Skocz do zawartości
muciek

Jak Obnażyć Alphacool'a Nexxxos'a Xtreme 3

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Muciek mówi mi na gg jak jest, to trudno tu uwierzyć w niemiecką solidność.

Musze się zgodzić z Miazgą w tym, że jako naród zostaliśmy obrażeni.

 

Proponuję zażądać przeprosin i zbojkotować tę firmę na zagranicznych forach. W ramach rekompensaty za straty moralne (i finansowe co niektórych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten syf w środku to jakiś twardy? czy moze to po prostu nalot?

 

bo na wygląd to niczego nie mozna być pewnym.

moze wcale nei jest tak źle....

trzyma sie mocno, jest to kamien, potrafie odróżnić to od nalotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale sądzisz ze oni testują te chłdniczki 3 miechy? ;) Woda moze mieć dużą zawartość wapnia i to sie zgadza ze za naszą granicą taka woda jest, ale napewno po jedno- czy dwudniowym teście szczelności nie pozostawi takiego osadu jak na fotkach.

Nie znam się na tym. Ale chodziło mi o to, że po takich testach towar leży w magazynie, a ile leży tego nie wie nikt.

 

I trudno mi uwierzyć w sprzedawanie przez Niemców używanych rzeczy jako nowe, ten kraj to szok kulturowy dla np. Polaków. Tam są przepisy i żaden Niemiec nie wychyli się poza ramy przepisów.

 

Napszcie maila, dołączcie zdjęcia i zobaczmy co odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

trzyma sie mocno, jest to kamien, potrafie odróżnić to od nalotu.

No to piekny syf...

A ja przez moment zastanawialem sie nad chlodzeniem wodnym... To jednak pozostane przy wiatraczkach. Swoja droga - jak opisales jak to wszystko latwo sie "rozczlonkowywalo"... Juz to moze nasuwac podejrzenia co do jakosci :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I trudno mi uwierzyć w sprzedawanie przez Niemców używanych rzeczy jako nowe, ten kraj to szok kulturowy dla np. Polaków. Tam są przepisy i żaden Niemiec nie wychyli się poza ramy przepisów.

Nie bedziemy sie tutaj rozpisywac na temat uczciwości innych narodowości bo to nie temat tej dyskusji ... ale radziłbym przejżec na oczy ... nikt świety nei jest. A ja kiedyś doświadczenia miałem z ludzmi z zachodniej granicy i nie jest tak różowo.

Wypraszam sobie takie teksty jak, niemcy to dla polaków szok kulturowy ... to tak jak byś zmieszał polaków z błotem. :angry: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziemy sie tutaj rozpisywac na temat uczciwości innych narodowości bo to nie temat tej dyskusji ... ale radziłbym przejżec na oczy ... nikt świety nei jest. A ja kiedyś doświadczenia miałem z ludzmi z zachodniej granicy i nie jest tak różowo.

Wypraszam sobie takie teksty jak, niemcy to dla polaków szok kulturowy ... to tak jak byś zmieszał polaków z błotem. :angry: :angry:

Przepraszam Cię Miazga, że Cie uraziłem, przepraszam za Offtopic.

 

 

Jak już mówiłem, prześlijcie im zdjęcia i poczekajcie na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kolega przez przypadek wyczaił walek a szwabik zaczał sie załaniać ze u nas sie wyciaga z uzywek itd, owszem nalot moze być ale nie tak jak tu ze wiadać ze wlot do jednego kanału w połowe jest już zarośnięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piekny syf...

A ja przez moment zastanawialem sie nad chlodzeniem wodnym... To jednak pozostane przy wiatraczkach. Swoja droga - jak opisales jak to wszystko latwo sie "rozczlonkowywalo"... Juz to moze nasuwac podejrzenia co do jakosci :|

Nie no bez przesady. Rozczłonkowało się pod wpływem palnika, czyli wysokiej temp. a to było porównanie do nagrzewnic samochodowych, które wobec tej dedykowanej są jak czołgi. Na bank sama w normalnych warunkach się nie rozleci. Edytowane przez muciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, Muciek ;)

 

A co do start moralnych i finansowych, swieta prawda. Pomijajac bezmyslne uogólnianie i zaslanianie sie czym innym, facet wypowiada sie o Narodzie (uogolnienie), ktorego zapewne praktycznie wcale nie zna i z ktorym nie mial nigdy doczynienia.

Kiedys znajomy opowiadal mi, ze gdy byl na jakiejs konferencji miedzynarodowej (intergracja, czy cos, nie pamietam), spotkal Niemca, ktory uwazal sie za speca od Polski, ktora sie zajmowal zawodowo. Bylo to kilka, nie 10, lat temu. Tamten oto szanowny Niemiec opowiadal, jak to w Polsce Polacy nic nie maja, sa bardzo zacofani, nie wiedza co to TV (nie wspominajac o komputerze) i jedzą wylacznie nieobrane ze skóry "kartofle" popijajac je wódką (od malych dzieci po zgrzybialych starcow); ze po wiejskich drogach jezdza furmankami itd. itp.

Oczywiscie nie mial zadnego pojecia o Polsce i nigdy w niej nie byl, a byl swiecie o ww "faktach" przekonany.

Niestety zapewne nadal znaczna czesc "Ludzi Zachodu" tak o nas mysli, jesli nie gorzej (tamten to w koncu byl "spec od Polski").

 

no comments...

 

A wracajac do start finansowych, ja do swojego "BIXa"3, oprocz miesiecy (!) oczekiwania musialem doplacic ponad 100zl!

 

no comments...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mowa jest o jednym przypadku czy też partii, jak było napisane było takich partii ze 4 tak więc czy inni mają też podobne problemy ? Czy może to odosobniony przypadek ? No bo też bym sobie w końcu zmienił mojego 3-letniego BIE1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat

No niby tak (nie pisze, ze nie moja (jeszcze :P )), ale ja wkrety normalnie wkrecalem, a to, ze oni zrobili shrouda tak, ze wkrety moga sie o 3mm w ktoras ze stron przekrzywic to chyba nie moja wina... A wlasnie to doprowadzilo do uszkodzenia tych kanalow... Teraz nie bede wogole dokrecal wkretow na tyle, zeby dotykaly radiatorkow, a to spowoduje, ze chlodnica bedzie "luzno", bo bedzie miala z 5mm odstepu od gory budy...

Moje BIX3 i BIP2 sa tak zrobione, ze wkrety na (c?)hama wchodza w radiatorki i ich blaszki sa po prostu niszczone wkretem. Mnie by to nie przeszkadzalo, gdyby nie fakt, ze zaraz obok (jakies 5mm od jednego do drugiego) sa kanaly z chlodziwem, w ktore tez czasami wkret wchodzi... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Matiz

Dobra, ale może na potwierdzenie tych faktów i info o tym co jest w tej chłodnicy dugerowałbym sprawdzić przynajmniej jeszcze jedną(najlepiej z nowego zamówienia) przed zalaniem wodą przez nowego wlaściciela. Może ktoś chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu niektóre osoby poprostu nie chcą uwierzyć w to ze te chłodnice są uzywane i na siłe tlumaczycie sobie na rozne sposoby dlaczego chłodnice w środku są w takim a nie innym stanie np:ze osad pozostał po testach szczelnosci itp. , dlaczego jesteście tacy uparci nie mam pojecia ,moze dlatego ze Ci co kupili już te chlodnice nie chcą dopuscic mysli ze ktos mógł ich oszukać i sprzedać uzywke a Ci ktorzy maja zamiar ją dopiero kupic są za bardzo napaleni na ten zakup aby rozsądnie myslec...

 

Nie pisze tego aby kogoś obrazac albo sie kłócić ,ale naprawde trzeba sie opamietac i przestac szukac rożnych powodów dlaczego sa zakamienione w srodku bo powód moze byc tylko 1 BYŁY UZYWANE I TO PRZEZ BARDZO DŁUGI CZAS, w ciągu miesiąca czy 2 nie mogł sie wytracic taki osad nawet na kranówce , nie wiadomo skąd je biorą ,moze to jakies samochodówki ,moze z chłodzenia urządzeń przemysłowych ,ale czy to wazne..... ?

Patrząc na zdjecie odechciało mi sie tych chłodnic ,moje nagrzewnice z kadetów D / ponad 20 letnie / ,ktore kiedys sprzedawałem na allegro wyglądały w środku o wiele lepiej przed czyszczeniem

 

A teraz czekam az mnie wszyscy zdrowo opierd.... ą bo mysle inaczej niz większość osób wypowiadajacych sie w tym wątku . :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matiz_sc, ja mam jeszcze jedna chlodnice, BIPa2, tez z AlphaCoola (to samo zamowienie), gdy dostane swojego BIXa3 spowrotem bede probowal wyczyscic tego BIPa jakimis odkamieniaczami (czym w koncu? plyn jakis, czy ten "kwasek cytrynowy"?), wiec jesli bedzie kamiec, to bede go chyba widzial, wiec dam znac.

 

Oprocz tego chcialem jeszcze dodac do poprzedniej wypowiedzi (o postrzeganiu Polakow przez Niemcow), ze czasami spotykam sie z czyms podobnym w stosunku Polacy -> Rosjanie... Ze w Rosji to nic nie ma, ze "oni" (uogólnianie oczywiście) to nie mają telewizorów, komputerów, samochodów, czy czego tam jeszcze... ;/

Niektorzy (brak uogólniania) Polacy uważają się tak lepszymi od Rosjan, jak Niemcy od Polakow (niektorzy).

 

...

 

 

 

EDIT:

@marcinsz0, zgadzam się z Tobą, ze czasem tak z niektorymi osobami jest (gorna czesc Twojego posta), ale sam nie mam pewnosci, ze byly to uzywki, ani tez sie na chlodnicach nie znam, wiec nie chce sie, narazie, wypowiadac.

Teraz poczekam, az przetestowane zostanie kilka innych chlodnic i az dostaniemy odpowiedzi z AlphaCoola, a potem bedzie mozna swoje zdanie ugruntowac...

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pojawilo sie tutaj slowo o rozowym borygo..

zakupilem je dzis i mam pol -na- pol z woda destylowana

 

mam wiec pytanie czy ono nie bedzie oddzialowywac szkodliwie na

bloczek gpu zalmana? - blok jest aluminiowy

 

chlodnica

i blok cpu (tez zalmana)

sa miedziane

 

ponoc nie powinno sie mieszasz miedzi z alu, ale to chyba malo szkodliwe skoro

taki producent jak zalman, w swoich ukladach stosuje bloki gpu(alu) i cpu(miedz) jednoczesnie

 

watpliwosci moje o ten aluminiowy blok i borygo

wynikly ze stwierdzenia kumpla ktorego zdaniem:

rozowe borygo nie nadaje sie do aluminium, zielone jak najbardziej moze byc?

 

prosze o odpowiedz kogos kto mial okazje sprawdzic co i jak

pewnie za miesiac bede wiedzial ale .. hm. jezeli blok mi sie ma zaczac utleniac to wole odrazu temu zapobiec <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pojawilo sie tutaj slowo o rozowym borygo..

zakupilem je dzis i mam pol -na- pol z woda destylowana

 

mam wiec pytanie czy ono nie bedzie oddzialowywac szkodliwie na

bloczek gpu zalmana? - blok jest aluminiowy

 

chlodnica

i blok cpu (tez zalmana)

sa miedziane

 

ponoc nie powinno sie mieszasz miedzi z alu, ale to chyba malo szkodliwe skoro

taki producent jak zalman, w swoich ukladach stosuje bloki gpu(alu) i cpu(miedz) jednoczesnie

 

watpliwosci moje o ten aluminiowy blok i borygo

wynikly ze stwierdzenia kumpla ktorego zdaniem:

rozowe borygo nie nadaje sie do aluminium, zielone jak najbardziej moze byc?

 

prosze o odpowiedz kogos kto mial okazje sprawdzic co i jak

pewnie za miesiac bede wiedzial ale .. hm. jezeli blok mi sie ma zaczac utleniac to wole odrazu temu zapobiec <_<

Sorry a ty sie z choinki urwałeś? :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram inicjatywę, aby ktoś kto szprecha po niemiecku, wszedl na kilka forów naszych sąsiadów i obiektywnie opisał im co znalazł w swojej chłodnicy Alphacool. Tylko obiektywnie bez zadnych podtekstów i przypuszczeń, bo jeszcze ktos z Alphacool zacznie najeżdżać na "polskich oszustów i idotów którzy nie wiedzą jak WC użytkować". Po prostu przedstawmy stan faktyczny. Jak Niemcy się tym przejmą to Alphacool też będzie się tym musiało przejąć.

 

A co do tego, że należy przemyć chłodnicę. Przemyć tak, bo kurz może być albo paprochy. Ale kamień za chłodnicę która kosztuje nie małe pieniądz e to jest ostre przegięcie. Płacę za pełnowartościowy, wolny od kamienia produkt. Poza tym nie piszą, że w chłodnicy może być kamień. Sprzedają je zatem jako wolne od osadu. Alphacool nie robi nikomu łaski, że testuje je ciśnieniowo. Jak by się komuś roszczelniła to mógłby od nich się domagać odszkodowania, więc leży to także w ich interesie. Ale potem idzie do ludzi i niech się ludzie martwią.

W zasadzie to zastanawiam się czy nie można by tego było potraktować jako wady ukrytej, bo wtedy klientom przysługuje rękojmia.

 

Pozdro

 

PS. Prośba co do niektórych. Wbrew pozorom (w Polsce dalej niestety pozort sa rzeczywistością) sprzedający są kupujących, a nie vice versa. Walczcie o swoje prawa konsumeckie, bo inaczej nic się nie zmieni. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cichon, fakt, o prawa nalezy walczyc i sie upominac. Jednak jesli chodzi o mnie i mojego BIXa3, watpie, zeby laskawie przyjeli do siebie na wymiane/gwarancje, bo w koncu uszkodzilem te kanaly. Wedlug mnie i to nie bylo moja wina, ale jest to uszkodzenie mechaniczne i raczej nie da rady na gwarancje tego oddac.

Sprobuje troche na tych forach niemieckich poszprechac. Powiem, co dostalem, jak sie stan rzeczy przedstawia, ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie bylo twoja wina ?" :blink:

 

Ja mialem trzy rozne chlodnice , BIE , BIE2 i teraz freezera i pomimo iz mam dwie lewe rece do wszelkich modyfikacji to jakos nie udalo mi sie zrobic dziury w kanalach :lol:

 

Powiem wiecej , nie mam pojecia jak ty to zrobiles bo z tego co pamietam to sruby maja dokladnie taka dlugosc , jaka jest potrzebna do przykrecenia wentylatora do shrouda . A jesli zrobiles to przykrecajac chlodnice do obudowy i uzyles zbyt dlugich srub albo tych z kompletu to gratuluje wyobrazni...

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że jestem taki mega niedowiarek, ale niegdzie nie mam dowodu ze te zakamienione wnętrzności to są od bixa...

Wszedzie widze tylko same zakamienione wnętrzości i jakąs czerwoną szmate, nie widac na zadnym dalszej czesci bixa.

Sorry ze sie czepiam ale sam planuje w najbirzszym czasie zakup chłodniczki z niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tego tematu zajrzalem do swojej chlodniczki. Jak sie okazalo byla tak samo zasyfiona jak ta z tematu. Niewiele myslac polecialem do sklepu po Cilit. Najpierw wlalem wode z kwaskiem tak jak to ktos zalecal w tym temacie, przeplukalem i wlalem Cilita. Po 10 min przeplukalem i zajrzalem do srodka. Ani sladu bialego nalotu. Nie wiem co bardziej pomoglo, ale jesli ktos ma ten sam problem to radze zastosowac obydwa sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tego tematu zajrzalem do swojej chlodniczki. Jak sie okazalo byla tak samo zasyfiona jak ta z tematu. Niewiele myslac polecialem do sklepu po Cilit. Najpierw wlalem wode z kwaskiem tak jak to ktos zalecal w tym temacie, przeplukalem i wlalem Cilita. Po 10 min przeplukalem i zajrzalem do srodka. Ani sladu bialego nalotu. Nie wiem co bardziej pomoglo, ale jesli ktos ma ten sam problem to radze zastosowac obydwa sposoby.

kwasek jest nieszkodliwy na 100% i powtorzona czynnosc 2-3 razy da taki sam efekt jak cilit. nie wiem tylko czy cilit nie szkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że jestem taki mega niedowiarek, ale niegdzie nie mam dowodu ze te zakamienione wnętrzności to są od bixa...

Wszedzie widze tylko same zakamienione wnętrzości i jakąs czerwoną szmate, nie widac na zadnym dalszej czesci bixa.

Sorry ze sie czepiam ale sam planuje w najbirzszym czasie zakup chłodniczki z niemiec.

i że co, że Muciek niby sobie jaja robi, i nie wiadomo z jakiego powodu probuje odwieść potencjalnych kupców od kupna tych chłodnic ? good joke :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwasek jest nieszkodliwy na 100% i powtorzona czynnosc 2-3 razy da taki sam efekt jak cilit. nie wiem tylko czy cilit nie szkodzi

Wzialem specjalnie "Cilit odkamieniacz do sprzetu AGD", wiec powinno byc OK. Sprawdze na dniach jak zloze WC do kupy. Narazie czekam jeszcze na reszte czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i że co, że Muciek niby sobie jaja robi, i nie wiadomo z jakiego powodu probuje odwieść potencjalnych kupców od kupna tych chłodnic ? good joke :lol:

szczerze powiedziawszy mam gdzies to co muciek mowi ... nie biore sobie tego do serca poprostu .. wole taka chlodnice niz kadeta (którego juz zreszta mialem) i tyle...

i nie mowie tego zeby kogos zareklamowac czy cos .. bo ja od Atka nie bralem i nie biore ...

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że jestem taki mega niedowiarek, ale niegdzie nie mam dowodu ze te zakamienione wnętrzności to są od bixa...

Wszedzie widze tylko same zakamienione wnętrzości i jakąs czerwoną szmate, nie widac na zadnym dalszej czesci bixa.

Sorry ze sie czepiam ale sam planuje w najbirzszym czasie zakup chłodniczki z niemiec.

Moim zdaniem takie oskarzanie Mucka jest poprostu smieszne jak Luke napisal niby poco mialby to robic? Zdjecia mowia same za siebie i komentarz czy tez takie uwagi sa zupelnie zbedne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...