie wywody...

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyniek

 

kupowałem w realitynet

dziwne tylko, ze akurat TEJ pompy nikt nie zglaszal u nas na reklamacji... wiec nie wiem OCB... wszystkie wadliwe pompki na L zostaly u nas wymienione... te, ktore zostay zgloszone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...